مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان

در این مقاله از ویزا 724، قصد داریم تا شما را با فرایند و مراحل مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان آشنا کنیم.

برای آشنایی با مهاجرت کاری به انگلستان به لینک > ویزای کار انگلیس مراجعه نمایید.

چرا بریتانیا به رانندگان پایه یک نیاز دارد؟

کشور بریتانیا (britain) با کمبود شدید رانندگان پایه یک مواجه است؛ حتی به دلیل کمبود راننده پایه یک، تأمین سوخت برای جایگاه‌های بنزین در انگلستان با مشکل مواجه شده است. در چنین شرایطی اگر راننده پایه یک حرفه‌ای هستید، احتمالاً بخواهید تا گزینه مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان را بررسی کنید.

برای آشنایی با روش های مهاجرت به انگلستان به لینک > مهاجرت به انگلیس مراجعه کنید.

دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان

فرایند دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان

برای دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان، شما باید ابتدا در آزمون دریافت گواهینامه ماشین‌های سواری شرکت کنید. ماشین‌های سواری در کشور انگلستان دارای دو نوع گواهینامه جداگانه هستند. افرادی که تنها به رانندگی با خودروهای دنده‌اتوماتیک تمایل دارند، می‌توانند گواهینامه مخصوص ماشین‌های اتوماتیک را دریافت کنند. بااین‌حال اگر بخواهید با خودروهای دنده دستی نیز رانندگی کنید، باید گواهینامه مربوطه را دریافت کنید.

برای آشنایی با چگونگی اخذ گواهینامه رانندگی در کانادا به لینک > گواهینامه در کانادا مراجعه نمایید.

برای دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان، داشتن گواهینامه رانندگی با خودروهای دنده دستی سواری مورد نیاز خواهد بود. با داشتن این گواهینامه می‌توانید برای گواهینامه رانندگی با اتوبوس یا کامیون شرکت کنید. دریافت گواهینامه برای اتوبوس و کامیون در انگلستان به‌صورت جداگانه صورت می‌گیرد. آزمون رانندگی با کامیون و تریلر سخت‌گیری‌های بیشتری را نسبت به سایر وسایل نقلیه دارد. فردی هم که گواهینامه رانندگی با کامیون و تریلی را دریافت کند، قادر خواهد بود تا هرگونه خودروی سواری و سنگین را رانندگی کند.

دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان در چهار مرحله متفاوت صورت می‌گیرد. در ادامه شما را با این چهار مرحله به طور کامل آشنا خواهیم کرد.

مرحله 1: اولین مرحله برای دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان، شرکت در آزمون تئوری است. در این بخش شما باید میزان تسلط و آشنایی خود به قوانین راهنمایی‌ و رانندگی و همچنین علائم جاده را نشان دهید.

مرحله 2: دومین مرحله از فرایند دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان شامل آزمون تئوری رانندگی به‌صورت یک تست چندگزینه‌ای 50 سواله خواهد بود که متقاضی باید به حداقل 43 سؤال پاسخ صحیح بدهد. در این بخش، میزان آشنایی شما با نحوه رانندگی ماشین‌های سنگین مختلف و نوع رانندگی در هر محل مورد سنجش قرار می‌گیرد.

مرحله 3: در این مرحله از فرایند دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان، 19 ویدئو از شرایط خطرزای رانندگی با ماشین سنگین به شما نمایش داده می‌شود. شما باید این ویدئوها را به‌صورت پشت‌سرهم مشاهده کرده و در صورت مواجهه با شرایط خطرزا در کلیپ، بر روی صفحه مانیتور کلیک کنید. نحوه امتیازبندی در این بخش از آزمون به میزان سرعت واکنش شما به شرایط خطرزا بستگی خواهد داشت. اگر در هر کلیپ شما سریع ترین واکنش را داشته باشید، بیشترین امتیاز را خواهید گرفت. این در حالی است که عدم پاسخ‌دهی یا پاسخ‌دهی در زمان نامناسب باعث می‌شود تا کمترین امتیاز را در هر کلیپ دریافت کنید.

 مرحله 4: مرحله چهارم از فرایند دریافت گواهینامه پایه یک در انگلستان، شامل انجام یک تست عملی از رانندگی در شرایط شهری و جاده‌ای خواهد بود. در پایان، درصورتی‌که با موفقیت از این آزمون‌ها گذر کنید، قادر خواهید بود تا برای ویزای کاری جهت مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان اقدام کنید. در ضمن برای حمل و جابه‌جایی محموله‌های سوختی، باید گواهینامه ADR را نیز دریافت کنید.

فرایند مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان چگونه است؟

برای شرکت در طرح مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان شما باید ویزای کاری این کشور را داشته باشید. برای دریافت چنین ویزایی نیز باید حداقل حقوق 30 هزار پوند را از یک کارفرما در انگلستان دریافت کنید. 

در گام بعدی مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان شما باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری را آماده کرده و هزینه لازم برای دریافت ویزا را پرداخت کنید. پس از اینکه ویزای شما آماده شود، شما قادر خواهید بود تا برای مهاجرت به‌عنوان یک راننده پایه یک در انگلستان آماده شوید. ویزای صادر شده برای شما حداکثر به مدت سه سال خواهد بود و شما در طول این دوران می‌توانید اعضای خانواده‌تان را نیز با خود به انگلستان ببرید. 

نیاز انگلیس به رانندگان کامیون

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با فرایند و مزایای مهاجرت رانندگان پایه یک به انگلستان آشنا کردیم. در پایان در صورتی‌ که به کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزای کار انگلستان تمایل دارید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند به شما در این باره کمک کنند.

سوالات متداول

بله. در صورت داشتن حسن سابقه پس از مهاجرت به‌عنوان یک راننده پایه یک به انگلستان، پس از چند سال قادر خواهید بود تا برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

گواهینامه بین‌المللی رانندگان پایه یک ایران در بسیاری از کشورها دارای اعتبار است. بااین‌حال، برای کار به‌عنوان راننده در انگلستان، شما باید گواهینامه پایه یک در انگلستان را دریافت کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان

3 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. mohammadzarjooee

    درود بر شما
    ۷۵ ساله با فیزیک متوسط دارای پایه ۱ با ۴۰ سال سابقه در موارد مختلف عملی : مدیریتی :مایل بهمکاری مورد نیازشما و پیشنهادات مختلف را بر رسی و مورد ارزیابی قرار داده و در صورت مناسب بودن آماده برای همکاری هستم

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *