مهاجرت با خانواده

مهاجرت به کشوری دیگر چه به‌صورت فردی یا اینکه با اعضای خانواده باشد، امری بزرگ و بعضاً چالش‌برانگیز است. افرادی که مهاجرت با خانواده را در نظر دارند، مزایا و معایبی را نسبت به مهاجرت انفرادی تجربه خواهند کرد. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با مزایا و معایب مهاجرت با خانواده آشنا کرده و به بررسی هر یک از این موارد بپردازیم.

برای بررسی علل و راهکارهای ناشی از شوک فرهنگی مهاجرت به لینک> شوک فرهنگی مهاجرت مراجعه نمایید.

مزایای مهاجرت با خانواده

مهاجرت با خانواده مزایای بسیار زیادی دارد. می‌تواند باعث شود که بسیاری از مشکلات عاطفی مربوط به مهاجرت از جمله دلتنگی دیگر آن‌قدرها به چشم نیایند. در ادامه با مزایای مهاجرت (Migration) با خانواده آشنا خواهید شد:

• حمایت عاطفی: یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت با خانواده را می‌توان در حمایت عاطفی اعضای خانواده نسبت به یکدیگر دانست. همراهی اعضای خانواده در طول فرایند مهاجرت می‌تواند ثبات عاطفی و احساس تعلق را در کشور جدید ایجاد کند.

• مسئولیت‌های مشترک: از دیگر مزایای مهاجرت با خانواده می‌توان به امکان تقسیم مسئولیت‌ها بین اعضای خانواده اشاره کرد. بدین صورت که اعضای خانواده می‌توانند در پیداکردن محل اقامت مناسب، آموزش و پشتیبانی زبانی و تحصیلی کودکان یا در سازگاری فرهنگی به یکدیگر کمک کنند.

• حمایت مالی: از دیگر مزایای مهاجرت با خانواده را می‌توان در حمایت مالی اعضا نسبت به یکدیگر دانست. بدین صورت که اعضا می‌توانند در پوشش هزینه‌های مسکن، تحصیل و مراقبت‌های بهداشتی با یکدیگر همکاری کنند. این امر باعث خواهد شد تا مدیریت مالی خانواده به نحو بسیار بهتری پیگیری شود.

• حفظ فرهنگ: از دیگر مزایایی که مهاجرت با خانواده می‌تواند برای شما داشته باشد در حفظ سنن و آداب‌ و رسوم فرهنگی شما خواهد بود. همچنین اهتمام بیشتری برای حفظ آداب‌ و رسوم فرهنگی (Culture) خود خواهید داشت.

• پشتیبانی در یادگیری زبان جدید: از دیگر مزایای مهاجرت با خانواده می‌توان به پشتیبانی اعضای خانواده در یادگیری زبان جدید نسبت به یکدیگر اشاره کرد. اعضای خانواده می‌توانند به یکدیگر کمک کنند تا مهارت‌های زبانی را در تمامی اعضای خانواده بهبود ببخشند و روند ادغام به زندگی در کشور جدید را آسان‌تر سازند.

• مراقبت از کودک و آموزش: مراقبت از کودکان در کشور جدید پس از مهاجرت می‌تواند هم برای کودک و هم برای والدینش چالش برانگیز باشد. بااین‌حال وقتی مهاجرت با خانواده را انتخاب می‌کنید، از این بابت که کودکان می‌توانند از فضای صمیمانه و دوستانه برای مراقبت و آموزش مناسب برخوردار باشند، اطمینان خاطر کسب خواهید کرد.

• انگیزه متقابل: از دیگر مزایای مهاجرت با خانواده را می‌توان ایجاد انگیزه متقابل در مواجهه با چالش‌های پس از مهاجرت دانست. اعضای خانواده می‌توانند با تشویق یکدیگر در ایجاد انعطاف‌پذیری و عزم برای موفقیت در کشور جدید، همدیگر را حمایت کنند.

مزایای مهاجرت با خانواده

معایب مهاجرت با خانواده

در این بخش شما را با معایب مهاجرت با خانواده آشنا خواهیم کرد: 

• بار مالی: افزایش بار مالی یکی از معایب مهاجرت با خانواده است. افرادی که با تمام یا تعداد زیادی از اعضای خانواده خود به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند، ممکن است که در پوشش هزینه‌های مربوط به سفر، تحصیل، اسکان، تغذیه، مراقبت‌های بهداشتی و موارد این چنینی با چالش‌های بیشتری روبرو شوند.

• استقلال محدود: از دیگر معایب مهاجرت با خانواده را می‌توان در محدودتر شدن آزادی و استقلال فردی در کشور جدید دانست. بدین دلیل که اغلب تصمیمات پس از مهاجرت به‌صورت خانوادگی و گروهی گرفته می‌شود و بقیه افراد باید از این تصمیمات تبعیت کنند.

• برخوردهای فرهنگی: از دیگر معایب مهاجرت با خانواده را می‌توان در برخوردهای فرهنگی و چالش‌های مربوط به هنجارها و آداب اجتماعی در جامعه جدید دانست. اعضای مختلف خانواده ممکن است که درجات متفاوتی از سازگاری با فرهنگ جدید را داشته باشد که ممکن است به درگیری و چالش در سازگاری و محیط جدید منجر شود.

• موانع زبانی: موانع زبانی از دیگر معایب مهاجرت با خانواده است. در شرایطی که فرایند یادگیری زبان جدید برای تمامی اعضای خانواده یکسان نخواهد بود، ممکن است که چالش‌هایی را برای هر یک از اعضای خانواده ایجاد کند. به طور مثال، آن عضو خانواده که تسلط بیشتری به زبان جدید پیدا کرده است، مسئولیت‌های بیشتری را در خانواده خواهد داشت و این امر می‌تواند برای او کمی مشکل‌زا باشد.

• روند ادغام کندتر: مهاجرت با خانواده ممکن است روند ادغام در جامعه جدید را کندتر کند، زیرا اعضای خانواده تمایل دارند به‌ جای جسارت برای ایجاد روابط جدید به طور مستقل به یکدیگر تکیه کنند.

• فرصت‌های شغلی محدود: محدودتر شدن فرصت‌های شغلی از دیگر معایب مهاجرت با خانواده است. از این بابت که یافتن شغل مناسب برای چندین عضو خانواده در یک مکان می‌تواند کمی مشکل باشد.

• چالش‌های تحصیلی: چالش‌های تحصیلی کودکان از دیگر معایب مهاجرت با خانواده است. مهاجرت با کودکان در سن مدرسه ممکن است از نظر یافتن مدارس مناسب و اطمینان از انتقال آرام به سیستم آموزشی جدید چالش‌هایی ایجاد کند.

برای آشنایی با نکاتی که قبل از مهاجرت به آمریکا باید بدانید به لینک > نکاتی قبل از مهاجرت به آمریکا مراجعه نمایید.

معایب مهاجرت با خانواده

سخن پایانی 

در این مقاله از ویزا 724 شماره را مزایا و معایب مهاجرت با خانواده آشنا کردیم. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی و آمادگی برای مقابله با چالش‌های مهاجرت با خانواده می‌تواند تضمین‌کننده ایجاد شرایط زندگی بهتر برای تمام اعضای خانواده باشد. در پایان درصورتی‌که برای امور مهاجرتی خود به کشورهای مختلف به دنبال راهنمایی‌های بیشتر هستید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند در فرایند مهاجرت با خانواده کمک کنند.

سوالات متداول

مهاجرت با خانواده می‌تواند سیستم حمایتی و احساس آشنایی را فراهم کند و سازگاری با کشور جدید را آسان‌تر کند. 

ملاحظات یا مسائل اجتماعی مختلفی ممکن است در هنگام مهاجرت با خانواده ایجاد شوند، از جمله آن‌ها می‌توان به احساس انزوا یا مواجهه با تبعیض یا تعصب اشاره کرد.

درخواست مشاوره رایگان

15 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *