آب و هوا در نیوفاندلند

نیوفاندلند و لابرادور از چه نوع شرایط جوی برخوردار است؟

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور از نوع آب و هوای قاره ای مرطوب است که تحت تاثیر جریانات ساحلی و کوه های یخ قرار دارد. آب و هوای این منطقه که در شرقی ترین قسمت آمریکای شمالی واقع شده به عنوان جدیدترین استان متفاوت از آب و هوای کانادا می باشد. شرایط جوی این ناحیه از حرکت طوفان های بالای سواحل اقیانوس اطلس در سراسر کانادا، تاثیر قابل توجهی می گیرد. ورود هوای گرم از ضلع جنوبی در بارش زیاد در قسمت جنوبی جزیره موثر است. وزش بادهای شمال شرقی و شرقی باعث حرکت جریان سرد در لابرادور شده و تابستان های ساحل جزیره را خنک نگه می دارند. بادهای شمال غربی، پس از هر طوفان، حامل هوای سرد قطب شمال است که دمای جزیره را خیلی پایین می آورد. در جنوب، اختلاط هوای خنک جریان لابرادور با هوای گرمتر در بالای گلف استریم، باعث ایجاد مه های متراکم و مکرر می گردد. وجود مه، بیشتر در امتداد سواحل جنوبی و جنوب شرقی نیوفاندلند دیده می‌شود.

برای آشنایی با شرایط و مهاجرت از طریق کار  به استان نیوفاندلند در کانادا به لینک « کار در نیوفاندلند» مراجعه نمائید.

استان کانادانیوفاندلند و لابرادور

به طور کلی آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور معتدل است یعنی دارای زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم تا خنک می باشد. در ناحیه داخلی و جنوبی جزیره، میانگین دما در ژوئن کمی بالاتر از 16 درجه سانتیگراد و در ژانویه بالای 7- درجه سانتیگراد است. میزان بارندگی سالانه از 400 میلی متر در بخش های جنوبی جزیره تا حدود 430 میلی متر در کیپ چیدلی در بالاترین قسمت شمالی شبه جزیره لابرادور متغیر است. در نواحی شمالی، بارش برف نیمی از میزان بارندگی سالانه را تشکیل می دهد. البته در جنوب، بارش برف به طور معمول تنها حدود یک پنجم کل بارش می باشد.

برای اطلاع از مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک کانادا به لینک « مشاغل مورد نیاز آتلانتیک» مراجعه فرمائید.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟ 

در فصل بهار، وجود مه ساحلی در سواحل شرقی، به دلیل وجود کوه های یخ در سواحل، به صورت مکرر اتفاق می افتد. وقتی باران های بهاری شروع به باریدن می کنند، هنوز زمین ها و اجسام یخ زده هستند. بنابراین، طوفان های یخ در جنوب نیوفاندلند تکرار می شود. بارندگی در جزیره زیاد است و میزان آن به طور معمول در ماه نوامبر به اوج خود رسیده و در نیمه بهار در آوریل به حداقل می رسد. 

نیوفاندلند و لابرادور در کانادا  

مطلب پیشنهادی : آب و هوای نوا اسکوشیا

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در تابستان ها معمولا دلپذیر اما دوره تابستانی کوتاه است. در ماه جولای میانگین دما در امتداد سواحل جنوبی و شرقی خنک می ماند. میانگین دمای جولای در ماه تابستان در این استان بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد است و در شمال لابرادور تا 15 درجه سانتیگراد در ساحل جنوبی جزیره می رسد. در فصل تابستان، به دلیل جریان یافتن هوای گرم از ربع جنوبی بر روی آب های سرد اطراف نیوفاندلند، سواحل جنوب غربی و جنوبی را مه فرا می گیرد. در تابستان انتشار شمالی‌تر گلف استریم ممکن است منجر به هوای گرم‌تر اما شرایط جوی ناپایدارتر شود. در حالی که انتشار بیشتر این جریان در جنوب منجر به یک وضعیت خنک تر و پایدارتر می گردد.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در فصل های پاییز و زمستان چگونه است؟

در شروع فصل پاییز، آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور به تدریج خنک می شود. با کاهش ساعات روز و کاهش زاویه ارتفاع خورشید، کاهش جذب انرژی در سطح زمین باعث خنک شدن هوا می گردد. در همان زمان باد گرم برمودا به سمت جنوب عقب نشینی کرده و به توده های هوای خنک تر اجازه می دهد تا از غرب و شمال غرب به این ناحیه بوزند. اولین یخبندان خفیف سحر معمولا در هفته اول سپتامبر در شمال و مرکز لابرادور رخ می دهد. این مناطق به ویژه در جاهای مرتفع در این زمان شاهد بارش برف کمی خواهند بود. در طول ماه اکتبر و نوامبر، افزایش تضاد دما بین مناطق شمالی پوشیده از برف تازه، و نواحی ساحلی جنوبی و آب‌های ساحلی، زیاد است. این تضاد منجر به تشدید سامانه‌های طوفانی در عرض جغرافیایی میانی می‌شود که از جنوب غربی به استان نزدیک می‌شوند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل و هزینه های مرتبط  در دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا به لینک « دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا» مراجعه نمائید.

تغییر دما در نیوفاندلند و لابرادور

مطلب پیشنهادی: آب و هوای واترلو

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در فصل زمستان برفی است. به طور معمول بارش برف در اکثر نواحی به بیش از 250 سانتی متر می رسد. در برخی نواحی از قسمت های داخلی غربی این مقدار بیش از 400 سانتی متر می شود. در زمستان، جریان جنوبی‌تر خلیج‌ منجر به گسترش بیشتر جریان لابرادور به سمت نیوفاندلند می¬شود. به دلیل دماهای سرد، در شمال مه آلودگی و در جنوب آسمان صاف ایجاد می‌شود. دما در ژانویه در ساحل لابرادور در حدود 12- درجه سانتیگراد و در جنوب 18- درجه سانتیگراد است. در ناحیه غربی و شمال لابرادور، دما در ژانویه به حدود 26- درجه سانتیگراد می رسد. دمای بسیار پایین در جنوب نیوفاندلند به ندرت 17- درجه سانتیگراد است، اما در غرب لابرادور دما به زیر 40- درجه سانتی گراد می رسد.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *