برترین دانشگاه های آلمان

در این مقاله از ویزا 724، با لیست برترین دانشگاه های آلمان بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS آشنا می شویم.

1. دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ، یکی از برترین دانشگاه های آلمان شناخته می‌شود که به عنوان یک دانشگاه دولتی در سال 1868 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آلمان در جایگاه اول و در اتحادیه اروپا نیز در جایگاه 12 قرار گرفته است. پردیس های این دانشگاه در ایالت بایرن آلمان قرار دارند.

میانگین شهریه دانشگاه فنی مونیخ 16 هزار دلار است. برای آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش در این دانشگاه به لینک > دانشگاه فنی مونیخ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.tum.de/en

برای آشنایی با مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط و هزینه آن، می توانید به صفحه ویزای تحصیلی آلمان مراجعه نمایید.

دانشگاه فنی مونیخ

2. دانشگاه مونیخ آلمان

دانشگاه مونیخ، یکی دیگر از برترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1472 در شهر مونیخ به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شد. پردیس مرکزی این دانشگاه، رشته های مختلفی را آموزش می دهد. برخی از رشته ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی و باقی به زبان آلمانی تدریس میشوند. همچنین در این دانشگاه بیش از 50 مرکز تحقیقاتی وجود دارد که دانشجویان می توانند از آن ها برای امور تحقیقاتی خود استفاده کنند. این دانشگاه از تقویم ترمی استفاده کرده و کلاس ها در ماه‌های اکتبر و آوریل آغاز می شوند. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 100 تا 300 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با نحوه پذیرش و شرایط ثبت نام در این دانشگاه به لینک > دانشگاه مونیخ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.lmu.de/en

دانشگاه مونیخ

3. دانشگاه هایدلبرگ آلمان

دانشگاه ‌هایدلبرگ که با نام روبرتو کارولا نیز شناخته می‌شود، به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است که در سال 1386 میلادی در کشور آلمان تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا است. جامعه دانشگاهی این دانشگاه در حال تحقیق در طیف گسترده‌ای از موضوعات هستند که در دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی مستقر در پردیس این دانشگاه فعالیت می‌کنند. این دانشگاه همچنین مفتخر است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی آلمان شناخته شده و در رتبه‌بندی‌های جهانی، اعتبار کشور آلمان را بالا برده است.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان سال اول در سال جاری حدود 1500 یورو است. برای آشنایی با رشته‌های تحصیلی و شرایط ثبت نام در این دانشگاه به لینک > دانشگاه هایدلبرگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-heidelberg.de/en

دانشگاه ‌هایدلبرگ

4. دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم تاسیس شد. این دانشگاه جایگزین دانشگاه سابق Unter Der linden است. در آن زمان دانشجویان تحت فشارهای حکومت شوروی بودند. به همین دلیل تصمیم بر این شد که این دانشگاه با حمایت‌های جهانی در آلمان غربی تاسیس شود. این دانشگاه در حال حاضر در جنوب غربی برلین قرار گرفته و بیش از 30 هزار دانشجو در 150 رشته، در حال تحصیل هستند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 100 تا 300 یورویی را بپردازید. برای آشنایی با شرایط پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه به لینک > دانشگاه آزاد برلین مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.fu-berlin.de/en/index.html

دانشگاه آزاد برلین

5. دانشگاه بن آلمان

دانشگاه بن آلمان، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1818 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان عضوی از 11 موسسه آموزش عالی کشور آلمان به شمار می آید. بیش از 80 رشته تحصیلی دانشگاهی در دانشگاه بن تدریس می‌شوند که همگی برترین رتبه بندی‌ها را در سطح جهانی دارند. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 35 هزار دانشجو را از 140 کشور جهان در رشته‌های مختلف، تربیت می‌کند. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 323 یورویی را بپردازید. برای مطالعه بیشتر درباره این دانشگاه به لینک > دانشگاه بن آلمان مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-bonn.de/en/university

برای چگونگی درخواست ویزای تحصیلی آلمان می توانید به صفحه درخواست ویزای تحصیلی آلمان مراجعه نمایید.

دانشگاه بن

6. دانشگاه ‌گوتینگن آلمان

دانشگاه ‌گوتینگن، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1737 میلادی در آلمان تاسیس شد. این دانشگاه یکی از مراکز تحقیقاتی در آلمان است که امکان تحصیل در بیش از 210 رشته مختلف به جز رشته‌های علوم مهندسی را فراهم ساخته است. در حال حاضر، در این دانشگاه بیش از 30 هزار دانشجو در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکترا، در حال تکمیل کردن دوره آموزشی خود هستند.  

این دانشگاه از دانشجویان مبلغ شهریه 4700 دلار را در سال جاری دریافت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه ‌گوتینگن مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-goettingen.de/en/1.html

دانشگاه ‌گوتینگن

7. دانشگاه توبینگن آلمان

دانشگاه توبینگن، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در برخی رشته ها همچون الهیات، علوم انسانی و تجربی در برترین جایگاه دانشگاه‌های اروپا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1477 در شهر دانشگاهی بادن وورتمبرگ تاسیس شد. این دانشگاه در طول این مدت، جایگاه خود را به عنوان یکی از مراکز اصلی تحقیقات در آلمان حفظ کرده است. این دانشگاه محل تحقیقات یوهانس کپلر اخترشناس برجسته تاریخ بوده است.

شهریه دانشگاه توبینگن در سال 2023 میلادی1500  یورو است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه توبینگن مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://uni-tuebingen.de/en/

دانشگاه توبینگن

8. دانشگاه هومبولت آلمان

دانشگاه هومبولت برلین، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1810 میلادی در شهر برلین تاسیس شد. در لیست افتخارات این دانشگاه 29 جایزه نوبل وجود دارد. این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان و اروپا شناخته می شود. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 500 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه هومبولت برلین مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.hu-berlin.de/en

برای آشنایی با هزینه های تحصیل در آلمان به لینک هزینه تحصیل در آلمان مراجعه نمایید.

دانشگاه هومبولت

9. دانشگاه فرایبورگ آلمان

دانشگاه فرایبورگ، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که به عنوان دانشگاه دولتی تاسیس شد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه قدیمی آلمان بوده و حدود 150 سال پیش در آلمان تاسیس شد. دانشجویان بین‌المللی که حدود 20 درصد دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می‌دهند، از 120 کشور جهان به این دانشگاه آمده اند. 

میزان شهریه درخواستی دانشگاه فرایبورگ در سال جاری، رقمی در حدود 1500 یورو است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه فرایبورگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://uni-freiburg.de/en

دانشگاه فرایبورگ

10. دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن، بزرگترین دانشگاه فنی در کشور آلمان است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان و اروپا نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 45 هزار دانشجو در 150 رشته مختلف دانشگاهی است. حدود 25 درصد این جمعیت را دانشجویان بین‌المللی از 120 کشور دنیا تشکیل می‌دهند. این دانشگاه در حال حاضر به عنوان یک دانشگاه فنی یکپارچه با فعالیت تحقیقاتی بین رشته‌ای شناخته می شود که در حوزه‌های مهندسی، علوم طبیعی و پزشکی متمرکز شده است.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 50 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه فنی آخن مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1

دانشگاه فنی آخن

11. دانشگاه کلن آلمان

دانشگاه کلن آلمان، یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های آلمان و اروپا است که تاسیس آن به سال 1388 میلادی باز می گردد. این دانشگاه در مرکز شهر کلن قرار دارد. این دانشگاه، همواره به عنوان مرجعی برای تحقیقات جدید و آموزش‌های سطح برتر شناخته می‌شده است. شهرت بسیار بالای این دانشگاه در محافل علمی، باعث شده است تا دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف جهان جهت تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کنند. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 250 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه کلن آلمان مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://portal.uni-koeln.de/en/uoc-home

دانشگاه کلن

12. دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در شهر نورنبرگ در سال 1743 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در کشور آلمان است که ارتباط بین صنعت و دانشگاه را همواره حفظ کرده است. در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ به دانشجویان بین‌المللی توجه ویژه‌ای می شود. از 260 رشته تدریس شده در این دانشگاه، حدود 50 رشته تنها برای دانشجویان بین‌المللی و با توجه به درخواست‌هایی که داشته‌اند، تشکیل شده است. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 500 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه ارلانگن نورنبرگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.fau.eu/

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

13. دانشگاه مونستر آلمان

دانشگاه مونستر، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته می‌شود. این دانشگاه که در نوردراین وستفالن تاسیس شده است، در حال حاضر بیش از 45 هزار دانشجو را در رشته‌های مختلف تربیت می کند. همچنین این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقات بین رشته‌ای در اروپا شناخته می شود.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 300 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه مونستر مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-muenster.de/en/

دانشگاه مونستر

14. موسسه فناوری کارلسروهه

موسسه فناوری کارلسروهه، از برترین دانشگاه های آلمان است که به عنوان یکی از اعضای انجمن هلمهولتز شناخته می‌شود. موسسه فناوری کارلسروهه حاصل ادغام دانشگاه کارلسروهه و مرکز تحقیقاتی کارلسروهه در سال 2009 بوده است. مرکز تحقیقات کارلسروهه سال 1956 و بخش دانشگاهی کارلسروهه در سال 1825 میلادی تاسیس شد. ادغام این دانشگاه و مرکز تحقیقاتی باعث شده است تا یکی از 20 دانشگاه برتر کشور آلمان را داشته باشیم.

شهریه درخواستی دانشگاه موسسه فناوری کارلسروهه در سال جاری، رقمی در حدود 1500 یورو است. برای آشنایی بیشتر درباره شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه کارلسروهه مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.kit.edu/english/

موسسه فناوری کارلسروهه

15. دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ، از برترین دانشگاه های آلمان است که به عنوان یکی از جدیدترین دانشگاه‌های کشور آلمان نیز به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 1919 میلادی در ناحیه مرکزی روترباوم در شهر هامبورگ تاسیس شد. دانشگاه هامبورگ در ابتدای دوران تاسیس خود دارای 4 دانشکده مختلف بود. با این حال به مرور زمان، تعداد این دانشکده‌ها افزایش داشته است. در حال حاضر، بیش از 180 موسسه و مرکز تحقیقاتی متعلق به این دانشگاه در سطح شهر هامبورگ پراکنده شده‌اند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 700 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه هامبورگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-hamburg.de

دانشگاه هامبورگ

16. دانشگاه لایپزیگ آلمان

دانشگاه لایپزیگ که در سال 1409 میلادی تاسیس شد، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های آلمان نیز شناخته می‌شود. آموزش در این دانشگاه در هر دوره ای ادامه داشته است؛ حتی در جنگ های جهانی نیز این دانشگاه به فعالیت خود ادامه داده است. این دانشگاه دارای 14 دانشکده مختلف بوده و یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های دانشگاهی در کشور آلمان در سال 1543 میلادی، در آن قرار گرفته است.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 194 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه لایپزیگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-leipzig.de/en

دانشگاه لایپزیگ

17. دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن، یکی از بزرگترین و برترین دانشگاه های آلمان است که در شهر درسدن واقع شده است. این دانشگاه در سال 1828 میلادی با نام موسسه فنی رویال ساکسون تاسیس شد. ساختمان‌های پردیس این دانشگاه در جنوب شهر درسدن قرار دارند و 18 دانشکده مختلف را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه چند رشته‌ای و مدرن در کشور آلمان شناخته می‌شود.

شهریه درخواستی دانشگاه صنعتی درسدن در سال جاری رقمی در حدود 2500 یورویی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه صنعتی درسدن مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://tu-dresden.de/?set_language=en

دانشگاه صنعتی درسدن

18. دانشگاه فنی برلین 

دانشگاه فنی برلین (TU Berlin)، یکی دیگر از برترین دانشگاه های آلمان است که ریشه آن به سال 1879 باز می گردد. دانشگاه فنی برلین عضو TU9 نمی باشد. این دانشگاه، فارغ التحصیلان بسیار برجسته‌ای از جمله فریتس هابر و ورنر فون براون را در طول تاریخ خود داشته است.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام را در هر ترم بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه فنی برلین مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.tu.berlin/en/

دانشگاه فنی برلین

19. دانشگاه وورتسبورگ آلمان

دانشگاه وورتسبورگ که نام اصلی آن جولیوس ماکسیمیلیانس وورتسبورگ است، یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های آلمان است که در شمال باواریا قرار دارد. تاسیس این دانشگاه به سال 1402 میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه در جنگ جهانی دوم به طور کامل نابود شد. بازسازی آن در سال‌های دهه 60 میلادی و در حاشیه شهر انجام شد. در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در 10 دانشکده مختلف این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 150 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش در این دانشگاه به لینک > دانشگاه وورتسبورگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-wuerzburg.de/en/university/

دانشگاه وورتسبورگ

20. دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز 

دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است که در راینلند فالتز واقع شده است‌. این دانشگاه در سال 1477 میلادی تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 10 دانشکده دارد که در حوزه‌های مختلف علمی در حال آموزش دانشجویان هستند. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 337 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه به لینک > دانشگاه یوهانس گوتنبرگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://homepage.uni-mainz.de/

دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز

21. دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم از برترین دانشگاه های آلمان به شمار می آید. این دانشگاه محل تحصیل بیش از 45000 دانشجو است که در این بین، حدود 6000 دانشجو از 130 کشور جهان به این دانشگاه آمده اند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 300 یورویی را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با نحوه پذیرش در این دانشگاه به لینک > دانشگاه رور بوخوم مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.ruhr-uni-bochum.de/en

دانشگاه رور بوخوم

22. دانشگاه کیل آلمان

دانشگاه کیل، یک دانشگاه دولتی در ایالت شلسویگ هولشتاین آلمان است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 1665 میلادی تاسیس شد. در آن زمان چهار دانشکده مختلف داشت که در حال حاضر به 8 دانشکده گسترش یافته است. این دانشگاه، محل تحصیل بیش از 25 هزار دانشجو است که در 85 رشته در حال تحصیل هستند. در کل می‌توان گفت که دانشگاه کیل به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی به حساب می‌آید.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 267 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه کیل مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-kiel.de/en

دانشگاه کیل

23. دانشگاه پزشکی برلین

دانشگاه پزشکی برلین که با نام چاریته شناخته می‌شود، از برترین دانشگاه های آلمان در حوزه پزشکی بوده و در اصل، یک بیمارستان دانشگاهی است. این بیمارستان دانشگاهی در سال 1710 میلادی به عنوان یک مرکز برای مداوای بیماران مبتلا به طاعون تاسیس شد. در این محل، در کنار فعالیت درمانی به آموزش دانشجویان در رشته‌های مختلف پرداخته می شود. دانشگاه پزشکی برلین یا چاریته به عنوان زیر مجموعه ای از دو دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه هومبولت برلین است.

شهریه درخواستی دانشگاه پزشکی برلین در سال جاری رقمی در بین 6 تا 8 هزار یورو است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این دانشگاه می توانید به صفحه > دانشگاه پزشکی برلین مراجعه بفرمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.charite.de/en/

دانشگاه پزشکی برلین

24. دانشگاه اشتوتگارت

دانشگاه اشتوتگارت، یکی از برترین دانشگاه های آلمان در حوزه های فنی است که یکی از اعضای انجمن TU9 است. قدمت این دانشگاه به عصر انقلاب صنعتی اروپا باز می‌گردد و در حوزه فنی و مهندسی شهرت جهانی دارد. این دانشگاه دارای دو پردیس در مرکز و حومه شهر است. به طور کلی 10 دانشکده در این دو پردیس دانشگاهی قرار گرفته اند.

شهریه درخواستی دانشگاه پزشکی برلین در سال جاری رقمی در بین 1500 یورو است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه اشتوتگارت مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-stuttgart.de/en/

دانشگاه اشتوتگارت

25. دانشگاه ماربورگ آلمان

دانشگاه ماربورگ، قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در جهان است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های آلمان شناخته می‌شود. دانشکده پزشکی این دانشگاه به عنوان یکی از باسابقه‌ترین دانشکده‌ها در این حوزه در آلمان است. پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه هسن، در فاصله‌ای نه چندان دور از شهر فرانکفورت قرار گرفته است. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 267 یورویی را بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه ماربورگ مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-marburg.de/en

دانشگاه ماربورگ

26. دانشگاه فریدریش شیلر ینا 

دانشگاه ینا که در سال 1558 میلادی تاسیس شد، یکی از برترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه که با نام موسس خود یعنی فریدریش شیلر ینا نیز شناخته می‌شود، مرکز شکل‌گیری دوره‌های ادبی مختلف بوده و در طول زمان‌های مختلف، سالم مانده است. هم اکنون حدود 3000 دانشجوی بین‌المللی از 100 کشور دنیا در حال تحصیل در این دانشگاه هستند که بخشی از جامعه 20 هزار دانشجویی این دانشگاه را تشکیل میدهند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام در هر ترم را بپردازید. برای آشنایی بیشتر با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه ینا مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-jena.de/en

دانشگاه فریدریش شیلر ینا

27. دانشگاه گیسن آلمان

دانشگاه گیسن، یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های آلمانی زبان است که در تدریس و مطالعات فرهنگی و علوم تجربی، سابقه ای طولانی دارد. مطالعات بین رشته‌ای در این دانشگاه با جدیت ادامه دارد و محققان در حوزه‌های پزشکی انسانی، دامپزشکی، روانشناسی، علوم ورزشی کشاورزی و تغذیه در حال تحقیق هستند. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه امتیاز ویژه ای را از بابت فرصت‌های تحقیقاتی پیدا می‌کنند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 267 یورویی را بپردازید. برای آشنایی کامل با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه گیسن مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-giessen.de/jlyou/en/index.html

دانشگاه گیسن

28. دانشگاه صنعتی دارمشتات

دانشگاه صنعتی دارمشتات که در لیست برترین دانشگاه های آلمان قرار گرفته است، در قرن نوزدهم به عنوان مدرسه عالی تجارت تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 25000 دانشجو در 5 پردیس دانشگاهی خود است که بیش از 110 رشته در آن‌ها تدریس می‌شود. تکنولوژی و فناوری در تمامی رشته‌های تخصصی این دانشگاه رسوخ کرده است و امروزه این دانشگاه چندین شراکت علمی را با شرکت‌ها و نهادهای تحقیقاتی بین المللی منعقد کرده است. 

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 267 یورویی را بپردازید. برای آشنایی کامل با این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه صنعتی دارمشتات مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.tu-darmstadt.de/index.en.jsp

دانشگاه صنعتی دارمشتات

29. دانشگاه سارلند آلمان

دانشگاه زارلند یا سارلند، یکی از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان است که در لیست برترین دانشگاه های آلمان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1948 در نزدیکی شهر هامبورگ و با حمایت دولت فرانسه تاسیس شد. این دانشگاه همچنین میزبان چندین موسسه تحقیقات بین‌المللی در حوزه‌های مختلف است که فرصت ایده آلی را برای دانشجویان برتر فراهم کرده است.

شهریه درخواستی دانشگاه سارلند در سال جاری رقمی در بین 5 تا 15 هزار دلار است. برای آشنایی کامل با شرایط پذیرش این دانشگاه حتما به صفحه دانشگاه سارلند مراجعه نمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-saarland.de/en/home.html

دانشگاه زارلند

30. دانشگاه رگنسبورگ

دانشگاه رگنسبورگ، یک دانشگاه دولتی است که در رده‌بندی برترین دانشگاه های آلمان قرار دارد. تاسیس این دانشگاه به سال 1487 میلادی باز می‌گردد و این دانشگاه توسط دوک آلبرشت چهارم تاسیس شده است. محل تاسیس این دانشگاه هم در شهر رگنسبورگ است که قدمت آن به دوران قرون وسطی باز می‌گردد. دانشگاه رگنسبورگ تنها دارای یک پردیس مرکزی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه از جمله دانشکده‌های برجسته آن است و به همراه دانشکده‌های دیگر این دانشگاه، جایگاه مناسبی را برای این دانشگاه‌ کسب کرده‌اند.

تحصیل در این دانشگاه رایگان است و تنها باید شهریه ثبت نام 140 یورویی را بپردازید. برای اطلاعات بیشتر به صحفه > دانشگاه رگنسبورگ مراجعه بفرمایید.

آدرس این دانشگاه: https://www.uni-regensburg.de/en

دانشگاه رگنسبورگ

درخواست مشاوره رایگان

5 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *