آشنایی با هزینه های زندگی در انگلیس

آشنایی با هزینه های زندگی در انگلیس

بریتانیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. همچنین، اقتصاد قوی با فرصت های شغلی فراوان آن متخصصان را از سراسر جهان جذب می کند که به این کشور به عنوان سرزمین فرصت هایی برای رشد مالی خود بنگرند. با این حال، هزینه زندگی در بریتانیا گاهی بالاتر از سایر کشورهای جهان است. متوسط هزینه زندگی در بریتانیا به عنوان یک خانواده چهار نفره در حدود 3135 دلار (2268 پوند) بدون احتساب هزینه اجاره خانه است. برای یک نفر مجرد یا یک دانشجو، هزینه تخمینی زندگی در هر ماه در بریتانیا 900 دلار (651 پوند) بدون احتساب اجاره است. هزینه های زندگی در انگلیس به تعداد اعضای خانواده بستگی دارد.

برای آشنایی با شغل های برتر در کشور انگلیس به لینک « مشاغل برتر انگلیس» مراجعه نمائید.
و جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص دریافت ویزای این کشور به لینک « نحوه دریافت ویزای انگلیس» مراجعه نمائید.

زندگی در انگلیس

هزینه زندگی در انگلستان برای یک خانواده چهار نفره

متوسط هزینه های زندگی در انگلیس برای یک خانواده چهار نفره بین 4000 تا 4500 پوند با احتساب اجاره بها است. اگر دور از شهرهای اصلی زندگی کنید، این نرخ تغییر خواهد کرد. هزینه زندگی شما نیز به نحوه مدیریت مالی بستگی دارد.

هزینه های زندگی در انگلیس به عنوان یک خانواده دو نفره یا مشترک توسط دو نفر

برای یک خانواده دو نفره، متوسط هزینه زندگی در انگلستان حدود 2500 پوند تا 3000 پوند با احتساب اجاره مسکن است. زندگی مشترک می تواند در تقسیم کرایه و قبوض سایر خدمات آب و برق کمک کند.

هزینه های زندگی در انگلیس به عنوان دانشجو

به عنوان یک دانشجو، متوسط هزینه زندگی در انگلستان حدود 1000 پوند تا 1600 پوند با احتساب اجاره بها است. البته بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید می تواند متفاوت باشد. این نرخ می تواند برای یک آپارتمان مجردی باشد که در آن به تنهایی زندگی می کنید یا یک مسکن مشترک با یک هم اتاقی.

هزینه‌های زندگی در انگلستان

میانگین اجاره در انگلستان

اجاره مسکن بدون شک یکی از بزرگترین اقلام بودجه شما و از هزینه های زندگی در انگلیس ست. برای خیلی‌ها حتی نیمی از حقوقشان را دربرمی گیرد. اجاره‌بها در بریتانیا بسته به موقعیت مکانی، شرایط مورد نیاز و تعداد افرادی که با هم زندگی می کنند متفاوت است. متوسط هزینه اجاره در بریتانیا در سال 2021 با 1007 پوند در ماه رکورد بالایی دارد. به دلیل کرایه‌های بالا در چند مکان مانند لندن، میانگین کمی از عدد ذکر شده بالاتر است. نرخ اجاره به نوع خانه یا تعداد افراد زندگی بستگی دارد. برای یک فرد مجردی که در بریتانیا زندگی می کند، متوسط هزینه 725 پوند است و برای یک زوج بدون فرزند، متوسط اجاره بها 870 پوند است که این هزینه حدود 30 درصد بیشتر از یک خانواده مجرد است. برای زوج های دارای فرزند، متوسط اجاره بها به 941 پوند می رسد. 

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه

از دیگر هزینه های زندگی در انگلیس هزینه های دانشگاه هستند که همیشه موضوع بحث در بریتانیا بوده است. در حال حاضر در انگلستان، دانشجویان دانشگاه های انگلستان باید سالانه حدود 9250 پوند پرداخت کنند. دانشجویان بین المللی که فارغ التحصیل می شوند، شهریه از 10000 پوند تا 38000 پوند متغیر است. هزینه دانشگاه با توجه به مدرک تحصیلی شما متفاوت است. علوم اجتماعی و علوم انسانی هزینه کمتری دارند، در حالی که دوره های آزمایشگاهی و بالینی گران‌تر هستند. با ترکیب این هزینه‌ها با میانگین هزینه زندگی در انگلستان که حدود 12500 پوند در سال است، می توانید متوجه شوید که تحصیل در انگلستان چقدر می تواند پرهزینه باشد.

برای کسب اطلاع از هزینه های تحصیل در انگلستان به لینک « هزینه های تحصیل در انگلیس» مراجعه نمائید.

در حالی که هزینه تحصیل در انگلستان می تواند بسیار بالا باشد، مهم است در نظر داشته باشید که در انگلستان، مدت زمان برنامه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌ها در مقایسه با سایر کشورها کوتاه‌تر است. با توجه به شرایط ویزای تحصیلی انگلستان، اگر قصد تحصیل در انگلستان را دارید، باید حداقل 1015 پوند در ماه در حساب بانکی خود داشته باشید. این مبلغ به 12180 پوند در سال می رسد.

زندگی در انگلستان به عنوان دانشجو می تواند مزایای زیادی مانند تخفیف دانشجویی داشته باشد. دانشجویان در انگلستان می توانند از شناسه های کالج خود برای دریافت تخفیف در خدماتی مانند حمل و نقل، سرگرمی و غیره استفاده کنند. دو نوع شهریه در دانشگاه‌های انگلستان وجود دارد، هزینه های دانشجوی داخلی و هزینه های دانشجویان بین المللی. برای دانشجویان داخلی در مقطع کارشناسی، دانشگاه‌های انگلستان سالانه تا 9250 پوند دریافت می‌کنند. در ولز، برنامه‌های مدرک کارشناسی می تواند 9000 پوند برای شما هزینه داشته باشد. دانشجویان داخلی که در دانشگاه‌های خصوصی انگلستان تحصیل می کنند، این امکان را دارند که برای وام تحصیلی درخواست دهند. دانشجویان بین المللی کمی بیشتر از دانشجویان داخلی برای هزینه دانشگاه پرداخت می کنند که می تواند حدود 11000 پوند باشد.

هزینه های حمل و نقل در انگلستان

هزینه های حمل و نقل در انگلستان

از دیگر هزینه های زندگی در انگلیس  هزینه حمل و نقل است.در بریتانیا، اکثر حمل‌ونقل عمومی متعلق به شرکت‌های خصوصی است. در لندن، سفر با اتوبوس عمومی ساعتی 1.50 پوند برای شما هزینه دارد. میانگین هزینه رفت و آمد ماهانه در لندن 186 دلار است که بالاتر از هر شهر دیگری در جهان است. قطارها نیز در بریتانیا گران هستند زیرا باز هم مالکیت آن‌ها در اختیار سازمان‌های خصوصی است.

هزینه آب و برق و قبوض در انگلستان

در بریتانیا، میانگین هزینه سوخت 1131 پوند در سال است که حدود 4 درصد از متوسط بودجه خانوار است. میانگین هزینه برق در ماه 34 پوند است و قبض آب می تواند در نقاط مختلف بریتانیا متفاوت باشد. هزینه تخمینی قبض آب و فاضلاب 400 پوند در سال است. صرفه جویی در مصرف آب و پرهیز از استفاده غیر ضروری از آن نیز می تواند مقداری در هزینه صرفه جویی کند. میانگین هزینه پهنای باند در بریتانیا 27.50 پوند است که شامل خدمات اینترنت به عنوان خدمات تلویزیونی می شود.

سوالات متداول درباره‌ی هزینه های زندگی در انگلیس

1. آیا زندگی در انگلستان گران است؟

با توجه به مقایسه هزینه های زندگی، هزینه زندگی در بریتانیا در مقایسه با ایالات متحده به طور کلی برابر است، با برخی معیارها، انگلستان کمی ارزان تر است. قیمت مصرف کننده (از جمله اجاره بها) در بریتانیا تقریباً 8 درصد کمتر از ایالات متحده است.

2. آیا می توان با 1500 پوند در ماه از پس هزینه های زندگی در انگلیس برآمد ؟

تصور می‌شود که یک فرد مجردی که در لندن زندگی می‌کند برای تامین هزینه‌های زندگی خود به حدود 1500 پوند در ماه و در منچستر کمی بیش از 1200 پوند نیاز دارد. با این حال، با این همه گیری که تورم را به بالاترین حد طی 10 سال اخیر رسانده است، هزینه های عمومی زندگی به شدت در حال افزایش است.

3. چه میزان درآمد در انگلستان به عنوان حقوق کم درآمد در نظر گرفته می شود؟

دپارتمان کار و بازنشستگی دولت، دستمزد پایین را به عنوان هر خانواده ای که کمتر از 60 درصد حقوق متوسط ملی را دریافت می کند، تعریف می کند. بر این اساس، بیش از 13 میلیون نفر در بریتانیا در خانواده های کم درآمد زندگی می کنند. متوسط دستمزد سالانه کارگران تمام وقت در لندن در سال 2022، طبق آمار Statista، 41866 پوند بوده است. در حالی که در شمال شرق انگلستان این عدد 29521 پوند بوده که کمترین میزان درآمد سالانه در بریتانیا در سال 2022 است.

4. برخی از مقرون به صرفه ترین شهرها با هزینه زندگی مقرون به صرفه در انگلستان برای دانشجویان بین المللی کدامند؟ 

مقرون به صرفه ترین شهرها با توجه به هزینه های زندگی در انگلیس عبارتند از:

 • دورهمی
 • بلفاست
 • لستر
 • استرلینگ
 • لنکستر
 • کاردیف
 • نیوکاسل
 • کاونتری
 • وارویک
 • لینکلن
 • ناتینگهام
 • لیورپول
 • منچستر
 • بیرمنگام
 • نورویچ

نکاتی برای صرفه جویی بیشتر در هزینه های زندگی در انگلیس

در اینجا می خواهیم شما را با نکاتی که می تواند در هزینه های زندگی در انگلیس صرفه جویی ایجاد کنند، آشنا کنیم. آیا شما هم میخواهید تا در آخر هر ماه اندکی پس انداز داشته باشید، بررسی راهکارهای زیر می تواند کمک کننده باشند.

هزینه های زندگی در انگلیس

داشتن یک حساب بانکی محلی

در جایگاهی که خدمات مختلف مالی برای یک فرد فاقد حساب بانکی در انگلستان، می توانند بسیار هزینه بر باشند، داشتن این حساب راهی برای کاهش هزینه های جانبی خواهد بود. بعد از ورود به کشور انگلستان، پیشنهاد می کنیم تا یکی از اولین کارهای اداری که در این کشور انجام می دهید، افتتاح حساب باشد.

صرفه جویی در مصرف انرژی

هزینه قبوض عمومی همچون آب، برق، گاز و تلفن را میتوان با مدیریت کلی مصرف، کاهش داد. با این کار اندکی از هزینه های زندگی در انگلیس کاسته خواهد شد.

بدهی های بانکی خود را در اسرع وقت پرداخت کنید

در سیستم بانکی انگلستان تاخیر در بازپرداخت تسهیلات، جریمه سنگین را در پی دارد. بدین ترتیب با بازپرداخت به موقع این مبالغ، کار خود را در پس انداز پول آسان تر کنید.

برای صرف وعده های غذایی در بیرون از خانه به دنبال رستوران های ارزان قیمت تر باشید

همانطور که میدانید، غذا خوردن منظم در کافه و رستوران ها هزینه های زیادی را می تواند بر دوشتان بگذارد. اگر می خواهید تا هزینه های زندگی در انگلیس را کاهش دهید، می توانید غذای خود را در خانه بپزید یا اینکه غذای آماده را با قیمتی پایین تر از سوپرمارکت ها خریداری نمایید.

مدیریت در هزینه های مربوط به حمل و نقل

یکی دیگر از کارهایی که می تواند در مدیریت هزینه های زندگی در انگلیس تاثیر گذار باشد، مدیریت هزینه های حمل و نقل است. شما می توانید گزینه های مختلف برای رسیدن به مقصدتان اعم از اتوبوس، تاکسی و مترو را بررسی نموده و ارزانترین آن را انتخاب نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

8 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. Mohammad Taha Abolhasani

  با سلام و وقت بخیر
  بنده خیلی علاقه به ادامه تحصیل
  در لندن دارم و امسال کنکور دارم میتوانم
  امسال در تهران یا هرجایی که بتوانم قبول بشوم که بعد از گرفتن لیسانس به دانشگاه های انگلستان
  بروم (رشته علوم انسانی) و ممنون میشم در این بابت به من توضیحی کلی بدهید

  پاسخ دهید
 2. Amir

  سلام من دانشجوی مهندسی عمران در ایران هستم و میخوام برای کشور انگلستان اپلای کنم به صورت تحصیلی تنها سوالی که دارم اینه که با ۲۰ هزار دلار پشتوانه میتونم تو کشور انگلستان زندگی دانشجویی داشته باشم( کار صد درصد در انگلستان انجام میدم)؟؟
  آیا این امکان وجود داره منو بپذیرن و به نظر شما یک فرد دانشجو میتونه فقط با کار کردن و درس خوندن در کشور انگلستان بدون اینکه از پشتوانه اش استفاده کنه بتونه زندگی کنه و هزینه تحصیل رو با کار دانشجویی بپردازه؟؟
  لطفا راهنماییم کنین توروخدا????????

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *