بررسی دانشگاه ایالتی واشنگتن

آشنایی با دانشگاه ایالتی واشنگتن

دانشگاه ایالتی واشنگتن یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که پردیس اصلی آن در منطقه پولمن در ایالت واشنگتن واقع شده است. این دانشگاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آمریکا شناخته می‌شود که در سال 1890 میلادی در غرب آمریکا تاسیس شده است. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کرده و به بررسی مواردی همچون بورسیه‌ها، هزینه‌ها و شهریه‌های دانشگاه بپردازیم.

برای آشنایی با روش های مهاجرت به کشور آمریکا می توانید به لینک » روشهای مهاجرت به آمریکا مراجعه نمائید.

پذیرش و تحصیل در دانشگاه ایالتی واشنگتن

دانشکده های مختلف دانشگاه ایالتی واشنگتن

دانشگاه ایالتی واشنگتن به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های غرب آمریکا در حال حاضر دارای 11 دانشکده مختلف است که امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی تا دکترا را فراهم ساخته‌اند. در اینجا شما را با اسامی دانشکده‌های این دانشگاه ایالت واشنگتن آشنا می‌کنیم.

 • دانشکده دامپزشکی.
 • دانشکده هنر و علوم.
 • دانشکده تجارت کارسون.
 • دانشکده آموزش و پرورش.
 • دانشکده علوم کشاورزی.
 • دانشکده پزشکی السون اس.
 • دانشکده داروسازی و علوم دارویی.
 • دانشکده ارتباطات ادوارد آر.مارو.
 • دانشکده مهندسی و معماری  Voiland.
 • دانشکده علوم انسانی و منابع طبیعی.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه ایالتی واشنگتن:

https://wsu.edu/

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه ایالتی واشنگتن

برای پذیرش در دانشگاه ایالتی واشنگتن باید الزامات این دانشگاه را برآورده سازید. الزامات ثبت‌نام در این دانشگاه به‌صورت زیر هستند:

برای ثبت‌نام در مقطع کارشناسی شما باید دیپلم دبیرستان خود را دریافت کرده باشید. این دانشگاه حداقل معدل 14 از 20 دیپلم ایران را برای متقاضیان ایرانی درخواست می‌کند. البته هرچه معدل شما بالاتر باشد، احتمال دریافت پذیرش از این دانشگاه بیشتر خواهد بود. تمامی ریز نمرات دروس سال‌های دبیرستان باید به‌صورت رسمی به انگلیسی ترجمه شده و به همراه ترجمه مدرک دیپلم برای دانشگاه ارسال شوند.

شما به‌عنوان متقاضی ثبت‌نام در دانشگاه ایالتی واشنگتن باید هزینه ثبت‌نام غیرقابل بازگشت 70 دلاری را به حساب دانشگاه واریز کنید. پرداخت این هزینه اجباری بوده و در صورت عدم پرداخت این هزینه از طرف دانشجو، امکان ادامه روند ثبت‌نام دانشگاه وجود نخواهد داشت.

به هنگام تکمیل فرم آنلاین ثبت‌نام، شما باید مدارکی را ضمیمه پرونده خود نمایید. شما باید یک کپی از پاسپورت و ویزای آمریکا را درصورتی‌ که در حال حاضر ساکن آمریکا باشید، برای دانشگاه ارسال کنید.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ایالتی واشنگتن دارند، باید برخی مدارک اضافی از جمله انگیزه نامه، بیانیه هدف، رزومه علمی، توصیه‌نامه اساتید و مشاوران را برای دانشگاه ارسال کنند.

تمامی دانشجویان بین‌المللی ملزم هستند تا یک گواهی اثبات توانایی مالی برای پرداخت شهریه‌های دانشگاه در جدیدالورود تحصیل را ارائه دهند. برای این کار باید یک حساب بانکی را ارائه دهید که سپرده‌ای به اندازه شهریه جدیدالورود دانشگاه و هزینه‌های زندگی دانشجویی شما را پوشش دهد. این حساب می‌تواند به نام شما و یا والدین و حتی اسپانسرهای مالی شما باشد.

آزمون های قابل قبول برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی

متقاضیان غیر انگلیسی زبان که تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند، باید مدرکی را از بابت تسلط به زبان انگلیسی ارائه دهند. برای این کار می‌توانید در یکی از آزمون‌های زیر شرکت کرده و حداقل نمره لازم را به دست بیاورید:

 • آزمون تافل. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون تافل اینترنتی شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 75 را در این آزمون کسب کرده باشند. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون تافل کتبی شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 540 را در این آزمون کسب کنند.
 • آزمون آیلتس. متقاضیانی که در آزمون آیلتس شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 6.5 را در این آزمون کسب کنند.
 • آزمون کمبریج. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 176 را در این آزمون کسب کنند.
 • آزمون دولینگو. متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون زبان انگلیسی دولینگو باید حداقل نمره 105 را از این آزمون کسب کرده باشند.
 • بخش انگلیسی آزمون SAT. متقاضیانی که در آزمون SAT شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 500 را در بخش انگلیسی این آزمون کسب کرده باشند.
 • ·بخش انگلیسی آزمون ACT. متقاضیانی که در آزمون ACT شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 19 را در بخش Reading این آزمون و حداقل نمره 17 را در بخش انگلیسی این آزمون کسب کرده باشند.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر در آمریکا و تحصیل در آنها می توانید به لینک » دانشگاه های آمریکا مراجعه فرمائید.

آموزش و تحصیل در دانشگاه واشنگتن

بورسیه های دانشگاه ایالتی واشنگتن

دانشگاه ایالتی واشنگتن بورسیه‌های تحصیلی و فرصت‌های مالی مختلفی زیر را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد:

 • بورسیه بین‌المللی آکادمیک: معافیت از شهریه به میزان 2000 دلار یا 4000 دلار در هر سال تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی با ویزای F-1 خواهد بود.
 • بورسیه پیشرفت برای دانشجویان بین‌المللی جدیدالورود: معافیت از پرداخت شهریه به مبلغ 4000 دلار در هر سال تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی با معدل 17 از 20.
 • بورسیه بین‌المللی شایستگی: معافیت از پرداخت شهریه به مبلغ 2000 دلار در هر ترم برای دانشجویان کارشناسی با ویزای F-1 که دارای معدل 18 از 20 یا بالاتر با حداقل 12 واحد دانشگاهی هستند.
 • بورسیه بین‌المللی کارشناسی ارشد: معافیت از پرداخت شهریه به مبلغ 2000 دلار در هر ترم برای دانشجویان کارشناسی ارشد با ویزای F-1 که دارای معدل تجمعی 18 یا بالاتر با حداقل 9 واحد در حال تحصیل هستند.

وب سایت جستجو و یافتن بورسیه های تحصیلی بین المللی مناسب:

https://www.internationalscholarships.com/

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ایالتی واشنگتن چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ایالتی واشنگتن 29072 دلار است.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه ایالتی واشنگتن چقدر است؟

هزینه‌ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه ایالتی واشنگتن 28421 دلار است.

اقامت دانشجویان دانشگاه واشنگتن

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ایالتی واشنگتن چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ایالتی واشنگتن حدود 35 هزار دلار برای یک سال تحصیلی خواهد بود.

برای کسب اطلاعات لازم درباره شرایط پذیرش و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به لینک » شرایط ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه ایالتی واشنگتن آشنا کردیم. در پایان، در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا دارید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در این باره بهره ببرید.

سوالات متداول

 

درخواست مشاوره رایگان

14 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *