دانشگاه برتر برای تحصیل پزشکی در اروپا

رشته پزشکی، به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاهی است که افراد زیادی در سراسر جهان به تحصیل در این رشته می‌پردازند. رقابت زیادی برای ورود به رشته پزشکی در کشورهای مختلف از جمله کشور ما جریان دارد. با وجود مشکل بودن فرایند پذیرش در دانشگاه‌های ایران، بسیاری از دانش آموزان قصد دارند تا دانشگاه‌های ایرانی را به لقایش بخشیده و برای پزشکی، در اروپا به برترین دانشگاه‌های این کشور مراجعه کنند. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا آشنا کنیم.

برای آشنایی با شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان به لینک > پزشکی انگلستان مراجعه نمایید.

1. دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد بریتانیا به مدت 7 سال است که به عنوان برترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه محلی عالی برای تحصیل پزشکی در اروپا بوده و اخذ پذیرش در این دانشگاه به این معنی است که از بهترین‌ها در زمینه پزشکی درس خواهید گرفت. با این حال، باید در نظر داشته باشید که رقابت برای پذیرش‌ این دانشگاه بسیار زیاد است.

برای آشنایی با ارزانترین کشورها برای تحصیل پزشکی که مورد تایید وزارت علوم هستند به لینک > تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف مراجعه نمایید.

2. دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا است که در رتبه دوم انگلستان قرار دارد. با دریافت پذیرش در دانشکده پزشکی این دانشگاه، با آموزش‌های سطح برتر جهانی مواجه می‌شوید که شما را به یک پزشک موفق تبدیل خواهد کرد. نرخ پذیرش در دانشگاه کمبریج حدود 16 درصد است که احتمال پذیرش مناسبی را به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی خواهید داشت.

برای آشنایی با دانشگاه های کانادا جهت تحصیل به عنوان دستیار دندانپزشکی به لینک > دستیار دندانپزشکی در کانادا مراجعه نمایید.

3. موسسه کارولینسکا، سوئد

موسسه آموزشی کارولینسکا، در رتبه سوم برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا قرار دارد. این دانشگاه که در کشور سوئد قرار گرفته است، به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که دانشجویان را از سراسر کشورهای جهان برای تحصیل در رشته پزشکی می‌پذیرد. البته بیشتر دوره‌های ارائه شده در این دانشگاه به زبان سوئدی می‌باشد.

4. دانشگاه چاریته برلین، آلمان

دانشگاه بیمارستانی چاریته (Charité) به عنوان برترین دانشگاه پزشکی در کشور آلمان شناخته می‌شود که دانشگاه مناسبی برای تحصیل پزشکی در اروپا به شمار می‌آید. این دانشگاه به عنوان زیر مجموعه ای از دانشگاه‌های آزاد برلین و هومبولت برلین می‌باشد. اساتید، دانشجویان، دانشمندان و فارغ التحصیلان این دانشگاه در طول دوره فعالیت خود توانسته اند تا حدود 50 درصد از جوایز نوبل در حوزه فیزیولوژی یا پزشکی را به نام خود و برای این دانشگاه کسب کنند. تحصیل در این دانشگاه نسبت به آکسفورد و کمبریج هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت.

دانشگاه چاریته برلین

5. دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، آلمان

یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ است. این دانشگاه فرصت‌های تحقیقاتی متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌سازد و نرخ پذیرش دانشگاه نیز 10 درصد است.

6. ETH زوریخ، سوئیس

ETH زوریخ، سوئیس، در 150 سال گذشته شهرت خود را در آموزش و تحصیل پزشکی در اروپا ایجاد کرده است. درخواست شما در این دانشگاه به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارای احتمال پذیرش 27 درصدی است.

7. KU Leuven، بلژیک

دانشگاه لوون بلژیک، یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا و در کشور بلژیک است. نرخ پذیرش در این دانشگاه رقم شگفت انگیز 73 درصد است و تحقیقات نوآورانه و یادگیری بالینی، در اولویت آموزش این دانشگاه قرار دارد.

دانشگاه لوون بلژیک

8. اراسموس، روتردام، هلند

دانشگاه اراسموس، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا است که همه ساله با نرخ پذیرش 39 درصدی، آرزوی بسیاری از نوجوانان و جوانان را برآورده می‌سازد.

9. دانشگاه سوربن فرانسه

دانشگاه سوربون فرانسه، یکی از برترین و معروف‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در اروپا به شمار می‌رود. این دانشگاه امکان تحصیل قشر مختلفی از علاقمندان را فراهم ساخته است. شما هم می‌توانید عضوی از هزاران دانشجوی این دانشگاه باشید که از امکانات تحقیقاتی سطح بالای این دانشگاه بهره می‌برند.

10. دانشگاه پاریس، فرانسه

دانشگاه پاریس، آخرین گزینه‌ای است که در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم آن را به شما معرفی کنیم. این دانشگاه هر دانشجویی را که حداقل نمرات قابل قبول را داشته باشد، پذیرش می‌کند. بودجه اصلی این دانشگاه نیز برای بخش اعظمی از دانشجویان و اساتید در پروژه‌های تحقیقاتی صرف می‌شود. خروجی این تحقیقات نیز افراد فارغ التحصیل پزشکی در اروپا هستند که می‌توانند در هر جای جهان استخدام شوند.

آیا قصد تحصیل پزشکی در اروپا را دارید؟

قاره اروپا دارای دانشکده های پزشکی مشهور متعددی است که بهترین آموزش ها را در حوزه بهداشت و درمان ارائه می دهند. تحصیل پزشکی در اروپا به شما کمک می کند تا بهترین فرصت های شغلی جهانی را کسب کنید. در صورتی که قصد دارید تا ادامه تحصیل خود را در بهترین دانشگاه‌های اروپا در رشته پزشکی بگذرانید، گروه ویزا 724 می‌تواند به شما راهنمایی‌های لازم را از بابت دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی ارائه دهد.

در ویزا 724، اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور را برای دانشجویان بین المللی آسان می کنیم. اگر می خواهید مدرک پزشکی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا دنبال کنید، پیشنهاد می کنیم تا در اسرع وقت با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

طول تحصیل در رشته پزشکی در اروپا بسته به کشور می‌تواند متفاوت باشد. به‌طورکلی، دوره‌های پزشکی در اروپا بین 5 تا 7 سال طول می‌کشند.

بله، فرصت‌های زیادی برای تحقیق و ادامه تحصیل در دوره‌های پزشکی در اروپا وجود دارد. بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی دوره‌های تحقیقاتی مختلفی را در زمینه پزشکی دارند و دانشجویان تشویق می‌شوند در پروژه‌های تحقیقاتی شرکت کنند و با اعضای هیئت‌علمی همکاری کنند.

درخواست مشاوره رایگان

15 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *