خرید سوپر مارکت در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۱/۲۹

 

قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا؛ همراه با پنج نکته طلایی در اداره سوپرمارکت

خرید سوپر مارکت در کانادا، ایده جذابی برای داشتن یک کسب ‌وکار پرسود در این کشور است. نباید فراموش کرد که یکی از پویاترین و پر رونق‌ترین کسب‌ وکارها در تمام کشورهای دنیا را سوپرمارکت‌ها ایجاد می‌کنند. به همان میزان که رشد و پیشرفت سوپرمارکت‌ها در سراسر جهان از حیث سرعت، مشابه یکدیگر است، از حیث سازوکار و الزامات متفاوت است. مشخصاً چگونگی و آهنگ پیشرفت یک سوپرمارکت در کانادا قطعاً تفاوت‌های خاصی با یک سوپرمارکت در ایران یا خاور دور دارد. همین تفاوت‌ها باعث شد تا کارشناسان مجموعه، ضمن قرار دادن قیمت خرید سوپر مارکت به عنوان موضوع محوری یادداشت، ابعاد مختلف این موضوع را بررسی کنند. آنچه در یادداشت پیش رو مطالعه می‌کنید، آمیزه‌ای از تجربه و شناخت به‌روزی است که از بازار کسب ‌وکارهای کانادا وجود دارد. قرار است در ادامه به پرسش‌هایی از این قبیل که میانگین قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا چقدر است؟ حاشیه سود اداره یک سوپرمارکت در کانادا چه میزان است؟ و یا الزامات این کسب‌وکار چیست؟ پاسخ دهیم. به بیانی دیگر صرفاً جنبه اقتصادی خرید سوپرمارکت در کانادا را مد نظر داریم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

خرید سوپرمارکت در کانادا

 

آمار و ارقام در مورد اداره سوپرمارکت در کانادا چه می‌گویند؟

واقعیت این است که مالکیت و اداره سوپرمارکت در کانادا، همانطور که گفته شد، یکی از کسب‌وکارهای پرسود و در عین حال با شانس شکست پایین محسوب می‌شود. با این احتساب می‌توان گفت اگر قدری تلاش کرده، خلاق بوده و برنامه خوبی برای پیشرفت داشته باشید، خرید سوپرمارکت در کانادا می‌تواند نقطه عطفی در زندگی کاری و فعالیت‌های اقتصادی شما باشد. اما آیا آمار و ارقام رسمی نیز حکم به چنین تجربه‌ای می‌دهند؟ پاسخ مثبت است. مطابق آمار و ارقام رسمی، بیش از 69 درصد انواع سوپرمارکت در کانادا، پس از تأسیس به مرحله سوددهی رسیده و عملاً از نظر منطق اقتصادی در شرایط سوددهی هستند. این در حالی است که آخرین میانگین ثبت‌شده برای درآمد سالانه سوپرمارکت در کانادا، عدد اعجاب‌انگیز و اغواکننده 1.1 میلیون دلار را نشان می‌دهد! این یعنی در کنار تجربه‌های موجود، آمار و ارقام نیز حکم به وضعیت مطلوب این کسب‌وکار می‌دهند. البته این تنها آماری نیستند که نشان می‌دهند خرید سوپرمارکت در کانادا یک تصمیم منطقی و مثبت است.

 

 • به طور میانگین حجم کلی بازار مربوط به سوپرمارکت در کانادا، یک رشد سالانه 3.2 درصدی را تجربه می‌کند.
 • در حال حاضر بیش از 229 هزار سوپرمارکت در سراسر کانادا مشغول به فعالیت هستند اما با این حال همچنان این بازار ظرفیت‌های لازم برای توسعه را داشته و اشباع نشده است.
 • حداقل یک‌سوم سوپرمارکت‌ها در کانادا، میانگین درآمد 650 هزار دلار در سال را تجربه می‌کنند.

 

یکی دیگر از نگرانی‌هایی که علاقمندان به آغاز فعالیت در آن حس می‌کنند، توسعه فروشگاه‌های اینترنتی است. با توسعه این فروشگاه‌ها، ممکن است رونق کاری سوپرمارکت‌ها کمتر از سابق شده و عملاً شانس سوددهی آن‌ها کاهش یابد اما جالب است بدانید در حال حاضر نیز دست‌کم بین 80 تا 92 درصد خریدها، به شکل حضوری و از طریق انواع سوپرمارکت در کانادا ثبت می‌شود. پس در این مورد جای نگرانی نیست.

 

آمار خرید سوپرمارکت در کانادا

 

میانگین قیمت سوپرمارکت در کانادا، عددی مطلق نیست

سوای اینکه کسب‌وکار مذکور به چه میزان درآمد و سود دارد، یکی از موضوعات کلیدی برای تصمیم‌گیری در مورد خرید سوپرمارکت در کانادا، میانگین قیمت آن است. ما نیز با در نظر داشتن اهمیت موضوع، محوریت و عنوان متن را به این موضوع اختصاص دادیم. اما پیش از پرداختن به این موضوع، نیاز است تا برخی نکات به قدر کفایت شفاف شوند. پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که بدیهی است وسعت، سطح پیشرفته بودن، تجهیزات، تعداد کارمندان و حتی کالاهای عرضه شده در یک سوپرمارکت در کانادا یا هر کشور دیگری، طیف وسیعی از آپشن‌ها را دارد. به بیانی دیگر هنگامی که از واژه سوپرمارکت استفاده می‌شود، از یک فروشگاه بسیار کوچک تا یک هایپرمارکت بسیار عظیم می‌تواند مقصود گوینده باشد. پس این بدان معنی است که بازه قیمت‌ها بیش از حد انتظار وسیع بوده و در هر بخش بیش از 100 آیتم متمایز به چشم می‌خورد. پس با این وجود عدد میانگین اعلام‌شده برای قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا یک عدد مطلق و قطعی نیست. بر همین مبنا برای شفاف‌تر شدن دید کاربران، ترجیح دادیم تا با دسته‌بندی کیس‌های موجود به دو دسته گرانقیمت و ارزان‌قیمت دو میانگین جداگانه را در اختیار کاربران قرار دهیم.

 

سوپرمارکت؛ (Grocery)، (Retailer) و (Convenience Store)

موضوع دیگری که وجود دارد، این است که سوپرمارکت یک مفهوم عام است که در کشور کانادا برای اشاره به طیف وسیعی از فروشگاه‌ها استفاده می‌شود اما با این حال واژگان دقیق و تخصصی‌تری برای اشاره به این این نوع از فروشگاه‌ها وجود دارد. باید دقت داشت که به طور معمول (Retailer) و (Grocery) بر آنچه که ما به عنوان سوپرمارکت در ایران می‌شناسیم دلالت دارند و (Convenience Store) بیشتر به فروشگاه‌هایی اشاره دارد که در کنار پمپ بنزین‌ها اقدام به فروش اقلام ضروری خوراکی یا غیر خوراکی می‌کنند. پس در هنگام خرید سوپرمارکت در کانادا یا بررسی کیس‌های موجود باید این تفاوت‌ها را در ذهن داشته باشید.

 

بررسی شرایط خرید سوپرمارکت در کانادا

 

میانگین قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا

بررسی آمار مربوط به کیس‌های موجود برای خرید سوپرمارکت در کانادا یک میانگین منطقی و قابل اتکا را به ما نشان داد.

 

 • میانگین قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا (مواردی با وسعت بالا و خدمات پیشرفته): 580 هزار دلار
 • میانگین قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا (مواردی با وسعت و خدمات عادی): 90 هزار دلار

 

همانطور که پیداست و پیش‌تر نیز علت این موضوع تشریح شد، فاصله دو میانگین ایجاد شده تفاوت معناداری دارد. اما بدون احتساب مساحت و سطح امکانات، میانگین کلی موجود برای قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا برابر با 335 هزار دلار است. از سوی دیگر موضوعی که باید به آن دقت داشت این است که اعداد فوق با در نظر داشتن سوپرمارکت‌هایی غیر از انواع (Convenience Store)ها ایجاد شده‌اند. این در حالی است که (Convenience Store) با در نظر داشتن این موضوع که یک پمپ بنزین را نیز شامل می‌شوند، قیمت بسیار بالاتری دارند. میانگین قیمت خرید سوپرمارکت در کانادا، از نوع (Convenience Store)، برابر با حدود 3.9 میلیون دلار است!

 

توسعه دایره محصولات برای سورمارکت در کانادا

 

چالش‌های اداره یا خرید سوپرمارکت در کانادا

اداره یک سوپرمارکت در کانادا، با چالش‌های خاصی مواجه است؛ در هر کسب‌وکاری مجموعه‌ای از چالش‌ها بیش از سایرین در تعیین وضعیت کسب‌وکار اثر دارند. اما با توجه به سبک و سیاق زندگی امروزی و ذائقه مشتریان کانادایی، می‌توان گفت در کنار مقرون به صرفه بودن و پاسخگویی، سرعت ارائه خدمات نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. با این حساب چالش‌های اصلی این کسب‌وکار را می‌توان رسیدن به قیمت‌های پایین، سرعت بالا و پاسخگویی عالی دانست. تلاش برای واردات مستقیم برخی اقلام، توسعه زیرساخت‌های خدمات‌رسانی به مشتریان در فروشگاه و همچنین ایجاد اپلیکیشن یا نرم‌افزارهایی برای حفظ ارتباط با مشتریان و درک خواسته‌های آن‌ها، به نظر بتوانند به شما در پیشرفت کمک کنند.

 

اداره یک سوپرمارکت در کانادا، چه الزاماتی دارد؟

برای آنکه بتوانید یک سوپرمارکت موفق در کانادا داشته باشید، رعایت برخی موارد الزامی به نظر می‌رسد. ابتدا به لیست زیر دقت کنید.

 

 • استخدام نیروی کافی
 • تلاش برای ثبت رسمی برندی تجاری
 • فروش مواد غذایی
 • فروش الکل یا تنباکو
 • تلاش برای فعالیت مستقیم در واردات کالا
 • داشتن پارکینگ مناسب با دسترسی عالی
 • داشتن دسترسی مناسب به معابر عمومی
 • قرار داشتن در یک نقطه پر رفت‌وآمد
 • مساحت کافی

 

موارد فوق را می‌توان ابتدایی‌ترین نکات و موضوعاتی دانست که می‌توانند پیشرفت شما در بازار سوپرمارکت در کانادا را تضمین کنند. رعایت هر یک از این نکات، به شکل خاصی منجر به برتری سوپرمارکت شما خواهد شد. مثلاً بسیار مهم است تا در خرید سوپرمارکت در کانادا یا هر کشور دیگری، مساحت را به عنوان یک شاخصه بسیار مهم در نظر داشته باشید. نباید فراموش کرد، مساحت، سقف توسعه سوپرمارکت شما را تعیین کرده و از سوی دیگر در راحتی مشتریان، اثر مستقیمی دارد.

 

موارد لازم برای اداره یک سوپرمارکت در کانادا

 

5 نکته یا شاید نصیحت از سوی افراد مجرب

 • پیش از شروع کار به این فکر کنید که 5 یا 10 سال پس از خرید سوپرمارکت در کانادا را چگونه پیش‌بینی می‌کنید. این به شما کمک می‌کند تا در انتخاب یک گزینه مناسب به مشکل برنخورید.
 • با داشتن یک فروشگاه کوچک که می‌توان آن را حتی به شکل خانوادگی اداره کرد، قرار نیست به رشد و پیشرفت اقتصادی چشمگیری دست پیدا کنید. واقعیت این است که چنین فروشگاهی به شما در گذران زندگی کمک کرده و درآمد ثابتی دارد اما پیشرفتی برای آن قابل تصور نیست.
 • سعی کنید در ذهن خود رقبای محلی و منطقه‌ای را وارسی کنید. هیچگاه رقابت با مراکز خرید باسابقه و مجهزی که در نزدیکی شما قرار دارند، آسان نبوده و نخواهد بود.
 • امکان‌های موجود برای خرید فرانچایز یا عضویت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای محلی را بررسی کنید. گاهی برای پیشرفت به جای رقابت مطلق، نیاز است تا به بزرگان پیوسته و از تجربه و سرمایه معنوی آن‌ها استفاده کنید. مثلاً برند (Walmart) در آمریکای شمالی اثبات‌شده است و رقابت با استفاده از فرانچایز آن بیش از حالت عادی ساده است.
 • همیشه در ذهن داشته باشید که اگر کمی کمتر از 250 هزار کسب‌وکار مربوط به سوپرمارکت در کانادا فعال هستند و 69 درصد آن‌ها در فاز سوددهی هستند، شما نیز قرار نیست شکست بخورید! کافیست تا قدری برنامه‌ریزی داشته و از تجربه افراد مطلع این حوزه استفاده کنید.

 

​​​​تفاوت خرید و اجاره سوپر مارکت در کانادا

یکی از مهم ترین چالش هایی که قبل از اقدام برای خرید سوپر مارکت در کانادا برای افراد ایجاد می شود مربوط به تفاوت دنبال کردن این روند با اجاره سوپر مارکت می باشد. به صورت کلی، افراد با اجاره سوپر مارکت هم می توانند به سود مطلوبی دسترسی پیدا نمایند ولی، روند اجاره با خرید تفاوت های زیادی دارد. زمانی که شما یک سوپر مارکت را اجاره می دهید، طبق قرار داد باید ماهانه هزینه ای را تحت عنوان اجاره بها در اختیار صاحب و مالک اصلی پرداخت نمایید.

جدا از این مسئله، قوانین مالیاتی مربوط به اجازه سوپر مارکت در کانادا هم با خرید این مغازه و کسب و کار تفاوت های زیادی دارد. پس، اگر شما هم به دنبال خرید سوپر مارکت در کانادا هستید بهتر است که قبل از اقدام برای انجام این فعالیت با یک تیم کارشناسی حرفه ای همچون مجموعه ویزا 724 تماس بگیرید.

 

خرید سوپر مارکت در کانادا

 

بررسی مزایای خرید سوپر مارکت در کانادا

البته که خرید سوپر مارکت در کانادا یک سری مزایای خاص را در خود جای داده است. داشتن سود مطلوب اولین مزیت دنبال کردن این روند به حساب می آید. با خرید سوپر مارکت در کانادا، شما می توانید صاحب یک کسب و کار فوق العاده شوید که به صورت روزانه سود مطلوبی را در اختیار شما قرار می دهد. این سود می تواند بسته به فعالیت و منطقه سوپر مارکت متغیر باشد.

جدا از این مسئله، راه اندازی و خرید سوپر مارکت در کانادا به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک مهاجر وارد این کشور شوید. حتی از طریق این کسب و کار شما می توانید نسبت به دریافت اقامت دائم هم اقدام نمایید. همه این موارد باعث شده اند تا خرید سوپر مارکت در کانادا به مسئله ای مهم و کلیدی در جهت مهاجرت تبدیل شود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.