تحصیل در دانشگاه فلوریدا

آشنایی با دانشگاه فلوریدا

دانشگاه فلوریدا یکی از دانشگاههای دولتی تحقیقاتی در ایالت فلوریدای آمریکا است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1906 در منطقه Gainesville استان فلوریدا تاسیس شد. از آن زمان تاکنون به آموزش و تدریس دانشجویان در رشته های مختلف می پردازد. این دانشگاه در سال 1985 جزو انجمن دانشگاه های آمریکا و جزئی از گروه 62 گانه این انجمن شد.

در پردیس اصلی این دانشگاه بیش از 900 ساختمان آموزشی و غیر آموزشی وجود دارند که در یک محیط 2000 هکتاری قرار گرفته اند. این پردیس علاوه بر مکان های آموزشی، دارای تعدادی بنای تاریخی این منطقه بوده که از جمله آنها می توان به برج معروف سنچوری اشاره کرد.

دانشگاه فلوریدا به عنوان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های ایالت فلوریدای آمریکا شناخته می شود که همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و بین المللی در آن در حال تحصیل هستند. در این مقاله از ویزا 724 می خواهیم شما را با شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه فلوریدا، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین هزینه های دانشگاه آشنا کنیم‌.

برای بررسی و اطلاع از شیوه های مهاجرتی و اقامتی در آمریکا به لینک » بهترین روش مهاجرت به آمریکا مراجعه فرمائید.

دانشگاه فلوریدا در آمریکا

دانشکده های مختلف فلوریدا

دانشگاه فلوریدا به عنوان یکی از پنج دانشگاه دولتی آمریکا شناخته می شود که در سیستم معیار بندی دانشگاه های برتر آمریکا US news در جایگاه بیست و هشتم قرار دارد. همچنین این دانشگاه از نظر دوره های آنلاین کارشناسی در جایگاه اول کشور قرار گرفته است. این دانشگاه در پردیس اصلی خود دارای 10 دانشکده مختلف است که به دانشجویان در رشته های مختلف آموزش می دهد. در ادامه اسامی این دانشکده ها را برای شما بازگو می کنیم.

 • کالج حقوق لوین.
 • دانشکده پزشکی.
 • دانشکده داروسازی.
 • دانشکده پرستاری.
 • دانشکده دامپزشکی.
 • دانشکده آموزش و پرورش.
 • کالج مهندسی هربرت ورتهایم.
 • دانشکده کشاورزی و علوم زیستی.
 • دانشکده روزنامه نگاری و ارتباطات.
 • دانشکده بهداشت عمومی و حرفه های بهداشت.

جهت دریافت اطلاعات کامل در خصوص دانشگاه های معتبر و شرایط تحصیل آن ها در کشور آمریکا به لینک » لیست برترین دانشگاه های آمریکا مراجعه نمائید.

محیط تحصیلی دانشگاه فلوریدا

شرایط دریافت پذیرش در فلوریدا

برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه فلوریدا شما باید درخواست خود را به همراه مدارکی خاص که توسط دانشگاه تعیین می شود، ارسال کنید. دانشگاه برای متقاضیان بین‌المللی تحصیل در دانشگاه فلوریدا مدارک زیر را به همراه ترجمه رسمی درخواست می کند.

 • صورتحساب مالی.
 • انگیزه نامه و بیانیه هدف.
 • توصیه نامه اساتید و مشاورین.
 • ریز نمرات تحصیلی دبیرستان یا دانشگاه.
 • نمرات آزمون های استاندارد برای ایالات متحده.
 • برآورده ساختن شرط معدل برای هر رشته و مقطع تحصیلی مشخص میشود.
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی در آزمون های آیلتس (حداقل 6) تافل کامپیوتری (حداقل 80).
 • مدارک هویتی همچون پاسپورت که در مراحل بعدی ممکن است از شما درخواست شود.

آدرس وب سایت دانشگاه فلوریدا در آمریکا:

https://www.ufl.edu/

جهت کسب اطلاع از چگونگی دریافت و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کالج فلوریدا

اداره پذیرش دانشگاه فلوریدا بورسیه های تحصیلی محدودی را برای دانشجویان بین المللی سال اول در نظر گرفته است. این دانشگاه از متقاضیان درخواست می کند که در صورت تمایل برای دریافت این بورسیه تحصیلی، باید درخواست ثبت نام در دانشگاه را در موعد مقرر ارسال کنند. البته هیچ درخواست جداگانه ای برای بورسیه تحصیلی لازم نیست.

فرایند بررسی درخواست ها برای اعطای بورسیه تحصیلی به صورت کلی نگر بوده و پارامترهای مختلفی همچون نمرات دبیرستان، نمرات آزمون های استاندارد شده، نمرات زبان، مشارکت فوق برنامه و مقالات شخصی اعطا می شود. این بورسیه ها در زیرگروه بورسیه شایستگی قرار می گیرند که هر سال حدود 10 درصد از پذیرفته شدگان دانشگاه فلوریدا، واجد شرایط برای دریافت این بورسیه می شوند. 

افرادی که برای این بورسیه پذیرفته می‌شوند از طریق ایمیل و به روز رسانی صفحه، از وضعیت ثبت نام خود در دانشگاه مطلع خواهند شد. همچنین این دانشگاه هیچ نوع پیامی مبنی بر عدم موفقیت در اعطای بورسیه تحصیلی به افراد ارسال نمی کند. بنابراین اگر پیامی از طرف دانشگاه برای شما ارسال نشده باشد، بدین معناست که واجد شرایط بورسیه تحصیلی نبوده اید.

 • بورسیه تحصیلی ریاست جمهوری: یکی دیگر از انواع کمک هزینه قابل دریافت در دانشگاه فلوریدا است که استعلام مدل های مختلف می تواند 5، 8  و 10 هزار دلار در سال باشد.
 • معافیت از شهریه برای دانشجویان بین المللی: دانشگاه فلوریدا تعداد محدودی معافیت شهری مبتنی بر شایستگی را برای دانشجویان مختلف ارائه می دهد. این بورسیه ها بین سه حالت 8، 16 و 20 هزار دلاری خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات کامل و جامع درباره دانشگاه پیتسبورگ آمریکا به لینک » دانشگاه پیتسبورگ مراجعه فرمائید.

برای آشنایی با شیوه های دریافت بورسیه تحصیلی میتوانید به لینک » بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

مرکز تحقیق اطلاعات دانشگاه فلوریدا

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه فلوریدا

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه فلوریدا برای سال تحصیلی جاری در حدود 29 هزار دلار تعیین شده است. دانشجویان می توانند برای وام های دانشجویی نیز درخواست دهند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در فلوریدا

هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه فلوریدا حدود 30 هزار دلار برای سال جاری است.

هزینه کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه فلوریدا چقدر است؟

امور مالی دانشگاه فلوریدا هزینه های زندگی و اقامت در پردیس این دانشگاه را در یک سال تحصیلی به طور میانگین محاسبه کرده است. این هزینه ها به شرح زیر هستند.

 • هزینه خدمات دانشجویی. 70
 • مسکن و غذا.  17400
 • بیمه. 1,400
 • کتاب و لوازم. 1,450
 • حمل و نقل. 1,570    
 • هزینه های شخصی. 2,690

ساختمان کتابخانه دانشگاه فلوریدا

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با دانشگاه فلوریدا آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا شناخته می شود که همه ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از جمله ایرانیان در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند. در پایان جهت دریافت مشاوره و راهنمایی های بیشتر در حوزه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا می توانید با بخش مشاوره ویزا 724 در ارتباط باشید‌.

سوالات متداول

بله. امکان کار دانشجویی به صورت پاره وقت برای دانشجویان داخلی و بین المللی در دانشگاه فلوریدا فراهم شده است. این مشاغل معمولا در داخل پردیس دانشگاه بوده و متقاضیان باید دارای ویزای تحصیلی F1 باشند.

برای تامین مخارج تحصیل در دانشگاه فلوریدا، شما باید گواهی استطاعت مالی را به صورت ترجمه شده ارسال کنید. اگر مبالغ مشخص شده را نداشتید و قرار است که فرد دیگری همچون پدر و مادرتان این مبالغ را برای شما پرداخت کنند، نیازمند ارسال فرم گواهی اسپانسر مالی هستید. داشتن یک اسپانسر مالی می تواند شانس شما را برای ورود به دانشگاه فلوریدا افزایش دهد.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. آراد

  آیا قانونی تحت عنوان منع پذیرش دانشجویان ایرانی از جولای ۲۰۲۴ در ایالت فلوریدا به تصویب رسیده است؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *