معرفی دانشگاه استونی بروک در نیویورک

 

آشنایی با دانشگاه استونی بروک

دانشگاه استونی بروک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در نیویورک است که در سال 1957 تأسیس شد. این دانشگاه بخشی از سیستم دانشگاهی ایالتی نیویورک (SUNY) و عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکا (AAU) است. این دانشگاه بیش از 200 برنامه دانشگاهی را در 13 کالج و مدرسه ارائه می‌دهد. در این مقاله از ویزا 724 قصد داریم تا شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.

برای آشنایی با شیوه ها و شرایط مهاجرت به کشور آمریکا می توانید به لینک » روشهای مهاجرت به آمریکا مراجعه فرمائید.

شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک

دانشکده‌های مختلف دانشگاه استونی بروک

پردیس دانشگاه استونی بروک از 13 دانشکده مختلف تشکیل شده است که امکان تحصیل در رشته‌های مختلفی را فراهم ساخته‌اند. در اینجا شما را با دانشکده‌های مختلف این دانشگاه آشنا می‌کنیم.

 • دانشکده پزشکی.
 • دانشکده پرستاری.
 • دانشکده بازرگانی.
 • دانشکده افتخارات.
 • دانشکده علوم و هنر.
 • دانشکده علوم بهداشتی.
 • دانشکده دندانپزشکی.
 • دانشکده روزنامه نگاری.
 • دانشکده رفاه اجتماعی.
 • دانشکده توسعه حرفه ای.
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی.
 • دانشکده علوم دریایی و جوی.
 • دانشکده فنی و مهندسی و علوم کاربردی.

وب سایت رسمی دانشگاه استونی بروک:

https://www.stonybrook.edu/

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه استونی بروک

آن دسته از دانشجویان بین‌المللی که تمایل به ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه استونی بروک را دارند، باید درخواست خود را از طریق پنل ثبت‌نام سیستم دانشگاهی ایالتی نیویورک (SUNY) برای دانشگاه ارسال کنند. به هنگام ثبت‌نام در این پلتفرم، متقاضیان محترم باید استونی بروک را انتخاب کرده و لیست مربوطه را تکمیل نمایند.

متقاضیان باید ریز نمرات تحصیلی مقطع دبیرستان را برای سه سال آخر یعنی دهم تا دوازدهم به زبان انگلیسی ترجمه کنند و برای دانشگاه ارسال کنند. درصورتی‌که فایل‌های شما آماده شده و برای ثبت‌نام در دانشگاه اقدام می‌کنید، مشاور ثبت‌نام شما ممکن است که از شما بخواهد تا ریز نمرات فوق را از طریق آدرس پست اینترنتی enrollintl@stonybrook.edu برای دانشگاه ارسال کنید.

آن دسته از متقاضیان بین‌المللی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه استونی بروک دارند، قادر هستند تا در آزمون SAT شرکت کرده و نتایج خود را برای دانشگاه ارسال کنند. البته شرکت در این آزمون اختیاری بوده و اجباری برای شرکت در این آزمون وجود ندارد.

شما به‌عنوان متقاضی ثبت‌نام در این دانشگاه باید یک نامه یا تأییدیه استطاعت مالی را برای دانشگاه ارسال کنید. همچنین این نامه برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نیز مورد نیاز خواهد بود.

ارائه توصیه‌نامه از اساتید یا مشاورین مدرسه شما تأثیر بسیار زیادی را در روند پذیرش شما خواهد داشت. برای ارسال این توصیه‌نامه شما قادر هستید تا درخواست خود را به‌صورت الکترونیکی ارسال کرده و منتظر دریافت بازخورد از طرف دانشگاه باشید. همچنین امکان ارسال مدرک به‌صورت ایمیل از طریق آدرس پست اینترنتی enroll@stonybrook.edu وجود خواهد داشت.

آزمون‌های انگلیسی مورد قبول دانشگاه برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی: 

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، برای ثبت‌نام در دانشگاه استونی بروک به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی لازم است تا در آزمون‌های استاندارد بین‌المللی زبان انگلیسی شرکت کنید. موارد زیر از جمله این آزمون‌ها هستند: 

 • آزمون تافل. آن دسته از متقاضیانی که در آزمون تافل اینترنتی شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 80 را در این آزمون کسب کرده باشند.
 • آزمون آیلتس. دانشگاه استونی بروک از متقاضیان غیر انگلیسی زبان انتظار دارد که حداقل نمره 6.5 را در آزمون زبان انگلیسی آیلتس کسب کرده باشند.
 • آزمون دولینگو. یکی دیگر از آزمون‌های مورد قبول برای اثبات تسلط در زبان انگلیسی است که حداقل نمره 105 را باید برای ثبت‌نام در این دانشگاه دریافت کرده باشید.
 • بخش انگلیسی آزمون ACT. این دانشگاه شرایطی را برای تسلط به زبان انگلیسی متقاضیانی که در آزمون استاندارد ACT شرکت کرده‌اند، در نظر گرفته است. بدین صورت که متقاضیان باید حداقل نمره 19 را در این آزمون کسب کرده باشند.
 • بخش انگلیسی آزمون SAT. دانشگاه استونی بروک شرایط احراز تسلط به زبان انگلیسی برای متقاضیانی که در آزمون استاندارد SAT شرکت کرده‌اند را به‌صورت زیر اعلام کرده است. بر طبق شرایط اعلام شده از طرف دانشگاه، متقاضیان باید حداقل نمره 480 را در بخش زبان انگلیسی این آزمون معتبر بین‌المللی کسب کرده باشند.
 • آزمون پیرسون. متقاضیانی که در آزمون پیرسون PTE شرکت کرده اند، باید حداقل نمره 53 را در این آزمون دریافت کرده باشند.

برای آشنایی با دانشگاه های معتبر آمریکا و رنکینک آنها بر اساس رتبه بندی جهانی QS می توانید به لینک »  لیست برترین دانشگاه های آمریکا مراجعه نمائید.

آموزش و تحصیل در دانشگاه استونی بروک

ددلاین دانشگاه استونی بروک

در بحث ددلاین دانشگاه استونی بروک باید بگوییم که این دانشگاه ددلاین‌های ترم‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را بدین صورت مشخص کرده است. بر طبق اعلامیه درج شده در وب‌سایت دانشگاه، متقاضیانی که برای ورودی پاییز 2024 برای مقطع کارشناسی ثبت‌نام می‌کنند، باید درخواست خود را در بازه پانزدهم اکتبر 2023 تا پانزدهم ژانویه 2024 برای دانشگاه ارسال کنند. در حال حاضر آخرین مهلت ثبت‌نام در ترم بهار این دانشگاه در مقطع کارشناسی به پایان رسیده است. درصورتی‌که تمایل به ثبت‌نام در دوره‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه داشته باشید، باید درخواست خود را در بازه زمانی پانزدهم ژانویه تا پانزدهم آوریل برای دانشگاه ارسال کنید. 

بورسیه های دانشگاه استونی بروک

دانشجویان بین‌المللی سال اولی که در دانشگاه استونی بروک پذیرش شده‌اند، واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی تعالی جهانی خواهند بود. این بورسیه بدین صورت است که متقاضیان با معدل‌های بالا تا 50 درصد تخفیف را در شهریه سال اول برخوردار خواهند بود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه استونی بروک چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه استونی بروک برای سال 2024 در حدود 31500 دلار خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه استونی بروک چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه استونی بروک در حدود 21500 دلار است. 

برای کسب اطلاعات لازم در خصوص شرایط و نحوه دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا می توانید به لینک » شرایط ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه فرمائید.

اقامت دانشجویان در استونی بروک

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه استونی بروک چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه استونی بروک برای یک سال تحصیلی در حدود 20 هزار دلار خواهد بود. 

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه استونی بروک آشنا کردیم. درصورتی‌که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا دارید، می‌توانید از کارشناسان ویزا 724 کمک بگیرید.

سوالات متداول

شرایط پذیرش مشروط در این دانشگاه مختص آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که حداقل نمره لازم را در آزمون‌های زبان انگلیسی دریافت نکرده‌اند. این دانشجویان می‌توانند در برنامه آمادگی دانشگاه UP شرکت کنند.

بله این دانشگاه با اینکه کمتر شناخته شده است، شرایط مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان فراهم ساخته است.

درخواست مشاوره رایگان

9 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *