ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۰۶

 

 

 معرفی مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020؛ کدام کارها برای اشتغال در کانادا بهتر هستند؟

 یکی از اهداف اصلی افراد برای مهاجرت، یافتن شغل و درآمدی عالی برای ساخت رویاهایی است که در سر دارند اما به راستی چه مشاغلی رویایی محسوب می‌شوند؟ در حالی که برای قشر متمول جامعه، مهاجرت تنها فرصتی برای تغییر فضای زندگی و دستیابی به رفاه بیشتر است، فارغ از هزینه‌های جاری زندگی در هر کشوری، مقصد مهاجرت خود را انتخاب می‌کنند. اما در مورد طبقه متوسط داستان کاملاً فرق دارد. بسیاری افراد بدون هیچ سرمایه و پشتوانه مالی بزرگی به دنبال مهاجرت و امرار معاش از طریق اشتغال در کانادا هستند. در این یادداشت تمام تلاش ما معطوف به این نکته است که با معرفی پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2020، ضمن معرفی برترین مشاغل از این حیث، تصویری کلی از میزان درآمد مشاغل مختلف کانادا در پیش چشم آنان ترسیم کنیم. فراموش نکنید که اگر شما از آن دسته از مهاجران یا متقاضیان مهاجرت هستید که برای گذران زندگی به اشتغال در کانادا نیاز دارید، شناخت دقیق بازار کار این کشور، یک امر حیاتی است. اگر یک مهاجرت کاری یا هر نوع مهاجرت دیگری را به امید اشتغال در کانادا آغاز کنید اما شناختی از بازار کار آن نداشته باشید، این کار شما مشابه رفتن به اتاقی تاریک، ناشناخته و پر از وسایل خطرناک است زیرا بدون کاریابی، شما با یک شکست عظیم در پروسه مهاجرت به کانادا مواجهه خواهید شد. عناوینی که در ادامه مطالعه خواهید کرد به شرح زیر است:

 * شناخت دقیق بازار کار ضامن اشتغال در کانادا

 * نگاهی به ظاهر لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * رتبه اول مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020؛ پزشکان

 * دندانپزشکی؛ با 274 هزار در رتبه دوم مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مهندسان؛ با بدبینی در رتبه سوم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 * ادامه لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 

 

10 شغل برتر کاناداتلاش ما بر گردآوری 10 عنوان برتر از حیث میانگین درآمد بوده است

 

 

 شناخت دقیق بازار کار ضامن اشتغال در کانادا

 اگر برای شما مهاجرت به کانادا با اشتغال در کانادا گره خورده است، بی‌شک باید با دقت بیشتری یادداشت پیش رو را دنبال کنید. بر همین مبنا نیاز است تا پیش از مواجه با لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، به نکات زیر دقت کنید:

 * اعداد و ارقام اعلام شده در این یادداشت تحت عنوان درآمد هر یک از مشاغل، یک میانگین منطقی از آمار کلی است. باید اذعان داشت که درآمد مشاغل مختلف در استان‌های مختلف متغیر است و آنچه که شما به عنوان درآمد یک شغل می‌خوانید، در واقع میانگینی از درآمد آن شغل در استان‌های مختلف کانادا است.

 * بر همین مبنا که درآمد مشاغل مختلف در استان‌های مختلف کانادا متغیر است، شما نباید صرفاً بر مبنای داده‌های موجود در این یادداشت تصمیمات حیاتی در مورد اشتغال در کانادا بگیرید. فراموش نکنید که برای اتخاذ یک تصمیم دقیق باید شرایط مالی شغل را در استان مد نظر و مقصد خود بررسی کنید. یعنی به فرض مثال اگر قصد مهاجرت به نوا اسکوشیا را دارید و هدف شما برای اشتغال در کانادا دندانپزشکی است، باید درآمد این شغل را در آن استان بررسی کنید.

 * درآمد ذکر شده در مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، اساساً یک درآمد پایه برای یک شرایط پایه است. این بدان معنی است که به طور مثال با بهره‌مندی از ارتقا شغلی یا شرایط ویژه می‌تواند این درآمد بیشتر یا کمتر شود.

 * در این یادداشت تمرکز ما بر مشاغلی است که داشتن تحصیلات عالی در آن‌ها مؤثر بوده و در دسته مشاغل نیازمند دانش و تجربه بالا هستند. دقت داشته باشید که در برخی از سایر لیست‌هایی که با عنوان مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 نگارش شده‌اند این محدودیت در نظر گرفته نشده است. به همین علت ممکن است در سایر لیست‌های مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 با مشاغل دیگری با درآمد بیشتری روبرو شوید اما مشاغل لیست پیش رو همگی از دسته مشاغل (Skilled Jobs) هستند.

 حال با در نظر داشتن این نکات با اطمینان خاطر بیشتری می‌توان به بررسی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 پرداخت.

 

 نگاهی به ظاهر لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 پیش از بررسی یک به یک و موردی هر یک از مشاغل و درآمد آن‌ها، بد نیست تا نگاهی به کل لیست داشته و با رده‌بندی کلی آن آشنا شوید. در ادامه جزئیات هر یک از مشاغل به دقت ذکر خواهد شد اما در لیست زیر تنها شاهد رتبه‌بندی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 هستید:

 * پزشکان(با تمرکز بر نورولوژیست‌ها)

 * دندانپزشکان

 * مهندسان

 * مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 * مدیران اجرایی بخش نفت و گاز

 * مدیران فروش

 * وکلا

 * خلبانان

 * حسابداران

 * پرستاران رسمی(استخدامی)

 همانطور که مشخص است با لیستی ده عضوی از مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 در خدمت شما هستیم. در ادامه تلاش می‌کنیم تا 4 حرفه اول در این رتبه‌بندی را به صورت تشریحی بررسی کرده و نحوه محاسبه درآمد هر یک را تشریح کنیم اما 6 شغل دیگر مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 بنا به محدودیت در حجم کلمات، تنها با میزان درآمد معرفی خواهند شد.

 

 

پزشکان در کاناداپزشکان در این کشور از میانگین درآمد بالایی برخوردار هستند؛ اما نه تمام پزشکان

 

 

 رتبه اول مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020؛ پزشکان

 دقت داشته باشید که یکی از سخت‌ترین موضوعات در بررسی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، تعیین درآمد دقیق پزشکان است. بی‌شک به طور میانگین، این پزشکان هستند که رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهند اما درآمد واقعی آن‌ها به چه میزان است؟ مطابق شناختی که ما از بازار کار کشور کانادا داریم 6 فاکتور اساسی در تعیین میزان حقوق پزشکان کانادا مؤثر است:

 * تعداد بیماران مورد پذیرش

 * میزان و نوع تخصص

 * محل اقامت و اشتغال(استانی که در آن به اشتغال در کانادا مشغول هستید)

 * مشارکت شما در روش‌های پرداخت جانبی و بیمه‌های متفاوت درمانی

 * حضور و فعالیت در بسترهای خصوصی یا عمومی

 * مشارکت در تحقیق یا تدریس آکادمیک

 از بین 6 عامل فوق که هر کدام به شکل خاصی بر میزان درآمد یک پزشک تأثیر دارند، در مورد 2 عامل می‌توان با قطعیت بیشتری اظهار نظر کرد اما در مورد سایرین اوضاع بشدت متغیر است. بسته به میزان و نوع تخصص درآمد شما از 281 هزار دلار تا 481 هزار دلار کانادا متغیر است؛ به طور مثال پزشک خانواده سالانه 281 هزار، یک متخصص عادی 360 هزار و یک متخصص جراح 481 هزار دلار کانادا درآمد دارد. در مورد محل اقامت نیز به طور مثال در حالی که یک متخصص عادی در بریتیش کلمبیا 320 هزار دلار در سال درآمد دارد، این عدد در استان انتاریو 350 هزار دلار کاناداست.  بر همین مبنا و با احتساب این متغیرات ما میزان درآمد یک پزشک در کانادا را به طور میانگین سالانه 312 هزار دلار کانادا محاسبه کرده و بر همین مبنا جایگاه اول در لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 به این حرفه رسید.

 

 

دندانپزشکان در کانادارتبه دوم متعلق به دندانپزشکان است

 

 

 دندانپزشکی؛ با 274 هزار در رتبه دوم مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 در مورد دندانپزشکان نیز تفاوت چندانی با پرشکان وجود نداشته و محاسبه یک درآمد میانگین اصلاً کار ساده‌ای نبود. ما در این یادداشت مبنا را بر رسیدن به حد اعلای تجربه و تخصص قرار دادیم. در همین سطح نیز در استان‌های مختلف شاهد شکاف درآمدی عجیبی در حرفه دندانپزشکان هستیم. به طور مثال در حالی که میانگین درآمد دندانپزشکان در بریتیش کلمبیا تنها 179 هزار دلار در سال است، این عدد برای استان مانیتوبا به 337 هزار دلار می‌رسد! اما با وجود این متغیرات در نهایت ما برای پیکربندی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، به عدد میانگین 274 هزار دلار در سال برای دندانپزشکی رسیدیم.

 

 

مهندسان در کانادامهندسی طیف وسیعی از مشاغل و عناوین را شامل می‌شود

 

 

 مهندسان؛ با بدبینی در رتبه سوم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 دو نکته در مورد محاسبه میانگین درآمد مهندسان حائز اهمیت است. اول آنکه ما برای محاسبه عدد نهایی با توجه به داده‌های موجود تلاش کردیم تا بر مهندسی مکانیک تمرکز داشته باشیم زیرا مهندسی مکانیک یکی از مهندسی‌هایی است که در اغلب استان‌ها فرصت‌های شغلی مقتضی دارد. این در حالی است که به طور مثال مهندسی معدن یا عمران در تمام استان‌ها ثبات فرصت ندارند. نکته دوم نیز این است که در اغلب موارد عددی که برای میزان درآمد مهندسان بسته به ماهیت شغلشان که پروژه‌ای و پیمانکاری است به صورت ساعتی اعلام خواهد شد. اما ما بسته به دو مورد اخیر نیز تلاش کردیم تا یک عدد نهایی و میانگین را برای این حرفه محاسبه کنید. میانگین درآمد سالانه یک مهندس در کشور کانادا 213 هزار دلار کانادا به صورت سالانه است. این بدان معنی است که مهندسی جایگاهی بهتر از سوم در لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 ندارد.

 

 

مهندسان آی تی در کانادا مدیریت حوزه آی.تی احتمالاً غافلگیرکننده‌ترین عنوان این لیست باشد

 

 

 مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 یکی دیگر از مشاغل پردرآمد کانادا اما مدیریت در حیطه فناوری اطلاعات است که از آن تحت عنوان (IT manager) یاد می‌شود. در این شغل نیز بازه درآمدهای پرداختی بسیار متغیر است و بسته به نوع تخصص کار و محل کار می‌تواند تغییرات بسیاری را تجربه کند. اما مطابق آنچه که تجربه بازار کار کشور کانادا و آمارها نشان می‌دهند، می‌توان به این نتایج دست یافت. در کمترین حال درآمد یک مدیر حیطه فناوری اطلاعات در بدترین شرایط سالانه 97 هزار دلار کانادا است اما در بهترین شرایط و با بهترین فرصت شغلی این درآمد می‌تواند تا سرحد 200 هزار دلار کانادا در سال نیز افزایش پیدا کند. اما بر مبنا میانگین می‌توان گفت در یک حالت عام به طور میانگین این شغل سالانه 170 هزار دلار کانادا درآمد دارد. این بدان معنی است که این حرفه نیز در جایگاه چهارم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 جاخوش می‌کند.

 

  ادامه لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مدیران اجرایی بخش نفت و گاز (درآمد سالانه 160 هزار دلار کانادا در سال)

 * مدیران فروش (درآمد سالانه 154 هزار دلار کانادا در سال)

 * وکلا (درآمد سالانه 150 هزار دلار کانادا در سال)

 * خلبانان (درآمد سالانه 150 هزار دلار کانادا در سال)

 * حسابداران (درآمد سالانه 127 هزار دلار کانادا در سال)

 * پرستاران رسمی (درآمد سالانه 93 هزار دلار کانادا در سال)

 

سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

>  استارتاپ ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

> نحوه ی کاریابی در کانادا

> سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک کانادا

> سرمایه گذاری در ونکور کانادا

> سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.