بهترین کشور برای مهاجرت

در این مقاله از ویزا 724 به بررسی مهمترین معیارهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت خواهیم پرداخت.

برای آشنایی با بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت کاری به لینک > مهاجرت کاری به کشورهای عربی مراجعه نمایید.

هزینه های زندگی

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام انتخاب بهترین کشور باید در نظر داشته باشیم، این است که هزینه‌های زندگی در این کشور چقدر است. بحث تورم و هزینه‌های زندگی از مباحث مهمی هستند که باید با توجه به وضعیت مالی خود در نظر داشته باشید. به طور مثال اینکه خرید لوازم خانگی، اجاره منزل، هزینه ‌های حمل و نقل در کشور مقصد چقدر هستند را بررسی کنید. چنین مواردی را بهتر است با میزان درآمد خود در کشور مقصد در نظر گرفته و سپس در صورت مناسب بودن با شرایط نسبت به مهاجرت اقدام کنید.

برای آشنایی با روش مهاجرت از طریق پناهندگی به لینک > مهاجرت از طریق پناهندگی مراجعه کنید.

هزینه های زندگی

زبان کشور هدف مهاجرت

پارامتر مهم دیگری که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت باید در نظر داشته باشید، مربوط به زبان (Language) آن کشور است. آیا با زبان آن کشور آشنایی دارید و می ‌توانید به کار و فعالیت‌های مختلف بپردازید؟ یا اینکه این کشور از شما مدرک تسلط به زبان مورد تکلم را می ‌طلبد و یا خیر؟ این موارد سوالاتی هستند که بهتر است تا قبل از شروع روند مهاجرت، نسبت به آنها تحقیق کرده و وضعیت خود را بسنجید.

برای انتخاب صحیح آزمون زبان با توجه به مسیر مهاجرت به لینک > آزمون زبان مراجعه نمایید.

فرهنگ کشور مقصد مهاجرت

پارامتر مهم دیگری که برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت وجود دارد، فرهنگ (Culture) آن کشور است. به عنوان فردی که شاید سفرهای خارجی کمتری داشته باشید و یا اینکه با فرهنگ ‌های مختلف در تعامل نبوده باشید، شاید زندگی در محیطی با فرهنگ متفاوت و یا متضاد کمی مشکل باشد. در انتخاب کشوری که می‌ خواهید به آن مهاجرت کنید، باید در نظر داشته باشید که آیا می ‌توانید با فرهنگ آنها کنار بیایید و یا خیر. 

سهولت در شغل یابی

هنگامی که به خارج از کشور مهاجرت می کنید، چگونه از خود و خانواده خود حمایت خواهید کرد؟ آیا شغلی خواهید داشت؟ آیا کسب و کار جدیدی ایجاد می کنید؟ یا به اندازه کافی پس انداز یا درآمد غیرفعال دارید؟ فکر کردن در مورد درآمد خود، یکی از مهمترین جنبه هایی است که قبل از مهاجرت باید در نظر بگیرید. مشاغلی وجود دارند که می توانید در هر کجای دنیا انجام دهید. اگر می ‌خواهید کسب‌ و کار خود را ایجاد کنید، ابتدا باید تحقیقات بازاریابی کامل را قبل از افتتاح هر کسب‌وکار محلی انجام دهید و به دنبال حوزه های کم ریسک باشید.

سهولت در دریافت ویزا

هنگامی که قصد دارید تا بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کنید، پارامتر دریافت ویزا در پذیرش درخواست‌ها را نیز در نظر داشته باشید. اینکه چگونه می ‌توان ویزای موقت را به ویزای اقامت دائم تبدیل کرد، یا اینکه آیا امکان دریافت شهروندی این کشور وجود دارد یا خیر، از جمله مواردی هستند که به عنوان فردی که می‌ خواهد به آن کشور مهاجرت کند، باید در نظر داشته باشید. گاهی دریافت شهروندی یک کشور مزایای بسیار بیشتری را نسبت به دریافت اقامت دائم ارائه می ‌دهد. حال بررسی کنید که در چه شرایطی امکان تبدیل اقامت دائم به شهروندی وجود دارد. به طور مثال کشور امارات شرایط بسیار سختی را از این بابت در نظر گرفته است.

ویزا

خدمات شهروندی

اگر به سطح معینی از کیفیت زندگی و خدمات شهری عادت کرده ‌اید، بهتر است تا میزان کیفیت خدمات شهروندی در کشور هدف مهاجرت را در نظر بگیرید. بهتر است درباره میزان خدمات شهری، دسترسی به وسایلی که معمولاً در طول ماه خریداری می ‌کنید، سطح سرعت اینترنت و موارد این چنینی تحقیق کنید. در صورتی که با تحقیق شما یکی از کشورها شرایط بهتری را نسبت به بقیه داشت، بدانید که شاید بهترین کشور برای مهاجرت شما باشد.

امنیت

فاکتور مهم دیگر در انتخاب کشور برای مهاجرت، امنیت خواهد بود. اینکه آمار جرم و جنایت، ریسک سرمایه‌گذاری و یا انتقال دارایی به آن کشور پایین باشد، موضوعات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. 

نزدیکی به دوستان و خانواده

احتمالاً برای افراد بسیاری مهاجرت کردن بدون دوستان و خانواده، بسیار سخت باشد. اگر در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت اولویت بندی می ‌کنید، بهتر است تا کشوری را که دوستان یا خانواده شما در آنجا سکونت کرده‌ اند را در نظر داشته باشید.

نزدیکی به دوستان و خانواده

ویزا 724، مشاور شما در امور مهاجرتی

در این مقاله از ویزا 724، به بررسی معیارهایی که باید در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت در نظر داشته باشید، پرداختیم. فراموش نکنید که مهاجرت به کشور دیگر هر آنقدر که می ‌تواند باعث پیشرفت شما شود، می ‌تواند امری کاملاً چالش برانگیز و پر فراز و نشیب باشد. در این راستا بهتر است تلاش کنید که اطلاعات کاملی را در این بابت به دست بیاورید. اینکه کشور هدف شما باعث پیشرفت شما شده و مکان بهتری برای زندگی باشد، هدفی است که بهتر است تا ماه‌ها برای آن تحقیق کرده و برنامه‌ریزی کنید. در صورتی که برای مهاجرت به کمک کارشناسان نیاز دارید، کارشناسان و وکلای مهاجرتی ویزا 724 می ‌توانند به شما در این راستا کمک کنند.

سوالات متداول

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات زبان یک کشور، می‌توانید در مورد زبان‌ها و گویش‌های رسمی آن کشور تحقیق کنید. شرایط مهارت زبان برای اعطای مجوزهای کاری و ویزا را بررسی کنید. با مشاورین مهاجرت مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبات سیاسی یک کشور، می‌توانید سوابق حقوق بشر و آزادی بیان را بررسی کنید. با یک کارشناس سیاسی یا مشاور مهاجرت مشورت کنید یا با مهاجران از کشور از طریق رسانه‌های اجتماعی یا جوامع آنلاین ارتباط برقرار کنید.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *