معرفی دانشگاه کالیفرنیا ریورساید


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۲/۰۹

 

بررسی دانشگاه ریورساید کالیفرنیا

 

آشنایی با دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR)

دانشگاه کالیفرنیا ریورساید یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی آمریکا است که در ایالت کالیفرنیا و در شهر ریورساید واقع شده است. این دانشگاه که بیش از 80 رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد، در بین 1.3٪ دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.

برای آشنایی با روش های مهاجرت به کشور آمریکا می توانید به لینک » شرایط مهاجرت به آمریکا مراجعه نمائید.

 

پذیرش و تحصیل دانشگاه کالیفرنیا ریورساید

 

دانشکده‌های مختلف دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR)

پردیس دانشگاهی کالیفرنیا ریورساید از 10 دانشکده مختلف تشکیل شده است که امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را فراهم ساخته‌ است. در اینجا شما را با دانشکده‌های مختلف این دانشگاه آشنا می‌کنیم.

 • دانشکده هنر.
 • دانشکده حقوق.
 • دانشکده بازرگانی.
 • دانشکده پزشکی.
 • دانشکده علوم انسانی.
 • دانشکده مهندسی بورنز.
 • دانشکده سیاست عمومی.
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی.
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی. 
 • دانشکده علوم طبیعی و کشاورزی.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه کالیفرنیا ریورساید:

https://www.ucr.edu/

 

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR)

متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید را دارند، باید درخواست خود را به‌صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت دانشگاه در موعد مقرر ارسال کنند. آن دسته از متقاضیان بین‌المللی که دانشگاه کالیفرنیا در ریورساید را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند، باید به هنگام ثبت‌نام در این دانشگاه مبلغ 140 دلار را برای بررسی پرونده ثبت‌نام در دانشگاه پرداخت کنند.

متقاضیان باید سوابق تحصیلی و ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی خود را باید به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه کرده و رونوشت آن را برای دانشگاه ارسال کنند.

گاهی اوقات لازم است تا برخی مدارک اضافی را باتوجه‌به رشته انتخابی برای دانشگاه ارسال کنید. از این بابت توجه داشته باشید که جهت اطلاع از الزامات رشته انتخابی باید به صفحه رشته مورد نظر در سایت دانشگاه مراجعه کنید.

متقاضیان غیر انگلیسی زبان برای ثبت‌نام در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید نیاز خواهند داشت تا در آزمون‌های استاندارد بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کرده و حداقل نمرات مورد نیاز این آزمون‌ها را کسب کنند. در ادامه با جزئیات بیشتری این مورد را به شما توضیح خواهیم داد.

برای ثبت‌نام در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید لازم است تا یک فرم استطاعت مالی را تکمیل کرده و مدارک بانکی مربوطه را برای دانشگاه ارسال کنید.

آن دسته از متقاضیانی که تمایل به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه دارند، باید برخی مدارک اضافی همچون انگیزه‌نامه، بیانیه هدف، رزومه تحصیلی و علمی و همچنین توصیه‌نامه‌های اساتید و مشاوران را برای دانشگاه ارسال کنند.

برخی از رشته‌ها به‌خصوص رشته‌های هنری ممکن است که نیاز به نمونه کارهای قبلی شما داشته باشند. از این بابت فراموش نکنید که به هنگام ثبت‌نام در رشته مورد نظر، این نمونه کارها را برای دانشگاه ارسال کنید.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر در آمریکا و تحصیل در آنها می توانید به لینک » لیست برترین دانشگاه های آمریکا مراجعه فرمائید.

 

چه آزمون‌هایی برای زبان انگلیسی در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید مورد قبول هستند؟

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی فارسی زبان که قصد ثبت‌نام در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید را داشته باشیم، باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت کرده و حداقل نمره لازم را کسب کرده باشیم. الزامات دانشگاه برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی به صورت زیر خواهد بود.

آزمون آیلتس. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره هفت را در این آزمون کسب کرده باشند. همچنین نباید هیچ نمره زیر 6 را در زیر واحدهای آزمون آیلتس داشته باشند. البته نمرات فوق برای مقطع کارشناسی ارشد بوده و حداقل نمره 6.5 برای مقطع کارشناسی نیز کافی خواهد بود.

آزمون تافل. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون تافل اینترنتی شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 80 را برای مقطع کارشناسی داشته باشند همچنین درصورتی‌که در آزمون کاغذی تافل شرکت کرده باشید، باید حداقل نمره 550 را در این آزمون کسب کرده باشید.

 

آموزش و تحصیل در دانشگاه ریورساید

 

بورسیه های دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR)

دانشگاه کالیفرنیا ریورساید بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. 

 • بورسیه‌های بنیاد UC Riverside: این بورسیه‌ها شامل کمک‌هایی هستند که به صورت وام‌های دانشجویی و یا کمک‌های بلاعوض به دانشجویان پرداخت می‌شوند.
 • بورسیه دستاورد: دانشجویان سال اول بین‌المللی و انتقالی به طور خودکار این بورسیه را با پذیرش خود در UCR دریافت می‌کنند. دانشجویان سال اول می‌توانند تا سقف 54000 دلار به مدت چهار سال و دانشجویان انتقالی می‌توانند تا 27000 دلار را برای دو سال دریافت کنند.

وب سایت رسمی دولتی آمریکا برای کسب اطلاعات درباره دریافت انواع ویزا:

https://www.usa.gov/

 

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR) چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید برای دانشجویان بین‌المللی رقمی در حدود 32500 دلار است. البته باید مبالغی را نیز به صورت جداگانه برای هزینه‌های زندگی دانشجویی در این دانشگاه پرداخت کرد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR) چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید برای دانشجویان بین‌المللی در حدود 12 هزار دلار برای یک سال خواهد بود. به این رقم باید هزینه‌های زندگی دانشجویی و برخی هزینه‌های مربوط به تحقیقات را نیز اضافه کنیم که بر مجموع هزینه‌های تحصیلی اضافه می‌شوند.

 

اقامت دانشجویان در دانشگاه ریورساید

 

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید (UCR) چقدر است؟

هزینه‌های زندگی دانشجویی در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید بسته به مخارج دانشجو متفاوت است. با این حال وب‌سایت دانشگاه تخمینی را از این بابت زده است که در ادامه شما را با این هزینه‌ها آشنا می‌کنیم. هزینه سالیانه غذا و خوابگاه می‌تواند از 13 هزار تا 20 هزار دلار برای یک سال تحصیلی باشد. بیمه دانشجویی 2100 دلار برای یک سال تحصیلی قیمت دارد و هزینه‌های استفاده از امکانات دانشگاه نیز تا 1200 دلار در سال خواهد بود. هزینه خرید کتاب و لوازم آموزشی تا 2000 دلار و هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل می‌تواند از 1000 تا 2500 دلار متغیر باشد. هزینه‌های شخصی دانشجویان نیز می‌توانند از 2000 تا 5000 دلار متغیر باشند.

برای کسب اطلاعات لازم درباره شرایط پذیرش و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

 

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا ریورساید آشنا کردیم. این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های ایالت کالیفرنیای آمریکا شناخته می‌شود و محل ایده‌آل برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی خواهد بود. در صورتی که برای تکمیل روال دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا نیاز به دریافت مشاوره‌های تخصصی دارید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در این مورد بهره ببرید.


سوالات متداول


1. برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا به چه نوع ویزایی نیاز خواهیم داشت؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا لازم است تا بسته به وضعیت تحصیلی خود، یکی از ویزاهای F1 و یا J1 را دریافت کنید.

2. آیا امکان ثبت‌نام در طرح‌های انتقالی به دانشگاه کالیفرنیا ریورساید وجود دارد؟

بله از سمت دانشگاه کالیفرنیا ریورساید امکان پذیرش دانشجویان انتقالی وجود دارد. با این حال باید محدودیت‌های دانشگاه مبدا را در نظر گرفته و نسبت به انتقال به این دانشگاه یا هر دانشگاه آمریکایی دیگری اقدام کنید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.