مشاغل مورد نیاز آلمان

کشور آلمان، یکی از بزرگترین کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور همانند بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان نیاز مبرمی به نیروی کار ماهر دارد. از این بابت تسهیلات فراوانی را برای تربیت نیروی کار ماهر در مدارس و دانشگاه‌های خود در نظر گرفته است. با این حال، باز هم فرصتی برای مهاجران خارجی و کار در مشاغل مورد نیاز آلمان وجود دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله از ویزا 724، شما را با تخصص‌ها و مشاغل مورد نیاز آلمان آشنا کنیم.

برای آشنایی با چگونگی اخذ ویزای کاری آلمان می‌توانید به لینک > ویزای کار آلمان مراجعه نمایید.

چرا باید به فکر دریافت ویزای کاری آلمان باشیم؟

کشور آلمان به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای اروپا و جهان شناخته می‌شود. این کشور صنایع مختلفی داشته و نیاز مبرمی نیز به نیروی کار ماهر دارد. حقوق و مزایا برای کارکنان در آلمان بسیار مناسب است و با وجود مالیات‌های بالا که در این کشور اخذ می‌شود، باز هم کفاف مخارج زندگی شما را خواهد داد. همچنین امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شما در مدارس و دانشگاه‌های آلمان وجود دارد.

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به آلمان به لینک > مهاجرت آلمان مراجعه کنید.

ویزای کاری آلمان

انواع ویزای کاری آلمان

انواع مختلفی از ویزای کار در آلمان وجود داشته که انتخاب آن بستگی به هدف و مدت اقامت دارد. در ادامه با چند نوع رایج ویزای کاری آشنا خواهید شد.

• ویزای جستجوی کار: این ویزا برای افرادی طراحی شده است که می خواهند برای یافتن شغل از بین مشاغل مورد نیاز آلمان به این کشور بیایند. این ویزای کاری آلمان به افراد اجازه می دهد تا حداکثر شش ماه برای جستجوی شغل در آلمان حضور داشته باشند. 

• کارت آبی اتحادیه اروپا: کارت آبی (بلوکارت) اتحادیه اروپا (EU Blue Card) یک مجوز کار است که به متخصصان بسیار ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا در مشاغل مورد نیاز آلمان فعالیت کنند. برای واجد شرایط بودن دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضیان باید دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک معادل، یک پیشنهاد شغلی و پوشش بیمه درمانی باشند. کارت آبی اتحادیه اروپا تا چهار سال اعتبار دارد و قابل تمدید یا تبدیل به اقامت دائم است.

• ویزای کار: ویزای کار برای افرادی است که قبلاً در آلمان پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند. این ویزا به افراد اجازه می دهد تا در مدت قرارداد کاری خود در آلمان زندگی کنند.

• ویزای فریلنسر: ویزای فریلنسر (German Freelance Visa) برای افراد خود اشتغال است که می خواهند به عنوان فریلنسر کار کنند یا کسب و کار خود را در آلمان راه اندازی کنند. برای واجد شرایط بودن ویزای فریلنسر، متقاضیان باید نشان دهند که دارای بودجه کافی، یک طرح تجاری مناسب و پوشش بیمه درمانی هستند.

برای دریافت اطلاعات درباره چگونگی اخذ ویزای جاب سیکر آلمان به لینک > ویزای جاب سیکر آلمان مراجعه نمایید.

کار در آلمان

آشنایی با مشاغل مورد نیاز آلمان در سال جاری

اگر بخواهیم به بررسی مشاغل مورد نیاز آلمان در سال جاری و آینده نزدیک بپردازیم، می‌توانیم مشاغل مختلفی را معرفی کنیم. برای این کار، به بررسی آمار و ارقام رسمی دولت آلمان از نظر میزان نیروی کار مورد نیاز این کشور در حوزه‌های مختلف پرداخته‌ایم. در ادامه با مهمترین مشاغل مورد نیاز آلمان آشنا می‌شوید.

• مشاغل حوزه انرژی های تجدید پذیر: یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز آلمان، در حوزه انرژی‌های نوین است. کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرو در عرصه مهاجرت به سمت انرژی‌های نوین است. از این بابت نیاز رو به رشدی به تکنسین‌های فعال در این حوزه احساس می‌شود.

• مشاغل مهندسی: کار به عنوان یک مهندس در کشور آلمان همیشه یک رویا برای بسیاری از مردم در سراسر جهان بوده است. خبر خوب اینکه مشاغل مهندسی در حال حاضر به عنوان یکی از تخصص‌ها و مشاغل مورد نیاز آلمان طبقه‌بندی شده‌اند. 

• مشاغل حوزه بهداشت و درمان: مشاغل حوزه بهداشت و درمان از دیگر مشاغل مورد نیاز آلمان هستند. سیستم درمانی کشور آلمان، یک سیستم مراقبتی بسیار پویا و پیشرفته در جهان است که علاوه بر مردم آلمان به مردم سایر کشورهای جهان نیز خدمت رسانی می‌کند. دولت آلمان تسهیلاتی را برای مهاجرت کادر درمان و اشتغال در مشاغل مورد نیاز آلمان در حوزه سلامت، در نظر گرفته است.

• مشاغل حوزه فناوری اطلاعات: در طول سال‌های گذشته حدود 100 هزار موقعیت شغلی خالی در حوزه فناوری اطلاعات در آلمان وجود داشته‌ است. این نیاز به قدری شدید بوده که تمایل به حمایت از مهاجرت کاری به آلمان از طرف شرکت‌های فناوری آلمانی به میزان بیشتری صورت می‌گیرد.

سخن پایانی

در این مقاله، شما را با مزایای کار در آلمان و همچنین مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2023 آشنا کردیم. فراموش نکنید که تسلط به زبان آلمانی و داشتن مهارت‌های شغلی می‌تواند تضمین کننده آینده شما در قلب صنعت اروپا یعنی کشور آلمان باشد. در صورتی که برای تسهیل فرایند مهاجرت کاری به آلمان نیاز به راهنمایی‌های بیشتری دارید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در این باره بهره ببرید. 

سوالات متداول

اگر با ویزای کاری به این کشور مهاجرت کرده باشید، ممکن است اجازه تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت را داشته باشید. با این حال، در شرایطی که با ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده باشید، شرایط کار کردن نسبتا سخت‌تر است؛ بدین دلیل که شما تنها مجاز به کار دانشجویی پاره وقت خواهید بود.

بله، در صورتی که تخصص و مدرک فنی حرفه‌ای شغل مورد نظر را داشته باشید، امکان درخواست برای مهاجرت کاری و اشتغال در تخصص‌های مورد نیاز آلمان وجود خواهد داشت.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *