وقت سفارت هلند

آموزش گرفتن وقت سفارت فنلاند

در این مقاله از ویزا 724 میخواهیم شما مخاطبان محترم را با آموزش تصویری نحوه گرفتن وقت از سفارت فنلاند در ایران آشنا کنیم. فنلاند به عنوان یکی از کشور های اتحادیه اروپا است که دارای مراودات دیپلماتیک با کشور ایران بوده و سفارتخانه فعال در داخل کشور دارد. این امر باعث شده تا کار ایرانیان برای دریافت ویزای این کشور ساده تر باشد. با این حال، به طور قطع باید نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نماییم. فرایند درخواست ویزای هر یک از کشورهای اروپایی نیز دارای برخی پروسه ها است که باید به صورت حضوری و غیرحضوری دنبال شوند. در این مقاله میخواهیم شما را با روند درخواست وقت سفارت فنلاند در ایران، آن هم به صورت تصویری و مرحله به مرحله آشنا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی مهاجرت به فنلاند به لینک > روش‌های مهاجرت به فنلاند مراجعه نمایید.

آموزش تصویری گرفتن وقت سفارت فنلاند در تهران

فرایند درخواست وقت سفارت فنلاند در ایران به این صورت است که همانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی شما باید به کارگزاری نمایندگی رسمی این سفارتخانه توجه نمایید. وب سایت VFS global به عنوان نماینده رسمی سفارت فنلاند و بسیاری از کشورهای دیگر شناخته می شود که امور مربوط به دریافت ویزا را برای متقاضیان بین المللی پیگیری می کند.

سفارت فنلاند نیز جهت اعطای وقت ملاقات حضوری برای دریافت و ثبت اطلاعات بیومتریک، از متقاضیان طلب می کند که درخواست خود را در وب سایت VFS global به ثبت برسانند. اگر شما هم قصد انجام چنین کاری را دارید، توصیه می کنیم تا مراحل زیر را به دقت و پشت سر هم پیروی نمایید.

برای مراجعه به کارگزاری رسمی سفارت فنلاند در ایران باید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/fin/

رزرو وقت سفارت فنلاند

اگر از لینکی که در بخش قبلی برای سایت کارگزاری سفارت فنلاند در ایران گذاشتیم، وارد صفحه مربوطه شوید، با صفحه ای مانند تصویر فوق مواجه خواهید شد. در این صفحه خدمات مختلفی توسط کارگزاری این سفارتخانه انجام می‌شوند، مشخص شده‌اند. برای دریافت وقت سفارت فنلاند باید آیکون نارنجی رنگ که در جایگاه دوم از سمت راست تصویر قرار دارد و دور آن را با چهار چوب قرمز رنگ مشخص کرده ایم، کلیک کرده و وارد صفحه شوید.

انتخاب گزینه نارنجی

اگر توضیحات بخش قبلی را به درستی انجام داده باشید، با صفحه ای همانند تصویر زیر مواجه خواهید شد. در این صفحه توضیحات مربوط به فرایند و روال کار دریافت وقت سفارت فنلاند در این کارگزاری توضیح داده شده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این وب سایت جهت اطمینان از قصد شما برای دریافت وقت سفارت فنلاند در این کارگزاری مبلغ حدود یک میلیون تومان را به عنوان وجه تضمینی دریافت خواهد کرد. لازم به ذکر است که این مبلغ پس از حضور شما در محل سفارت خانه و صحت مدارک شما جهت درخواست ویزای فنلاند، به شما بازگشت داده خواهد شد. این را هم بدانید که در صورت عدم صحت اطلاعات وارد شده و مدارک شما این مبلغ به شما عودت داده نخواهد شد.

برای آشنایی با مکان های دیدنی فنلاند به لینک > جاذبه‌های گردشگری فنلاند مراجعه کنید.

با علم به این موضوع، اگر قصد دریافت وقت سفارت فنلاند در وبسایت این کارگزاری را داشته باشید، می توانید با کلیک بر گزینه نارنجی رنگ موجود در صفحه به مرحله بعد بروید.

ورود به اکانت VFS GLOBAL

پس از انجام دقیق مراحل بالا، وارد صفحه‌ای مانند تصویر فوق خواهید شد. این صفحه در این وب سایت به عنوان صفحه ورود به پنل کاربری متقاضیان وقت سفارت کشور های مختلف شناخته می شود. در صورتی که در کمتر از سه ماه گذشته وارد این وب سایت شده و ثبت نام کرده باشید، با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور وب سایت شده و ادامه فرآیند درخواست وقت سفارت فنلاند را طی نمایید. با این حال، در صورتی که اکانت فعالی در این وبسایت ندارید، باید از طریق new user به صفحه ثبت نام در وب سایت منتقل شوید. ظاهر این صفحه همانند تصویر زیر خواهد بود.

 

ثبت نام و ایجاد اکانت در VFS GLOBAL.

در صورتی که فرایند ثبت نام در وب سایت کارگزاری سفارت فنلاند را به درستی انجام داده باشید، برای شما یک ایمیل فعال سازی از طرف کارگزاری جهت فعال سازی حسابتان ارسال خواهد شد. در تصویر زیر نمونه این پیام ارسال شده را مشاهده می‌کنید.

ایمیل فعالسازی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، یک لینک در پیام ارسال شده وجود دارد. با کلیک کردن بر روی آن وارد صفحه پنل کاربری کارگزاری سفارت فنلاند خواهید شد.

ورود به حساب ثبت نام شده

پس از وارد کردن اطلاعات حساب در پنل کاربری کارگزاری سفارت فنلاند، وارد صفحه شخصی خود در این وب سایت خواهید شد. ظاهر این صفحه همانند تصویر زیر است.

.انتخاب سفارت فنلاند در تهران

جهت دریافت وقت سفارت فنلاند، باید از طریق منوی Actions که در سمت چپ تصویر فوق قرار دارد. گزینه Schedule appointment را بزنید که مربوط به تنظیم زمان ملاقات است. در این بخش شما باید سفارت مورد نظرتان را به همراه هدف خود از سفر به فنلاند انتخاب نمایید.

انتخاب نفرات.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، در گام بعدی شما باید از طریق آیکون بنفش رنگAdd applicant مشخصات افراد متقاضی را وارد نمایید. این مراحل برای هر فرد متقاضی بصورت جداگانه باید انجام شود.

تکمیل اطلاعات

پس از تکمیل اطلاعات فوق، وارد صفحه‌ای خواهید شد که زمان حضور خود در محل سفارت را از بین گزینه های سبز رنگ موجود در تقویم انتخاب نمایید.

انتخاب تاریخ

پس از تعیین زمان دقیق حضور شما در محل سفارت، وب سایت برای شما یک رسید را در این باره صادر خواهد کرد. کاری که باقی مانده است، حضور در محل سفارت در زمان تعیین شده به همراه مدارک لازم خواهد بود.

نمونه رسید رزرو وقت سفارت فنلاند

لینک های مرتبط:

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کانادا

> وقت سفارت اتریش

وقت سفارت سوئد

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را به آموزش تصویری دریافت وقت سفارت فنلاند در تهران آشنا کردیم. امیدواریم که آموزش های ارائه شده برای شما مثمر ثمر واقع شده باشند. در پایان می خواهیم این را فراموش نکنید که در صورت داشتن هرگونه نیاز به مشاوره و راهنمایی در حوزه دریافت ویزا، میتوانید روی کمک مشاوره ویزا 724 حساب ویژه ای باز کنید. 

سوالات متداول

در صورتی که اقامت در کشور فنلاند بیش از دوره سه ماهه باشد، روند درخواست شما متفاوت خواهد بود. توضیحات مربوطه در وب سایت کارگزاری سفارت فنلاند در ایران قرار داده شده اند.

سفارت فنلاند، شرایط دریافت ویزای اضطراری را در وب سایت خود مشخص کرده است. بنابراین پاسخ به این سوال مثبت است.

درخواست مشاوره رایگان

3 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. sepehrmanesh

  با سلام
  من دانشجوی دکترا هستم برای فرصت تحقیقاتی قصد سفر به فنلاند را دارم که ۹ ماهه است. خواستم از سفارت تعیین وقت کنم. لطفا راهنمایی میفرمایید که معمولا تا چه زمانی تعیین وقت میکند که بتوانم در این فاصله مدارک را آماده کنم.
  و اینطور کهم توجه شدم باید درخواستم را به ایمیل زیر ارسال کنم.
  [email protected]
  آیا باید مبلغ یک میلیون را هم واریز کنم؟

  پاسخ دهید
 2. Sara

  سلام ؛
  وقت بخیر
  سوال من این هست که وقتی نوبت سفارت برای الحاق خانواده گرفته میشه معمولا چند روزه وقت سفارت رو میشه رزرو کرد؟ یک هفته یا یکماه یا چند ماه بعد از ثبت درخواست نوبت سفارت!

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *