ویزای توریستی انگلیس


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۸/۱۸

 

درخواست ویزای توریستی انگلیس

 

درخواست ویزای توریستی انگلیس؛ نگاهی به گام‌ها و مراحل

در این آموزش قصد داریم به صورت گام به گام مراحل ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس را در کنار هم پشت سر بگذاریم. پس اگر قصد دارید خودتان شخصاً درخواست ویزای توریستی انگلیس را ثبت کنید، پیشنهاد می‌کنیم از ابتدا تا انتها به صورت کامل و جزء به جزء با ما همراه باشید. بدون توضیح بیشتر به سراغ روند ثبت درخواست و سایت مدنظر می‌رویم. پیش از آن بر شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس مروری کوتاه داریم. در انتها نیز اصلی‌ترین مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی انگلیس را ذکر می‌کنیم.


برای آشنایی با مکان های دیدنی انگلستان به لینک « مکان های توریستی انگلیس» مراجعه نمائید.


شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس

 • اثبات تعهد نسبت به تاریخ خروج از بریتانیا و عدم ادامه حضور غیرقانونی در این کشور
 • اثبات این موضوع که توانایی پشتیبانی مالی از خود و همراهان‌تان را در طول سفر دارید
 • اثبات امکان پرداخت هزینه بازگشت از بریتانیا از سوی خود یا خانواده‌تان
 • اثبات این موضوع که به هیچ عنوان قصد ندارید با این ویزا به اقامت دائم و طولانی‌مدت این کشور دست یابید
 • در صورت استفاده از این ویزا برای امور آموزشی باید تأییدیه‌ها و گواهی‌های مربوطه را داشته باشید
 • در صورت سفر به قصد امور درمانی باید اطلاعات و گواهی‌های پزشکی کافی را در اختیار داشته باشید

 

مراحل آنلاین درخواست ویزای توریستی انگلیس

به منظور ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس لازم است تا در گام اول به سایت (www.gov.uk) مراجعه کنید. به طور دقیق باید گفت به منظور آغاز روند ثبت درخواست باید به این لینک از سایت مذکور مراجعه شود. پس از ورود به لینک با صفحه ابتدایی توضیحات درخواست آنلاین روبرو می‌شوید. برای رفتن به مرحله بعدی ثبت درخواست باید گزینه زیر را مطابق تصویر انتخاب کنید.

برای ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس به سایت زیر مراجعه نمائید.

www.gov.uk

 

فرآیند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس

 

با کلیک بر روی گزینه (Apply now) به گام بعدی در مسیر ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس وارد می‌شوید. در صفحه بعدی، مطابق تصویر زیر، همانطور که از تیتر آن پیداست، لازم است که زبان مدنظر خود را برای ادامه فرآیند تعیین کنید. متأسفانه برای این منظور زبان فارسی در دسترس نیست. بر این مبنا بهتر است از زبان انگلیسی برای ادامه مسیر استفاده کنید. با کلیک بر روی دایره فعال کردن زبان انگلیسی، اکنون کافیست گزینه (Next) به رنگ سبز را در بخش پایینی صفحه بفشارید. 

 

انتخاب زبان مدنظر در ودرخواست ویزای توریستی انگلیس

 

انتخاب مرکز مناسب برای درخواست ویزای توریستی انگلیس

پس از انتخاب زبان مدنظر، اکنون به صفحه‌ای مطابق تصویر زیر راهنمایی می‌شوید. سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس در این گام از شما انتظار دارد که کشور انتخابی خود برای ارائه اطلاعات بیومتریک، از جمله اثر انگشت را تعیین کنید. برای این منظور باید نام کشور انتخابی را در فیلد خالی پایین صفحه وارد کنید. البته با تایپ اولین حروف نام کشور، امکان انتخاب آن به‌سادگی وجود دارد. ما در این مثال از کشور ارمنستان یا همان (Armenia) استفاده می‌کنیم. پس از وارد کردن نام کشور انتخابی، باید گزینه (Next) را در انتها بفشارید.

 

برای آموزش ثبت ویزای تحصیلی انگلستان به لینک « درخواست ویزای تحصیلی انگلیس» مراجعه نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به لینک « شرایط ویزای تحصیلی انگلیس » مراجعه نمایید.

 

انتخاب کشور

 

پس از انتخاب کشور و ورود به صفحه بعدی، با فضایی مطابق تصویر زیر مواجه می‌شوید. در این بخش، سایت از شما انتظار دارد که موقعیت و لوکیشن مراکز درخواست ویزا در کشور انتخابی خود را مشاهده کنید. برای این منظور باید از طریق کلیک بر روی (Find a visa application centre) مراکز موجود را مشاهده و بررسی کنید. چنانچه پس از چک کردن لوکیشن مراکز مذکور، برای حضور در آن مراکز مشکل و مانعی نداشتید کافیست به همین صفحه بازگردید. در این صفحه دو گزینه در بخش انتهایی قرار گرفته است. در صورتی که مشکلی برای حضور در لوکیشن انتخابی ندارید، باید دایره مربوط به گزینه (I have identified…) را با کلیک پررنگ کرده و گزینه (Next) را طبق معمول بفشارید. شایان ذکر است در صورتی که لوکیشن مناسبی نیافتید، می‌توانید با انتخاب گزینه (I want to choose a different location) مجدد به صفحه انتخاب کشور بازگردید.

 

شرایط درخواست ویزای توریستی انگلیس

 

در صفحه فوق شرایط مربوط به درخواست ویزای توریستی انگلیس به تفصیل برای کاربران شرح داده شده است. در صورت نیاز به اطلاعات دقیق و بیشتر می‌توانید از اطلاعات این صفحه استفاده کنید. در غیر این صورت کافیست گزینه (Next) را در بخش پایینی صفحه انتخاب کرده و به صفحه بعدی وارد شوید.

 

آدرس ایمیل و شماره تماس در درخواست ویزای توریستی انگلیس

 

وارد کردن آدرس ایمیل و شماره تماس

در صفحه فوق سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس یک ایمیل از شما درخواست می‌کند. باید در فیلد خالی ایمیل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل معتبر در فیلد مذکور، در فیلد بعدی باید رمز خود برای ورود به سامانه ویزای انگلیس را وارد کنید. از وارد کردن ایمیل و رمز، اکنون کافیست گزینه (Save and continue) در بخش انتهایی صفحه انتخاب کنید تا به صفحه بعدی وارد شوید.

 

تایید ایمیل در درخواست ویزای انگلیس

 

در این گام از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، سایت اعلام می‌کند که از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار می‌کند. پس باید حتماً ایمیل شما معتبر بوده و در دسترس باشد. با تأکید بر این موضوع سایت از شما می‌خواهد که دسترسی به ایمیل خود را تأیید کنید. برای این منظور کافیست تیک گزینه (You) را فعال کرده و گزینه سبزرنگ (Save and continue) را بفشارید. پس از آن به صفحه زیر وارد می‌شوید.


جهت آموزش درخواست وقت سفارت انگلیس به لینک « تعیین وقت سفارت انگلیس» مراجعه نمائید.

 

ایمیل اضافی یا پشتیبان در درخواست ویزای توریستی

 

آنچنان که از تیتر این صفحه پیداست، سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس از کاربر انتظار وارد کردن یک ایمیل اضافی یا کمکی را دارد. این ایمیل اضافی یا پشتیبان در صورتی کاربردی است که دسترسی خود را به ایمیل ابتدایی از دست دهید. البته اجباری برای وارد کردن ایمیل پشتیبان نیست. پس اگر ایمیل معتبر و فعال دیگری ندارید، می‌توانید با زدن تیک گزینه (No) از وارد کردن ایمیل دیگر اجتناب کنید. در غیر این صورت با انتخاب گزینه (Yes) باید ایمیل دیگر را وارد کنید. به فرض انتخاب گزینه (No) و فشردن کلید (Save and continue) به صفحه زیر هدایت می‌شوید.

 
شماره تلفن در درخواست ویزای توریستی انگلیس ویزا724

 

حال، نوبت به وارد کردن شماره تماسی برای سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس رسیده است. در این صفحه باید به ابتدا شماره تماس خود را در اولین فیلد خالی صفحه وارد کنید. پس از آن باید اعلام کنید که این شماره برای تماس با شما در طول حضور در بریتانیا است یا خیر. با انتخاب (For use Whilst out of UK) اعلام می‌کنید که شماره تماس در طول عدم حضور شما در بریتانیا کاربردی است. در بخش پایین‌تر می‌توانید تعیین کنید که شماره اعلامی شما مربوط به منزل، محل کار یا تلفن همراهتان است. بدیهی است که گزینه (Home…) برای منزل، گزینه (Business…) برای محل کار و گزینه (Mobile…) برای تلفن همراهتان است. پس از انتخاب تمام موارد مطابق وضعیت خود کافیست (Save and continue) را مطابق معمول بفشارید. با این کار به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

وارد کردن شماره تماس پشتیبان

 

در این گام از درخواست ویزای توریستی انگلیس، مانند بخش مربوط به ایمیل، سایت انتظار وارد کردن یک شماره پشتیبان را دارد. چنانچه شماره پشتیبانی ندارید یا نمی‌خواهید ارائه کنید، باید گزینه (No) را تیک بزنید. پس از تأیید انتخاب خود با فشردن کلید سبزرنگ، به صفحه زیر وارد می‌شوید.

 

تعیین نحوه تماس با کارکنان مراکز درخواست ویزای انگلیس

 

در صفحه جدید، باید تعیین کنید که به چه شکل می‌توانید از طریق شماره اعلامی خود با کارکنان مراکز درخواست ویزای انگلیس در ارتباط باشید. برای این منظور چهار گزینه پیش روی خود دارید. اگر هم به صورت تماس تلفنی مستقیم و هم به صورت پیامک می‌توانید در ارتباط باشید باید گزینه اول را انتخاب کنید. گزینه دوم برای کاربرانی است که صرفاً از طریق تماس تلفنی امکان برقراری ارتباط دارند. گزینه سوم را باید کاربرانی انتخاب کنند که فقط از طریق پیامک چنین امکانی را دارند. در نهایت آخرین گزینه برای کاربرانی است که به هیچ طریقی امکان ارتباط از طریق شماره اعلامی خود را ندارند. پس از انتخاب گزینه متناسب با وضعیت خود و تأیید آن به صفحه زیر وارد می‌شوید.

 

ثبت اطلاعات هویتی متقاضی

 

اعلام و ثبت اطلاعات هویتی متقاضی ویزای توریستی انگلیس

در صفحه جدید مطابق تصویر فوق، آنچنان که پیداست سامانه ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس هجی دقیق نام شما را درخواست می‌کنید. در اولین فیلد باید نام خود را با هجی صحیح مطابق پاسپورتی که دارید، وارد کنید. پس از آن در فیلد دوم باید نام خانوادگی خود را با همان ملاحظات وارد کنید. پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی طبق پاسپورت، با کلیک بر روی گزینه (Save and continue) به صفحه زیر وارد می‌شوید.

 

تعیین جنسیت و وضعیت تاهل ویزا 724

 

با عبور از صفحه فوق به صفحه زیر وارد می‌شوید. در این صفحه ارائه دو مورد از اطلاعات کلیدی مربوط به درخواست شما صورت می‌گیرد. ابتدا باید جنسیت خود را تعیین کنید. پس از انتخاب جنسیت از بین سه گزینه مرد(Male)، زن(Female) و نامعین(Unspecified) نوبت به تعیین وضعیت تأهل می‌رسد. این صفحه برای تعیین وضعیت تأهل و وضعیت رابطه شما، چند گزینه مشخص را معرفی کرده است. (Single) برای افراد مجرد است. (Married or a civil relationship) برای متقاضیان متأهل است. (Unmarried partner) برای آن دسته از کاربرانی است که در رابطه هستند اما رابطه آن‌ها در قالب ازدواج رسمی نیست. (Divorced) برای متقاضیانی است که مطلقه هستند. در نهایت (Widowed) نیز برای متقاضیانی است که همسر خود را بر اثر مرگ از دست داده‌اند. پس از انتخاب گزینه متناسب با وضعیت خود، می‌توانید با فشردن (Save and continue) به صفحه بعدی بروید.

 

وارد کردن آدرس پستی دقیق ویزا 724

 

در گام بعدی از درخواست ویزای توریستی انگلیس، مطابق تصویر زیر، باید آدرس خود را در فیلدهای موجود وارد کنید. آدرس پستی دقیق خود را در فیلدها وارد کنید و پس از اتمام، گزینه (Yes) را در زیر پرسش انتهایی تیک بزنید. با انتخاب گزینه (Yes) تأیید می‌کنید که آدرس فوق، آدرس پستی شما جهت انجام مکاتبات کاغذی در صورت لزوم است. با فشردن (Save and continue) به گام بعدی از روند تکمیل درخواست می‌‎روید.

 

اعلام دقیق اطلاعات آدرس اعلامی ویزا 724

 

در صفحه بعدی باید برخی از اطلاعات مربوط به آدرس اعلامی خود را به شکل دقیق‌تری به سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس ارائه کنید. طبق تصویر زیر، اولین پرسش موجود در این رابطه، طول زمان زندگی شما در آدرس اعلامی است. از طریق فیلد سمت راست تعداد و از طریق فیلد سمت چپ روز بودن، هفته بودن، ماه بودن یا سال بودن تعداد اعلامی خود را تعیین می‌کنید. به عنوان مثال اگر در فیلد سمت چپ سال(Year) را وارد کنید و در سمت راست عدد 10 را بنویسید این به معنی سکونت 10 ساله شما در آن آدرس است. دومین پرسش از شما انتظار دارد که وضعیت مالکیت خود نسبت به آدرس اعلامی را ثبت کنید. (I own it) برای مالکان، (I rent it) برای مستأجران و (Other) برای افرادی که در وضعیت متفرقه هستند. در اینجا نیز با فشردن (Save and continue) به صفحه بعد وارد می‌شوید.

 

ثبت اطلاعات پاسپورت ویزا 724

 

در این گام از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، نوبت به ثبت اطلاعات پاسپورت می‌رسد. در اولین فیلد شماره پاسپورت، در دومین فیلد کشور صادرکننده، در سومین فیلد تاریخ صدور و در فیلد آخر باید تاریخ انقضای آن را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات با دقت کافی، اکنون می‌توانید طبق روال معمول به صفحه بعدی بروید.

 

کارت شناسایی ملی معتبر ویزا 724

 

در صفحه فوق، سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس در مورد کارت شناسایی جانبی شما پرسش دارد. مقصود در اینجا کارت شناسایی ملی معتبری است که در امور داخلی کشور از آن استفاده می‌کنید. ارائه اطلاعات مربوط به این بخش اساساً الزامی نیست. پس می‌توانید با زدن تیک گزینه (No) بدون هیچ مشکلی و بدون نیاز به ارائه اطلاعات کارت ملی به گام بعدی بروید.

 

تعیین وضعیت ملیت،اقامت ویزا 724

 

تعیین وضعیت ملیت، تابعیت و اقامت

در صفحه فوق، نوبت به تعیین ملیت، زادگاه و تاریخ تولید رسیده است. در فیلد اول باید نام کشوری که اکنون شهروند آن هستید را وارد کنید. در فیلد دوم تحت عنوان (Country of birth) باید کشور محل تولد خود را اعلام کنید. اگر در حال حاضر شهروند کشور دیگری نباشید، برای هر دو موارد باید (Iran) را وارد کنید. پس از آن در سومین فیلد باید استان و شهر محل تولد خود را زیر عنوان (Place of birth) با دقت کافی وارد کنید. در نهایت این صفحه در یک فیلد سه‌بخشی از شما انتظار دارد که روز، ماه و سال تولد خود را اعلام کنید. پس از این کار به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

اطلاعات افراد دوتابعیتی ویزا 724

 

این صفحه، آنچنان که مطابق تصویر فوق پیداست، برای افراد دوتابعیتی در نظر گرفته شده است. اگر غیر از ایران تابعیت کشور دیگری را نیز دارید، می‌توانید گزینه (Yes) را تیک زده و اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید. در غیر این صورت با انتخاب گزینه (No) و فشردن (Save and continue) به سوی گام بعدی درخواست ویزای توریستی انگلیس حرکت می‌کنید.

 

اطلاعات مهاجرتی کشور ثالث ویزا 724

 

در این بخش سامانه درخواست ویزای توریستی انگلیس از شما می‌خواهد که اطلاعات وضعیت مهاجرتی خود در کشور ثالث را اعلام کنید. مقصود از کشور ثالث، کشوری است که یک مرکز درخواست ویزای را در آن انتخاب کرده‌اید. همانطور که می‌دانید در گام‌های ابتدایی این کشور تعیین شد. در اینجا باید مهاجرتی خود در آن کشور را به یکی از سه صورت نشان دهید. گزینه اول برای افرادی است که ویزای موقت دارند. گزینه دوم برای کاربرانی است که در کشور ثالث اقامت دائم دارند. گزینه سوم نیز برای آن متقاضیانی است که در حال حاضر هیچ‌یک از دو مورد فوق را ندارند. پس از انتخاب گزینه مناسب بسته به وضعیت خود، می‌توانید به گام بعدی درخواست ویزای توریستی انگلیس بروید.

 

وضعیت درآمد و مخارج متقاضی ویزا 724

 

وضعیت درآمد، شیوه اشتغال و مخارج متقاضی

در این بخش از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس لازم است که وضعیت اشتغال خود را مشخص کنید. بسته به وضعیتی که دارید، می‌توانید صرفاً یک گزینه یا حتی بیش از یک گزینه انتخاب کنید. گزینه‌ها به ترتیب از بالا به پایین شاغل، خود اشتغال، دانشجو یا دانش‌آموز، بازنشسته و در نهایت بیکار هستند. ممکن است بخواهید بیش از یک گزینه را انتخاب کنید که از این لحاظ هیچ ایرادی وجود ندارد. بعد از اینکه گزینه یا گزینه‌های مدنظر خود را انتخاب کردید، مطابق معمول می‌توانید به صفحه بعدی بروید.

 

اطلاعات اضافی درباره درآمد ویزا 724

 

در این مرحله از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، بسته به پاسخ‌هایتان در برابر پرسش‌های صفحه قبلی، یک پرسش دیگر را طرح می‌کند. سوال سایت این است که آیا منبع درآمد دیگر یا پس‌انداز خاصی دارید. شما می‌توانید از بین سه گزینه موجود یک گزینه یا حتی بیش از یک گزینه را انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه سوم، نیازی به ارائه اطلاعات بیشتر نیست. اما در صورت انتخاب گزینه (Other regular income) که به معنی سایر درآمدهای معمول است، باید اطلاعات مربوط به آن را وارد کنید. در صورت انتخاب (Savings) یا پس‌انداز نیز باید اطلاعات مربوط به پس‌انداز خود را وارد کنید. پس از تکمیل موارد بسته به وضعیتی که دارید، به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

اطلاعات هزینه سفر توریستی ویزا 724 

 

در این صفحه اطلاعاتی در مورد هزینه سفر توریستی شما به انگلیس مورد نیاز است. سوال اصلی مطابق تصویر فوق این است که شخصاً قصد دارید در طول بازدید از بریتانیا چه میزان پول را هزینه کنید؟ برای پاسخ به این پرسش دو فیلد مجزا را در اختیار دارید. در فیلد سمت چپ باید واحد پولی انتخابی خود را اعلام کرده و در فیلد سمت راست عدد مدنظر خود را وارد کنید. به عنوان مثال از سمت چپ پوند را انتخاب می‌کنید و از سمت راست عدد 10000 را به معنی 10000 پوند وارد می‌کنید. با وارد کردن عدد و انتخاب (Save and continue) به مرحله بعدی می‌روید.

 

اطلاعات وضعیت مالی ویزا 724

 

در این گام از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، طبق تصویر بالا، سایت به اطلاعاتی در مورد وضعیت مالی شما نیاز دارد. پرسش طرح‌شده به آن معنی است که حداکثر میزان پولی که به صورت ماهانه خرج می‌کنید، چقدر است؟ در این صفحه نیز با همان روش صفحه قبل می‌توانید عدد مدنظر را ثبت کنید. پس از آن با کلیک بر روی آیکون سبزرنگ به مرحله بعدی هدایت می‌شوید.

 

اطلاعات هزینه سفر ویزا 724

 

پرسش کلیدی مرحله از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس طبق تصویر، در رابطه با پرداخت هزینه سفر شما از سوی دیگران است. این صفحه می‌پرسد که آیا فرد دیگری در قبال پرداخت هزینه‌های سفر شما مسئول خواهد بود؟ بدیهتاً در صورت منفی بودن پاسختان باید گزینه (No) را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه متناسب با وضعیتی که دارید، طبق روال معمول می‌توانید به صفحه بعدی بروید.

 

اطلاعات برنامه زمانی ویزا 724

 

برنامه زمانی برای استفاده از ویزای توریستی انگلیس

با توجه به تصویر فوق می‌توانید متوجه شوید که در این گام از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، سایت به اطلاعات سفرتان نیاز دارید. از طریق سه فیلد ابتدایی باید تاریخ ورود خود به انگلیس و از طریق سه فیلد پایینی باید تاریخ خروج از آن کشور را تعیین کنید. پس از تعیین تاریخ ورود و خروج، می‌توانید به صفحه بعدی بروید.

 

وضعیت زبان مکالمه ویزا 724

 

سایت در صفحه فوق اعلام می‌کند که برای برخی امور مربوط به درخواست ویزای توریستی انگلیس، شاید به انجام مکالمه نیاز باشد.‌ بر این مبنا ترجیح می‌دهید که در مکالمه، از چه زبانی استفاده شود. اولین گزینه که در اختیار دارید زبان انگلیسی است. اما در صورت تمایل به سایر زبان‌ها باید گزینه دوم یعنی (Others) را انتخاب کنید. با انتخاب (Others) سایت از شما انتظار دارد که زبان انتخابی را در فیلد بازشده وارد کنید. پس از تعیین زبان می‌توانید از این صفحه نیز عبور کنید.

 

هدف درخواست ویزای توریستی ویزا 724

 

اعلام هدف از درخواست ویزای توریستی انگلیس

این مرحله از مراحل درخواست ویزای توریستی انگلیس از اهمیت بالایی برخوردار است. مطابق تصویر فوق سایت یک پرسش کلیدی را در این صفحه مطرح کرده است. پرسش اصلی این است که هدف اصلی شما در بازدید و سفر به انگلیس چیست؟ گزینه‌های مختلفی برای پاسخگویی در دسترس دارید. به ترتیب از بالا به پایین، توریسم، کسب‌وکار، ترانزیت و عبور از بریتانیا، سفر آکادمیک و علمی، سفر به منظور ازدواج، درمان خصوصی بیماری‌ها یا اهدای عضو، تحصیل کوتاه‌مدت حداکثر 6 ماهه و در نهایت دلیل متفرقه، گزینه‌های موجود هستند. بسته به هدف واقعی سفر خود باید گزینه مناسب را انتخاب کنید. ما در اینجا طبق هدف اصلی این ویزا همان مسافرت را انتخاب کرده و سپس به صفحه بعدی می‌رویم.

 

جزئیات سفر توریستی ویزا 724

 

در این مرحله بسته به اینکه در مرحله قبلی توریسم را برای هدف خود انتخاب کرده‌ایم، در مورد جزئیات سفر توریستی پرسشی طرح شده است. پرسش این است که هدف اصلی شما برای گذراندن تعطیلات در بریتانیا چیست؟ گزینه اول برای کاربرانی است که صرف توریسم و تفریح را مدنظر دارند. گزینه دوم برای افرادی است که قصد دیدار با خانواده خود را دارند. در نهایت گزینه سوم نیز برای افرادی است که به دیدار دوستان خود می‌روند. ما به عنوان نمونه گزینه توریستی و تفریحی را تیک زده و به مرحله بعد می‌رویم.

 

اعلام جزئیات سفر توریستی ویزا 724

 

در این گام از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس باید به اختصار جزئیاتی از اهداف و برنامه‌های سفر خود را اعلام کنید. برای این کار لازم است که به زبان انگلیسی توضیحات کوتاهی را در این رابطه درج کنید. حداکثر تعداد کاراکترهای متن شما 500 کلمه است. بعد از ارائه توضیحات و نوشتار، با انتخاب (Save and continue) توضیحات ثبت شده و به مرحله بعدی می‌روید.

 

وارد کردن اطلاعات والدین ویزا 724

 

ارائه اطلاعات مربوط به والدین و خانواده متقاضی

با ورود به صفحه فوق می‌توان متوجه شد که در این بخش ارائه اطلاعات والدین الزامی است. ابتدا باید انتخاب کنید که در حالت وارد کردن اطلاعات پدر(Father) یا مادر(Mother) خود هستید. با زدن تیک هر کدام باید اطلاعات او را در فیلدهای موجود وارد کنید. ابتدا نام و نام خانوادگی و پس از آن تاریخ تولد و ملیت او را وارد می‌کنید. پس از وارد کردن اطلاعات با انتخاب (Save and continue) مسیر را ادامه می‌دهید.

 

اطلاعات مربوط به والدین ویزا 724

 

در صفحه بعدی نیز که در تصویر فوق پیداست، لازم است که اطلاعات یکی دیگر از والدین خود را وارد کنید. اگر در صفحه قبلی، مثلاً اطلاعات پدر وارد شده در این صفحه اطلاعات مادر باید وارد شد. روند تکمیل اطلاعات در این صفحه نیز مشابه صفحه قبلی است و تفاوتی ندارد. پس از تکمیل دقیق اطلاعات به مرحله بعدی می‌رویم.

 

اطلاعات بستگان در انگلستان ویزا 724

 

در این مرحله از ثبت درخواست ویزای توریستی، سایت در مورد حضور احتمالی خانواده شما در بریتانیا سوال دارد. پرسش اصلی این است که آیا هیچ‌یک از اعضای خانواده شما در بریتانیا حضور دارند؟ به عنوان توضیح اضافی، این صفحه مثال‌هایی از اعضای خانواده را ذکر کرده است. بستگان درجه اول، پدربزرگ و مادربزرگ، همسر یا نامزد، همسر یا نامزد فرزند و شخصی که حداقل 2 سال از 3 سال اخیر را کنار او زندگی کرده‌اید، از جمله این مثال‌ها هستند. در صورتی که با شرایط فوق فردی از خانواده شما در بریتانیا حضور دارد باید از گزینه (Yes) برای پاسخ به پرسش استفاده کنید. پس از تیک زدن گزینه مناسب با آیکون سبزرنگ به مرحله بعد می‌رویم.

 

اطلاعات اسکان سفر ویزا 724

 

نحوه سفر به بریتانیا و جزئیات مربوط به اسکان

پرسش موجود در این صفحه طبق تصویر بالا، مربوط به شیوه مسافرت کاربر به انگلیس است. سوال این است که آیا در قالب گروهی سازمان‌یافته، به عنوان مثال یک تور، به بریتانیا سفر می‌کنید؟ بسته به واقعیت امر، باید پاسخ بلی یا خیر را تیک زده و به مرحله بعدی بروید. شایان ذکر است که اگر گزینه بلی(Yes) را تیک بزنید ذکر نام گروه در فیلد زیرین آن الزامی خواهد بود.

 

اطلاعات همراه سفر ویزا 724

 

سوال بعدی که برای ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس باید پاسخ دهید این است که آیا با فرد دیگری به بریتانیا سفر می‌کنید؟ به عبارتی دیگر آیا فرد خاصی را در این سفر همراهی می‌کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت(Yes) باشد باید اطلاعات مربوط به او را در فیلدهای بازشده جدید وارد کنید. اما با انتخاب خیر(No) بدون نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه بعدی بروید.

 

اطلاعات محل اقامت ویزا 724

 

در صفحه جدید، طبق تصویر بالا، پرسش اصلی این است که آیا سرپناه و محل اقامت خاصی برای اقامت در بریتانیا دارید؟ متناسب با شرایط خود باید با گزینه‌های (Yes) و (No) پاسخ دهید. در صورت انتخاب (No) و عبور از این مرحله، سایت در صفحه بعدی در رابطه با جزئیات هدف شما برای اقامت به توضیحات نیاز دارد. به صفحه بعدی که در زیر قابل مشاهده است دقت کنید.

 

ارائه توضیحات برنامه اقامت ویزا 724

 

در صفحه فوق کاربر باید توضیحاتی کلی در مورد برنامه خود برای اقامت ارائه کند. به عنوان مثال توضیح دهد که قصد ماندن در یک هتل، در یک منزل شخصی یا مثلاً ماندن در کنار دوستان خود را دارد. توضیحات باید معنا و مفهوم برنامه کلی شما را برسانند. البته سقف تعداد کاراکترهای توضیحات شما، 500 کاراکتر است. به هر حال پس از درج توضیحات با (Save and continue) مسیر ادامه می‌یابد و به صفحه زیر می‌روید.

 

سوابق مسافرتی و توریستی ویزا 724

 

سوابق مسافرتی و توریستی متقاضی درخواست ویزای توریستی انگلیس

در این گام از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، سایت در مورد سابقه کاربر در سفر به بریتانیا سؤال دارد. پرسش این است که آیا در 10 سال گذشته به بریتانیا سفر کرده‌اید یا خیر. اگر پاسخ شما مثبت باشد، باید در فیلد بازشده جدید تعداد سفرهای خود را اعلام کنید. اما در صورت اعلام پاسخ منفی بدون توضیحات بیشتر می‌توانید به صفحه بعدی بروید.

 

سوابق سفر به کشورهای خاص ویزا 724

 

در این مرحله سابقه سفر به برخی کشورهای خاص مدنظر است. آیا در 10 سال اخیر به استرالیا، کانادا، نیوزلند، آمریکا، سوییس یا سایر کشورهای عضو ناحیه اقتصادی اروپا سفر کرده‌اید؟ باید تعداد سفرهای خود را با گزینه‌های موجود تعیین کنید. بدیهی است که اگر تابحال به این کشورها سفر نکرده‌اید، باید گزینه (Zero) یا همان صفر را انتخاب کنید.

 

سوابق مسافرتی ویزا 724

 

در این مرحله نیز مجدداً پرسش در مورد سوابق مسافرت‌های شماست. با این تفاوت که این بار پرسش در مورد سفر به سایر کشورهاست. آیا در ده سال اخیر به کشورهای دیگری در جهان سفر کرده‌اید؟ بسته به وضعیتی که دارید باید پاسخ مناسب را تیک زده و با (Save and continue) به صفحه زیر بروید.

 

سوابق مهاجرتی رد یا ممنوع الخروج ویزا 724

 

این بار سامانه ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس در مورد سابقه مهاجرتی شما پرسش دارد. سوال این است که آیا شما تابحال در بریتانیا یا سایر کشورها با رد ویزا، سلب امکان ورود، رد اجازه حضور یا ماندن، رد درخواست پناهندگی، دیپورت، الزام به خروج یا منع کلی ورود و سفر مواجه شده‌اید؟ بسته به سابقه‌ای که دارید باید به این سوال پاسخ مثبت(Yes) یا منفی(No) بدهید. با تیک زدن پاسخ و فشردن آیکون سبز به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

سوابق نقض قوانین مهاجرتی بریتانیا ویزا 724

 

سابقه نقض قوانین مربوط به ویزای انگلیس

این بخش از فرآیند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، در مورد سابقه نقض قوانین مهاجرتی بریتانیا سؤال دارد. پرسش این است که آیا تابحال به یکی از شکل‌های مذکور در صفحه، قوانین مهاجرتی بریتانیا را زیر پا گذاشته‌اید یا خیر؟ از جمله موارد نقض قوانین می‌توان به ورود غیرقانونی، نقض قوانین مربوط به خروج، ارائه اطلاعات اشتباه در اخذ ویزا و یا ماندن در این کشور پس از انقضای مدت ویزا اشاره کرد. برای پاسخ منفی (No) را تیک زده و بعد به صفحه زیر بروید.

 

اطلاعات سوابق کیفری متقاضی ویزا 724

 

ثبت سوابق کیفری در درخواست ویزای توریستی انگلیس

این بار سایت قصد دارد اطلاعات مربوط به سوابق کیفری متقاضی را دریافت کند. حالت‌های مختلفی از داشتن سابقه کیفری در بین گزینه‌ها قید شده است. اولین گزینه سابقه کیفری قطعی در ارتکاب به جرایم است. گزینه دوم جریمه بخاطر تخلفات رانندگی است. گزینه سوم برای بازداشت یا حبس در حال حاضر است. در چهارمین گزینه به اخطار، تعهد، توبیخ کتبی یا مجازات غیر کیفری اشاره شده است. گزینه پنجم برای آن کاربرانی است که با محکومیت در دادگاه‌های حقوقی و مدنی مواجه شده‌اند. در گزینه ششم محکومیت به نقض قوانین مهاجرتی بریتانیا درج شده است. در نهایت گزینه هفتم هم برای افرادی است که هیچ سوء پیشینه و سابقه کیفری ندارند. پس از تیک زدن گزینه یا گزینه‌های متناسب با وضعیت خود به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

اطلاعات جرایم جنگی ویزا 724

 

این صفحه به طور ویژه به جرایم جنگی اختصاص دارد. آیا در طول جنگ یا صلح، تابحال موردی از جرایم جنگی را مرتکب شده‌ یا دست‌کم به انجام آن متهم شده‌اید؟ برای پاسخ منفی به این پرسش (No) را تیک زده و سپس تیک مربوط به گزینه زیرین را نیز به منظور تأیید مطالعه توضیحات، فعال می‌کنید. پس از آن به گام بعدی ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس می‌روید.

 

سابقه مشارکت در جرایم تروریستی ویزا 724

 

در این مرحله از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس سوالاتی در مورد سابقه مشارکت در اعمال و جرایم تروریستی درج شده است. بسته به وضعیت خود باید پاسخ مثبت یا منفی به آن‌ها بدهید. اولین پرسش این است که آیا در عملیات‌های تروریستی مشارکت داشته یا دست‌کم آن‌ها را تشویق و حمایت کرده‌اید؟ دومین سوال این است که آیا تابحال عضو یکی از سازمان‌های تروریستی بوده‌اید؟ در آخرین پرسش نیز گفته شده که آیا تابحال از طریق رسانه یا ابزار خاصی اعمال تروریستی را تشویق کرده و دیدگاه‌های مثبتی در مورد آن‌ها نوشته‌اید؟ پاسخ هر یک را جداگانه تیک زده و در نهایت باکس مربوط به بخش انتهایی را نیز تیک بزنید. حال می‌توان به صفحه زیر رفت.

 

سوابق همکاری با سازمان‌ افراطی ویزا 724

 

این صفحه سابقه شما در همکاری با سازمان‌های افراطی را مورد پرسش قرار می‌دهد. سوال اول این است که آیا تابحال عضو یا حامی یکی از سازمان‌های افراطی و بنیادگرا بوده‌اید؟ سوال دوم بیان می‌کند که آیا تابحال از طریق رسانه‌ای دیدگاه‌ها و عقاید افراطی خود را بیان کرده‌اید؟ در این مورد نیز بسته به شرایط خود پاسخ داده و سپس با انتخاب (Save and continue) به صفحه بعدی بروید. فعال کردن تیک باکس آخر فراموش نشود.

 

سوابق مسئولیتی ویزا 724

 

حسن شهرت و سابقه مسئولیت‌پذیری در مناصب مختلف

این مرحله از ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس در اصطلاح در مورد حسن شهرت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی کاربر، سؤالاتی دارد. اولین سوال این است که آیا تابحال به صورت پولی یا رایگان برای سازمانی کار کرده‌اید که برای منافع بریتانیا و متحدانش مضر و خطرساز باشد؟ دومین پرسش این است که آیا تابحال در هیچ فعالیت دیگری شرکت کرده‌اید که دال بر حسن شهرت و درست‌کاری شما نباشد؟ آخرین پرسش نیز بیان می‌کند که آیا اطلاعات اضافی در مورد رفتارها و برخوردهای‌تان وجود دارد که بخواهید به ما بگویید؟

 

سوابق کاری یا استخدامی ویزا 724

 

در این مرحله طبق تصویر بالا، سایت در مورد سابقه کاری و سابقه استخدام او در مناصب مختلف طرح پرسش کرده است. آیا تابحال برای یکی از سازمان‌های درج‌شده، کار کرده‌اید؟ انواع مختلفی که ذکر شده به ترتیب، نیروهای مسلح به صورت استخدامی، نیروهای مسلح به صورت خدمت سربازی، نهادهای دولتی و حاکمیتی، سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌های انتظامی و امنیتی، سازمان‌های رسانه‌ای و امور قضایی و وکالت هستند. آخرین گزینه نیز برای افرادی است که در هیچ‌یک از موقعیت‌های فوق مشغول به کار و اشتغال نبوده‌اند. فراموش نکنید با زدن تیک هر گزینه فیلد جدیدی باز می‌شود که باید در آن نام سازمان یا نهاد مربوطه را تایپ و وارد کنید. پس از تکمیل بخش‌های متناسب با (Save and continue) به مرحله بعدی می‌رویم.

 

ارائه توضیحات اضافی ویزا 724

 

توضیحات اضافی مربوط به درخواست ویزای توریستی انگلیس

در آخرین مرحله از روند ثبت درخواست ویزای توریستی، می‌توانید در صورت لزوم توضیحات اضافی خود را وارد کنید. تا سقف 1000 کاراکتر کاربر می‌تواند اطلاعات و توضیحاتی را که تصور می‌کند الزامی است، ضمیمه درخواست خود کند. کافیست توضیحات را در فیلد تعیین‌شده طبق تصویر بالا نوشته و در نهایت با (Save and continue) وارد کنید. پایان این بخش به معنی به اتمام رسیدن مرحله ورود اطلاعات مربوط به درخواست است. پس از اتمام مراحل به صفحه‌ای مطابق تصویر زیر راهنمایی می‌شوید.

 

مرور اطلاعات ثبت‌ شده ویزا 724

 

مرور اطلاعات ثبت‌شده در درخواست ویزای توریستی انگلیس

در تصویر فوق تمام اطلاعاتی که در درخواست ویزای توریستی انگلیس وارد کرده‌اید، قابل مشاهده هستند. می‌توانید جهت اطمینان تک‌تک بخش‌ها و اطلاعات را مرور و چک کنید. در صورت وجود خطا در هر بخش کافیست از گزینه آبی‌رنگ (Change) برای تغییر اطلاعات استفاده کنید. در نهایت پس از اینکه از صحت تمام اطلاعات اطمینان حاصل کردید، با فشردن آیکون سبزرنگ (Continue) در بخش انتهایی صفحه اطلاعات را تأیید می‌کنید. حال مرحله تأیید اطلاعات نیز به اتمام رسیده و نوبت به مرحله بررسی مستندات می‌رسد. برای این منظور به صفحه زیر راهنمایی می‌شوید.

 

تعهد به ارائه مستندات درج‌شده ویزا 724

 

تعهد به تحویل یا ارسال مستندات و مدارک

در صفحه فوق وضعیت مستندات درخواست ویزای توریستی انگلیس قابل مشاهده است. در اولین بخش گفته شده که ارائه مستندات و مدارک درج‌شده در این بخش اجباری بوده و با زدن تیک باکس اول باید این موضوع را تأیید کنید. پس تیک باکس اول را فعال می‌کنیم. پس از آن در زیرعنوان (Other documents) برخی دیگر از مدارک جانبی درج شده که ارائه آن‌ها لازم است. اولین مورد که باید تیک زده شود، مدارک وجوهی است که در دسترس شماست و باید تأیید شوند. در دومین مورد گفته شده که اگر شهروند کشوری که در حال حاضر در آن حضور دارید نیستید باید مستندات اقامت قانونی خود را هم ارائه کنید. برای ارائه مدارک دو راه پیش روی خود دارید. اولین راه اسکن و تحویل آن به واسطه‌های رسمی درخواست ویزای انگلیس است. دومین راه این است که اصل مدارک را به صورت فیزیکی با خود به همراه داشته باشید و به صورت حضوری مدارک را ارائه کنید.

 

اعلام حقوق و تکالیف فرد ویزا 724

 

حقوق و تکالیف فرد طبق جزئیات درخواست ویزای توریستی انگلیس

در این مرحله از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، شرایط و قوانین این ویزا از سوی سایت گوشزد می‌شود. اگر به طور دقیق از حقوق و تکالیف خود در این مورد اطلاع ندارید، می‌توانید موارد درج‌شده را مطالعه کنید. در غیر این صورت می‌توانید با زدن تیک باکس بخش پایینی اطلاع خود از این موارد را تأیید کرده و با انتخاب (Save and continue) به گام بعدی بروید. در گام بعدی با صفحه زیر مواجه می‌شوید.

 

تعهد به اطلاعات اعلامی ویزا 724

 

اعلام و تعهد در مورد وضعیت سن متقاضی

در گام بعدی مطابق تصویر فوق برخی دیگر از اطلاعات و تعهدات شما در قبال این درخواست گوشزد می‌شوند. به عنوان نمونه تعهد می‌کنید که اطلاعات اعلامی شما کاملاً درست باشد و شواهد اثباتی ارائه‌شده نیز درست و حقیقی باشند. در کنار این موارد کلی، در بخش پایین‌تر صفحه، سایت انتظار دارد با یک گزینه وضعیت خود را روشن کنید. اولین گزینه این است که من به عنوان متقاضی بیش از 18 سال سن دارم. در دومین گزینه گفته شده من به عنوان متقاضی زیر 18 سال سن دارم. در گزینه بعدی آمده که من والد یا قیم قانونی شخصی هستم که متقاضی است و زیر 18 سال سن دارد. آخرین گزینه نیز برای کاربرانی است که به نمایندگی از دیگران این درخواست را پر می‌کنند. گزینه متناسب با وضعیت خود را تیک بزنید و با کلیک بر روی (I accept the above) به صفحه بعدی بروید.

 

تایید و مرور پاسخ های اعلامی ویزا 724

 

مرور و چک کردن مجدد تعهدات و تکالیف پذیرفته‌شده

در انتهای این بخش، سایت از شما انتظار دارد پاسخ‌های اعلامی خود را مرور و تأیید کنید. در این صفحه مطابق تصویر فوق، هم امکان مرور تمام پاسخ‌ها وجود دارد و هم با انتخاب (Change) در کنار هر کدام، می‌توانید تغییر ایجاد کنید. اگر از درستی و کامل بودن پاسخ‌های خود اطمینان دارید می‌توانید (Continue) را فشرده و به صفحه زیر بروید.

 

تعیین مدت اعتبار ویزا ویزا 724

 

تعیین نوع ویزای درخواستی به لحاظ مدت اعتبار

در این بخش از روند ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس، باید طول اعتبار ویزای درخواستی خود را تعیین کنید. برای این منظور چند گزینه در اختیار دارید؛ ویزای 6 ماهه، 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله. بسته به نوع تقاضای خود باید گزینه مناسب را تیک زده و در نهایت با (Save and continue) به مرحله بعدی بروید.

 

اعلام هزینه ثبت درخواست ویزا 724

 

اعلام هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی انگلیس

بسته به اینکه در مرحله قبل چه نوع سرویسی را انتخاب کرده باشید، در صفحه جدید مطابق تصویر بالا، اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این مثال چون ما در گام قبلی به صورت فرضی ویزای 6 ماهه را انتخاب کردیم، اطلاعات مربوط به آن در تصویر بالا قابل مشاهده است. طبق مندرجات این بخش این ویزا 127 دلار هزینه دارد و معمولاً طی 15 روز نتیجه درخواست به متقاضی اعلام می‌شود. طبق روال معمول به روند پیشروی ادامه داده و به صفحه زیر می‌رویم.

 

پرداخت هزینه درخواست ویزا ویزا 724

 

آخرین گام و پرداخت نهایی هزینه درخواست

سایت از طریق صفحه بالا اعلام می‌کند که در حال پرداخت هزینه 127 دلاری ویزای توریستی انگلیس هستید. در این صفحه تأکید می‌شود که پیش از فشردن کلید سبز و رفتن به مرحله پرداخت باید از صحت تمام اطلاعات خود مطمئن شوید. زیرا پس از انجام پرداخت عملاً دیگر امکان بازگشت و اصلاح اطلاعات وجود ندارد. چنانچه از صحت اطلاعات و تمام جوانب اطمینان یافتید، با کلیک بر روی (Continue to WorldPay) به مرحله پرداخت نهایی وارد می‌شوید. پس از آن به صفحه انتخاب روش پرداخت وارد می‌شوید. بسته به روش پرداختی که می‌توانید انجام دهید پرداخت را نهایی کرده و هزینه را می‌پردازید. پس از اتمام مرحله پرداخت، درخواست ویزای توریستی انگلیس برای شما ثبت و نهایی شده است.

 

اصلی‌ترین مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی انگلیس

 • مدارک هویتی کامل و معتبر از جمله شناسنامه، پاسپورت، مدارک ثبت ازدواج و اثبات وضعیت فرزندان
 • دو الی شش قطعه عکس پرسنلی با فرمت استاندارد
 • ترجمه معتبر و تأیید‌شده گواهی‌ها راجع به انگیزه سفر به بریتانیا؛ مانند مستندات مربوط به آموزش، درمان یا اشتغال در این کشور
 • مستندات و گواهی معتبر مربوط به اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های اقامت و سفر
 • مدارک و مستندات مربوط به وضعیت شغلی بسته به موارد اظهارشده در درخواست آنلاین
 • گواهی‌ها و مستندات مربوط به سوابق سفر در صورت اعلام سابقه سفر در مراحل ثبت درخواست

 

چه کارهایی را می توان با ویزای توریستی انگلیس انجام داد و چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟

به عنوان دارنده ویزای توریستی انگلیس، مجاز به انجام فعالیت‌های زیر برای حداکثر 6 ماه در انگلستان هستید:

 • گردشگری.
 • شرکت در یک آزمون.
 • برنامه تبادل مدرسه یا دانشگاه.
 • دیدن خانواده یا دوستان.
 • تورهای تفریحی حداکثر تا 30 روز.
 • دریافت یک مراقبت درمانی پزشکی.
 • ترانزیت از طریق انگلستان به کشوری دیگر.
 • تحصیل (طول دوره نباید بیش از 6 ماه باشد).
 • ازدواج (با فرض اینکه قصد دارید پس از ازدواج در کشور دیگری زندگی کنید).
 • انجام برخی فعالیت‌های تجاری (به‌عنوان‌مثال، یک جلسه یا مصاحبه).

 

ویزای توریستی انگلیس

 

به عنوان دارنده ویزای توریستی انگلیس، نمی‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • انجام هرگونه فعالیت شغلی در انگلستان.
 • با بازدیدهای متوالی مکرر در اینجا زندگی کنید.

 

آیا می‌توانیم ویزای توریستی خود را تمدید کنیم؟

ویزای توریستی انگلیس فقط برای اجازه اقامت کوتاه در نظر گرفته شده است. با این حال، ممکن است امکان تمدید ویزای توریستی شما در صورتی که کمتر از 6 ماه تا حداکثر 6 ماه صادر شده باشد، وجود داشته باشد. تمدید ویزای شما تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که به دلایل پزشکی یا تحصیلی به تمدید اقامت خود در انگلستان نیاز داشته باشید. هزینه تمدید این ویزا در حال حاضر 1000 پوند است.

 

اگر ویزای توریستی شما رد شد

ویزای توریستی انگلیس ممکن است به دلایل زیادی رد شود، از جمله:

 • شما محکومیت‌های جنایی دارید.
 • بودجه کافی برای اقامت در انگلستان ندارید.
 • تهدیدی برای امنیت ملی انگلستان هستید.
 • درگذشته قوانین مهاجرت را زیر پا گذاشته‌اید.
 • از طرح ویزای توریستی برای زندگی در انگلیس استفاده می‌کنید.

شما معمولاً حق اعتراض در مورد رد ویزای توریستی انگلیس را نخواهید داشت. در بیشتر موارد، توصیه می‌کنیم یک برنامه جدید تهیه کنید. وکلای ویزا 724 می‌توانند به طرح درخواست جدید شما کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که معیارهای یک نتیجه موفقیت‌آمیز را برآورده می‌کنند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مریم :

سلام و روز خوش.سوال اول اینکه مدارک صرفا دارالترجمه مهر کند کافی است یا باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسد؟؟ 2-ایا نیاز هست عکس با خود ببریم علاوه بر عکس دیجیتال که گرفته میشود یا خیر؟و عکس باید بدون حجاب باشد؟

با درود

اجباری نیست، خیر، خیر

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.