بررسی دانشگاه ایالتی کلرادو

 

آشنایی با دانشگاه ایالتی کلرادو

دانشگاه ایالتی کلرادو یکی از برترین دانشگاه‌های این ایالت و کشور آمریکا است که به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در منطقه فورت کالینز کلرادو واقع شده است. این دانشگاه دولتی آمریکایی بیش از 300 رشته دانشگاهی را ارائه می‌دهد و در بین دانشگاه‌های با فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا قرار گرفته است. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کرده و به بررسی ددلاین‌ها و بورسیه‌ها و هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه بپردازیم.

برای آشنایی با روش های مهاجرت به کشور آمریکا می توانید به لینک » بهترین روش مهاجرت آمریکا مراجعه نمائید.

پذیرش و تحصیل در دانشگاه کلرادو

دانشکده های مختلف دانشگاه ایالتی کلرادو

دانشگاه ایالتی کلرادو به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های این ایالت از 8 دانشکده مختلف تشکیل شده است. اسامی این دانشکده‌ها در ادامه بیان شده‌اند:

 • دانشکده علوم کشاورزی.
 • دانشکده علوم بازرگانی.
 • دانشکده هنرهای لیبرال.
 • دانشکده منابع طبیعی وارنر.
 • دانشکده بهداشت و علوم انسانی.
 • دانشکده مهندسی والتر اسکات جونیور.
 • دانشکده دامپزشکی و علوم زیست پزشکی.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه ایالتی کلرادو:

https://www.colostate.edu/

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه ایالتی کلرادو

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه ایالتی کلرادو دارند، باید درخواست خود را به صورت اینترنتی برای دانشگاه ارسال کنند. بدین صورت که درخواست آنلاین به صورت الکترونیکی به اداره پذیرش دانشگاه ارسال می‌شود و این درخواست‌ها در ادامه به بخش‌های دانشگاهی مربوط ارسال می‌شوند. در ادامه مدارک باید توسط دانشجو برای دانشگاه از طریق این پنل بارگذاری شود.

هزینه ثبت‌نام در دانشگاه ایالتی کلرادو حدود 70 دلار برای دانشجویان بین‌المللی است که این مبلغ به هنگام شروع فرایند ثبت‌نام از دانشجویان دریافت می‌شود.

رونوشت‌های غیررسمی از سوابق دبیرستانی شما از دیگر مواردی هستند که باید در هنگام ثبت‌نام آنلاین در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کنید. اگر مدرک تحصیلی دیپلم خود را دریافت کرده باشید و هنوز ریز نمرات شما صادر نشده باشند، تنها کافی خواهد بود تا مدرک تحصیلی خود را ترجمه کرده و برای دانشگاه ارسال کنید.

از دیگر مواردی که به هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت دانشگاه باید برای واحد آموزش ارسال کنید، می‌توان به رزومه تحصیلی، انگیزه‌نامه، بیانیه هدف، توصیه‌نامه اساتید و مشاوران اشاره کرد. دانشگاه ایالتی کلرادو در مجموع دو توصیه‌نامه از داوطلبان خود می‌خواهد که این توصیه‌نامه‌ها امکان ارسال از طرف دانشجویان را نخواهند داشت. به‌جای این کار به توصیه‌کنندگان اطلاع داده می‌شود که توصیه‌نامه‌های دانش‌آموزان خود را از طریق سامانه آنلاین توصیه‌نامه اساتید و مشاورین برای دانشگاه ارسال کنند.

آن دسته از دانشجویانی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارند، باید نمرات آزمون GMAT یا GRE را برای دانشگاه ارسال کنند.

مدرک زبان مورد نیاز

آن دسته از متقاضیانی که زبان مادری غیر از انگلیسی دارند، باید در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کرده و حداقل نمره قابل‌قبول دانشگاه را دریافت کنند. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون تافل اینترنتی شرکت کرده باشند، باید حداقل نمره 79 را در این آزمون کسب کرده باشند.

متقاضیانی که در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 6.5 را در این آزمون دریافت کرده باشند. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون انگلیسی پیرسون شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 53 را در این آزمون کسب کرده باشند. برای آن دسته از متقاضیانی که در آزمون دولینگو شرکت می‌کنند، حداقل نمره 105 کافی خواهد بود.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر در آمریکا و تحصیل در آنها می توانید به لینک » شهریه دانشگاه های آمریکا مراجعه فرمائید.

آموزش و تحصیل در دانشگاه کلرادو

ددلاین دانشگاه ایالتی کلرادو

مهلت‌های عمومی برای دریافت درخواست‌های ثبت‌نام در مقطع کارشناسی در دانشگاه ایالتی کلرادو به شرح زیر هستند: 

 • ترم پاییز، 1 آوریل.
 • ترم بهار، 1 سپتامبر.
 • ترم تابستانی، 1 ژانویه.

درخواست‌های دیرهنگام ثبت‌نام که نمی‌توانند برای پذیرش در ترم جاری در نظر گرفته شوند، ممکن است برای ترم بعدی در نظر گرفته شوند.

مهلت درخواست مقطع تحصیلات تکمیلی

حداکثر مدت درخواست برای مقطع تحصیلات تکمیلی به شرح زیر است:

 • ترم پاییز 1 آوریل.
 • ترم بهار 1 سپتامبر.
 • ترم تابستان 1 ژانویه.

وب سایت رسمی دولتی آمریکا برای کسب اطلاعات درباره دریافت انواع ویزا:

https://www.usa.gov/

بورسیه های دانشگاه ایالتی کلرادو

دانشگاه ایالتی کلرادو به‌عنوان یک دانشگاه آمریکایی چندین بورسیه مختلف را برای دانشجویان بین‌المللی خود در نظر گرفته است. بورسیه های تحصیلی دانشگاه کلرادو به صورت 2 تا 12 هزار دلار در سال خواهند بود که برای دانشجویان با معدل بالاتر اعمال می‌شوند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ایالتی کلرادو چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ایالتی کلرادو در سال جاری حدود 34 هزار دلار برای دانشجویان بین‌المللی خواهد بود. رقم فوق برای هزینه‌های مربوط به انتخاب واحد خواهد بود و هزینه‌های زندگی دانشجویی نمی‌شود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه ایالتی کلرادو چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی کلرادو در بازه 34 هزار تا 43 هزار دلار برای یک دوره تحصیلی خواهد بود. بیشترین شهریه دوره کارشناسی ارشد در این دانشگاه مربوط به دوره‌های MBA است.

هزینه‌های تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه ایالتی کلرادو چقدر است؟

هزینه تحصیل در دوره‌های دکترای دانشگاه ایالتی کلرادو در سال 2024 رقمی در حدود 65 هزار دلار است. لازم به ذکر است که مبلغ فوق برای دانشجویان غیر بومی و بین‌المللی این دانشگاه بوده و دانشجویان بومی از شهریه کمتری برخوردار خواهند بود.

تحقیقات و کتابخانه دانشگاه ایالتی کلرادو

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ایالتی کلرادو چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ایالتی کلرادو بسته به سبک زندگی دانشجو متفاوت است. با این حال بر طبق تخمینی که دانشگاه برای این مورد زده است، می‌توان انتظار داشت که حدود 21 هزار دلار برای هزینه‌های زندگی دانشجویی در طول یک سال مورد نیاز خواهد بود.

برای کسب اطلاعات لازم درباره شرایط پذیرش و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه ایالتی کلرادو به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های این ایالت آشنا کردیم. در پایان، در صورتی که درباره روال دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیاز به دریافت مشاوره‌های تخصصی دارید، می‌توانید روی کمک کارشناسان ویزا 724 در این باره حساب کنید.

سوالات متداول

بله این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی شناخته می‌شود که شهریه کمتری را نسبت به دانشگاه‌های خصوصی آمریکایی خواهد داشت.

بله دانشجویان ایرانی در حال حاضر در دانشگاه ایالتی کلرادو و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های آمریکا با پاسپورت ایرانی و ویزای دانشجویی در حال تحصیل هستند. مهم این است که مدارک خود را برای ثبت‌نام به دقت آماده کنید و در زمان صحیح برای دانشگاه ارسال کنید.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *