مدت اقامت

15 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

20 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی ژاپن

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار (شامل دو برگ صفحه خالی)
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ژاپن
 • سند ازدواج (در صورت تاهل به صورت ترجمه شده با مهر)
 • اسناد تمکن مالی یا معرفی اسپانسر مالی (نشانگر امکان تامین هزینه های سفر به صورت ترجمه شده با مهر)
 • گردش حساب شش ماه اخیر حساب بانکی فعال (ترجمه شده با مهر رسمی)
 • گواهی اشتغال به کار یا هرگونه مدرک شغلی (ترجمه شده با مهر رسمی)
 • برنامه سفر (معمولا از طرف ما به مسافر ارائه میشود)
 • یک عکس پرسنلی رنگی جدید (در ادامه توضیحات کامل ارائه میشود)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی (ترجمه شده با مهر)

توضیحات :

در ویزا724 ویزای ژاپن را به صورت مستقیم و با تجربه بیش از 12 سال دریافت کنید.

ویزای توریستی ژاپن به سه نوع صادر می شود:

 • ویزای یکبار ورود
 • ویزای دوبار ورود
 • ویزای چند بار ورود

هزینه ویزای توریستی ژاپن:

هزینه های ویزای توریستی ژاپن در ویزا724 به دو شکل عنوان می شود.

1. درخواست ویزای ژاپن (با دعوتنامه رسمی ما از ژاپن):

قیمت مسافر: تماس بگیرید

قیمت همکار: تماس بگیرید

در این نوع ویزای ژاپن، ارائه ضمانت بازگشت اجباری ست.

2. درخواست ویزای ژاپن (بدون دعوتنامه):

قیمت مسافر: تماس بگیرید

قیمت همکار: تماس بگیرید

در این نوع ویزای ژاپن، ارائه ضمانت بازگشت اجباری نیست.

در این نوع درخواست ویزای ژاپن در صورت ریجکتی مبلغی عودت داده نمی شود.

3. درخواست ویزای ژاپن در قالب تور ژاپن (با دعوتنامه رسمی ما از ژاپن):

قیمت: از 3290 دلار به بالا شروع می شود (بسته به پکیج خدمات تور و کیفیت هتل هزینه ها متفاوت است)

در این نوع ویزای ژاپن، ارائه ضمانت بازگشت اجباری ست.

نکته 1: ضمات بازگشت بانکی 500 میلیون تومان به ازای هر نفر، اجباری ست.

نکته 2: مدارک شغلی معتبر برای خدمات تور و ویزا ژاپن با دعوتنامه ما، اجباری ست.

نکته 3: متقاضی با هر بار ورود به ژاپن با ویزای چندبار ورود محدودیت های اقامتی دارد و نمیتواند بیشتر از زمان مشخص شده ( 15 الی 30 روز) در ژاپن اقامت داشته باشد.

نکته 4: برای اولین بار سفر به ژاپن، یک بار ورود خواهد بود.

نکته 5: شانس ویزای ژاپن بدون دعوتنامه، بدون تاریخچه سفر قوی و بدون ضمانت بازگشت بسیار ضعیف است.

نکته 6: درخواست ویزا از طریق دعوتنامه رسمی ست، بنابراین نیازی به حضور در سفارت ژاپن ندارید.

اطلاعات تور ژاپن:

تاریخ برگزاری: 1 شهریور 1401 به مدت 9 شب و 8 روز

4 شب توکیو 2 شب کیوتو 3 شب اوساکا

هتل: 4 ستاره لوکس

پرواز: قطر 

هزینه های تور ژاپن:

هر نفر در اتاق دو تخته: 3290 دلار + هزینه پرواز

هر نفر در اتاق یک تخته: 4150 دلار + هزینه پرواز

کودک 4 تا 11 سال: 2540 + هزینه پرواز

کودک 2 تا 4 سال: 1650 + هزینه پرواز

خدمات تور ژاپن:

اخذ ویزای توریستی ژاپن. صبحانه در بوفه لوکس در هتل. راهنمای فارسی زبان از تهران. ترانسفر فرودگاهی و زمینی. انتقال بین شهری توکیو به اوساکاو بالعکس با قطار سریع السیر (شین کانسن). اجرای کلیه گشتها طبق برنامه تور. بیمه مسافرتی تا سقف 50 هزار یورو. 9 شب همراه با وعده صبحانه 4 وعده نهار و یک وعده شام.

هر توریستی که قصد سفر به ژاپن را دارد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی ژاپن را دریافت کند. ویزای توریستی ژاپن یک ویزای اقامت کوتاه مدت برای اهداف گشت و گذار، دیدار دوستان یا شرکت در کنفرانس ها یا دوره ها می باشد. طبق مقررات یکبار ورود، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند، اما این ویزای توریستی تا 90 روز اعتبار دارد. گردشگران همچنین می توانند برای 2 سفر کوتاه در یک دوره 6 ماهه برای ویزای دوبار ورود اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد در حین اقامت در این کشور به کار پرداختی بپردازند. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی شرایط این ویزا و نحوه ثبت نام برای آن بپردازیم.

ویزای توریستی ژاپن

شرایط ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که در 3 سال گذشته تاریخچه سفر قوی ندارید و یا از اقوام درجه یک در ژاپن دعوتنامه ندارید احتمال ریجکتی شما بسیار بالاست؛ بنابراین توصیه می شود از خدمات تور ویزا724 استفاده بفرمایید.

برای سفر به ژاپن باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

 • داشتن پاسپورت معتبر و ویزای معتبر ژاپن؛
 • سلامت باشید؛
 • شخصیت اخلاقی خوب داشته باشید(عدم سو سابقه)؛
 • بتوانید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که خانواده، دارایی و غیره خود را دارید که به عنوان انگیزه ای برای بازگشت به کشور خود عمل می کند.
 • بتوانید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که قبل از انقضای ویزای ژاپن، کشور را ترک خواهید کرد.
 • بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشید و مقدار آن به مدت زمانی که در ژاپن خواهید ماند و اینکه آیا در کنار خانواده، دوستان یا هر اقامتگاه پولی خواهید ماند یا خیر بستگی دارد.

هنگام ورود به ژاپن چه کاری باید انجام دهید

 • فرم اظهارنامه خود را در دست داشته باشید (که در پرواز به شما ارائه می شود).
 • تمام مدارک سفر (گذرنامه، ویزای معتبر ژاپن، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و غیره) را در صورت درخواست افسر مهاجرت برای ارائه هر مدرکی آماده نگه دارید.
 • اگر شما یک خردسال بدون همراه هستید، مطمئن شوید که با مهماندار هواپیما که مسئولیت ایمنی شما را بر عهده دارد می‌مانید. علاوه بر این، باید بزرگسالی را که شما را در فرودگاه سوار می کند، بشناسید. اگر شک دارید، باید سریعاً به کارکنان هواپیمایی اطلاع دهید.

درخواست ویزای گردشگری ژاپن

اعتبار ویزای توریستی ژاپن

ویزای یک بار ورود به مدت 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و معمولاً به شما اجازه می دهد تا حداکثر 15 روز در این کشور بمانید. تمدید اعتبار آن امکان پذیر نیست. ویزای دوبار ورود، 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. ویزای چند بار ورود معمولاً برای یک دوره 1 تا 5 ساله خوب است که بستگی به ملیت بازدید کننده، هدف از بازدید و نوع پاسپورت آنها دارد. ویزای چند بار ورود به شما این امکان را می دهد که در این بازه زمانی 1 تا 5 ساله از تاریخ صدور چندین بار از ژاپن بازدید کنید، اما هر اقامت نمی تواند از دوره 15 یا 30 روزه تجاوز کند.

توضیحات تکمیلی درباره ویزای توریستی ژاپن

این هزینه ها بسته به اینکه شما برای ویزای یکبار ورود، دوبار ورود یا چند بار ورود و همچنین ملیت توریست درخواست می دهید متفاوت است. ایده خوبی است که قبل از ارسال درخواست خود با سفارت یا کنسولگری ژاپن مشورت کنید زیرا هزینه ها در هر زمان ممکن است تغییر کنند.

 همچنین، توجه داشته باشید که هزینه ها به واحد پول محلی که سفارت یا کنسولگری در آن واقع است جمع آوری می شود و باید در زمان ارسال درخواست پرداخت شود. پس از انجام این کار، گواهی پرداخت دریافت خواهید کرد. هزینه درخواستی که باید توسط اتباع ایرانی برای دریافت ویزای توریستی ژاپن پرداخت شود، 750 ین ژاپن برای هر دو نوع ویزای دو ورودی و چند ورودی است. با این حال، اگر از طریق آژانس های مسافرتی درخواست دهید، هزینه خدمات نیز باید پرداخت شود.

هزینه ویزای توریستی ژاپن

شرایط و مقررات ناشی از کرونا برای سفر به ژاپن

مدت قرنطینه مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند به 10 روز کاهش یافته است. برای ورود به ژاپن، باید 2 دوز واکسن فایزر، مدرنا یا آسترازنکا را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشید. شما باید مدرک واکسیناسیون را از طریق گواهی واکسیناسیون بین‌المللی کووید-19 ایران ارائه دهید. برای تکمیل قرنطینه خود، باید در روز دهم آزمایش COVID-19 (PCR یا آنتی ژن) منفی انجام دهید.

قوانینی که پیش از سفر باید بدانید!

مجازات های کیفری: شما در زمانی که در ژاپن هستید مشمول قوانین ژاپن هستید. اگر قوانین ژاپن را نقض کنید، حتی ناآگاهانه، ممکن است دستگیر، زندانی یا اخراج شوید. اگر در ژاپن دستگیر شوید، حتی برای یک جرم جزئی، ممکن است در طول تحقیقات و مراحل قانونی چندین ماه یا بیشتر بدون وثیقه در بازداشت بمانید.

مصادره داروهای تجویزی و سایر داروها: توجه به این نکته مهم است که برخی از داروهایی که به طور معمول در ایران تجویز می شوند، از جمله در ژاپن به شدت ممنوع هستند. دولت ژاپن تصمیم می گیرد که کدام داروها به صورت قانونی به ژاپن وارد شوند.

کارت پاسپورت: شما باید پاسپورت ایران یا کارت اقامت ژاپن (Zairyu Kado) را همیشه همراه خود داشته باشید. در ژاپن، اگر پاسپورت یا کارت اقامت ژاپنی خود را برای نشان دادن هویت و وضعیت خود در ژاپن نداشته باشید (به عنوان مثال، به عنوان یک بازدید کننده، دانشجو، کارگر، یا مقیم دائم و غیره) ممکن است مورد بازجویی قرار بگیرید.

کار در ژاپن: کار در ژاپن در شرایط توریستی یا لغو روادید غیرقانونی است. باقی ماندن ویزای شما یا کار غیرقانونی ممکن است منجر به جریمه های چند هزار دلاری شود و در برخی موارد، ممنوعیت ورود مجدد می تواند تا ده سال یا به طور نامحدود برای متخلفان مواد مخدر باشد.

الکل و اسلحه: رانندگی تحت تأثیر الکل نیز می تواند شما را بلافاصله به زندان بیاندازد. حد مجاز الکل خون در ژاپن 0.03٪ است. مجازات می تواند تا 10000 دلار جریمه و تا پنج سال زندان باشد. داشتن اسلحه یا مهمات در ژاپن جرم است. حمل چاقو با تیغه قفل کننده، یا تیغه تاشو که بلندتر از 5.5 سانتی متر (کمی بیشتر از دو اینچ) باشد، در ژاپن غیرقانونی است.

ویزای گردشگری ژاپن

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی ژاپن

درخواست حضوری ویزای ژاپن

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری ژاپن مراجعه کند. پس از مراجعه به سفارت یا سرکنسولگری، وی موظف است مراحل زیر را انجام دهد:

 • فرم درخواست ویزا را به درستی پر کنید.
 • مدارک لازم را که باید ارائه شود ضمیمه کنید.
 • هزینه های لازم را پرداخت کنید.

پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ذکر شده در بالا، درخواست ویزا توسط مقامات رسیدگی می شود.

درخواست ویزای ژاپن به صورت آنلاین

پس از راه اندازی رسمی eVisa برای ژاپن توسط مقامات مسافرتی ژاپنی، دارندگان گذرنامه ایرانی موظف هستند قبل از سفر به ژاپن درخواست آنلاین خود را ثبت کنند .تنها تعداد انگشت شماری از کشورها در سراسر جهان وجود دارند که قبل از پا گذاشتن به ژاپن نیازی به داشتن ویزا ندارند و از آنجایی که ایران یکی از آنها نیست، شهروندان آنها به همراه اکثر اتباع سایر کشورها باید مراحل دریافت eVisa خود را طی کنند. در حال حاضر به دلیل شرایط کرونا امکان درخواست ویزای توریستی به هر صورتی، چه آنلاین و چه حضوری، وجود ندارد.

زمان رسیدگی به ویزای توریستی ژاپن

طبق گفته سفارت ژاپن، زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی ژاپن 1 روز است که بدون در نظر گرفتن تاریخ ارسال فرم درخواست به مقامات است. در صورتی که درخواست ویزا به آژانس‌های مسافرتی ارسال شود، زمان لازم برای پردازش درخواست بین 3 تا 7 روز متغیر است.

ویزای توریستی ژاپن

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای ژاپن

گرفتن ویزا ممکن است بسیار اعصاب خردکن باشد زیرا در این فرآیند ممکن است تایید یا رد شوید. برخلاف ویزای شینگن یا کره، سفارت ژاپن دلیل خاصی برای ریجکت کردن ویزای شما ارائه نمی دهد. این یکی از اقدامات متقابل آنها برای جلوگیری از سوء استفاده از برنامه های آینده است. اما دلایل متداول اکثرا به شرح زیر هستند:

 1. ضوابط صدور ویزا: طبق گفته وزارت امور خارجه، زمانی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد، می توان ویزا صادر کرد:

 • پاسپورت معتبر و حق ورود مجدد به کشور تابعیت یا اقامت خود؛
 • ارائه مدارک معتبر، کامل و رضایت بخش؛
 • متقاضی مشمول ماده 5، بند 1 قانون کنترل مهاجرت نیست؛

2. اسناد ناقص: همه مدارک باید کامل و در کاغذ سایز A4 باشد. آن ها را مرتب و تمیز نگه دارید. ژاپنی ها بسیار منظم هستند. اگر دستورالعمل های آنها را دنبال نکنید، این احتمال وجود دارد که ویزا دریافت نکنید.

3. ناهماهنگی در برنامه: اگر در فرم درخواست خود قید کنید که اقامت مورد نظر شما فقط یک هفته است، اما در برنامه روزانه شما 15 روز سفر است، ممکن است رد شوید. اسناد خود را مجدداً بررسی کنید و اطمینانا حاصل کنید که با یکدیگر مطابقت دارند. مثال دیگر این است که محل اقامت شما طبق درخواست شما در توکیو است، اما برنامه سفر و بندر ورودی شما همه در منطقه کانسای (اوزاکا-کیوتو-نارا) است. افسران مهاجرت از منطقه خود آگاه هستند، بنابراین ممکن است این موضوع شک آنها را افزایش دهد و شما را رد کند.

4. موجودی بانکی غیرعادی: چقدر موجودی بانکی در ژاپن مورد نیاز است؟ پاسخ خاصی برای این سوال وجود ندارد. حال، اگر پول شما کافی باشد، ممکن است در موجودی بانکی شما ناهنجاری هایی وجود داشته باشد که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای ژاپن شود.

5. نوع درخواست ویزا: اگر برای یک جلسه کاری در آنجا هستید و توسط یک شرکت ژاپنی دعوت شده اید، برای ویزای توریستی اقدام نکنید بلکه باید ویزای امور تجاری کوتاه مدت درخواست کنید. این موضوع یکی از دلایلی است که ویزای توریستی ژاپن شما ممکن است ریجکت شود.

6. فرم های نادرست: فرم هایی که باید برای درخواست خود پر کنید، در وب سایت سفارت موجود است. برخی از آنها در قالب Word هستند، بنابراین ویرایش آن آسان است. اگر دستورالعمل‌ها را دنبال نکنید، ممکن است ویزای شما رد شود.

7. جعل اسناد: معیار در گرفتن ویزای ژاپن، مدارک معتبر است. اگر شما یک گواهی تولد، نه از PSA، بلکه از Recto، صادر کرده باشید و آنها آن را بررسی کنند، ممکن است نه تنها رد شوید، بلکه تحریم شوید. همچنین، اگر می‌خواهید گواهی اشتغال به کار را دریافت کنید، مطمئن شوید که قابل تأیید است تا بتوانند با شرکت شما تماس بگیرند. همچنین توجه داشته باشید که در صورت آگاهی مقامات از اسناد جعلی شما، ممکن است زندانی شوید یا جریمه بپردازید.

8. روابط ضعیف با دعوت کننده یا حامی مالی: اگر توسط یکی از دوستانتان در ژاپن دعوت شده اید، به صورت آنلاین ملاقات کرده اید اما شخصاً او را  ندیده اید، سفارت ممکن است فکر کند که شما قاچاق شده اید و احتمال زیادی وجود دارد که رد شوید. توصیه می شود که حامی یا دعوت کننده شما شخصی باشد که شما را برای سه سال یا بیشتر می شناسد. ممکن است بخواهید برای یکدیگر عکس یا مکالمه بفرستید تا رابطه خود را ثابت کنید.

9. قصد کار با ویزای توریستی: اگر سفارت فکر می کند که دلیلی برای بازگشت ندارید، احتمالاً از دریافت ویزای ژاپن رد می شوید. افرادی که بیکار هستند و روابط قوی ندارند ممکن است مورد گمانه زنی قرار گیرند. این به این دلیل است که سفارت ممکن است فکر کند که شما برای اهداف شغلی نیز از ژاپن بازدید می کنید. اگر می‌خواهید ثابت کنید که کار نمی‌کنید و به کشورتان بازمی‌گردید، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، بلیط گردشگری، دارایی‌ها یا شناسنامه فرزندانتان را ضمیمه کنید.

10. نقض ویزاهای قبلی: اگر قبلا ویزا ژاپن به شما داده شده است اما قوانینی مانند اقامت بیش از حد یا کار تحت ویزای توریستی خود را رعایت نکرده اید، ممکن است در درخواست بعدی خود رد شوید. سوالات مرتبط در فرم درخواست پرسیده می شود و شما باید صادقانه به آنها پاسخ دهید. در غیر این صورت، اگر متوجه شوند که شما واقعاً قوانین را زیر پا گذاشته اید، اما در درخواست خود ذکر نکرده اید، ممکن است رد شوید.

موارد قید شده، دلایل رایج ریجکتی ویزای ژاپن هستند. بهتر است تمام مدارکی را که ارسال کرده اید دوباره بررسی کنید و از آنها عکس بگیرید تا در صورت تایید یا رد شدن، آنها را بررسی کنید.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه