دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه

آموزش تصویری گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه ( استانبول و آنکارا)

* اگر به هر دلیلی نمی توانید وقت انگشت نگاری رزرو کنید، با کلیک بر روی لینک مقابل؛ آن را به ما تیم با تجربه ما بسپارید >> رزرو وقت سفارت کانادا توسط ویزا724

دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه جزو اولین مراحل برای دریافت ویزای کانادا می باشد. دریافت وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین و از طریق کارگزاری هایی انجام میگیرد.

نظر به اینکه روابط دیپلماتیک کانادا و ایران از سال 1391 قطع شده است؛ امکان مراجعه به سفارت کانادا در داخل ایران وجود ندارد. جهت اقدام به دریافت ویزای کانادا می بایست به یکی از کشور هایی که دارای سفارت کانادا می باشند؛ مسافرت کرد.

چگونه می توان برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه اقدام کرد؟

میتوان گفت اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کانادا با دریافت وقت سفارت و تصویربرداری و انگشت نگاری شروع می شود. رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه به منظور انجام انگشت نگاری و تصویربرداری انجام می شود. وقت سفارت کانادا در ترکیه با دو روش حضوری و یا آنلاین انجام می گیرد. لازم به ذکر است که در صورت مراجعه به دفاتر VAC و دریافت وقت حضوری نیز وقت شما به صورت آنلاین رزرو خواهد شد. دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه نیز مانند اغلب کشور ها با استفاده از سایت VFS global  انجام می گیرد. 

اولین نکته در دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه؛ مشخص کردن نوع ویزا طبق شرایط خود می باشد. شما میتوانید با کمک گرفتن از کارشناسان این حوزه، نوع ویزای مورد نیاز خود را انتخاب کنید. قدم بعدی جمع آوری مدارک مورد نیاز طبق نوع ویزا انتخاب شده می باشد. شما می توانید پس از این اقدامات نسبت به دریافت وقت سفارت کانادا در استانبول به صورت آنلاین اقدام کنید.

برای آشنایی و آموزش  مراحل تعیین وقت سفارت کشور انگلیس به لینک « تعیین وقت سفارت انگلیس» مراجعه نمائید.
برای آشنایی با تعیین وقت سفارت کشور بلژیک به لینک « تعیین وقت از سفارت بلژیک» مراجعه کنید.
برای آشنایی با تعیین وقت سفارت کشور آلمان به لینک « وقت سفارت آلمان VIP» مراجعه نمائید.

نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه

نحوه رزرو نوبت برای سفارت کانادا در ترکیه

جهت دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه، باید مراحل زیر را انجام دهید:

وارد وب سایت VFS GLOBAL شوید و گزینه Visa, eVisas & Permits را انتخاب کنید. همانطور که مشاهده میکنید دو کادر برای انتخاب کشوری که از آن درخواست می دهد و کشوری که میخواهید بروید وجود دارد. جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه در کادر سمت چپ، کشور ترکیه و در کادر سمت راست کانادا را انتخاب کنید. گزینه Take me To The Website  را بزنید تا به مراحل بعدی بروید.

رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه

صفحه جدیدی برای شما نشان داده می شود؛ جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه بر روی آیکون Book now کلیک کنید.  

رزرو نوبت برای سفارت کانادا در ترکیه

پس از کلیک بر روی Book now  صفحه ای جدید، راهنمایی هایی در اختیار شما قرار خواهد داد به پایین صفحه بروید. روش های دریافت وقت با شماره گذاری هایی نشان داده می شوند. جهت ثبت نوبت آنلاین وقت سفارت کانادا در ترکیه بر روی View more در کنار شماره یک کلیک کنید. بر روی click here کلیک کنید تا به صفحه ورود به حساب کاربری منتقل شوید.

ساخت یک حساب کاربری

جهت ساخت یک حساب کاربری جدید، گزینه new user? را انتخاب کنید. اطلاعات خواسته شده مانند نام، نام خانوادگی و غیره را وارد کرده و روی گزینه Submit  کلیک کنید.جهت تایید حساب کاربری، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد؛ روی لینک ارسال شده کلیک کنید. مجددا به صفحه ورود به حساب کاربری منتقل خواهید شد. اکنون ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و روی گزینه CONTINO کلیک کنید. Schedule Appointment   را در منوی سمت چپ انتخاب کنید. شهر مورد نظر، تعداد نفرات و دلیل درخواست خود را در کادر های مورد نظر انتخاب نموده و دکمه CONTINUE  را بزنید.

. مشخصات متقاضیان

روی گزینه ADD APPLICATION در صفحه جدید، کلیک کنید. مشخصات متقاضیان را در کادر های خواسته شده، وارد کرده و روی  Submit کلیک کنید. 

وارد کردن اطلاعات متقاضیان

پس از وارد کردن اطلاعات متقاضیان روی گزینه Continue  کلیک کنید. تقویمی برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید روز های خالی را در تقویم پیدا کرده و در سمت راست صفحه نیز ساعت حضور خود را انتخاب کنید. پنجره ای کوچک باز شده و از شما میپرسد که از ثبت این اطلاعات مطمئن هستید؟ جهت تایید ok را بزنید. 

وقت سفارت کانادا در ترکیه با انجام مراحل فوق برای شما ثبت خواهد شد. جهت مشاهده و دانلود فرم اطلاعات وقت سفارت روی APPOINTMENT LETTER کلیک کنید.

وقت سفارت کانادا در ترکیه

سوالات متداول در مورد گرفتن وقت سفارت کانادا در ترکیه

1. انگشت نگاری برای کدام متقاضیان ویزای کانادا ضروری نیست؟

 • متقاضیان زیر 14 سال و بالای 80 سال.
 • افرادی که دارای ویزای مهاجرتی و یا اقامت کانادا هستند.
 • دیپلمات ها و کارمندان دولتی.

2. هزینه های گذراندن مرحله بیومتریک چگونه تعیین و پرداخت می‌ شود؟

هزینه انگشت نگاری و تصویربرداری برای مراجعه کننده اصلی 85 دلار کانادا و افراد دیگر در خانواده نیز 85 دلار کانادا می باشد. لازم به ذکر است حداکثر پرداخت کارمزد 170 دلار می باشد. تعداد اعضای خانواده اگر بیش از 2 نفر بود در صورت پرداخت یکجای هزینه، کارمزد بیشتری پرداخت نشده و همان مبلغ 170 دلار پرداخت می شود. 

3. دفاتر VAC کانادا چه تفاوتی با سفارتخانه کانادا دارند؟

ثبت اطلاعات بیومتریک یا انگشت نگاری و تصویربرداری از متقاضیان ویزا در دفاتر وک کانادا انجام می‌‌ شود.

4. چه مدارکی برای دریافت وقت سفارت کانادا نیاز داریم؟

جهت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه، شما فقط به اسکن پاسپورت خود نیاز خواهید داشت.

5. دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چه مزیتی دارد؟

مزیت رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه، سهولت در رفت و آمد مسافران به ترکیه است. نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران و وجود پروازهای مختلف به ترکیه موجب راحت بودن رفت و آمد به این کشور می شود.

6. کدام شهر برای دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه مناسب تر است آنکارا یا استانبول؟

دریافت ویزا و وقت سفارت کانادا در ترکیه در شهر آنکارا بسیار راحت تر از شعبه استانبول است. مراجعه متقاضیان زیاد به شعبه استانبول، ممکن است موجب طولانی تر شدن پروسه دریافت وقت سفارت کانادا و یا ویزا شود.

7. پس از دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

پس از رزرو وقت سفارت کانادا در ترکیه به همراه مدارک مورد نیاز و در تاریخ مقرر به سفارت مراجعه کنید. نتیجه درخواست ویزا نیز اغلب بین 10 تا 40 روز اعلام می شود.

اهمیت دریافت وقت سفارت کانادا در ترکیه

آیا امکان دریافت وقت سفارت اضطراری وجود دارد؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، تمامی متقاضیان دریافت ویزای کانادا نیازمندند تا دریافت وقت سفارت کانادا را در یکی از کشورهای همسایه انجام دهند. با این حال، برای ثبت اطلاعات بیومتریک لازم است تا در لیست انتظار، جهت رسیدن وقت سفارت باشیم. با این حال شرایط وجود دارند که افراد باید هر چه سریعتر به کشور کانادا سفر کرده و کار خود را پیگیری نمایند.

 • سفارت کانادا اعطای وقت اضطراری برای بیومتریک را منوط به بهره مندی از برخی شرایط ارائه شده در بخش زیر می داند.
 • فوت نمودن یکی از بستگان مقیم در کشور کانادا.
 • قرارگیری یکی از اعضای فامیل در شرایط بحرانی در کشور کانادا.
 • در چنین شرایطی سفارت کانادا، بررسی مدارک شما و ثبت اطلاعات بیومتریک را در اولویت قرار خواهد داد.

بستگان نزدیک طبق تعریف وب سایت کارگزاری سفارت

بستگان نزدیک طبق تعریف وب سایت کارگزاری سفارت کانادا یعنی VFS Global شامل افراد زیر هستند.

 • همسر یا شریک زندگی.
 • فرزندان وابسته.
 • نوادگان.
 • فرزندان ناتنی.
 • مراقبین و مربیان.

وقت سفارت کانادا.

مدارکی که به هنگام حضور در سفارت کانادا باید به همراه داشته باشیم

متقاضیانی که به منظور شرایط اضطراری اطلاعات بیومتریک در یک سفارت کانادا حاضر می شوند، باید در زمان حضور یکی از مدارک زیر را ارائه دهند. هدف از این کار ارائه مدارک مبنی بر واجد شرایط بودن به دریافت وقت سفارت اضطراری کانادا است. این مدارک عبارتند از:

 • گواهی فوت یا گواهی پزشکی.
 • نامه ای مبنی بر تشییع جنازه.
 • نامه افسر یا مسئول واحد پزشکی.

لازم به ذکر است که سفارت کانادا تمامی متقاضیانی را که فاقد این مدارک باشند را نیز به اداره IRCC گزارش می دهد. با این حال پذیرش و یا عدم پذیرش از طرفین شرکت، قابل تضمین نخواهد بود.

همچنین باید بدانید که ثبت اضطراری قرار ملاقات تاثیر را بر زمان پردازش درخواست از طرف سازمان IRCC نخواهد داشت. همچنین، ثبت اضطراری قرار ملاقات در سفارت کانادا به صورت آنلاین میسر نخواهد بود. برای انجام این کار باید از طریق تماس با مرکز کارگزاری سفارت کانادا در ترکیه، اقدام نمایید.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا

جهت اخذ وقت سفارت کانادا باید مدارک زیر را به هنگام حضور در محل سفارت خانه به همراه داشته باشید:

 • در صورت دانشجو بودن، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک قطعه عکس رنگی در سایز 3.5 در 4.5 با زمینه سفید.
 • ارائه پاسپورت جدید به همراه پاسپورت های قدیمی تا 10 سال گذشته.
 • ارائه ترجمه رسمی از شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه سند ملکی.
 • ارائه گزارش گردش مالی به همراه مهر لاتین بانک بر روی همه صفحات.
 • تکمیل تمامی فرم های مربوط به ثبت نام و درخواست وقت سفارت کانادا.
 • ارائه مدارک کاری یا گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و یا فیش حقوق بازنشستگی.
 • ارائه مدارک مربوط به دعوت نامه یا فرم پذیرش از یک دانشگاه جاب آفر در صورت وجود.

لازم به ذکر است که سفارت کانادا در یک مرکز دارالترجمه رسمی، اصل این مدارک را به همراه ترجمه آنها، از شما درخواست خواهد کرد. دقت کنید که ارائه مدارک لازم برای ارائه به سفارت کانادا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت وجود هرگونه اشتباه یا نقص در فرم ها درخواست شما رد خواهد شد.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت

* همچنین اگر تمایل دارید درخواست ویزای کانادا توسط وکیل و مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا انجام شود، می توانید با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید. در ویزا724 پرونده ویزای شما با بالاترین کیفیت و تجربه سابمیت می شود که موجب افزایش شانس شما در دریافت ویزای کانادا می شود. اما اگر به هر دلیلی نمیخواهید بابت تخصص هزینه کنید؛ برای آموزش رایگان ویزای توریستی می توانید به لینک > آموزش ویزای توریستی کانادا مراجعه بفرمایید.

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

برای دریافت ویزای کانادا لازم است تا هزینه مربوط به این کار را به صورت آنلاین پرداخت نمایید. این هزینه مربوط به انجام خدمات بیمه در محل سفارت کانادا خواهد بود. افرادی که بالای 80 سال سن دارند، از پرداخت هزینه برای این کار معاف هستند. همچنین، افراد زیر 14 سال از شرایط مشابهی برخوردار بوده و نیازی به پرداخت هزینه های مربوط به انگشت نگاری ندارند.

سایر افراد بالغ باید هزینه 85 دلار را برای ثبت اطلاعات بیومتریک پرداخت نمایند. همچنین برای صدور ویزا، افراد زیر 14 سال و بالای 18 سال باید 100 دلار پرداخت نمایند. در حالی که افراد خارج از این گروه، ملزم به پرداخت 185 دلار خواهند بود.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۱۳ دیدگاه

 1. آرش سامانی

  سلام و وقت بخیر، من از دانشگاه Mc Gill کاناد۱ در مقطع دکترای برق پذیرش گرفتم و مراحل CAQ را هم انجام داده ام و قصد دارم خودم به همراه همسر و دو فرزندم برای انکشت نگاری و قت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کنم. و در این خصوص تمایل به استفاده از خدمات شما دارم خواهشمند است راهنمایی فرمایید دو روز است فرم CAQ را فرستادم .برای اخذ وفت سفارت ، انگشت نگاری و study permit راهنمایی فرمایید. آیا باید تا دریافت تایید CAQ صبر کنم.

  پاسخ دهید
 2. شیما قاسمی

  درخواست مشاوره کامل درخصوص مراحل مختلف ویزای تحصیلی کانادا دارم.

  پاسخ دهید
 3. leili

  وقت بخیر و درود
  برای دانلود فرم IMM5257 به چندین سایت مراجعه کردم.یک نسخه دانلود کرده و پر کردم اما بارگذاری نمیشود.نسخه های دیگر قابل دسترسی نیستند.برای adobe reader مشکل اعلام کرد.آنرا هم به روز کردم ولی باز حل نشد.یک مرجع رسیمی و قابل دانلود لطفا به من معرفی کنید.مچکرم

  پاسخ دهید
 4. Zakaria

  ویزای بشر دوستانه استرالیا را چه‌گونه بگیرم؟؟

  پاسخ دهید
 5. alireza pishbahar

  سلام
  ابتدا وقت سفارت را بگیرم بعد مدارک را درسایت تغذیه کنم یا ترجمه شده همراه خود به سفارت ببرم؟ لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

  پاسخ دهید
 6. رضا

  سلام خسته نباشید
  من خیش فرما هستم سابقه کاریم دا چگونه ثابت کنم؟
  در ضمن سربازی نرفتم فکر کنم تا زمانی که دانشجو هستم بتوانن وقت سفارت بگیرم ایا این درسته؟

  پاسخ دهید
 7. ابراهیم نوری

  باسلام
  بندە یک اختراع علمی بە انجام رساندم و دارای چندین تیوری درچند زمینە مختلف میباشم در نظردارم بەکشور کانادا مهاجرت کنم تا در آنجا اختراعاتم را پیش ببرم و تیوریهایم را بە اجر بگذارم
  من باتوانی کەدارم قادرم خدمات بزرگی بە کشور کانادا ارائە دهم.
  لطفا بفرمایید از چە طریق باید اقدام کنم.؟
  متشکرم.

  پاسخ دهید
 8. mahdi

  با سلام خدمت دوستان
  بعد از افتتاح حساب کاربری وقتی خواستم وارد حسابم بشم گفت شما بلاک شدید و سیستم شمارو ویروس تشخیص داده برای حل این موضوع چکار باید کرد؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 9. طاهر عابدین زاده

  با سلام

  بابت انجام مراحل دریافت ویزای توریستی شامل اخذ وقت سفارت و راهنمایی بابت آماده نمودن بهتر و کامل مدارک و فرم های مربوطه، لطفا هزینه خدمات ارائه شده را را اعلام بفرمایید. ضمنا از طرف دایی ام که شهروند کانادا هستند و در ونکوور زندگی می کنند دعوت نامه دریافت کرده ام.

  پاسخ دهید
 10. محمدباقر رزاقی

  حساب کاربری ایجاد کردم جهت اخذ وقت برای پر کردن application شماره IRCC میخواهد این شماره از BIAMETRIC INSTRUCTION LETTER باید استخراج شود نامه این نامه را از کجا باید دریافت کرد

  پاسخ دهید
 11. محمدباقر رزاقی

  حساب کاربری در VFS ایجاد کردم و جهت اخذ وقت در سفارت VCR ترکیه در حساب کاربری وارد و در منوی SCH جهت پر کردن APPLICATION شمار ه IRCC میخواد که شماره از Biometric Instruction Letter باد استخراج شود سوال اینکه این نامه را از چه طریقی باید گرفت ؟

  پاسخ دهید
 12. ها

  وقت بخیر
  من برا نوبت گیری اقدام کردم سایتش منو از طریق ip بلاک کرد ؟

  پاسخ دهید
 13. راحله ضرب پور

  من ثبت نام کردم قبلاشماره نگرفتم ولی مراحل نمیره

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *