روش‌ های مهاجرت به قبرس شمالی

اگر علاقه‌مند به زندگی در کشوری ترک‌نشین هستید، مهاجرت به قبرس شمالی گزینه‌ی ایده‌آلی است که موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724 به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند. با زندگی در این بخش از کشور قبرس، سطح متفاوتی از امکانات رفاهی را نسبت به ترکیه تجربه خواهید کرد.

آشنایی با روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی

کشور قبرس با تقسیم‌شدن به دو بخش شمالی و جنوبی، به کشوری دو قطبی تبدیل شده است! اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، می‌بایست منتظر رویارویی با بخشی ترک‌نشین در فراسوی مرزهای کشور ترکیه باشید. اما جالب اینجاست که در قسمت جنوبی، بخش یونانی‌نشین این کشور شما را متعجب خواهد کرد. کشوری با دو فرهنگ و دو زبان کاملا متفاوت! قبرس شمالی اگرچه تحت سلطه‌ی ترکیه است، اما به علت وجود بخش جنوبی خود، از امکانات رفاهی و قوانین حکومتی بهتری نسبت به ترکیه برخوردار است. به همین علت، برای جذب مهاجران بین المللی روش‌های خاصی در نظر گرفته است که عبارتند از:

 1. ازدواج با تبعه‌ی قبرس شمالی.
 2. تولد: کودکانی که در خاک این کشور به دنیا می‌آیند، به شرطی می‌توانند ویزای تولد قبرس شمالی و متعاقبا تابعیت این کشور را بدست آورند که هر دو والد و یا حداقل پدر آنها قبرسی باشد.
 3. تحصیل: قبرس شمالی دارای معتبرترین دانشگاه‌های بین المللی است. رشته‌هایی مانند مهندسی، داروسازی، پزشکی و دندانپزشکی از جمله پرتقاضاترین رشته‌های این دانشگاه‌ها می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید با تحصیل در این موسسات، شانس خود را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا افزایش دهید.
 4. کار: یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی، داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی قبرسی است. نرخ بیکاری در قبرس شمالی تقریبا 5% است، حال آنکه در ترکیه در حدود 8/8% می‌باشد.
 5. سرمایه‌گذاری: راه‌های فراوانی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید اوراق قرضه و … برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی وجود دارد که از میان آنها، خرید ملک یکی از پرطرفدارترین روش‌ها می‌باشد.
 6. پناهندگی.
 7. ویزای همراه قبرس شمالی.
 8. ویزای توریستی قبرس شمالی.

برای کسب اطلاعات کامل درباره شرایط زندگی و آب و هوای قبرس شمالی به لینک « زندگی در قبرس شمالی» مراجعه نمائید.

مهاجرت به قبرس شمالی

بررسی شرایط مهاجرت به قبرس شمالی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زمان مهاجرت می‌بایست توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، قوانین و مقرراتی است که دولت قبرس خواستار برآورده‌سازی آنها از شما به عنوان یک مهاجر است. زیرا که این قوانین پیش‌نیاز پذیرش درخواست شما می‌باشند. به عنوان مثال در ویزای کاری قبرس شمالی، کارفرمای شما باید بتواند ثابت کند که برای شغل مورد نظر، هیچ داوطلب شایسته‌ی دیگری وجود ندارد و شما تنها داوطلب ایده‌آل هستید. همچنین می‌بایست هزینه‌ی مجوز کار را پرداخت نماید. در ویزای تحصیلی قبرس شمالی، دانشگاه‌ مورد نظر از شما مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل با نمره‌‌ای ایده‌آل می‌خواهد. در کنار این مهم، می‌بایست مبلغ 400 تا 11/000 یورو را به ازای یک سال تحصیل در این موسسات پرداخت نمایید. 

برای آشنایی با هزینه ها و شرایط تحصیل در قبرس شمالی به لینک « تحصیل در قبرس شمالی» مراجعه فرمائید.

در ویزای سرمایه‌گذاری قبرس شمالی، حداقل سرمایه‌ی اولیه‌ای که برای سرمایه‌گذاری نیاز دارید مبلغ 300/000 یورو است. علاوه بر آن، کنسولگری قبرس از شما می‌خواهد تا برای مدت اقامت خود در این کشور از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید(در هر روش متفاوت است). در ویزای ازدواج قبرس شمالی، تنها در حالتی می‌توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید که ازدواج شما رسمی و واقعی باشد. در زمان پناهندگی به قبرس شمالی، دولت قبرس برای 18 ماه پناهندگان را در زندان‌ها و تحت شرایط نامناسبی اسکان می‌دهد. از این رو، به هیچ عنوان این روش مهاجرتی را به شما عزیزان پیشنهاد نمی‌کنیم.

خرید ملک در قبرس شمالی

برای آشنایی با راه های مهاجرت در کشور مجارستان به لینک « مهاجرت به مجارستان» مراجعه بفرمائید.

نگاهی اجمالی بر مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به قبرس شمالی

از جمله موضوعاتی که ممکن است ذهن بسیاری از شما عزیزان را به خود مشغول کند، مبحث نحوه‌ی اپلای و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت است. نگران نباشید! زیرا که این بخش از مراحل مهاجرت به قبرس شمالی، بسیار ساده است. در ابتدا می بایست با سایت اداره مهاجرت قبرس مراجعه نمایید. در بخش خاصی از این وب سایت، مدارک مورد نیاز هر روش و قوانین مربوطه قید شده است. مدارک مورد نیاز ویزای درخواستی خود را جمع‌آوری کرده و به کمک یک دارالترجمه‌ی معتبر ترجمه نمایید. مجددا به وب سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید و مدارک خود را با دقت فراوان ثبت نمایید. فرم‌های ضروری را پر کرده و مبلغ درخواست ویزا را پرداخت کنید. پس از چند روز می‌بایست با افسر اداره مهاجرت مصاحبه نمایید و در صورت قبولی در این مصاحبه، ویزای شما صادر خواهد شد.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت قبرس شمالی:

https://icisleri.gov.ct.tr/

برای آشنایی با راه های مهاجرت و اقامت در کشور ایتالیا به لینک « روش های مهاجرت به ایتالیا» مراجعه بفرمائید.

دقت نمایید که در هر روش، کنسولگری قبرس مدارک متفاوتی از شما درخواست خواهد کرد. اما در این میان، مدارک مشترکی نیز وجود دارد. از جمله مدارک مورد نیاز در بسیاری از انواع ویزا برای مهاجرت به قبرس شمالی می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد:

 1. تمامی مدارک هویتی به همراه ترجمه.
 2. تمامی مدارک تحصیلی( اعم از ریز نمرات و رزومه‌ی علمی) به همراه ترجمه.
 3. گواهی سلامت.
 4. گواهی عدم سوء سابقه کیفری.
 5. پاسپورت معتبر.
 6. نامه‌ی تمکن مالی. 
 7. 2 تا 4 عدد عکس پاسپورت.
 8. بیمه‌نامه‌ی معتبر.
 9. مدارک سابقه‌ی کاری به همراه ترجمه.
 10. مدرک زبان با نمره‌ی مورد قبول روش درخواستی.

برای آشنایی با راه های مهاجرت و اقامت در کشور فرانسه به لینک « روش های مهاجرت به فرانسه» مراجعه بفرمائید.

جاذبه‌ های گردشگری قبرش شمالی

سوالات متداول

1) هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی چگونه است؟

واحد پول این بخش از کشور قبرس، لیر است. در مقایسه‌ای با کشور ایران، می‌توان اظهار داشت که هزینه‌ی زندگی در قبرس تقریبا 34% و اجاره‌ی مسکن نیز تقریبا 14% بیشتر از ایران است. اما توجه داشته باشید که با درآمدهایی که به شهروندان داده می‌شود، زندگی مرفهی را تجربه خواهید کرد.

با توجه به شرایط هر فرد، انتخاب کم‌هزینه‌ترین روش متفاوت است. اما می‌توان با بررسی بسیاری از پرونده‌های مهاجرتی به این نتیجه‌ی کلی دست پیدا کرد که اقدام از طریق ویزای کاری و تحصیلی برای بسیاری از افراد مقرون و به صرفه است.

از میان تمامی روش‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، خرید ملک سریع‌ترین روشی است که می‌تواند شما را به اخذ تابعیت قبرس نزدیک کند. لازم به ذکر است که به دلیل تغییرات زیادی که در قوانین و شرایط اعطای اقامت و تابعیت از این طریق ایجاد شده است، حتما پیش از هر گونه اقدامی، آخرین تغییراتِ قوانین مربوطه را بررسی نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *