تحصیل در ارمنستان

ارمنستان به‌ عنوان کشوری در همسایگی ایران، فرصت‌های مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با مزایا و معایب تحصیل در ارمنستان آشنا کنیم و بگوییم که آیا تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ارزشش را دارد یا خیر.

برای آشنایی با مکان های دیدنی ارمنستان به لینک > جاذبه های گردشگری ارمنستان مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در ارمنستان

در ابتدا شما را با مزایای تحصیل در ارمنستان (Armenia)، به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد دانشگاهی در کشورهای همسایه آشنا می‌کنیم.

• هزینه‌های تحصیلی پایین: یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در ارمنستان را می‌توان پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور دانست. آن دسته از دانشجویان ایرانی که تمایل دارند تا مسیر آینده تحصیلی خود را در یک کشور خارجی بگذرانند اما از نظر مالی نیز در تنگنا هستند، می‌توانند کشور ارمنستان را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب کنند. هزینه‌های زندگی به‌طورکلی در کشور ارمنستان پایین است و این امر به‌ویژه برای خانواده‌هایی که ممکن است قادر به پرداخت هزینه‌های بالای تحصیل در کشورهای دیگر نباشند، مفید است. 

• نزدیکی فرهنگی: یکی دیگر از مزایای تحصیل در ارمنستان را می‌توان در نزدیکی فرهنگی بین مردم ما و ارمنی‌ها دانست. مردم کشور ارمنستان به دلیل همسایگی و همچنین مراودات بسیار زیاد بین دو کشور، نزدیکی فرهنگی بسیار زیادی با ایرانیان دارند. این امر باعث می‌شود تا دانشجویان ایرانی بتوانند راحت‌تر با محیط جدید سازگاری پیدا کنند.

• آموزش باکیفیت: دانشگاه‌های ارمنستان به دلیل کیفیت بالای آموزش دانشگاهی خود شناخته شده‌اند. بسیاری از دانشگاه‌های کشور ارمنستان شهرت خوبی دارند و در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده‌اند. این امر باعث شده تا پایه‌ای قوی برای آینده شغلی فارغ‌التحصیلان خود در اقصی نقاط جهان فراهم ساخته باشند. از این بابت می‌توان گفت که کیفیت بالای آموزش‌ها در دانشگاه‌های ارمنستان باعث می‌شود تا مزیتی رقابتی را به دانشجویان ایرانی در بازار کار بدهد. همچنین تحصیل در دانشگاه‌های این کشور فرصت‌های مناسبی را برای ادامه تحصیل یا اشتغال در سایر کشورها باز خواهد کرد.

• تنوع در رشته‌های قابل‌ انتخاب: از دیگر مزایای تحصیل در ارمنستان می‌توان به تنوع در رشته‌های قابل ‌انتخاب برای دانشجویان بین‌المللی اشاره کرد. دانشجویان قادر هستند تا در انواع رشته‌های علوم‌انسانی (Humanities)، ریاضی و فنی، علوم پزشکی و علوم ‌تجربی به تحصیل بپردازند. همچنین محدودیت‌های کمتری از بابت انتخاب رشته برای تحصیل در دانشگاه‌های ارمنستان وجود دارد.

• امکان تحصیل به زبان انگلیسی: از دیگر مزایای تحصیل در کشور ارمنستان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور است. بسیاری از دانشگاه‌های کشور ارمنستان دوره‌های مختلفی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند. این امر باعث می‌شود تا دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند؛ ولی هنوز به زبان ارمنی تسلط چندانی ندارند، بتوانند به‌راحتی وارد دانشگاه‌های ارمنستان شوند.

• تحصیل در محیطی امن و دلپذیر: کشور ارمنستان همواره به‌عنوان مقصدی ایده‌آل برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در محیطی امن و آرام داشته‌اند، بوده است. نرخ جرم و جنایت در ارمنستان بسیار پایین است و مردم این کشور به مهمان‌نوازی و خون‌گرمی نسبت به خارجی‌ها مشهور هستند.

برای دریافت آموزش گرفتن وقت سفارت آمریکا در ارمنستان به لینک > سفارت آمریکا در ارمنستان مراجعه کنید.

تحصیل در ارمنستان

معایب تحصیل در ارمنستان

تحصیل در ارمنستان معایبی را نیز دارد که دانشجویان باید آن‌ها را در نظر بگیرند. در ادامه شما را با معایب تحصیل در کشور ارمنستان به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی آشنا می‌کنیم: 

• مانع زبانی: زبان رسمی در ارمنستان ارمنی است و درحالی‌که بسیاری از دانشگاه‌ها دوره‌هایی به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند، دانشجویان ایرانی ممکن است همچنان در زندگی روزمره خود با موانع زبانی مواجه شوند. این امر می‌تواند در برقراری ارتباط با مردم محلی و انجام کارهای روزانه در ارمنستان را برای دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز کند.

• فرصت‌های شغلی محدود: اگر بخواهید تا پس از فارغ‌التحصیلی در ارمنستان وارد بازار کار این کشور شوید، باید بگوییم که فرصت‌های شغلی چندانی برای شما وجود نخواهد داشت. دانشجویان ایرانی ممکن است با فرصت‌های شغلی محدودی در ارمنستان مواجه شوند؛ زیرا بازار کار ارمنستان نسبتاً کوچک و رقابتی است. این امر می‌تواند برای دانشجویانی که پس از اتمام تحصیل خود مایل به اقامت و کار در ارمنستان هستند، یک محدودیت و عیب باشد.

برای دریافت آموزش گرفتن وقت سفارت کانادا در ارمنستان به لینک > سفارت کانادا در ارمنستان مراجعه کنید.

تحصیل دانشگاهی در ارمنستان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با مزایا و معایب تحصیل در ارمنستان آشنا کردیم. اگر برای امور اپلای خود به دانشگاه‌های خارجی نیاز به راهنمایی‌های بیشتری دارید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند به شما در این باره راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند. 

سوالات متداول

1. آیا هزینه‌های تحصیل در ارمنستان بالا است؟

بله، هزینه‌های تحصیل در ارمنستان ممکن است بالاتر از برخی کشورهای دیگر باشد اما همچنان قابل‌تحمل است.

2. آیا گرفتن ویزای تحصیلی برای تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان ایرانی آسان است؟ 

گرفتن ویزای تحصیلی برای ارمنستان برای دانشجویان ایرانی نیاز به پیگیری و مدارک مربوطه دارد، اما به‌طورکلی مشکلی برای دانشجویان ایرانی در این زمینه وجود ندارد.

بله، دانشجویان ایرانی می‌توانند در حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت کار کنند.

بله، دانشجویان ایرانی می‌توانند هنگام تحصیل در ارمنستان برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند. به‌عنوان‌مثال، بورسیه‌های تحصیلی ارمنستان برای دانشجویان بین‌المللی در حوزه‌های مختلف نظیر علوم، مهندسی و… ارائه می‌شود.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *