ویزای کار جریان نوآوری کانادا (Canada Work Permit Innovation Stream Pilot)

در تاریخ 15 آوریل 2024، سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از راه‌اندازی برنامه‌ی دو ساله جریان نوآوری از طریق پروژه‌ی جهانیِ «فناوران پیشگام» (Global Hypergrowth) خبر داد که به این برنامه به اختصار GH هم گفته می‌شود. این برنامه در کنار روش‌های مهاجرت کاری دیگر برای افراد متخصص به‌خصوص در حوزه فناوری اطلاعات برای مهاجرت بسیار کاربردی است.

این برنامه‌ی نوآورانه به برخی شرکت‌ها و کارفرماهای کانادایی اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به شاخص ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA)، نیروی کار ماهر خارجی را با مجوز کار به استخدام خود درآورند. مشاغل طبقه‌بندی شده در گروه‌های 0، 1، 2 یا 3 طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) که بر اساس «تحصیلات، تجربه و مسئولیت» تعریف می‌شوند، به عنوان مشاغل با مهارت بالا شناخته می‌شوند.

علاوه بر این، اعضای خانواده‌ی این کارگران خارجی هم واجد شرایط دریافت مجوز کارِ آزاد در برنامه ویزای کار جریان نوآوری کانادا خواهند بود که به آن‌ها اجازه می‌دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند.

برنامه‌ی جریان نوآوری کانادا برای دو سال و تا تاریخ 22 مارس 2026 در جریان خواهد بود. پیش از این، وزیر مهاجرت کانادا در تاریخ 27 ژوئن 2023، از «استراتژی فناوری کانادا» (the Canada Tech Strategy) رونمایی کرد که بخشی از آن معرفی جریان نوآوری جدید برای جذب نیروی کار بااستعداد به منظور کمک به ایجاد کسب‌وکارهای نوآورانه بود.

فقط با چند کلیک ساده وقت مشاوره بگیرید یا با پر کردن فرم ارزیابی ما، به رایگان وضعیت مهاجرتی خودتان را به کانادا بررسی کنید.

شرایط لازم برای شرکت در برنامه‌ی آزمایشی جریان نوآوری

برای درخواست مجوز کار در برنامه‌ی آزمایشی جریان نوآوری، باید از داخل یا خارج از کانادا، پیشنهاد شغلی (جاب آفر) از یکی از کارفرمایان واجد شرایطِ پروژه‌ی «فناوران پیشگام» داشته باشید.

  • متقاضیان باید درخواست مجوز کار خود را با استفاده از حساب کاربریIRCC  تکمیل کنند.
  • پیشنهاد شغلی باید مطابق با مشاغل طبقه‌بندی 0، 1، 2 یا 3 بر اساس طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) باشد.
  • دستمزد پیشنهادی کارفرماها هم باید برابر یا بالاتر از میانگین دستمزد ساعتی منطقه محل کار شما باشد.
  • علاوه بر این، پیشنهاد شغل باید بیانگر این باشد که کارفرما دستمزدها را در اولین روز کاری و سالانه تا اول ژانویه بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که در طول دوره‌ی استخدام رقابتی باقی می‌مانند.
  • افسران مهاجرت هم باید در زمان متقاعد شوند که متقاضیان مهارت‌های لازم برای شغلی که برای آن درخواست می‌دهند را دارا هستند.
  • آنها باید بررسی کنند که آیا متقاضیان شرایط تحصیلی و تجربه‌ی مشخص‌شده در طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC)  برای شغل پیشنهادی خود را برآورده می‌کنند.

فهرست کامل شرکت‌های واجد شرایط برای استخدام از طریق جریان نوآوری

در حال حاضر، هشت شرکت وجود دارند که مجاز به استخدام شهروندان خارجی (داخل یا خارج از کانادا) بدون نیاز به مجوز شاخص (اثرگذاری بر بازار کار کانادا) از طریق جریان نوآوری هستند. آدرس وبسایت این شرکت‌ها به شرح زیر است:

برای مطلع شدن از پیشنهادات شغلی این شرکت‌ها پیشنهاد می‌کنیم صفحات لیندین این مجموعه‌ها را هم دنبال کنید:

پروژه‌ی جهانیِ «فناوران پیشگام» چیست؟

پروژه‌ی جهانیِ «فناوران پیشگام (GHP)، سرویسی جدیدِ برای توسعه عملیات از سوی دولت کاناداست که هدف کمک به کسب‌وکارهای مستقر در کانادا را دنبال می‌کند تا توسعه‌ی سریع‌تر و وسیع‌تر را برای چنین بیزینس‌هایی به همراه داشته باشد.

این پروژه از طریق منابع ترکیبی که با شرکای دولتی خود دارد به رفع نیازهای مخصوص شرکت‌ها می‌پردازد و راه‌حل‌هایی عملی و منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد.


درخواست مشاوره رایگان

5 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *