ویزای توریستی ژاپن

قیمت : طبق درخواست

رزرو وقت مشاوره

ویزای توریستی ژاپن


نوع ویزا : ویزای توریستی

کشور : ژاپن

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک :

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی ژاپن

 • یک پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار باقی مانده و 2 صفحه خالی؛
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده؛
 • یک عکس رنگی اخیر و یک کپی گواهی شده از شناسنامه ؛
 • اگر متاهل هستید، گواهی ازدواج (در صورت صدور در سال گذشته) ارائه دهید؛
 • شما باید در پایان اقامت مجاز خود، قصد ترک ژاپن را داشته باشید؛
 • مدرک توانایی مالی نشان می دهد که می توانید در طول اقامت خود در ژاپن از خود حمایت مالی کنید؛
 • گواهی وضعیت مالی 6 ماه گذشته خود را که توسط بانک صادر شده است ارائه دهید؛
 • اظهارنامه مالیاتی ارسال کنید؛
 • در صورت درخواست بدون حامی، باید یک کپی از گواهی اشتغال به کار ارائه شود؛
 • برنامه سفر؛
 • نامه ای از ضامن خود که در آن جزئیات پیچیدگی های رابطه بین دو طرف و دلایل حمایت  او را توضیح می دهد؛
 • اسنادی که صحت اطلاعات ارائه شده در نامه را ثابت می کند؛
 • اسنادی که نشان می دهد اسپانسر یا ضامن نه تنها مایل است بلکه می تواند از مسافر در طول سفر خود به ژاپن حمایت مالی کند. این اسناد معمولاً صورت حساب های بانکی یا اسناد مالیاتی هستند؛

عکس مورد نیاز برای ویزای توریستی ژاپن

عکسی که بر روی فرم درخواست ویزا چسبانده شده است باید دارای نکات ذکر شده در زیر باشد:

 • اندازه عکس باید 45 در 45 میلی متر (2 اینچ در 2 اینچ) با زمینه سفید باشد.
 • عکس باید رنگی باشد.
 • عکس باید به راحتی قابل شناسایی باشد.
 • عکس باید ظرف شش ماه قبل از ثبت درخواست کلیک شود.
 • عکس باید واضح باشد و متقاضی نباید روسری داشته باشد.

توضیحات :

هر توریستی که قصد سفر به ژاپن را دارد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی ژاپن را دریافت کند. ویزای توریستی ژاپن یک ویزای اقامت کوتاه مدت برای اهداف گشت و گذار، دیدار دوستان یا شرکت در کنفرانس ها یا دوره ها می باشد. طبق مقررات یکبار ورود، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند، اما این ویزای توریستی تا 90 روز اعتبار دارد. گردشگران همچنین می توانند برای 2 سفر کوتاه در یک دوره 6 ماهه برای ویزای دوبار ورود اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد در حین اقامت در این کشور به کار پرداختی بپردازند. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی شرایط این ویزا و نحوه ثبت نام برای آن بپردازیم.

ویزای توریستی ژاپن

شرایط درخواست ویزای توریستی ژاپن

برای سفر به ژاپن باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

 • داشتن پاسپورت معتبر و ویزای معتبر ژاپن؛
 • سلامت باشید؛
 • شخصیت اخلاقی خوب داشته باشید(عدم سو سابقه)؛
 • بتوانید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که خانواده، دارایی و غیره خود را دارید که به عنوان انگیزه ای برای بازگشت به کشور خود عمل می کند.
 • بتوانید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که قبل از انقضای ویزای ژاپن، کشور را ترک خواهید کرد.
 • بودجه کافی برای حمایت از خود داشته باشید و مقدار آن به مدت زمانی که در ژاپن خواهید ماند و اینکه آیا در کنار خانواده، دوستان یا هر اقامتگاه پولی خواهید ماند یا خیر بستگی دارد.

هنگام ورود به ژاپن چه کاری باید انجام دهید

 • فرم اظهارنامه خود را در دست داشته باشید (که در پرواز به شما ارائه می شود).
 • تمام مدارک سفر (گذرنامه، ویزای معتبر ژاپن، بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و غیره) را در صورت درخواست افسر مهاجرت برای ارائه هر مدرکی آماده نگه دارید.
 • اگر شما یک خردسال بدون همراه هستید، مطمئن شوید که با مهماندار هواپیما که مسئولیت ایمنی شما را بر عهده دارد می‌مانید. علاوه بر این، باید بزرگسالی را که شما را در فرودگاه سوار می کند، بشناسید. اگر شک دارید، باید سریعاً به کارکنان هواپیمایی اطلاع دهید.

درخواست ویزای گردشگری ژاپن

اعتبار ویزای توریستی ژاپن

ویزای یک بار ورود به مدت 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و معمولاً به شما اجازه می دهد تا حداکثر 15 روز در این کشور بمانید. تمدید اعتبار آن امکان پذیر نیست. ویزای دوبار ورود، 6 ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد. ویزای چند بار ورود معمولاً برای یک دوره 1 تا 5 ساله خوب است که بستگی به ملیت بازدید کننده، هدف از بازدید و نوع پاسپورت آنها دارد. ویزای چند بار ورود به شما این امکان را می دهد که در این بازه زمانی 1 تا 5 ساله از تاریخ صدور چندین بار از ژاپن بازدید کنید، اما هر اقامت نمی تواند از دوره 15 یا 30 روزه تجاوز کند.

 

هزینه ویزای توریستی ژاپن

برای دریافت ویزای توریستی ژاپن باید هزینه ای پرداخت کنید. این هزینه ها بسته به اینکه شما برای ویزای یکبار ورود، دوبار ورود یا چند بار ورود و همچنین ملیت توریست درخواست می دهید متفاوت است. ایده خوبی است که قبل از ارسال درخواست خود با سفارت یا کنسولگری ژاپن مشورت کنید زیرا هزینه ها در هر زمان ممکن است تغییر کنند.

 همچنین، توجه داشته باشید که هزینه ها به واحد پول محلی که سفارت یا کنسولگری در آن واقع است جمع آوری می شود و باید در زمان ارسال درخواست پرداخت شود. پس از انجام این کار، گواهی پرداخت دریافت خواهید کرد. هزینه درخواستی که باید توسط اتباع ایرانی برای دریافت ویزای توریستی ژاپن پرداخت شود، 750 ین ژاپن برای هر دو نوع ویزای دو ورودی و چند ورودی است. با این حال، اگر از طریق آژانس های مسافرتی درخواست دهید، هزینه خدمات نیز باید پرداخت شود.

هزینه ویزای توریستی ژاپن

شرایط و مقررات ناشی از کرونا برای سفر به ژاپن

مدت قرنطینه مسافرانی که کاملا واکسینه شده اند به 10 روز کاهش یافته است. برای ورود به ژاپن، باید 2 دوز واکسن فایزر، مدرنا یا آسترازنکا را حداقل 14 روز قبل از سفر دریافت کرده باشید. شما باید مدرک واکسیناسیون را از طریق گواهی واکسیناسیون بین‌المللی کووید-19 ایران ارائه دهید. برای تکمیل قرنطینه خود، باید در روز دهم آزمایش COVID-19 (PCR یا آنتی ژن) منفی انجام دهید.

قوانینی که پیش از سفر باید بدانید!

مجازات های کیفری: شما در زمانی که در ژاپن هستید مشمول قوانین ژاپن هستید. اگر قوانین ژاپن را نقض کنید، حتی ناآگاهانه، ممکن است دستگیر، زندانی یا اخراج شوید. اگر در ژاپن دستگیر شوید، حتی برای یک جرم جزئی، ممکن است در طول تحقیقات و مراحل قانونی چندین ماه یا بیشتر بدون وثیقه در بازداشت بمانید.

مصادره داروهای تجویزی و سایر داروها: توجه به این نکته مهم است که برخی از داروهایی که به طور معمول در ایران تجویز می شوند، از جمله در ژاپن به شدت ممنوع هستند. دولت ژاپن تصمیم می گیرد که کدام داروها به صورت قانونی به ژاپن وارد شوند.

کارت پاسپورت: شما باید پاسپورت ایران یا کارت اقامت ژاپن (Zairyu Kado) را همیشه همراه خود داشته باشید. در ژاپن، اگر پاسپورت یا کارت اقامت ژاپنی خود را برای نشان دادن هویت و وضعیت خود در ژاپن نداشته باشید (به عنوان مثال، به عنوان یک بازدید کننده، دانشجو، کارگر، یا مقیم دائم و غیره) ممکن است مورد بازجویی قرار بگیرید.

کار در ژاپن: کار در ژاپن در شرایط توریستی یا لغو روادید غیرقانونی است. باقی ماندن ویزای شما یا کار غیرقانونی ممکن است منجر به جریمه های چند هزار دلاری شود و در برخی موارد، ممنوعیت ورود مجدد می تواند تا ده سال یا به طور نامحدود برای متخلفان مواد مخدر باشد.

الکل و اسلحه: رانندگی تحت تأثیر الکل نیز می تواند شما را بلافاصله به زندان بیاندازد. حد مجاز الکل خون در ژاپن 0.03٪ است. مجازات می تواند تا 10000 دلار جریمه و تا پنج سال زندان باشد. داشتن اسلحه یا مهمات در ژاپن جرم است. حمل چاقو با تیغه قفل کننده، یا تیغه تاشو که بلندتر از 5.5 سانتی متر (کمی بیشتر از دو اینچ) باشد، در ژاپن غیرقانونی است.

ویزای گردشگری ژاپن

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی ژاپن

درخواست حضوری ویزای ژاپن

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، متقاضی باید به سفارت یا کنسولگری ژاپن مراجعه کند. پس از مراجعه به سفارت یا سرکنسولگری، وی موظف است مراحل زیر را انجام دهد:

 • فرم درخواست ویزا را به درستی پر کنید.
 • مدارک لازم را که باید ارائه شود ضمیمه کنید.
 • هزینه های لازم را پرداخت کنید.

پس از انجام موفقیت آمیز مراحل ذکر شده در بالا، درخواست ویزا توسط مقامات رسیدگی می شود.

درخواست ویزای ژاپن به صورت آنلاین

پس از راه اندازی رسمی eVisa برای ژاپن توسط مقامات مسافرتی ژاپنی، دارندگان گذرنامه ایرانی موظف هستند قبل از سفر به ژاپن درخواست آنلاین خود را ثبت کنند .تنها تعداد انگشت شماری از کشورها در سراسر جهان وجود دارند که قبل از پا گذاشتن به ژاپن نیازی به داشتن ویزا ندارند و از آنجایی که ایران یکی از آنها نیست، شهروندان آنها به همراه اکثر اتباع سایر کشورها باید مراحل دریافت eVisa خود را طی کنند. در حال حاضر به دلیل شرایط کرونا امکان درخواست ویزای توریستی به هر صورتی، چه آنلاین و چه حضوری، وجود ندارد.

 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای توریستی ژاپن کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

 

زمان رسیدگی به ویزای توریستی ژاپن

طبق گفته سفارت ژاپن، زمان رسیدگی به درخواست ویزای توریستی ژاپن 1 روز است که بدون در نظر گرفتن تاریخ ارسال فرم درخواست به مقامات است. در صورتی که درخواست ویزا به آژانس‌های مسافرتی ارسال شود، زمان لازم برای پردازش درخواست بین 3 تا 7 روز متغیر است.

ویزای توریستی ژاپن

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای ژاپن

گرفتن ویزا ممکن است بسیار اعصاب خردکن باشد زیرا در این فرآیند ممکن است تایید یا رد شوید. برخلاف ویزای شینگن یا کره، سفارت ژاپن دلیل خاصی برای ریجکت کردن ویزای شما ارائه نمی دهد. این یکی از اقدامات متقابل آنها برای جلوگیری از سوء استفاده از برنامه های آینده است. اما دلایل متداول اکثرا به شرح زیر هستند:

 1. ضوابط صدور ویزا: طبق گفته وزارت امور خارجه، زمانی که متقاضی دارای شرایط زیر باشد، می توان ویزا صادر کرد:

 • پاسپورت معتبر و حق ورود مجدد به کشور تابعیت یا اقامت خود؛
 • ارائه مدارک معتبر، کامل و رضایت بخش؛
 • متقاضی مشمول ماده 5، بند 1 قانون کنترل مهاجرت نیست؛

2. اسناد ناقص: همه مدارک باید کامل و در کاغذ سایز A4 باشد. آن ها را مرتب و تمیز نگه دارید. ژاپنی ها بسیار منظم هستند. اگر دستورالعمل های آنها را دنبال نکنید، این احتمال وجود دارد که ویزا دریافت نکنید.

3. ناهماهنگی در برنامه: اگر در فرم درخواست خود قید کنید که اقامت مورد نظر شما فقط یک هفته است، اما در برنامه روزانه شما 15 روز سفر است، ممکن است رد شوید. اسناد خود را مجدداً بررسی کنید و اطمینانا حاصل کنید که با یکدیگر مطابقت دارند. مثال دیگر این است که محل اقامت شما طبق درخواست شما در توکیو است، اما برنامه سفر و بندر ورودی شما همه در منطقه کانسای (اوزاکا-کیوتو-نارا) است. افسران مهاجرت از منطقه خود آگاه هستند، بنابراین ممکن است این موضوع شک آنها را افزایش دهد و شما را رد کند.

4. موجودی بانکی غیرعادی: چقدر موجودی بانکی در ژاپن مورد نیاز است؟ پاسخ خاصی برای این سوال وجود ندارد. حال، اگر پول شما کافی باشد، ممکن است در موجودی بانکی شما ناهنجاری هایی وجود داشته باشد که می تواند باعث ریجکت شدن ویزای ژاپن شود.

5. نوع درخواست ویزا: اگر برای یک جلسه کاری در آنجا هستید و توسط یک شرکت ژاپنی دعوت شده اید، برای ویزای توریستی اقدام نکنید بلکه باید ویزای امور تجاری کوتاه مدت درخواست کنید. این موضوع یکی از دلایلی است که ویزای توریستی ژاپن شما ممکن است ریجکت شود.

6. فرم های نادرست: فرم هایی که باید برای درخواست خود پر کنید، در وب سایت سفارت موجود است. برخی از آنها در قالب Word هستند، بنابراین ویرایش آن آسان است. اگر دستورالعمل‌ها را دنبال نکنید، ممکن است ویزای شما رد شود.

7. جعل اسناد: معیار در گرفتن ویزای ژاپن، مدارک معتبر است. اگر شما یک گواهی تولد، نه از PSA، بلکه از Recto، صادر کرده باشید و آنها آن را بررسی کنند، ممکن است نه تنها رد شوید، بلکه تحریم شوید. همچنین، اگر می‌خواهید گواهی اشتغال به کار را دریافت کنید، مطمئن شوید که قابل تأیید است تا بتوانند با شرکت شما تماس بگیرند. همچنین توجه داشته باشید که در صورت آگاهی مقامات از اسناد جعلی شما، ممکن است زندانی شوید یا جریمه بپردازید.

8. روابط ضعیف با دعوت کننده یا حامی مالی: اگر توسط یکی از دوستانتان در ژاپن دعوت شده اید، به صورت آنلاین ملاقات کرده اید اما شخصاً او را  ندیده اید، سفارت ممکن است فکر کند که شما قاچاق شده اید و احتمال زیادی وجود دارد که رد شوید. توصیه می شود که حامی یا دعوت کننده شما شخصی باشد که شما را برای سه سال یا بیشتر می شناسد. ممکن است بخواهید برای یکدیگر عکس یا مکالمه بفرستید تا رابطه خود را ثابت کنید.

9. قصد کار با ویزای توریستی: اگر سفارت فکر می کند که دلیلی برای بازگشت ندارید، احتمالاً از دریافت ویزای ژاپن رد می شوید. افرادی که بیکار هستند و روابط قوی ندارند ممکن است مورد گمانه زنی قرار گیرند. این به این دلیل است که سفارت ممکن است فکر کند که شما برای اهداف شغلی نیز از ژاپن بازدید می کنید. اگر می‌خواهید ثابت کنید که کار نمی‌کنید و به کشورتان بازمی‌گردید، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل، بلیط گردشگری، دارایی‌ها یا شناسنامه فرزندانتان را ضمیمه کنید.

10. نقض ویزاهای قبلی: اگر قبلا ویزا ژاپن به شما داده شده است اما قوانینی مانند اقامت بیش از حد یا کار تحت ویزای توریستی خود را رعایت نکرده اید، ممکن است در درخواست بعدی خود رد شوید. سوالات مرتبط در فرم درخواست پرسیده می شود و شما باید صادقانه به آنها پاسخ دهید. در غیر این صورت، اگر متوجه شوند که شما واقعاً قوانین را زیر پا گذاشته اید، اما در درخواست خود ذکر نکرده اید، ممکن است رد شوید.

موارد قید شده، دلایل رایج ریجکتی ویزای ژاپن هستند. بهتر است تمام مدارکی را که ارسال کرده اید دوباره بررسی کنید و از آنها عکس بگیرید تا در صورت تایید یا رد شدن، آنها را بررسی کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

اطلاعات تکمیلی

قیمت

طبق درخواست

مدت اقامت

15 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

20 روز کاری


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


بساکی :

1.ایا در الان با توجه به کرونا ژاپن ویزای توریستی میدهد؟ 2.من قبلا از سال 1998 تا 2005 حدودا 10 بار برای دوره اموزشی به ژاپن مسافرت کرده ام.الان میخواهم برای گردش به همراه همسر و تنهاپسرم ویزای توریستی بگیرم.ایا شرایط مساعد هست؟


سوالات متداول


آیا برای ارسال درخواست ویزای توریستی ژاپن باید وقت ملاقات بگیرم؟

اگر افراد درخواست ویزا را ارسال کنند، نیازی به گرفتن وقت قبلی نیست. با این حال، اگر درخواست های ویزا به صورت گروهی ارسال شود، ممکن است رزرو تاریخ و زمان خاصی ضروری باشد.

چگونه می توانم وضعیت درخواست ویزای خود را بررسی کنم؟

وضعیت درخواست ویزا را می توان با استفاده از شماره مرجع و تاریخ تولد بررسی کرد.

آیا می توانم 90 روز قبل از تاریخ مورد نظر برای ویزای توریستی ژاپن اقدام کنم؟

خیر، ویزای توریستی ژاپن 90 روز قبل از تاریخ مورد نظر برای سفر به این کشور قابل درخواست نیست.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا724 مرکز اطلاعات و خدمات ویزا و مهاجرت

- با مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306

- با مجوز رسمی از وزارت گردشگری بنام آنامرکید افق

- با مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران: 

- با مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- با مجوز مشاوره املاک با لایسنس رسمی از کانادا

- بامجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

دفتر ایران (تهران): 

02188107146 / 02188108744 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم پلاک 4 طبقه پنجم واحد 19 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

همراه دفتر ایران (واتساپ/ایمو):

989124644197+/ 989961047804+/ 989383234846+/ 989961042050+ (پاسخ‌گویی واتساپ: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ :CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

دفتر امارات (دبی):

803, RIGGA AL BUTEEN BUILDING, Al Maktoum Road, Deira, Dubai- UAE
P.O.Box: 80844

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

 

* صفحات مهم:

       
                     
                 
          
                     
 

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.