معرفی دانشگاه ایالتی آیووا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۱/۳۰

 

شرایط تحصیل در دانشگاه آیووا

 

آشنایی با دانشگاه ایالتی آیووا

دانشگاه ایالتی آیووا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در ایمز، آیووا است که در سال 1858 به‌عنوان کالج کشاورزی تأسیس شد. این دانشگاه بیش از 100 رشته کارشناسی، 112 رشته کارشناسی ارشد و 83 رشته دکترا را ارائه می‌دهد. در این مقاله از ویزا 724 به بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه ایالتی آیووا می‌پردازیم و هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه را به شما شرح می‌دهیم.

برای آشنایی با روش های مهاجرت به کشور آمریکا و قوانین و مدارک مورد نیاز هر کدام می توانید به لینک » شرایط مهاجرت به آمریکا مراجعه نمائید.

 

دانشکده های دانشگاه ایالتی آیووا

 

دانشکده های مختلف دانشگاه ایالتی آیووا

دانشگاه ایالتی آیووا در مجموع دارای 10 دانشکده مختلف است که امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را فراهم ساخته‌اند. در این بخش می‌خواهیم شما را با اسامی این دانشکده‌ها آشنا کنیم.

 • دانشکده مهندسی.
 • دانشکده علوم انسانی.
 • دانشکده دامپزشکی.
 • دانشکده طراحی و معماری.
 • دانشکده آموزش و پرورش.
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی.
 • دانشکده علوم و هنرهای لیبرال‌.
 • روزنامه نگاری و ارتباطات گرینلی.
 • دانشکده کشاورزی و علوم زیستی.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه ایالتی آیووا:

https://www.iastate.edu/

 

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه ایالتی آیووا

برای ثبت‌نام در دانشگاه آیووا متقاضیان بین‌المللی باید فرم درخواست را به‌صورت آنلاین پر کرده و برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین هزینه ثبت‌نام باید از طریق وب‌سایت دانشگاه پرداخت شود. ریزنمرات درسی تمامی مقاطعی که تا پیش از این گذرانده‌اند، باید تکمیل شده و برای دانشگاه ارسال شوند. همچنین لازم خواهد بود تا متقاضیان غیر انگلیسی‌زبان برای نشان‌دادن تسلط خود به زبان انگلیسی در یکی از آزمون‌های انگلیسی بین‌المللی همچون تافل و آیلتس شرکت کنند. جزئیات بیشتر را در ادامه این مقاله بیان کرده‌ایم.

متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه آیووا را دارند، باید استطاعت مالی را برای پرداخت شهریه دانشگاه به اثبات برسانند. بدین صورت که باید یک حساب بانکی به ارزش 44 هزار دلار آمریکا را به اسم دانشجو و یا والدین وی داشته باشند که برای هزینه‌های سال اول تحصیل در این دانشگاه پرداخت شود. این دانشگاه از متقاضیان بین‌المللی ثبت‌نام در این دانشگاه یک کپی از پاسپورت و ویزای آمریکا را در صورت موجود بودن درخواست می‌کند. همچنین از متقاضیان انتظار می‌رود که حداقل الزامات تحصیلی را برای ثبت‌نام در دانشگاه را برآورده سازند.
 

آزمون‌های زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه آیووا

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره نمودیم، آن دسته از متقاضیان غیرانگلیسی‌زبان که هیچ‌گونه سابقه‌ای از تحصیل به زبان انگلیسی را ندارند، باید در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کرده باشند.

 • با آزمون تافل شروع می‌کنیم، آن دسته از متقاضیانی که در آزمون اینترنتی تافل شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 71 را برای پذیرش در مقطع کارشناسی کسب کنند. البته هیچ نمره زیر 17 در هر کدام از زیر واحدهای آزمون تافل نباید وجود داشته باشد.
 • آزمون آیلتس از گزینه‌های قابل‌قبول برای نشان‌دادن تسلط به زبان انگلیسی در دانشگاه آیووا است. متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی باید حداقل نمره 6 را به‌طورکلی در این آزمون کسب کرده باشند. البته نباید هیچ نمره کمتر از 5.5 در زیر واحدهای آزمون آیلتس وجود داشته باشد. 
 • آن دسته از متقاضیانی که در آزمون دولینگو شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 100 را در این آزمون کسب کرده باشند. متقاضیانی که در آزمون انگلیسی پیرسون شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 48 را در این آزمون کسب کنند.
 • برخی دانشجویان قبل از پذیرش در مقطع کارشناسی در مؤسسات آموزش بین‌المللی اقدام به دریافت دیپلم بین‌المللی IB کرده‌اند. این متقاضیان باید حداقل نمره 5 را در هر یک از چهار دوره انگلیسی این آزمون دریافت کنند. 
 • متقاضیانی که در آزمون استاندارد ACT شرکت کرده‌اند، باید حداقل نمره 19 را در زیر واحد انگلیسی این آزمون کسب کرده باشند. همچنین اگر در آزمون استاندارد ACT شرکت کرده باشید، باید حداقل نمره 460 را در این آزمون دریافت کنید.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر در آمریکا و تحصیل در آنها می توانید به لینک » لیست برترین دانشگاه های آمریکا مراجعه فرمائید.

 

آموزش در دانشگاه آیووا

 

ددلاین دانشگاه ایالتی آیووا

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه ایالتی آیووا را دارند، باید در زمان مقرر شده توسط دانشگاه نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام کنند. بدین صورت که متقاضیان برای ثبت‌نام در ترم پاییز از 15 فوریه تا یکم ماه مه فرصت خواهند داشت. همچنین متقاضیانی که تمایل به ثبت‌نام در ترم بهار این دانشگاه دارند، باید فرم ثبت‌نام خود را در تاریخ 15 نوامبر تا 15 دسامبر برای دانشگاه ارسال کنند.
دانشجویان انتقالی که تمایل به انتقال به دانشگاه ایالتی آیووا دارند، باید در بازه زمانی یکم مارس تا 30 ام ژوئن برای ارسال درخواست به دانشگاه اقدام کنند. آن دسته از دانشجویانی که برای ثبت‌نام در ترم بهار اقدام می‌کنند، باید درخواست خود را حداکثر تا تاریخ 15 دسامبر برای دانشگاه ارسال کنند. البته امکان پذیرش درخواست‌ها برای دانشجویان انتقالی در ترم بهار تا پانزدهم نوامبر وجود خواهد داشت.

 

بورسیه های دانشگاه ایالتی آیووا

دانشگاه ایالتی آیووا همه ساله هزاران بورسیه تحصیلی را به دانشجویان جدیدالورود اعطا می‌کنند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه به‌صورت خودکار برای دانشجویان مستعد اعمال می‌شوند. برخی دیگر نیازمند ثبت‌نام و ارسال درخواست خواهد داشت. در این صورت اگر تمایل به دریافت چنین بورسیه‌هایی را دارید، باید شرایط هر یک از بورسیه‌های موجود در این دانشگاه را بررسی کرده و نسبت به درخواست بورسیه اقدام کنید.

 

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه ایالتی آیووا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آیووا در سال آینده در حدود 30 هزار دلار برای دانشجویان بین‌المللی تعیین شده است.

 

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه ایالتی آیووا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ایالتی آیووا رقمی در حدود 6 تا 14 هزار دلار برای یک سال تحصیلی خواهد بود. هزینه‌های مربوط به خوابگاه، تغذیه و خرید کتاب لوازم تحصیلی به‌صورت جداگانه دریافت می‌شود.

وب سایت رسمی دولتی آمریکا برای کسب اطلاعات درباره دریافت انواع ویزا:

https://www.usa.gov/

 

اقامت دانشجویان در دانشگاه آیووا

 

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه ایالتی آیووا چقدر است؟

درصورتی‌که به‌عنوان یک دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد در خوابگاه‌های دانشگاه ایالتی آیووا اقامت داشته باشید، باید رقمی در حدود 10 هزار دلار را برای یک سال اقامت پرداخت کنید. همچنین باید هزینه حدوداً 1000 دلاری را برای خرید کتاب و لوازم تحصیلی برای یک سال کنار بگذارید. در ضمن هزینه‌های شخصی دانشجویان در طول یک سال می‌تواند رقمی بالغ بر 6000 دلار باشند.

برای کسب اطلاعات لازم درباره شرایط پذیرش و نحوه دریافت ویزای تحصیلی در آمریکا می توانید به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

 

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه ایالتی آیووا آشنا کردیم. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های ایالت آیووا شناخته می‌شود. درصورتی‌که تمایل به دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را دارید، می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان ویزا 724 برخوردار شوید.


سوالات متداول


1. آیا دانشگاه ایالتی آیووا ارزش تحصیل کردن را دارد؟

بله دانشگاه ایالتی آیووا به‌عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر آمریکا شناخته می‌شود و به دلیل شهریه نسبتاً مناسب، ارزش بالایی را برای تحصیل در خارج از کشور دارد.

2. نرخ پذیرش دانشگاه ایالتی آیووا چقدر است؟

دانشگاه ایالتی آیووا حدود 90 درصد از درخواست‌های پذیرش بین‌المللی و داخلی خود را قبول خواهد کرد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.