راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان

در این مقاله از ویزا 724 می ‌خواهیم شما را با هزینه ها و مراحل راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان آشنا کنیم. همچنین، شما را با یک تخمین حدودی از میزان سود خالص شما به عنوان مدیر یک کسب و کار آرایشگری زنانه در کشور عمان آشنا خواهیم ساخت.

برای آشنایی با مزایا، شرایط و روش‌های مهاجرت کاری به عمان می توانید به لینک » مهاجرت کاری به عمان مراجعه فرمائید.

آشنایی با آرایشگری زنانه در کشور عمان

نحوه راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان (مراحل و مجوزها)

کشور عمان به عنوان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس شرایط ایده‌آلی را برای مهاجرت انواع قشرهای فعال جامعه فراهم ساخته است. ایرانی‌ها با توجه به قرابت های سیاسی بین دو کشور از شرایط نسبتا آسانتری برای مهاجرت کاری به این کشور نسبت به امارات برخوردارند. در صورتی که در ایران آرایشگر هستید و یا اینکه مدرک آرایشگری زنانه دارید، قادر خواهید بود تا برای مهاجرت کاری جهت راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان اقدام کنید. البته راه اندازی چنین آرایشگاهی در کشور عمان نیاز به پیروی از برخی ضوابط خاص خواهد داشت که در ادامه شما را با این ضوابط و جزئیات هر یک آشنا خواهیم ساخت:

  • ثبت فعالیت در کشور عمان. اولین اقدامی که برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان باید انجام دهید، این است که فعالیت کاری خود را در این کشور تعیین کنید. برای این کار شما باید یک شرکت تجاری از نوع انفرادی، مشارکتی و یا با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.
  • ثبت شرکت در وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان. همانطور که پیشتر اشاره کردیم شما باید شرکت انتخابی خود را در کشور عمان به ثبت برسانید. برای این کار شما باید ساختار شرکتی که تعیین کرده‌اید را از طریق بخش مربوطه در این وزارتخانه با تکمیل نمودن فرم‌های درخواست به ثبت برسانید. هزینه ثبت شرکت در این کشور 10 ریال عمان خواهد بود.
  • دریافت مجوزهای مربوطه. گام بعدی که برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان باید طی نمایید، مربوط به دریافت مجوز های لازم است. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار آرایشگری زنانه در عمان باید مجوز های لازم را از ارگان‌هایی همچون وزارت نیروی انسانی، شهرداری، پلیس سلطنتی عمان و همچنین وزارت بهداشت این کشور دریافت کنید.
  • افتتاح حساب بانکی در یک بانک عمانی. گام بعدی برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان مربوط به افتتاح یک حساب بانکی در این کشور خواهد بود. برای این کار باید به یکی از بانک های دولتی این کشور مراجعه کرده و حساب خود را برای فعالیت تجاری افتتاح نمایید.

آدرس وب سایت رسمی وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان:

https://www.business.gov.om/ieasy/wp/en/

هزینه اجاره مغازه آرایشگاه زنانه در مسقط:

برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان نیاز به خرید و یا اجاره یک سالن آرایشی برای این کار خواهید داشت. اگر برای این کار یک جستجوی اینترنتی انجام دهید، متوجه خواهید شد که سالن‌های آرایشی زنانه در بسیاری از مناطق شهر مسقط با هزینه اجاره ماهانه 250 ریال عمان در دسترس خواهند بود. همچنین اگر تمایل به خرید یک سالن برای این کار داشته باشید، باید حدود 4 تا 5 هزار ریال عمان را برای این کار در سال 2024 در نظر بگیرید. زیرا چندین آرایشگاه زنانه با این قیمت برای فروش در شهر مسقط موجود هستند.

برای آشنایی با بهترین کشور عربی برای مهاجرت ایرانیان و وضعیت کشورهای عمان و قطر برای مهاجرت می توانید به لینک » بهترین کشور عربی برای مهاجرت مراجعه نمائید.

خرید یا اجاره سالن آرایشی در عمان

حقوق آرایشگر زنانه در عمان

از آنجایی که برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان نیاز به استخدام چند آرایشگر خواهید داشت، بهتر است تا با حقوق این پرسنل نیز آشنا شوید. در حال حاضر میانگین حقوق یک آرایشگر زنانه در شهر مسقط حدود 1400 ریال عمان است. بسته به مهارت فرد آرایشگر، این فرد حقوقی بین 500 تا 2600 ریال عمان را دریافت خواهد کرد‌.

تعرفه خدمات آرایشگری زنانه در مسقط پایتخت عمان

تعرفه خدمات آرایشگری زنانه در مسقط برای انواع مختلف خدمات به صورت زیر خواهند بود:

هزینه خدمات آرایشگری مو بین 10 تا 40 ریال عمان بسته به نوع خدمات خواهد بود. همچنین هزینه خدمات تخصصی آرایش مو همچون آرایش عروس می‌تواند از 200 ریال عمان تا 1000 ریال باشد. میکاپ صورت بین 40 تا 70 ریال عمان هزینه در بر خواهد داشت. خدمات زیبایی ناخن 45 ریال عمان برای هر خدمت خواهد بود. خدمات تخصصی در حوزه آرایش صورت و بدن می‌تواند از 30 ریال عمان تا بیش از 250 ریال باشد.

هزینه خرید تجهیزات آرایشگاه زنانه در عمان:

بر اساس برخی منابع، هزینه خرید تجهیزات برای راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان بسته به اندازه، موقعیت و کیفیت سالن از 3000 تا 50000 ریال عمان متغیر است. برخی از تجهیزات ضروری که شما نیاز دارید عبارتند از: صندلی های سالن، ایستگاه های آرایش، ایستگاه های شستشوی مو، سشوار، قیچی، شانه، برس و نرم افزار مدیریت سالن.

برای کسب اطلاعات لازم درباره نحوه دریافت و شرایط ویزای توریستی عمان می توانید به لینک » ویزای توریستی عمان مراجعه نمائید.

تجهیزات آرایشگاه زنانه در عمان

سود خالص پس از راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان:

سود خالص راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان به طور مستقیم به حجم کاری و میزان فعالیت شما بستگی دارد. بر طبق تحقیقات انجام شده در طول سال‌های گذشته در کشور عمان، سود خالص خدمات آرایشگری زنانه می‌تواند بین 40 تا 50 درصد پس از کسر هزینه‌های ماهیانه باشد. به طور مثال، اگر درآمد سالانه آرایشی شما 4 تا 5 هزار ریال عمان در ماه باشد، میزان سود 2000 ریالی را می‌توانید برای این کسب و کار متصور باشید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با شرایط و هزینه‌های راه اندازی آرایشگاه زنانه در عمان آشنا کردیم. کشور عمان امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان تبدیل شده است. در پایان در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روال دریافت ویزای کاری عمان داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

سوالات متداول

اساساً انتقال کسب و کار به کشور عمان با کمترین میزان چالش همراه خواهد بود. با این حال به عنوان فردی که می‌خواهید تا یک کسب و کار را در کشوری دیگر آغاز کنید، با چالش‌هایی از جمله تامین سرمایه، انتخاب بهترین مکان برای آرایشگاه، روال اداری دریافت مجوزها و استخدام بهترین نیروها برای آرایشگاه خود مواجه خواهید شد.

بله. مدارک فنی و حرفه‌ای آرایشگری ایران در کشور عمان نیز دارای اعتبار هستند و شما می‌توانید از این مدارک برای مهاجرت کاری به این کشور استفاده کنید.

درخواست مشاوره رایگان

4 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *