آشنایی با دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در بوستون، ماساچوست است که بیش از 90 رشته کارشناسی و 150 رشته تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. در این مقاله از ویزا 724 به بررسی شرایط تحصیل در این دانشگاه پرداخته و شما را با هزینه ها و بورسیه های دانشگاه آشنا خواهیم ساخت.

برای دریافت اطلاعات کامل روش های مهاجرتی آمریکا می توانید به لینک » روش های مهاجرت به آمریکا مراجعه نمائید.

تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن

دانشکده های مختلف دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن دارای 9 دانشکده است که مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان خود ارائه می دهند. در ادامه با اسامی این دانشکده ها آشنا خواهید شد:

 • دانشکده علوم.
 • دانشکده حقوق.
 • دانشکده مهندسی.
 • دانشکده علوم کامپیوتر.
 • کالج مطالعات حرفه ای.
 • کالج هنر، رسانه و طراحی.
 • دانشکده علوم بهداشتی بووه.
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی.
 • مدرسه تجارت D’Amore-McKim.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر در آمریکا می توانید به لینک » لیست برترین دانشگاه های آمریکا مراجعه فرمائید.

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه نورث ایسترن

دانشجویان بین‌المللی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه نورث ایسترن دارند، باید فرم ثبت‌نام اولیه را به همراه مدارک زیر برای دانشگاه اسکن و ارسال کنند:

 • ریز نمرات تحصیلی به همراه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی به‌صورت خود گزارش شده. نیازی به ارسال از طرف وزارت آموزش و پرورش برای دانشگاه در مقطع اولیه ثبت‌نام وجود نخواهد داشت.
 • نمرات شرکت در آزمون‌های استاندارد بین‌المللی همچون SAT و ACT. البته شرکت در چنین آزمون‌هایی اختیاری هستند و با شرکت در این آزمون‌ها، مزیتی را برای شرکت‌کنندگان قائل می‌شوند.
 • نمرات تسلط به زبان انگلیسی برای متقاضیان غیر انگلیسی زبان در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی.
 • اظهارنامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه نورث ایسترن.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه نورث ایسترن:

https://www.northeastern.edu/

مهارت زبان انگلیسی قابل قبول برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه نورث ایسترن آزمون های مهارت زبان انگلیسی زیر را برای دانشجویان بین المللی می پذیرد:

 • TOEFL: حداقل نمره 100.
 • IELTS: حداقل نمره 6.5.
 • Pearson PTE: حداقل نمره 53.
 • Duolingo: حداقل نمره 53.
 •  C1 Advanced یا C2 Proficiency (انگلیسی کمبریج).

محیط آموزش دانشگاه نورث ایسترن

ددلاین دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن بسته به برنامه پذیرش و برنامه ثبت‌نام، مهلت درخواست متفاوتی دارد. شرایط ثبت‌نام در دانشگاه به‌صورت زیر است:

 • ثبت‌نام اولیه دانشجویان می‌تواند از تاریخ 1 نوامبر هر سال آغاز گردد. این در حالی است که امکان ثبت‌نام در دوره ثانویه در تاریخ 1 ژانویه هر سال نیز وجود خواهد داشت. البته دوره ثبت‌نام دوم اغلب حکم تکمیل ظرفیت را داشته و آن دسته از دانشجویانی که تمایل به ثبت‌نام قطعی در دانشگاه دارند، بهتر است تا کمی زودتر برای ثبت‌نام در دانشگاه اقدام کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که تمایل به دریافت انتقالی از دانشگاه خود به دانشگاه نورث ایسترن را دارند، باید ثبت‌نام خود را قبل از تاریخ 1 آوریل هر سال برای دانشگاه ارسال کنند. البته ممکن است که بسته به رشته انتخابی، آخرین مهلت ثبت‌نام نیز متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است تا به صفحه ثبت‌نام رشته مربوط در وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید.

برای کسب آطلاع از شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به لینک » شرایط ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

بورسیه های دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن برای دانشجویان بین المللی خود چندین بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی را در نظر گرفته است. این بورسیه‌ها بر اساس دستاوردهای علمی، ویژگی‌های شخصی و همچنین پتانسیل مدیریت و رهبری در بین دانشجویان اعطا می‌شوند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی قابل درخواست برای دانشجویان بین المللی عبارت‌اند از: بورسیه ریاست جمهوری، برنامه بورسیه بین المللی و بورسیه تعالی جهانی.

لینک کسب اطلاعات کافی از مشخصات کامل دانشگاه های آمریکا:

https://www.american.edu/spa/gov/

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه نورث ایسترن چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه نورث ایسترن به عنوان یک دانشجوی بین المللی بسته به رشته انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. از دانشجویانی که در دوره‌های عادی کارشناسی این دانشگاه شرکت می‌کنند، باید انتظار شهریه سالانه حدوداً 90 هزار دلاری را برای هزینه‌های تحصیلی خود داشته باشند. البته این مبلغ شهریه شامل هزینه‌های انتخاب واحد، مسکن، خرید کتاب و لوازم آموزشی خواهد بود. با این حال، باید بدانیم که این رقم تخمینی بوده و نمی‌توان برای هر دانشجویی به اطمینان بیان کرد که رقم فوق به عنوان شهریه سالیانه تحصیل در این دانشگاه خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه نورث ایسترن چقدر است؟

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارند، باید در نظر داشته باشند که این دانشگاه بسته به رشته انتخابی شهریه 1000 تا 2000 دلاری را برای هر واحد تحصیلی در طول هر ترم دریافت می‌کند. بدین صورت که اگر شما به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد 10 واحد در طول یک ترم اخذ کنید، شهریه ترمی شما می‌تواند بین 10 هزار تا 20 هزار دلار باشد.
برای مقاطع تحصیلی بالاتر از جمله دوره‌های تخصصی و دکترا باید بگوییم که چنین دوره‌هایی از استانداردهای متفاوتی برای پرداخت شهریه برخوردار هستند. حتی برخی از این دوره‌ها به صورت رایگان برگزار شده و هیچ هزینه‌ای از بابت تحصیل در این مقاطع تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی‌شود.

شرایط اقامت و خوابگاه دانشجویان

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه نورث ایسترن چقدر است؟

به هنگام تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن باید مبالغی را برای پرداخت هزینه‌های خوابگاه و تغذیه و حمل و نقل نظر داشته باشید. هزینه خوابگاه ممکن است تا 25000 دلار برای یک سال تحصیلی باشد. همچنین هزینه غذا نیز می‌تواند بین 7 تا 10 هزار دلار در هر سال تحصیلی باشد. در ضمن هزینه‌های مربوط به خرید کتاب، حمل و نقل وسایل هزینه‌های شخصی نیز می‌توانند تا 10 هزار دلار در هر سال بسته به سلیقه دانشجو متفاوت باشند.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شماره با شرایط تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا آشنا کردیم. فراموش نکنید که دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در حال حاضر برای متقاضیان ایرانی اندکی دشوارتر شده است. چاره کار در این است که به صورت اصولی و حساب شده پیش برویم و در این راه می‌توانیم از کمک کارشناسان ویزا 724 نیز بهره ببریم.

سوالات متداول

تحصیل به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در نورث ایسترن به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که در فرهنگ‌ها، زبان‌ها و دیدگاه‌های مختلف غوطه‌ور شوند و درعین‌حال اعتبار علمی خود را افزایش دهند.

این فرآیند ثبت نام در نورث ایسترن با تکمیل فرم ثبت نام  برنامه مشترک یا برنامه ائتلافی شروع می شود. (نورث ایسترن هر دو را می‌پذیرد). هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید، باید دانشگاه نورث ایسترن را به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مورد نظر خود انتخاب کنید. سپس، درخواست خود را به‌صورت آنلاین و از طریق درگاه Application تکمیل و ارسال کنید.

درخواست مشاوره رایگان

10 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *