مهاجرت استانی کانادا یا PNP یک راه برای کسب اقامت دائم در کانادا است. مسیری که برای افرادی که علاقه مند به مهاجرت به یک استان یا قلمرو خاص کانادا هستند بسیار مناسب است. هر استان و منطقه این کشور، PNP مخصوص به خود را دارد که برای حل نیازهای اقتصادی و اقلیمی آن استان برنامه ریزی شده است.

لنگرمهاجرت استانی کانادا مناسب چه کسانی است؟

این برنامه مناسب افرادی است که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص هستند. در ضمن آنها باید در آن استان زندگی کنند و بخواهند ساکن کانادا شوند. یادمان نرود هر استان در برنامه مهاجرت استانی کانادا مسیر (stream) مخصوص خودش را دارد. به عنوان مثال، در یک مسیر برنامه، استان ها و مناطقی ممکن است فقط دانش آموزان یا فقط تاجران را قبول کنند. برای همین نحوه درخواست شما بستگی به این دارد که برای کدام مسیر و استان درخواست می دهید. مثلا ممکن است لازم باشد با استفاده از فرآیند “غیر اکسپرس اینتری” یا از طریق “اکسپرس اینتری” درخواست بدهید. به عنوان بخشی از فرآیند، شما باید معاینه پزشکی بشوید و گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهید. همه باید این موارد را پشت سر بگذارند، فارغ از اینکه قرار است برای کدام استان درخواست بدهند.   مهاجرت استانی کانادا  

لنگرگزینه های پیش رو

نحوه درخواست شما بستگی به این دارد که دقیقا برای کدام مسیر برنامه استانی درخواست می دهید. اما در فرآیند “غیر اکسپرس اینتری” ، زمان پردازش درخواست بیشتر از “اکسپرس اینتری” است. در ضمن در این گزینه مهاجرت استانی کانادا اگر نامزد شدید، برای اقامت دائم به صورت آنلاین باید درخواست بدهید. در فرآیند “غیر اکسپرس اینتری”، ابتدا باید تصمیم بگیرید که در کدام استان می خواهید زندگی کنید و برای نامزدی به آن استان یا منطقه درخواست بدهید. درخواست شما طبق نیازهای مهاجرت آن استان و میل واقعی زندگی در آن منطقه بررسی می شود. پس از اینکه استان یا منطقه شما را قبول کرد، باید به سازمان “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” درخواست بدید. از طرف دیگر، در فرآیند اکسپرس اینتری آنلاین، 2 راه برای درخواست وجود دارد: شما با استان یا منطقه ارتباط برقرا میکنید و برای بررسی تحت یک مسیر (stream) اکسپرس اینتری درخواست می دهید. { ادامه در پاراگراف بعدی بخوانید}.

لنگرمهاجرت استانی کانادا : اکسپرس اینتری

پس از ارتباط، اگر استان یا منطقه با نامزدی شما موافقت کرد، یک پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد می کنید. روش دیگر این است که شما یک پروفایل اکسپرس اینتری ایجاد می کنید و استان ها و مناطق مورد علاقه خود را مشخص می‌کنید. اگر یک استان یا منطقه “نوتیفیکشن علاقه مندی” را به حساب شما ارسال کرد، شما مستقیماً با آنها تماس می‌گیرید. این روشها در بعضی وارد تازه است. چون در نوامبر 2022، سازمان “مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا” طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) مربوط به مهاجرت استانی کانادا را تغییر داد. برای مثال مشاغل مدیریتی در TEER 0 و مشاغلی که معمولاً به کار کوتاه مدت و بدون آموزش رسمی نیاز دارند در TEER 5 قرار گرفتند. مهاجرت استانی کانادا

لنگرنگاهی دقیقتر به روشها

بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت استانی کانادا این سوال را می پرسند که برای کدام برنامه اقدام کنند؟ پاسخ ما معمولا این است: اکسپرس اینتری محبوب‌ترین و معمولاً سریع‌ترین برنامه برای اخذ اقامت دائم کانادا است. پلن اکسپرس اینتری بسته به تمام دسته بندی ها، امتیازی را برای هر متقاضی محاسبه می کند. با این حال، اگر CRS (سیستم رتبه بندی جامع) شما پایین است، می توانید برنامه ریزی کنید که در هر یک از برنامه های PNP برای کانادا درخواست دهید. بسیاری از استان ها متقاضی را حتی با امتیاز CRS پایین می پذیرند. یادمان نرود آیلتس پارامتر کلیدی انتخاب در سیستم مهاجرت کانادا است. مقامات مهاجرت، سطح مهارت انگلیسی متقاضی را بر اساس نتیجه آزمون آیلتس تأیید می کنند. ولی مثلا استان ساسکاچوان کانادا متقاضیانی را می پذیرد که دارای نمره آیلتس پایین برای برنامه خود باشند.

لنگر

 

چند‌ نکته‌ی مهم در رابطه با مهاجرت استانی کانادا

پیش از اپلای برای مهاجرت استانی کانادا می‌بایست نکات مهمی را مد نظر داشته باشید. در صورت تایید پرونده‌، اجازه‌ی کار در استانی به شما داده می‌شود که در آن نامزد شده‌اید. به افراد تحت تکفل شما(همسر و فرزندان زیر 18 سال)، با توجه به قوانین استان مورد نظر، ویزای همراه تعلق خواهد گرفت. در این حالت، برای درخواست ویزای مهاجرت آنها به کانادا می‌بایست همزمان با ارسال درخواست خود، اپلای کنید. شما باید پشتوانه‌ی مالی کافی داشته باشید و بتوانید به دولت کانادا ثابت کنید که می‌توانید از پس هزینه‌های خود و اعضای خانواده‌تان برآیید.

توجه داشته باشید که اگر در پر کردن فرم‌های مهاجرت صادق نباشید، اداره مهاجرت این کشور می‌تواند به راحتی درخواست شما را ریجکت کند. حتی در برخی موارد شما را تا 5 سال بعد نیز از اقامت دائم منع خواهد کرد. بنابراین در زمان اپلای، نهایت دقت خود را بکار گیرید تا از وارد کردن هرگونه اطلاعات اشتباه و یا به دور از واقعیت پرهیز نمایید.

مهاجرت استانی کانادا

سوالات متداول در رابطه با مهاجرت استانی کانادا

  1. فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی چگونه است؟ برای این منظور ابتدا می‌بایست برنامه‌ی استانی مناسب خود را بیابید. سپس برای PNP انتخابی درخواست دهید. گواهی نامزدی استانی دریافت کنید و در نهایت برای اقامت دائم درخواست دهید.
  2. کدام یک از روش‌های استانی مهاجرت به کانادا نیازی به جاب آفر ندارند؟ برنامه‌های استانی ساسکاچوان، نوا اسکوشیا، آلبرتا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و نیروی کار ماهر کبک.
  3. چگونه می‌توان برای PNP انتخابی خود درخواست داد؟ شما عزیزان می‌بایست درخواست خود را به صورت مستقیم به استان یا منطقه‌ی انتخابی ارسال نمایید.
  4. ثبت درخواست اقامت دائم از این طریق چگونه است؟ درخواست شما می‌بایست به صورت آنلاین یا کاغذی به دولت فدرال کانادا تحویل داده شود.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *