پردرآمدترین مشاغل در آلمان

افرادی که به مهاجرت کاری در آلمان تمایل دارند، به‌احتمال زیاد می‌خواهند تا در پردرآمدترین مشاغل در آلمان مشغول به کار شوند. با این حال، با وجود تمام سختی‌هایی که برای دریافت ویزای کاری آلمان و مهاجرت کاری به آلمان وجود دارد، ارزش آن را دارد تا در صورت تمایل به زندگی در خارج از کشور، مهاجرت کاری به آلمان را در اولویت قرار دهید. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با پردرآمدترین مشاغل در آلمان آشنا کرده و کمترین و بیشترین حقوق را به صورت میانگین به شما معرفی کنیم. 

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به آلمان به لینک > مهاجرت به آلمان مراجعه کنید.

چرا آلمان را برای مهاجرت کاری انتخاب کنیم؟

آلمان به دلیل داشتن اقتصادی قوی و استانداردهای بالای زندگی خود شناخته می‌شود. این امر باعث شده تا به‌عنوان مقصد جذاب برای مهاجرانی که به دنبال فرصت‌های شغلی بهتر و حقوق بالاتر هستند، تبدیل شود. کشور آلمان با بهره‌مندی از طیف متنوعی از صنایع و تقاضای زیاد برای متخصصین ماهر در کل کشور، تسهیلاتی را برای مهاجرت کاری به آلمان در نظر گرفته است. در ادامه می‌خواهیم شما را با پردرآمدترین مشاغل در آلمان برای مهاجران آشنا کنیم.

برای آشنایی با مشاغلی که در آلمان مورد نیاز است می‌توانید به لینک > مشاغل مورد نیاز آلمان مراجعه کنید.

مدیر فناوری اطلاعات در آلمان

مشاغل مدیریتی در حوزه فناوری اطلاعات، در زمره پردرآمدترین مشاغل در آلمان قرار دارد. همه ساله تقاضای زیادی برای مدیران فناوری اطلاعات در سراسر آلمان وجود دارد که وظیفه آنها نظارت بر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، سازمان‌ها و پروژه‌های مختلف است. مدیران فناوری اطلاعات در آلمان معمولاً به طور متوسط بین 80 تا 120 هزار یورو در سال حقوق دریافت می‌کنند. ازاین‌حیث، می‌توان گفت که یکی از بیشترین حقوق‌ها را در بین پردرآمدترین مشاغل در آلمان دریافت می‌کنند.

برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای کاری آلمان به لینک > ویزای کار آلمان مراجعه نمایید.

مدیر فناوری اطلاعات در آلمان

مدیر مهندسی در آلمان

کشور آلمان به دلیل صنایع مهندسی پیشرفته و گسترده خود در سراسر جهان مشهور است. مدیران مهندسی نقش بسیار مهمی را در کنترل، هماهنگی و اجرای پروژه‌ها خواهند داشت. مهندسان در کشور آلمان به طور متوسط بین 70 تا 100 هزار یورو در سال حقوق دریافت می‌کنند.

مدیر مالی در آلمان

کشور آلمان سالیان بسیار درازی است که به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا شناخته می‌شود. از این بابت فرصت‌های آنی را برای متخصصان امور مالی ارائه می‌دهد. وظیفه مدیران مالی در آلمان را می‌توان مسئولیت مدیریت عملیات مالی در سازمان‌های تحت مدیریت آنها دانست. همچنین وظایفی همچون بودجه‌بندی، پیش‌بینی و تحلیل مالی از دیگر وظایف این متخصصین خواهد بود. در ضمن این متخصصین نقش بسیار مهمی را در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های استراتژیک دارند. از بابت وظایفی که بر عهده دارند، به‌عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در آلمان محسوب می‌شوند. حتی مهاجران نیز می‌توانند در صورت اثبات توانایی‌های خود در بحث مدیریت مالی، برای موقعیت‌های شغلی در کشور آلمان درخواست دهند. میانگین حقوقی که مدیران مالی مهاجر پس از مهاجرت کاری به آلمان دریافت خواهند کرد، به طور متوسط بین 70 تا 100 هزار یورو در سال خواهد بود.

متخصصین پزشکی

کشور آلمان، به‌عنوان یکی از کشورهای با جمعیت رو به میان‌سالی شناخته می‌شود. از این بابت همواره نیاز مبرمی به کادر درمان و پزشکی در این کشور وجود دارد. به‌گونه‌ای که حتی نگرانی‌هایی از بابت عدم پاسخگویی سیستم درمانی این کشور در طول سالیان آتی وجود دارد. به همین دلیل، کشور آلمان تسهیلاتی را از بابت مهاجرت کاری کادر پزشکی و درمان در نظر گرفته است و ویزای کاری آلمان به‌راحتی برای این پرسنل صادر می‌شود. پزشکان متخصص بسته به میزان تخصص و تجربه‌ای که دارند، می‌توانند 80 تا 150 هزار یورو در سال حقوق دریافت کنند. از این بابت می‌توان گفت که مشاغل حوزه تخصصی پزشکی در زمره پردرآمدترین مشاغل در آلمان قرار دارند.

مهاجرت متخصصین پزشکی به آلمان

مشاغل پژوهشی در آلمان

امور پژوهشی و تحقیقاتی نیز در زمره پردرآمدترین مشاغل در آلمان قرار دارند. آلمان به تمرکز بر تحقیق و نوآوری مشهور است. دانشمندان در زمینه‌های مختلف مانند داروسازی (Pharmacology)، بیوتکنولوژی (biotechnology)، انرژی‌های تجدیدپذیر و مهندسی خودرو فعالیت می‌کنند. پژوهشگران در آلمان بسته به زمینه تخصص و تجربه خود می‌توانند به طور متوسط 60 تا 100 هزار یورو در سال حقوق دریافت کنند.

مدیر فروش در آلمان

مدیریت فروش نیز در دسته‌بندی پردرآمدترین مشاغل در آلمان قرار می‌گیرد. آلمان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اروپا است که آن را به مقصدی جذاب برای متخصصان فروش تبدیل کرده است. مدیران فروش، مسئول رهبری تیم‌های فروش، توسعه استراتژی‌های فروش و دستیابی به اهداف هستند. بسته به صنعت خود و اندازه تیم فروشی که مدیریت می‌کنند، آنها می‌توانند به طور متوسط سالانه 60 تا 90 هزار یورو حقوق دریافت کنند.

مهاجرت کاری به آلمان

سخن پایانی

در این مقاله، شما را با پردرآمدترین مشاغل در آلمان آشنا کردیم و به بررسی میزان میانگین درآمدها برای این مشاغل پرداختیم. اینها تنها چند نمونه از پردرآمدترین مشاغل در آلمان هستند. حقوق ذکر شده ارقام متوسط است و بسته به عواملی مانند صنعت، موقعیت مکانی، سطح تجربه و صلاحیت ها می تواند متفاوت باشد. در پایان، در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره فرایند مهاجرت کاری به آلمان و دریافت ویزای کاری آلمان تمایل دارید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در این باره بهره‌مند شوید. 

سوالات متداول

برای یافتن فرصت‌های شغلی در آلمان به‌عنوان یک ایرانی می‌توانید از طریق وب‌سایت‌های آژانس‌های کاریابی به‌صورت آنلاین به دنبال فرصت‌های شغلی باشید. با متخصصان ایرانی در زمینه موردعلاقه خود همکاری کنید. یا اینکه با آژانس‌های استخدام که در زمینه کاریابی برای خارجی ها در آلمان تخصص دارند، تماس بگیرید.

برای افزایش شانس استخدام در آلمان به‌عنوان یک ایرانی، می‌توانید رزومه خود را با شرایط شغلی شرکت تنظیم کنید. مهارت‌ها، تجربه و دستاوردهای مرتبط خود را برجسته کنید. در ارتباطات و رفتار خود اشتیاق، انعطاف و سازگاری نشان دهید. با تحقیق در مورد شرکت، تمرین پاسخ‌های خود و پوشیدن لباس مناسب برای مصاحبه‌های شغلی آماده شوید.

درخواست مشاوره رایگان

15 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *