دانشگاه روچستر آمریکا

آشنایی با دانشگاه روچستر

دانشگاه روچستر یکی از برترین دانشگاههای خصوصی آمریکا است که در سال 1850 توسط هیئت رئیسه ایالت نیویورک و کمیسیون عالی ایالات میان تاسیس گردیده است. این دانشگاه در یک محیط 154 هکتاری در حدود سه کیلومتری جنوب مرکز شهر روچستر قرار گرفته است. این پردیس تقریباً در کناره های رودخانه Genesee قرار دارد. این دانشگاه با بهره مندی از حدود دو هزار کارمند آموزشی، حدود دویست رشته مختلف دانشگاهی را به دانشجویان خود آموزش می دهد. 

کلاس ها معمولاً کم جمعیت و نسبت دانشجو به معلم حدود 10 به 1 است. این امر باعث شده است تا ارتباط و تعامل بین استاد و شاگرد بیشتر باشد‌‌. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 12 هزار دانشجو داشته که بیش از نیمی از آنها در مقطع کارشناسی و الباقی در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند. این افراد در دانشکده های مختلف در حال تحصیل در رشته مورد نظر خود بوده و همچنین باعث شده‌اند تا این دانشگاه به عنوان یکی از برترین کار آفرینان برتر ایالت نیویورک به شمار بیایند.  در این مقاله از ویزا 724 می خواهیم شما را با دانشگاه روچستر و تمام اطلاعاتی که باید درباره آن بدانید، آشنا کنیم.

برای آشنا شدن با راه های مهاجرت به ایالات متحده و انتخاب بهترین راه به لینک « روش های مهاجرت به آمریکا »مراجعه نمائید.

دانشگاه روچستر

دانشکده های مختلف روچستر

دانشگاه روچستر به طور کلی دارای 7 دانشکده مختلف در پردیس های خود است. این 7 دانشکده مختلف در مجموع بیش از 200 رشته مختلف را آموزش می دهند. اسامی این دانشکده ها به شرح ذیل هستند.

 • دانشکده هنر و علوم.
 • مدرسه موسیقی ایستمن.
 • دانشکده پرستاری.
 • مدرسه تجارت سیمون.
 • مدرسه آموزش وارنر.
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی.
 • دانشکده فنی و مهندسی و علمی کاربردی حاجیم.

برای انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل و آشنایی با شرایط تحصیلی آن ها در کشور آمریکا به لینک « لیست برترین دانشگاه های آمریکا» مراجعه فرمائید.

محیط آموزشی دانشگاه روچستر

شرایط دریافت پذیرش در روچستر

دانشگاه بین المللی روچستر در حال حاضر میزبان بیش از 2300 دانشجوی بین المللی است که از 100 کشور جهان آمده اند. ایجاد تنوع قومی و فرهنگی یکی از مزایای پذیرش دانشجو بین المللی توسط این دانشگاه بوده است. به گونه ای که وجود این موارد باعث شده اند تا پردیس های دانشگاه روچستر متنوع و پر جنب و جوش باشند. دانشجویان بین‌المللی برای ارسال درخواست خود باید مدارک زیر ارسال نمایند.

 • ریز نمرات رسمی (مدرسه/دانشکده).
 • توصیه نامه از مشاور یا استاد.
 • نمرات آزمون استاندارد مورد نیاز برای ایالات متحده.
 • فرم حمایت مالی بین المللی (IFSF).
 • نمره پیشنهادی امتحان امتیاز قوی معمولی (برای برنامه های پیشرفته)
 • آیلتس 7.5 8.0 +
 • تافل iBT 100 107+

برای آشنایی و کسب اطلاع از شرایط دریافت بورسیه و برترین دانشگاه ها در آمریکا به لینک « دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا» مراجعه فرمائید.

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کالج روچستر

دانشگاه روچستر بورسیه های تحصیلی مبتنی بر نیاز را برای دانشجویان داخلی و بین المللی خود در نظر گرفته است. البته در اصل این بورسیه ها به صورت ترکیبی از شایستگی، تحصیلی و کمک های مبتنی بر نیاز است. با این حال، اثبات نیاز مالی عامل مهمی در تعیین انتخاب شما برای دریافت این بورسیه تحصیل خواهد بود‌. این متقاضیان باید بر طبق مسیر زیر عمل کنند.

در صورت عدم توانایی پرداخت هزینه کامل حضور در دانشگاه روچستر، باید نمایه CSS را کامل کنید. این نمایه به طور کلی تعیین کننده صلاحیت شما برای دریافت کمک های مالی خواهد بود.‌ با این حال به دلیل اینکه تعداد کمی از بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، تعداد نمایه های قابل ارائه را نیز به تبع کاهش داده اند. با این حال توصیه می شود تا در اول اکتبر که امکان درخواست برای سال تحصیلی جدید وجود خواهد داشت، نسبت به انجام این کار اقدام کنید.

افرادی که از انواع کمک های دولتی و خصوصی در حال حاضر بهره می برند، به هیچ عنوان از این بورسیه بهره مند نخواهند شد. پرداخت هزینه برای درخواست کمک مالی نیز ممکن است که برای برخی از افراد، کمی سنگین باشد، برای پیشگیری از وقوع چنین امری، این دانشگاه تعدادی از این بلیط های دریافت خدمات از طرف دانشگاه خریداری کرده و رایگان در اختیار افراد متقاضی قرار می دهد.

آدرس وب سایت دانشگاه روچستر آمریکا:

https://www.rochester.edu/

اماکن تحقیقاتی دانشگاه روچستر

جهت کسب اطلاع درخصوص نحوه دریافت و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه روچستر

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه روچستر برای سال تحصیلی جاری در حدود 63 هزار دلار آمریکا است.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در روچستر

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه روچستر حدود 50 هزار دلار است.

هزینه کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه روچستر چقدر است؟

در کنار مبالغ پرداختی برای هزینه های تحصیل در دانشگاه روچستر، باید هزینه های مربوط به زندگی دانشجویی در این دانشگاه را نیز پرداخت نمایید.

 • هزینه خدمات دانشجویی. 1,172
 • مسکن و غذا.  18,784
 • کتاب و لوازم. 1,310
 • حمل و نقل.   300
 • هزینه های شخصی. 1,080

اماکن آموزشی دانشگاه روچستر

سخن پایانی

در این مقاله شما را با دانشگاه روچستر و هر آنچه درباره اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه لازم بود بدانید، آشنا کردیم. در پایان در صورتی که در حوزه دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا و همچنین دریافت ویزای آمریکا نیاز به کسب راهنمایی بیشتر دارید، تماس با مشاورین ویزا 724 برای شما مفید خواهند بود.

سوالات متداول

دانشگاه روچستر در ایالت نیویورک آمریکا تاسیس شده است.

بله. دانشگاه روچستر به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا و جهان شناخته می شود. این دانشگاه سطح بسیار بالایی را در آموزش آکادمیک را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *