آب و هوا در نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا در چه نوع شرایط جوی قرار دارد؟

استان کانادایی نوا اسکوشیا شبه جزیره ای در شرق آمریکای شمالی است. این استان در میانه منطقه معتدل واقع شده که تقریباً دورتادور آن را آب احاطه کرده است. اما آب و هوای نوا اسکوشیا بیش از آنکه به آب و هوای دریایی نزدیک باشد با آب و هوای قاره ای تطابق بیشتری دارد. دمای شدید و متغیر آب و هوای قاره ای توسط شرایط جوی اقیانوس تعدیل میشود. نوا اسکوشیا به طور کلی به خاطر حرکت جریانات اقیانوسی دارای آب و هوای معتدل است. این ناحیه دارای زمستان های نسبتاً سرد، تابستان های گرم (اما به ندرت غیر قابل تحمل) و پاییز طولانی و معتدل است.

استان نوا اسکوشیا

مطلب پیشنهادی: آب و هوای کلگری

آب و هوای نوا اسکوشیا تقریبا از همه نظر با شرایط آب و هوایی اروپای مرکزی مطابقت دارد. نوا اسکوشیا جزو گرمترین مناطق کانادا محسوب میشود که میانگین دمای بالای روزانه آن 11 درجه سانتیگراد است. هوا عمدتا سرد و مرطوب است که دارای چند ماه زیبای تابستانی در طول یک سال میباشد. این منطقه به ندرت خیلی گرم میشود. با توجه به گرمای هوا، بهترین زمان توصیه شده برای سفر به نوا اسکوشیا از ژوئن تا سپتامبر است. در حالی که ماه های سرد از نوامبر تا آوریل جذابیت کمتری دارند.

برای آشنایی با استان نوا اسکوشی در کانادا و فرصت های کاری در آن به لینک « استان نوا اسکوشیا» مراجعه فرمائید.

آفتابی ترین ماه در منطقه نوا اسکوشیا، سپتامبر است زیرا به مدت 7 ساعت در روز تابش خورشید بدون هیچ ابر یا مه قابل مشاهده است. در ماه دسامبر، خورشید کمترین تابش را دارد. به طور کلی هوای گرم نسبت به هوای سرد میتواند رطوبت بیشتری جذب کند. رطوبت نسبی 40 تا 60 درصد احساس خوشایندی برای مردم دارد. البته در ماه های گرم، تقریباً در همه جای نوا اسکوشیا رطوبت مطلق بالاتری وجود دارد. در این منطقه رطوبت به طور متوسط، از 81 درصد در ماه دسامبر تا بالاترین مقدار 93% در در ماه جولای ثبت شده است.

آب و هوای نوا اسکوشیا در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟ 

آب و هوای نوا اسکوشیا در ماه های آوریل و می در بهار شروع به ملایم تر شدن می کند. این زمانی است که برف ها آب شده، علف ها شروع به سبز شدن می کنند و جوانه های درختان ظاهر می شوند. در اوایل بهار بارندگی شدید است که برای گیاهانی که در اوایل بهار کاشته می‌شوند نیز مفید می باشد. گاهی اوقات بادهای شدید ممکن است رخ دهد. دمای بهار از 1 درجه سانتیگراد تا 17 درجه سانتیگراد متغیر است.

جهت کسب اطلاع از بهترین شهرهای کانادا برای سکونت و مهاجرت به لینک « بهترین شهرهای کانادا» مراجعه نمائید.

در تابستان، طول موج های قوی نور خورشید باعث می شود هوای صبحگاهی به سرعت گرم شود. به دنبال آن حرکت توده های هوای قوی از جنوب باعث می شود که دما از 20 درجه در ابتدای فصل تا 30 درجه در اواسط فصل افزایش یابد. البته بعد از 23 ژوئن دما به 26 درجه می رسد. گیاهان مختلفی در این فصل رشد می کنند و برای بازدیدکنندگانی که دوستدار هوای گرم و مطبوع هستند، زمان مناسبی است. جولای و آگوست گرم ترین ماه ها هستند. در ماه اگوست دما می تواند چندین روز را در مثبت 30 یا بیشتر بگذراند. با توجه به فاکتور رطوبت، دمای هوا می تواند تا 40 درجه سانتیگراد برسد. 

آب و هوای نوا اسکوشیا در فصل های پاییز و زمستان چگونه است؟

آب و هوای نوا اسکوشیا در فصل پاییز باران خیز همراه با وزش باد است. از ژوئن تا اکتبر، طوفان های اقیانوس اطلس پس از تاثیرگذاری بر دریای کارائیب به سمت شمال شرقی نوا اسکوشیا می وزد. این طوفان ها به طور کلی تا زمانی که به نوا اسکوشیا می رسند ضعیف می شوند زیرا باید از دریای سرد عبور کنند. البته هنوز هم با بارندگی فراوان و باد شدید همراه است. ماه دسامبر با 15 روز بارندگی و حداقل 0.1 میلی متر بارندگی در هر متر مربع، بیشترین بارندگی شامل باران، برف، تگرگ یا حتی شبنم را دارد. این در حالی است که سپتامبر کمترین بارش را دارد.

برای آشنایی با دانشگاه های برتر و مخارج تحصیلی در رشته های آنها در کانادا می توانید به لینک « بهترین دانشگاه های کانادا» مراجعه نمائید.

به طور کلی، بسته به آب و هوای کانادا در هر سال، پاییز می تواند با وزش باد بیشتر و رطوبت بیشتر از تابستان همراه باشد. بهترین زمان برای بازدید از نوا اسکوشیا از ژوئن تا سپتامبر است، زیرا ملایم ترین زمان سال است. 

مطلب پیشنهادی: آب و هوای ساسکاچوان

شرایط جوی در نوا اسکوشیا

آب و هوای نوا اسکوشیا در زمستان خشک و سرد و زمان تابش نور 12 ساعت است. به طور معمول سردترین ماه ها در زمستان است که بستگی به هر سال دمای آن از منهای 17 تا منفی 20 درجه سانتیگراد متغیر است. البته این دما بدون احتساب عامل سرمای باد می باشد. هالیفاکس مرکز و بزرگترین شهرداری استان نوا اسکوشیا در کانادا و بزرگترین شهرداری آتلانتیک کانادا است. به دلیل مه های شدید زمستانی در نوا اسکوشیا، نور خورشید در هالیفاکس نسبت به اکثر شهرهای کانادا کمتر دیده می شود. به طوری که هر سال بیش از 100 روز مه یا مه غلیظ دارد.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *