شرایط و قوانین رانندگی و گواهینامه در دبی را بشناسید

اگر اقامت دبی دریافت کرده اید باید بدانید که برای رانندگی در دبی باید گواهینامه بگیرید و با داشتن گواهینامه بین المللی حق رانندگی در امارات را ندارید. اگر شما هم به دبی مهاجرت کرده اید یا قصد این کار را دارید، احتمالا گرفتن گواهینامه در دبی از آن دسته فعالیت هاییست که باید به فکر آن باشید. دبی، شهری پر زرق و برق در امارات متحده، به دلیل زیر ساخت های جاده ای بسیار مناسب خود مشهور است. اگر تنها یک بار به این شهر سفر کرده باشید حتما به موضوع رانندگی در این شهر فکر کرده اید. همانطور که در این کلان شهر شلوغ پشت فرمان می نشینید، آشنایی با قوانین رانندگی برای اطمینان از یک سفر ایمن و لذت بخش امری ضروری به شمار می رود.

هزینه خدمات ویزا724 برای اخذ گواهینامه در دبی:

ریز هزینه های دولتی و حق الزحمه ویزا724: 

بدون شرکت در کلاس های آموزشی

هزینه فایل نامبر: 2000 درهم 

هزینه چشم پزشکی: 160 درهم 

هزینه کلاس های آموزشی: حدود 1700 درهم 

آزمون آموزشگاه: حدود 400 درهم 

آزمون RTA: حدود 800 درهم 

جمع کل با حق الزحمه: 6500 درهم بدون مترجم

جمع کل با مترجم فارسی زبان: 7500 درهم 

تماس باما - گواهینامه دبی

مزایای استفاده از خدمات ویزا724 برای دریافت گواهینامه دبی (امارات)

1. کل پروسه حدود 10 روز کاری زمان بر است.

2. قبل از آزمون عملی در محل آزمون حدود 2 ساعت جلسه توجیهی و آموزشی و تمرین عملی خواهید داشت.

3. نمونه سوالات در اختیارتان گذاشته می شود.

4. در کلاسهای آموزشی نیازی به حضور ندارید.

5. نیازی به آزمون پارکینگ ندارید.

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت است. برای کسب اطلاعات در این خصوص می توانید به صفحه > دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در دبی مراجعه بفرمایید.

قوانین رانندگی در دبی و تفاوت های آن با ایران

قبل از ورود به جاده های این شهر، آشنایی با قوانین رانندگی در دبی ضروری است. اگر در حال حاضر دارای گواهینامه رانندگی ایرانی هستید، می توانید از آن برای شش ماه اول اقامت خود در امارات استفاده کرد. پس از این مدت، باید گواهینامه در دبی را دریافت کنید. این فرآیند مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز، شرکت در کلاس های رانندگی و قبولی در آزمون های رانندگی دبی است.

اولین تفاوت قابل توجه بین قوانین رانندگی در دبی و ایران در زیرساخت ها و طراحی جاده ها نهفته است. در دبی، نوسازی و برنامه ریزی شهری منجر به ساخت جاده های خوش ساخت، شبکه گسترده ای از بزرگراه ها و پل های هوایی و سیستم های مدیریت ترافیک نوآورانه شده است. برعکس، این زیرساخت های نوآورانه در ایران دارای شرایط و برنامه ریزی های محدودی می باشد.

اخذ گواهینامه در دبی

اخذ گواهینامه در دبی یک فرآیند سختگیرانه و استاندارد است. رانندگان تحت یک سری آزمایشات تئوری و عملی اجباری قرار می‌گیرند که سطح صلاحیت آن ها را در جاده ها تضمین می‌کند. برعکس، رویه صدور گواهینامه در ایران شامل یک آزمون تئوری است که پس از آن یک آزمون عملی کوتاه بدون معیارهای سختگیرانه انجام می شود. 

برای آشنایی با چگونگی دریافت اقامت دبی با کمترین هزینه به لینک > اقامت در دبی مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری به دبی به لینک > مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری مراجعه نمایید.

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه در دبی

قبل از شروع مراحل برای دریافت گواهینامه در دبی، داشتن یک سری شرایط خاص ضروری است. حداقل سن لازم برای اخذ گواهینامه در دبی بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است. برای وسایل نقلیه سواری حداقل سن 18 سال و برای وسایل نقلیه سنگین و موتورسیکلت 21 سال است.

آزمون عملی گواهینامه در دبی

برای دریافت گواهینامه در دبی علاوه بر این، رانندگان باید از نظر پزشکی مورد تایید بوده و دارای شناسنامه یا پاسپورت معتبر امارات باشند. به جای شناسنامه می توانید از ویزا یا اقامت دبی نیز استفاده کنید. علاوه بر این، آگاهی از قوانین رانندگی در دبی، علائم راهنمایی و رانندگی و مقررات بسیار مهم است و ثبت نام در یک دوره رانندگی معتبر در دبی امری ضروری به شمار می رود.

مرحله اول اخذ گواهینامه در دبی شامل آموزش های تئوری است. رانندگان ملزم به شرکت در جلسات تئوری هستند که آنها را با قوانین رانندگی در دبی، علائم جاده و آگاهی از موقعیت آشنا می کند. پس از شرکت و قبولی در آزمون های تئوری نوبت به آموزش های عملی است. مرحله آموزش عملی بخشی ضروری از فرآیند صدور گواهینامه است. این موضوع شامل کسب تجربه عملی با یک مربی رانندگی معتبر، آشنایی با رانندگی در بزرگراه، پارکینگ، تغییر خط و مانور در سناریوهای ترافیکی چالش برانگیز است.

گواهینامه در دبی

مراحل و شرایط دریافت گواهینامه پایه 1 در دبی

انواع مختلفی از گواهینامه در دبی قابل درخواست است. یکی از آن ها گواهینامه رانندگی پایه 1 است که به افراد امکان می دهد وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون و اتوبوس را برانند. اگر به دنبال شغلی در صنعت حمل و نقل هستید یا به هر دلیلی نیاز به گواهینامه رانندگی وسایل نقلیه سنگین را دارید، گرفتن گواهینامه رانندگی پایه 1 در دبی یک امر ضروری برای شماست. در ادامه مراحل اخذ گواهینامه رانندگی پایه 1 در دبی را به صورت گام به گام بیان می کنیم.

برای واجد شرایط بودن گواهینامه رانندگی در دبی پایه 1، باید حداقل 21 سال سن داشته باشید، ویزای اقامت معتبر امارات متحده عربی و گواهینامه رانندگی معتبر برای وسایل نقلیه سبک (دستی یا اتوماتیک) با حداقل یک سال تجربه داشته باشید. هنگامی که واجد شرایط بودن خود را تأیید کردید، گام بعدی ثبت نام در یک آموزشگاه رانندگی معتبر است.

بسیار مهم است که دوره ای را انتخاب کنید که آموزش با کیفیت و مناسب ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که مهارت های لازم برای کار با وسایل نقلیه سنگین را دارید. قبل از شروع کلاس های رانندگی، مطمئن شوید که تمام مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی را آماده کرده اید. شما باید یک کپی از پاسپورت خود را همراه با ویزای اقامت معتبر، یک توصیه نامه از کارفرما، یک کپی از شناسه اماراتی (Emirates ID) یا اقامت خود و یک گزارش آزمایش چشم از یک کلینیک ثبت شده چشم مورد تایید ارائه دهید.

پس از ثبت نام و ارائه مدارک لازم باید در یک آزمون تئوری برای آشنایی با قوانین رانندگی در دبی شرکت کنید. این آزمون شامل سوالات چند گزینه ای است که درک شما از قوانین رانندگی در دبی و شیوه های رانندگی ایمن را ارزیابی می کند. پس از قبولی در آزمون تئوری، می توانید به آموزش عملی بروید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به دبی به لینک > ویزای کار دبی مراجعه نمایید.

هزینه های دریافت گواهینامه سواری و پایه یک در دبی

مراحل اولیه دریافت گواهینامه در دبی شامل هزینه درخواست است که معمولاً حدود 200 درهم است. پس از درخواست باید کلاس های تئوری و عملی را نیز بگذارنید. به طور متوسط، هزینه کلاس ها از 4500 درهم تا 8000 درهم متغیر است که شامل جلسات تئوری و عملی می شود. پس از اتمام ساعات آموزشی مورد نیاز و آشنایی با قوانین رانندگی در دبی، نوبت به آزمون هاست. این آزمون ها مهارت رانندگان را در کنترل وسیله نقلیه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ارزیابی می کند. هزینه این ارزیابی می تواند از 200 درهم تا 400 درهم باشد.

پس از گذراندن موفقیت آمیز ارزیابی عملی، متقاضیان برای آزمون نهایی راه به اداره راه و ترابری (RTA) مراجعه می کنند. هزینه این تست تقریباً 200 درهم است.

کل هزینه های دریافت گواهینامه در دبی رانندگی پایه 1 شامل هزینه خود درخواست، کلاس های تئوری، آموزش عملی، آزمون های دانش و آزمون نهایی جاده است. آموزشگاه های گواهینامه در دبی هزینه های متفاوتی برای این خدمات دریافت می کنند که معمولاً از 5000 درهم تا 7000 درهم متغیر است. 

آزمون آمادگی جسمانی برای کلیه متقاضیان گواهینامه در دبی الزامی است. هزینه ها بسته به مرکز پزشکی انتخابی متفاوت است و از 200 درهم تا 300 درهم متغیر است. آزمایش چشم برای ارزیابی بینایی نیز هزینه کمی دارد که اغلب از 100 درهم تا 150 درهم متغیر است. علاوه بر این، افراد باید مجوز یادگیری یا کارت آموزشی را از آموزشگاه رانندگی دریافت کنند که هزینه های اضافی حدود 100 درهم را متحمل می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه در دبی

اگر شما هم قصد دریافت گواهینامه در دبی را دارید یک سری مدارک و الزامات را باید رعایت کنید. مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی شامل چند مورد می شود که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی

• کارت شناسایی: کارت شناسایی امارات یک مدرک اجباری برای همه ساکنان امارات متحده عربی از جمله مهاجران است. برای دریافت گواهینامه در دبی باید کارت شناسایی معتبر امارات داشته باشید.

• پاسپورت و ویزا: این مورد برای تمامی افراد، مخصوصا مهاجران و افرادی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند ضروری می باشد.

• گواهی عدم اعتراض: این گواهی یک توصیه نامه از کارفرمای شماست. این گواهی نشان می دهد که کارفرمای شما یا آن شخصی که شما را حمایت مالی می کند، مخالفتی با دریافت گواهینامه شما ندارد. 

• گواهی آزمایش چشم: این گواهی یکی از مهم ترین مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی است. می توانید آن را به صورت رسمی از اداره راه و حمل و نقل دبی دریافت کنید.

• اثبات اقامت

• قبولی در آزمون های تئوری و عملی

اخذ گواهینامه در دبی یک فرایند نسبتا پیچیده است که با فرایندی که در ایران شاهد آن بودیم تفاوت دارد. تفاوت های خاصی بین شرایط گواهینامه های پایه یک و باقی گواهینامه ها یافت می شود و باید شرایطی مطمئن برای اخذ آن داشته باشید. همچنین مدارک لازم برای دریافت گواهینامه در دبی نیز باید به درستی رعایت شوند. در صورتی که قصد اقدام برای گواهینامه در دبی را دارید، مجموعه ما می تواند شما را در این مسیر یاری کند.

سوالات متداول

1. تست بینایی گواهینامه در دبی را کجا باید انجام دهم؟

برای گرفتن گواهینامه در دبی شما باید حتما یک تست بینایی در یکی از مراکز معتمد سازمان RTA دبی انجام دهید. نام برخی از مراکز مورد تایید RTA که این تست را انجام می دهند عبارت است از:

• Grand Optics

• Rivoli EyeZone

• Barakat Optical

• Multispeciality Max Vision

گزینه های مختلفی برای ثبت نام در کلاس های گواهینامه در دبی وجود دارد. معمولا این کلاس ها به زبان های انگلیسی، عربی و اردو ارائه می شوند. اما آزمون تئوری RTA در دبی به 195 زبان از جمله انگلیسی قابل ارائه است.

همانطور که در متن گفته شد برای ثبت نام در این دوره ها به یک سری مدارک نیاز دارید. یکی از شرایط آن داشتن سن 18 سال است. شما همچنین به پاسپورت یا ویزای امارات برای ثبت نام نیاز دارید. همچنین برای برخی مشاغل داشتن یک توصیه نامه از طرف کارفرما ضروری می باشد.

درخواست مشاوره رایگان

14 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *