روش‌های مهاجرت به آمریکا

به کمک مشاوره‌ با گروه مهاجرتی ویزا 724 و به واسطه‌ی انواع خاصی از ویزا، مهاجرت به آمریکا، این ابرقدرت جهانی را تجربه کنید!

انواع روش‌های مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا همواره رویای بسیاری از افراد است. کشوری که توانسته است علاوه بر مهیا کردن بسیاری زمینه‌های کاری و تحصیلی، جامعه‌ای رنگارنگ و متشکل از قومیت‌های مختلف بین المللی را در خود جای دهد. دولت آمریکا همانند سایر کشورها برای متقاضیان کار و زندگی در کشور خود راه‌های مختلفی را قرار داده است. 

از جمله‌ راه‌های مهاجرت به آمریکا می‌توان به اخذ ویزای توریستی، سرمایه‌گذاری، کاری، تحصیلی، ازدواج، تولد، پناهندگی، هنرمندان و ورزشکاران، ویزای همراه و شرکت در لاتاری آمریکا اشاره کرد. هر یک از این راه‌های مهاجرتی دارای گروه‌ها، قوانین و مدارک مورد نیاز خاص خود هستند که در مقاله‌هایی جداگانه به آنها پرداخته‌ایم. از این رو، قصد داریم تا در این مقاله با ایجاد یک دید کلی از تمامی این روش‌ها، نقشه‌ی راهِ مطمئنی برای شما عزیزان ترسیم نماییم.

برای آموزش نحوه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » ثبت درخواست ویزای تحصیلی آمریکا  مراجعه نمائید.

جهت کسب اطلاع درخصوص نحوه دریافت و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

مهاجرت به آمریکا ویزا 724

شرایط روش‌های مهاجرت به آمریکا

با توجه به هر یک از انواع ویزا که برای مهاجرت به آمریکا انتخاب می‌نمایید، دولت این کشور شرایط ویژه‌ای را بر سر راه شما قرار خواهد داد. توجه به این شرایط باعث افزایش امنیت خاطر و درصد موفقیت شما در اخذ ویزای مورد نظر خواهد شد. به عنوان مثال:

 1. می‌توانید از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و … با حداقل سرمایه‌ی 000/500 دلار، ویزای سرمایه‌گذاری را اخذ نمایید. 
 2. در رابطه با ویزای هنرمندان و ورزشکاران، شما می‌بایست در زمینه‌ی فعالیتی خود دارای افتخارات ملی یا بین المللی باشید. 
 3. برای اخذ ویزای تحصیلی، نمرات مقطع تحصیلی قبلی شما اهمیت ویژه‌ای دارد. 
 4. شرط پناهندگی به آمریکا این است که امنیت جسمی و یا روحی شما در معرض خطر قرار گرفته باشد. 
 5. برای اخذ ویزای ازدواج، می‌بایست مدارکی ارائه دهید که نشان دهد شما واقعا قصد ازدواجی عاشقانه با فرد مورد نظر را دارید. 
 6. برای دست‌یابی به ویزای کاری، باید ثابت کنید که برای اخذ جایگاه کاری مورد نظر خود در آمریکا، فردی مناسب و ایده‌آل هستید.
 7. برای اینکه بتوانید اقامت این کشور را برای نوزاد تازه متولد شده‌ی خود دریافت نمایید، می‌بایست دارای اقامت این کشور باشید و یا با فردی آمریکایی ازدواج نمایید.
 8. برای شرکت و قبولی در لاتاری آمریکا، کشور زادگاه شما اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا هر کشوری اجازه‌ی شرکت در این قرعه‌کشی را ندارد.

برای آشنایی با دریافت اقامت آمریکا از طریق استارتاپ به لینک « اقامت آمریکا از طریق استارتاپ» مراجعه نمائید.

اخذ ویزای توریستی آمریکا ویزا 724

مراحل اخذ ویزای آمریکا

جهت مهاجرت و اخذ ویزای آمریکا، لازم است تا با توجه به ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید، مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. به صورت کلی می‌توان این مراحل را به صورت زیر تقسیم‌بندی کرد:

 1. به وب سایت رسمی اداره‌ی مهاجرت آمریکا مراجعه نمایید و اطلاعات لازم از جدیدترین تغییرات در رابطه با اخذ ویزای مورد نظر خود را کسب نمایید.
 2. پیش‌نیازهای مربوط به هر نوع ویزا را مهیا کنید. به عنوان مثال، برای ویزای سرمایه‌گذاری می‌بایست  از بین مناطق تایید شده توسط USCIS  یک منطقه‌ی مشخص را برای فعالیت خود انتخاب نمایید. برای اخذ ویزای کاری، به job offer معتبری از سوی کارفرمایی آمریکایی احتیاج دارید. برای ویزای هنرمندان نیاز است تا تاییدنامه‌ای معتبر از وضعیت شغلی خود فراهم نمایید و …
 3. مدارک مورد نیاز ویزا را تهیه نمایید.
 4. فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کنید.
 5. مدارک خود را در وب سایت اداره مهاجرت آمریکا ثبت نمایید و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.
 6. طی مصاحبه‌ی حضوری با افسر اداره‌ی مهاجرت، وی را مجاب نمایید که قصد شما از این سفر جدی است و شما فردی مناسب برای دریافت ویزای مورد نظر هستید.
 7. منتظر جواب از سوی اداره مهاجرت بمانید. 

ویزای کاری آمریکا ویزا 724

بررسی هزینه‌ی مهاجرت به آمریکا

در تمامی روش‌های مهاجرت به آمریکا، دو هزینه‌ی کلی وجود دارد که دولت این کشور انتظار پرداخت آنها از سوی شما را دارد. اولین هزینه، تمکن مالی لازم برای روش مهاجرتی شماست. تمکن مالی، مبلغی به ازای سرمایه‌گذاری(در روش‌هایی که نیازمند سرمایه‌گذاری هستند) و مبلغی برای زندگی در این کشور است. در سایت اداره مهاجرت این مبالغ به صورت دقیق و برای هر فرد محاسبه شده است. حتی به این موضوع که برای هر روز زندگی در آمریکا به چه مبلغی نیاز دارید نیز دقیقا اشاره شده است.

اما در کنار این مبالغ، هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که برای انجام کارهای اداری مهاجرت ملزم به پرداخت آنها هستید. این هزینه‌ها برای هر یک از ویزاهای نام‌برده عبارتند از:

 1. ویزای تحصیلی، 160 تا 190 دلار.
 2. ویزای ازدواج، 260 تا 860 دلار.
 3. لاتاری، 340 دلار.
 4. ویزای کاری، 190 تا 460 دلار.
 5. ویزای سرمایه‌گذاری، 205 دلار.
 6. ویزای هنرمندان و ورزشکاران، 200 دلار.
 7. هزینه‌ی تشکیل پرونده و بیمه، تقریبا 3000 دلار.

جهت کسب اطلاع از دریافت ویزای کار آمریکا به لینک « ویزای کار آمریکا EB2» مراجعه نمائید.

پاسپورت آمریکا ویزا 724

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به آمریکا

در این قسمت به اساسی‌ترین مدارکی که برای درخواست ویزای خود به آنها احتیاج دارید، می‌پردازیم. این مدارک عبارتند از:

 1. مدرک زبان معتبر.
 2. گواهی عدم سوء پیشینه.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. مدارک شناسایی و بیمه‌نامه‌ی معتبر به همراه ترجمه.
 5. پاسپورت دارای اعتبار.
 6. نامه‌ی پذیرش از سوی دانشگاه(برای ویزای تحصیلی).
 7. رسید پرداخت هزینه‌های لازم جهت درخواست ویزای مورد نظر.
 8. درخواست ویزای مهاجرت.
 9. عکس پاسپورتی.
 10. رزومه‌ی علمی و سابقه‌ی کاری(برای ویزای تحصیلی، کاری و برخی روش‌های سرمایه‌گذاری).
 11. ارائه‌ی مدارکی که نشان‌دهنده‌ی ارتباط شما و همسرتان است(برای اخذ ویزای همراه و ازدواج).
 12. گواهی سلامت پزشکی.
 13. انگیزه‌نامه.
 14. توصیه‌نامه.
 15. پیشنهاد کاری یا معرفی‌نامه(برای ویزای کاری).
 16. ارائه‌ی مدارکی که نشان دهند شما در کشور خود از نظر جانی، روحی، جسمی، جنسی و … مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرید یا اینکه در خطر هستید(برای اخذ پناهندگی آمریکا).

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های مهاجرت به آمریکا، سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود. برای دریافت پاسپورت کشور ایالات متحده، سرمایه گذار باید مراحل تابعیتی را طی نموده و در ابتدا گرین کارت آمریکا را دریافت کند. در ادامه پس از 5 سال شهروندی آمریکا اقدام خواهد کرد. گرین کارت نقشی مانند اقامت موقت را داشته و شما می توانید آزادانه در آمریکا زندگی نموده و از مزایای پاسپورت آمریکا نیز بهره مند شوید. فرد دارنده گرین کارت موظف است تا از قوانین ایالات متحده پیروی نموده و مالیات مربوط به کار و زندگی در آمریکا را نیز پرداخت نماید. مدت اعتبار گرین کارت 10 سال بوده و پس از آن می توانید هر مقدار که تمایل داشته باشید آن را تمدید کنید.

زمانی که برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنید، تمامی اعضای خانواده شما و همچنین فرزندان زیر 21 سالتان قادر به دریافت گرین کارت خواهند بود. والدین، خواهر و برادر و سایر بستگان تنها می‌توانند از طریق ویزای خانواده نسبت به دریافت اقامت آمریکا اقدام نمایند.

بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا

روش های مختلف مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

دو برنامه اصلی برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که بر اساس آن سرمایه گذار می تواند اجازه اقامت آمریکا را دریافت کند. ویزای مهاجرتی EB-5 و ویزای غیر مهاجرتی E-2. دارندگان ویزای مهاجرت، گرین کارت دریافت می کنند. افراد غیرمهاجر فقط حق اقامت موقت در ایالات متحده و امکان درخواست گرین کارت در محل را دارند.

مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ویزای EB-5

ویزای مهاجرتی EB-5 برای سرمایه گذاران خارجی سریع ترین و در عین حال گران ترین راه برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری است. معمولاً سهمیه سالانه ویزا حدود 10000 ویزا است اما از سال 2021 دو برابر شد.

برای درخواست ویزای EB-5، متقاضی در یک شرکت آمریکایی مستقل یا از طریق مراکز منطقه ای که سازمان های خصوصی یا دولتی، سرمایه گذاری کند.

مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ویزای EB-5

حداقل سرمایه لازم برای شرکت در این طرح، 800,000 دلار برای مناطق روستایی یا مناطقی با نرخ بیکاری 1.5 برابر بیشتر از میانگین کشوری است. در غیر این صورت برای سایر مناطق باید 1,050,000 دلار داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

9 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *