مکان های دیدنی پرتغال

مقدمه

پرتغال، یکی از ارزان ترین کشورهای توریستی اروپا که بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب کرده است. غذا و شراب مقرون به صرفه، تاریخ و معماری باستانی و البته سواحل زیبا، موجب شهر آن شده است. در این مقاله بهترین مکان های دیدنی و توریستی پرتغال را به شما معرفی کرده ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مهاجرت به پرتغال به لینک > مهاجرت به پرتغال مراجعه کنید.

مکان های دیدنی و توریستی پرتغال

اگرچه پرتغال کشور اروپایی کوچکی است، اما به دلیل غذای لذیذ، آب و هوای آرام، تاریخ فرهنگی غنی و هزینه های سفر مقرون به صرفه، بهشت توریستها و گردشگران از تمام نقاط جهان است. شاید جالب باشد بدانید که پرتغال زمانی امپراتوری وسیعی با مسیرهای تجاری از ماکائو چین تا بنین نیجریه بوده است. با توجه به اینکه شهرهایش به سرعت به نقاط مهم شیک تبدیل می شوند، اما خط ساحلی زیبایی آن هنوز می تواند شما را از شلوغی ها فراری دهد. پس منتظر چه هستید؟ در اینجا ما بهترین و زیباترین مکان های دیدنی و توریستی پرتغال را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا مانند یک قلعه افسانه ای است، چرا که در روزهای ابری بر فراز ابرها ایستاده است. با این حال، اگر در یک روز که هوا صاف است بر روی تپه ای در سینترا بنشینید، می توانید از لیسبون آن را ببینید. این بنا که توسط پادشاه فردیناند دوم ساخته شده است، نمونه ای چشمگیر از رمانتیسم قرن نوزدهم، نه تنها در پرتغال بلکه در تمام جهان است. زیرا سبک های معماری موری و مانولین را با هم ترکیب کرده است. این کاخ در قرون وسطی به عنوان کلیسایی برای بانوی پنا بنا شده و امروزه از آن برای مناسبت ‌های دولتی استفاده می ‌شود. 

برای آشنایی با مکان های توریستی چین می توانید به لینک > مکان های دیدنی چین مراجعه نمایید.

2. برج بلم

برج بلم که به عنوان برج سنت وینسنت نیز شناخته می شود، یکی از مکان های دیدنی و توریستی پرتغال در شهر لیسبون است که در جزیره ای در رودخانه تاگوس قرار دارد. این برج با شکوه که قدمت آن به سال 1515 برمی‌گردد، با هدف دفاع از لیسبون در برابر مهاجمان و استقبال از دوستان، ساخته شده است. این برج آهکی چهار طبقه ای که در عصر اکتشاف ساخته شده است، یک سنگر دارد. این سنگر فضایی برای 17 توپ دارد که می توانستند شلیک های دوربرد را انجام دهند. 

3. پریا دا مارینها Praia da Marinha

پرایا دا مارینا یکی از زیباترین سواحل پرتغال است. این ساحل که در منطقه ساحلی اقیانوس اطلس در آلگاروه واقع شده است، از یک سو با آب های آبی زیبا و از سوی دیگر با سواحل شنی و صخره های بلند در سمت خشکی احاطه شده است. این ساحل که به عنوان Navy Beach نیز شناخته می شود، در واقع، یک خلیج کوچک بوده و معروف ترین تصویر از پرتغال در بروشورهای توریستی است. آب های شفاف این ساحل، آن را به مکانی مناسب برای غواصی تبدیل کرده است. این ساحل زیبا حدود 30 دقیقه از آلبوفریا فاصله دارد. 

4. اسکله ریبیرا Cais da Ribeira

اسکله ریبیرا منطقه ای زیبا و جذاب در پورتو است که گاهی از آن به عنوان “روح پورتو” نیز یاد می شود. این خیابان از خیابان های قرون وسطایی تشکیل شده و به میدانی در کنار رودخانه دورو ختم می شود. ساختمان‌ های قرون وسطایی این اسکله مملو از بارها، کافه‌ ها و رستوران ‌هایی هستند که ریبیرا را به مکانی محبوب برای خوردن و نوشیدن تبدیل کرده است.

برای آشنایی با مکان های گردشگری هند می توانید به لینک > مکان های توریستی هند مراجعه نمایید.

پریا دا مارینها

برای آشنایی با مکان های گردشگری ارمنستان می توانید به لینک > مکان های توریستی ارمنستان مراجعه نمایید.

اسکله ریبیرا به ویژه در روزهای جشن مورد توجه مردم شهر قرار می گیرد و به آنجا می روند تا به تماشا آتش بازی بنشینند. یک مکعب برنزی در وسط میدان آن وجود دارد و در همان نزدیکی خانه ای است که شاهزاده هنری ناوبر در سال 1394 در آن به دنیا آمده است.

5. قلعه ابیدوس

یکی دیگر از مکان های دیدنی و توریستی پرتغال، ابیدوس در Oeste است و یکی از چند روستای زیبایی است که برای تعطیلات روستایی مناسب است. این شهر به دلیل فضای قرون وسطایی خود جذابیتی جاودانه دارد و قلعه ابیدوس جاذبه اصلی آن است. این قلعه سازه ای چشمگیر بر روی تپه ای در ابیدوس است. مورها این قلعه را در قرن هشتم ساختند.

قلعه ابیدوس

این قلعه حدود قرن چهاردهم بازسازی شده و یک انباری به آن اضافه شده است. زمانی این کاخ برای خانواده های سلطنتی بود اما اکنون به یک هتل دولتی تبدیل شده است. نقاشی‌ها و تابلوهای کاشی قرن هفدهمی اثر جوزفا دو ابیدوس این قلعه پس از صدها سال در شرایط عالی باقی مانده ‌اند. هر سال در ماه جولای، بازار سنتی قرون وسطایی جذابی در این قلعه برگزار می شود.

برای مشاهده دیگر جاذبه های پرتغال می توانید به سایت دولتی این کشور مراجعه بفرمایید:

https://www.portugal.gov.pt/

سوالات متداول

هرگز نباید بازدید از لیسبون را از دست بدهید یا از حضور در یکی از جشنواره های متعدد این کشور غافل شوید. برج بلم و شهر قدیمی پورتو مکان هایی هستند که نباید بازدید از آنها را از دست بدهید.

Algarve بدون شک بهترین قسمت پرتغال برای بازدید است. این منطقه دارای سواحل و هتل های زیبا و خوشمزه ترین غذاهای کشور است.

درخواست مشاوره رایگان

7 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *