مکان های توریستی اتریش

مقدمه

به ندرت نقطه ای در اتریش می یابید که چه از نظر تاریخی یا مناظر طبیعی خیره کننده، ارزش دیدن نداشته باشد. بسیاری از این مناطق، جاذبه های گردشگری محبوبی هستند که یک روز برای بازدید از آن کافی نیست و به زمان بیشتری برای گشت گذار نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم محبوب ترین مکان های دیدنی و توریستی اتریش را به شما معرفی کنیم.

مکان های دیدنی و توریستی اتریش

درست در قلب اروپا، کشور اتریش قرار دارد و با منظره کوه های آلپ و میراث بزرگ امپراتوری خود، گردشگران را به وجد می آورد. اگرچه کشور کوچکی است اما جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. ما در اینجا لیستی از مکان های دیدنی و توریستی اتریش به شما معرفی خواهیم کرد. برای برنامه ریزی یک تعطیلات خاطره انگیز، حتما به دردتان خواهد خورد.

برای آشنایی با جاذبه‌های کشور فنلاند می‌توانید به صفحه مکان های دیدنی و توریستی فنلاند مراجعه نمایید.

1. وین: پایتخت موسیقی جهان

شهر خیره کننده وین، شهر کاخ های بزرگ، کلیسای جامع تاریخی و بیش از صد موزه و گالری هنری زادگاه نوازندگان و موسیقی دان های مشهور بسیاری است و از اینرو، آن را شهر موسیقی جهان نامیده اند. در این شهر می توانید انواع سبک های معماری را بیابید. موزه تاریخ طبیعی، موزه هنرهای زیبا و اپرای دولتی از جمله مکان های دیدنی و توریستی اتریش در وین با سبک معماری نئو رنسانس هستند. کلیسای نذری، موزه هنرهای کاربردی و تالار بورس اوراق بهادار وین با سبک معماری گوتیک جدید، تالار شهر با سبک معماری گوتیک فلاندری و تئاتر بورگ با سبک معماری باروک جدید، دیگر جاذبه های گردشگری اتریش در وین هستند.

کاخ امپراتوری هافبورگ

2. سالزبورگ: زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتزارت

سالزبورگ با پیشینه تاریخی غنی و زادگاه موتزارت، قطعا یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی و توریستی اتریش است. با وجود شلوغی، شهر زیبا و جذابی است. باغ های پلکانی کاخ میرابل جایی است که می توانید لوکیشن فیلم The Sound of Music را از نزدیک ببینید. از جمله مشهورترین جاذبه های گردشگری این شهر Getreide Gasse با معماری خاص و تابلوهای عتیقه است که در شهر قدیم واقع شده است. این بنای تاریخی در ساحل غربی سال زاچ قرار دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.

برای آشنایی با جاذبه‌های توریستی آلمان می‌توانید به صفحه مکان های دیدنی و توریستی آلمان مراجعه نمایید.

می توانید در سالزبورگ از خانه موتزارت دیدن کنید. در حال حاضر این خانه به موزه تولد موتزارت تبدیل شده است. مجسمه بزرگ این آهنگساز یکی از دیدنی های این خانه است. همچنین می توانید در کنار جاذبه های موسیقیایی این شهر، از موزه Dom Quartier که در کنار کلیسای جامع با شکوه این شهر قرار دارد، دیدن کنید. قلعه هوهن سالزبورگ، معرف تاریخ این شهر است. آن را از دست دهید.

کلیسای بندیکتین سنت پیتر که در اواخر قرن هفتم توسط سنت روپرت ساخته شد، یکی دیگر از مکان های دیدنی و توریستی اتریش در شهر قدیمی است که نباید آن را از دست بدهید. این کلیسا در نزدیکی صومعه است و بیشتر به خاطر دخمه هایش که لوکیشن  The Sound of Music بوده است، مشهور شده است.

دانشگاه وین، ساختمان های پارلمان و کاخ امپراتوری هافبورگ نیز دیگر جاذبه های توریستی و گردشگری اتریش هستند که نباید از دست بدهید. مجموعه کاخ هافبورگ که چندین موزه بزرگ وین از جمله موزه تاریخ طبیعی، موزه سیسی و آپارتمان های امپراتوری را در خود جای داده است، یکی از بزرگترین کاخ های جهان است. این مجموعه از 18 گروه ساختمان در 59 هکتار با مجموع 2600 اتاق و بیش از 12 حیاط تشکیل شده است. شما در این مجموعه می توانید سبک های مختلف معماری را ببینید.

کلیسای بندیکتین سنت پیتر

3. اینسبروک: مرکز اقتصادی و فرهنگی غرب اتریش

اینسبروک واقعا بهترین مکان دیدنی و توریستی اتریش برای کسانی است که در عین حالی که عاشق فضاهای شهری هستند، به طبیعت نیز علاقه دارند. بر فراز این شهر کوچک رشته کوه نوردک قرار دارد که فضایی مناسب برای کوهنوردان است. اما بهترین قسمت ماجرا اینجاست که می توانید گشت و گذاری نیز با تله کابین داشته باشید و از مناظر زیبای این شهر لذت ببرید.

برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استرالیا می‌توانید به صفحه مکان های دیدنی و توریستی استرالیا مراجعه نمایید.

شهر قدیم اینسبروک

شگفتی های آلپ در این شهر کم نیستند و یخچال استوبای یکی از این جاذبه های گردشگری است. می توانید هیجان کشف تونل های و غارهای یخی باستانی را تجربه کنید. منطقه اسکی Patcher Kofel اینسبروک تا به حال دو بار میزبان بازیهای زمستانی المپیک بوده است. 

در شهر قدیمی اینسبروک، مجموعه‌ای از بناهای تاریخی مربوط به سلسله قدیمی هابسبورگ را خواهید دید. سقف های طلایی استادانه نماد این سلسله است که از 2000 کاشی طلاکاری شده ساخته شده است. 

برای مشاهده دیگر جاذبه های اتریش می توانید به سایت دولتی این کشور مراجعه بفرمایید:

https://www.smartraveller.gov.au

درخواست مشاوره رایگان

2 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *