دانشگاه واشنگتن در آمریکا

آشنایی با دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس یکی از برترین دانشگاه های آمریکا است که قرار گیری آن در بین 100 دانشگاه برتر جهان نشان‌دهنده بالای آموزش‌های ارائه شده در این دانشگاه است. این دانشگاه در ایالت میزوری آمریکا واقع شده که در سال 1853 میلادی با نام دانشگاه جرج واشنگتن احداث گردید. محوطه دانشگاه مساحتی بیش از 2 هزار هکتار دارد و 150 ساختمان مختلف را شامل میشود. این دانشگاه حدود 15 هزار دانشجو از بیش از 90 کشور جهان را آموزش می دهد که همه ساله بیش از 5 هزار نفر از آنها مدرک تحصیلی دانشگاهی ارائه می شود.در این مقاله از ویزا 724 می خواهیم شما را با دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس آشنا نموده و هر آنچه را که درباره آن باید بدانید، به شما خواهیم گفت.

برای آشنایی و داشتن دیدی کامل جهت انتخاب بهترین روش مهاجرت به آمریکا به لینک « روش های مهاجرت به آمریکا » مراجعه نمائید.  

دانشگاه واشنگتن در آمریکا

دانشکده های مختلف واشنگتن در سنت لوئیس

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس دارای هفت دانشکده مختلف است که مدارک کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهند. سوابق تحصیلی شما معیار مهمی برای پذیرش در هر یک از این دانشکده ها خواهد بود. با اسامی این دانشکده ها آشنا می شویم.

 • دانشکده هنر و علوم.
 • دانشکده براون. 
 • دانشکده حقوق.
 • دانشکده پزشکی.
 • دانشکده تجارت اولین.
 • دانشکده مهندسی مک کلوی.
 • دانشکده طراحی و هنرهای تجسمی سام فاکس.

برای کسب آشنایی با برترین دانشگاه های کشور آمریکا به لینک « دانشگاه های آمریکا» مراجعه فرمائید.

محیط کلاس در دانشگاه واشنگتن

شرایط دریافت پذیرش در واشنگتن در سنت لوئیس

تکمیل موفقیت آمیز حداقل 12 سال تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای پذیرش در هر برنامه تحصیلی که منجر به مدرک لیسانس در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس می شود، مورد نیاز خواهد بود. اگر برای پذیرش در دانشگاه واشنگتن سنت لوئیس اقدام می کنید، باید اطلاعات دقیقی در مورد تحصیلات قبلی خود ارائه دهید، از جمله:

 • مدرک تحصیلی متوسطه یا معادل آن مورد نیاز است.
 • اصل ریز نمرات تحصیلی یا کپی های تایید شده.
 • گواهی پایان تحصیل.
 • ترجمه معتبر انگلیسی کلیه موارد فوق.
 • رونوشت تمام دوره های تکمیل شده در سطح دبیرستان
 • ریز نمرات دوره های دانشگاهی (برای تحصیلات تکمیلی)
 • تعداد سخنرانی ها یا دوره های آزمایشگاهی که در هر دوره گنجانده شده است.
 • همه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه واشنگتن که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست، باید در آزمون‌های تافل، آیلتس یا دولینگو شرکت کنند.

آدرس وب سایت دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس :

https://wustl.edu/

برای اطلاع از نحوه دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا به لینک « شرایط ویزای تحصیلی آمریکا» مراجعه نمائید.

آموزش زبان انگلیسی

برنامه های آکادمیک در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس دانشجویان را ملزم می کند که مهارت های خوبی در ارتباطات کتبی و شفاهی داشته باشند. در طول سال تحصیلی، دانشجویان بین المللی که به دنبال بهبود مهارت های زبانی خود در زبان انگلیسی هستند، می توانند در دوره هایی ثبت نام کنند که مخصوصاً برای زبان آموزان پیشرفته طراحی شده است. این دوره ها به تکمیل زمینه هایی مانند خواندن و نوشتن، صحبت کردن و تلفظ، ارائه، مهارت های بحث و دانش اصطلاحات آمریکایی کمک می کند. 

واجد شرایط بودن ویزا

دانشگاه واشنگتن مجوز صدور مدارک واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای دانشجویی “F-1” یا “J-1” را دارد. اگرچه هر دو ویزا اجازه تحصیل تمام وقت را می دهند، J-1 برای برنامه های تبادل متقابل و برنامه های بورسیه دولتی استفاده می شود. F-1 ویزای دانشجویی معمولی است.

گواهی واجد شرایط بودن ویزا تنها پس از پذیرش رسمی متقاضیان در یک برنامه تحصیلی و ارائه مدرکی مبنی بر بودجه کافی برای تامین هزینه های دوره پیشنهادی صادر می شود. دانشجویان بین المللی هنگام ورود برای شروع تحصیلات دانشگاهی مجاز به ورود به ایالات متحده با ویزای توریستی (B-2) نیستند. تحصیل در یک برنامه با ویزای توریستی قانونی نیست.

اثبات حمایت مالی

مطابق با مقررات وزارت امنیت داخلی (DHS)، دانشگاه واشنگتن از همه دانشجویان بین‌المللی پذیرفته شده می‌خواهد تا صورت‌های اطلاعات مالی دقیق را ارائه کنند. در ادامه به مدارک مورد نیاز اشاره می کنیم.

 • بیانیه استطاعت مالی برای هزینه های آموزشی آنها در ایالات متحده.
 • سوگندنامه حمایت مالی (AOFS).
 • صورت‌حساب‌های بانکی تأیید شده به زبان انگلیسی که تأیید می‌کنند که دانشجویان بودجه کافی برای تأمین هزینه‌های شهریه و زندگی سال اول خود را در دسترس دارند. برای هر سال تحصیلی بعدی مقدار قابل مقایسه‌ای پول در دسترس خواهد بود.
 • برخی از مقامات سفارت گواهینامه مالی دانشجویان را تأیید می کنند. دانش آموزان باید دو نسخه اصلی (با امضای اصلی) نامه اسپانسر و نامه بانک را دریافت کنند. توصیه می شود که یک کپی برای دریافت ویزا نگه دارید. در ضمن جوایز کمک مالی ممکن است از مبلغی که باید گواهی شود کسر شود.

مراقبت های پزشکی و بیمه سلامت

برای محافظت از سلامت کل جامعه خود، از همه دانشجویان تمام وقت می خواهیم که بیمه درمانی داشته باشند. شما باید طرح بیمه درمانی دانشجویی دانشگاه واشنگتن را تهیه کنید یا اینکه از طریق طرح دیگری ثابت کنید که پوشش کافی دارید. اگر نشان ندهید که از طریق طرح دیگری از پوشش کافی برخوردار هستید، به طور خودکار در طرح بیمه دانشگاه ثبت نام می‌شوید و بر اساس آن صورت‌حساب دریافت می‌کنید. 

همه دانشجویانی که تصمیم به ثبت نام در دانشگاه واشنگتن دارند، باید فرم تکمیل شده تاریخچه سلامت را از طریق خدمات سلامت دانشجویی ارسال کنند. دانشگاه واشنگتن از همه دانشجویان ورودی که در پردیس دانشگاه زندگی می‌کنند، می‌خواهد که واکسن مننگوکوک (MCV4) را دریافت کرده باشند. 

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کالج واشنگتن در سنت لوئیس

دانشجویان بین المللی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس می توانند کمک مالی مبتنی بر نیاز دریافت کنند. دانشجویان دارای اقامت دائم در ایالات متحده باید به عنوان شهروند ایالات متحده برای کمک مالی اقدام کنند. دانشجویان بین‌المللی برای بورسیه‌های بخش دانشگاهی مبتنی بر شایستگی در نظر گرفته می‌شوند و از درخواست برای برنامه‌های Signature Scholar ما استقبال می‌کنند.

معرفی دانشگاه واشنگتن

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به طور میانگین 61,750 دلار برای سال 2023 تخمین گردیده است.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در واشنگتن در سنت لوئیس

هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به طور میانگین 57700 دلار برای سال 2023 تعیین شده است.

هزینه کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس چقدر است؟

هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس در سال 2023-2024 برای 12 ماه حداقل 25506 دلار برآورد می شود. ارقام ارائه شده در زیر ممکن است شامل هزینه های برنامه زبان انگلیسی (برای دانش آموزانی که استانداردهای مهارت انگلیسی را ندارند) را شامل نشود. دانشجویان هنر و معماری باید 600 دلار اضافی برای کتاب و لوازم خرج کنند. برخی از برنامه ها ممکن است نیاز به خرید تجهیزات کامپیوتری خاصی داشته باشند.

برآورد هزینه برای هزینه های زندگی تنها حداقل هزینه های ضروری را پوشش می دهد. هزینه های لباس، تفریح و وسایل جانبی متغیر است و هزینه سفر به خارج از سنت لوئیس شامل نمی شود. دانشجویانی که با ویزای دانشجویی در ایالات متحده پذیرفته می شوند، مجاز به کار خارج از دانشگاه در طول سال اول تحصیلی نیستند (پس از آن فقط در شرایط محدود). اشتغال نباید به عنوان یک ابزار حمایتی در نظر گرفته شود.

 • هزینه خدمات دانشجویی. 620
 • مسکن و غذا.   20,778
 • بیمه. 616
 • کتاب و لوازم. 1,000
 • حمل و نقل. 2,000
 • هزینه های شخصی. 1,500

آموزش در دانشگاه واشنگتن

سخن پایانی 

در این مقاله از ویزا 724 شما را با دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس100 آشنا کردیم. این دانشگاه همواره به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر جهان شناخته شده و تحصیل در این دانشگاه برای افرادی که به دنبال یک دانشگاه بین المللی هستند، پیشنهاد می شود. در پایان در صورتی که تمایل به بهره مندی از راهنمایی های بیشتر هستید، میتوانید با کارشناسان ویزا724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

هزینه درخواست پذیرش در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس چقدر 75 دلار برای دانشجویان بین المللی است.

البته! ما در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس متعهد هستیم که آموزش دانشگاه واشنگتن را برای دانشجویانی که پذیرش آنها پیشنهاد شده است مقرون به صرفه کنیم. اگر درخواست نکنید، متوجه نمی شوید که چگونه می توانیم به شما کمک کنیم. پیشنهادات ما تا هزینه کامل حضور را شامل می شود. با درخواست چیزی برای از دست دادن ندارید.
دانشگاه واشنگتن از 75 دلار هزینه درخواست پذیرش برای همه دانشجویانی که درخواست کمک مالی می کنند چشم پوشی می کند تا اطمینان حاصل شود که این هزینه مانعی برای درخواست نیست. 

درخواست مشاوره رایگان

4 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *