شرایط شغل فروشگاه موبایل در عمان

در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با مراحل و شرایط راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان آشنا کنیم.

برای آشنایی با بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت کاری و شرایط هر یک در پذیرش مهاجران می توانید به لینک » کشورهای عربی برای مهاجرت کاری مراجعه فرمائید.

مراحل و مجوز فروشگاه موبایل در عمان

نحوه راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان (مراحل و مجوزها)

برای راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان باید مراحلی را که توسط اتاق بازرگانی و صنعت عمان اعلام شده‌اند، طی نمایید.

  • در گام اول شما باید حوزه فعالیتی خود را در کشور عمان به ثبت برسانید و تأییدیه اولیه را از وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان دریافت کنید.
  • پس از دریافت تأییدیه‌های لازم باید برای دریافت کارت مالیاتی اقدام کنید. کارت مالیاتی یکی دیگر از ملزومات فعالیت تجاری به‌عنوان فروشنده موبایل و لوازم جانبی در عمان خواهد بود. کارت مالیاتی توسط اداره مالیات عمان برای کسب‌وکارهای مختلف صادر می‌شود.
  • در گام بعدی شما باید در سازمان دولتی بیمه اجتماعی عمان ثبت‌نام کرده و شماره بیمه اجتماعی را برای کسب‌وکار خود دریافت کنید.
  • متقاضیان راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان باید مجوز شهرداری را از شهرداری محل راه اندازی فروشگاه دریافت کنند. همچنین ممکن است نیاز باشد تا گواهینامه‌های مختلفی همچون عدم سوءپیشینه و گواهی بدون اعتراض را از شهرداری دریافت کنید.
  • به‌عنوان صاحب کسب‌وکار فروشگاه موبایل و لوازم جانبی شما باید مجوز و گواهی ایمنی آتش‌نشانی را از سازمان دفاع شهری و آمبولانس عمان دریافت کنید. همچنین نیاز خواهد بود تا مجوز محیط‌زیست را از وزارت محیط‌زیست و اقلیم عمان برای کسب‌وکار خود دریافت کنید.
  • همانند هر یک از کسب‌وکارهای در حال فعالیت در کشور عمان شما باید گواهی سلامت را از وزارت بهداشت این کشور دریافت کنید.
  • اگر کار واردات موبایل و لوازم جانبی را به‌صورت انحصاری دنبال می‌کنید، باید گواهی ترخیص کالا از گمرک را از پلیس سلطنتی عمان دریافت کنید.
  • درصورتی‌که تمایل به فعالیت در حوزه تعمیرات موبایل داشته باشید، احتمالاً از شما مدارک تخصصی برای فعالیت در این حوزه را درخواست کنند.

در کل در نظر داشته باشید که این مجوزها و هزینه‌ها ممکن است بسته به مکان، اندازه و ماهیت فروشگاه شما متفاوت باشند.

آدرس وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان:

https://www.business.gov.om/ieasy/wp/en/

هزینه اجاره مغازه فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در مناطق مختلف مسقط:

برای راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان مسلماً به محلی برای تأسیس فروشگاه نیاز خواهید داشت. اگر تمایل به اجاره مکانی برای این کار داشته باشید، می‌توانید محل‌های مختلفی را برای این کار انتخاب کنید. یکی از پیشنهادات برای راه اندازی چنین فروشگاهی در شهر مسقط عمان می‌تواند در منطقه‌ای مانند الخویر باشد. هزینه اجاره در این منطقه از 500 ریال تا 6000 ریال عمان بسته به محل و اندازه فروشگاه خواهد بود.

یک واحد تجاری در بازار الخود مسقط با هزینه ای در حدود 500 تا 600 ریال عمان در دسترس خواهد بود. اگر تمایل به راه اندازی فروشگاه خود در پاساژهای شهر مسقط داشته باشید، هزینه اجاره ماهیانه می‌تواند از 200 ریال تا 1000 ریال عمان بسته به محل مغازه و اندازه آن باشد.

برای آشنایی با مزایا، شرایط و روش‌های مهاجرت کاری به عمان می توانید به لینک » مهاجرت کاری به عمان مراجعه نمائید.

هزینه تجهیزات فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان چقدر است؟

برای راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان شما نیاز به لوازم چندانی برای فروشگاه خود نخواهید داشت. تنها لازم است تا چندین ویترین فروشگاهی برای قرار دادن انواع موبایل و لوازم جانبی تهیه کنید. البته بسته به سطح امکاناتی که تمایل دارید تا در فروشگاه خود نصب کنید، قادر خواهید بود تا از سکوهایی برای تست و بررسی موبایل‌های مختلف توسط کاربران استفاده کنید.

هزینه دیگری که برای راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان باید در نظر داشته باشید، مربوط به خرید انواع موبایل و لوازم جانبی خواهد بود. در کنار هزینه‌ای که برای اجناس مذکور پرداخت می‌کنید، باید حدود 5 درصد عوارض گمرکی واردات کالا را به همراه 5 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده به حساب دولت پرداخت کنید. البته درصورتی‌که موبایل و لوازم جانبی را از تأمین‌کنندگان داخلی خریداری نمایید، این هزینه‌ها از قبل پرداخت شده‌اند و بر قیمت نهایی هر یک از اجناس کشیده شده‌اند.

هزینه اجاره مغازه و تجهیزات موبایل

حقوق پرسنل فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان

بسته به اندازه فروشگاه موبایل و لوازم جانبی شما در شهر مسقط کشور عمان، نیاز به استخدام یک یا چند پرسنل برای فروشگاه خود خواهید داشت. اگر خودتان مسئولیت مدیریت فروشگاه را بر عهده خواهید گرفت، نیازی به استخدام فردی برای این سمت با حقوق ماهیانه حدوداً 1000 ریال عمان نخواهید داشت. پرسنل فروش موبایل و لوازم جانبی در حال حاضر در شهر مسقط حدود 300 ریال عمان در ماه حقوق دریافت می‌کنند.

برای آشنایی با بهترین کشور عربی برای مهاجرت ایرانیان و وضعیت کشورهای عمان و قطر می توانید به لینک » کشور های عربی برای مهاجرت مراجعه نمائید.

استخدام پرسنل فروشگاه موبایل در عمان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط و مراحل راه اندازی فروشگاه موبایل و لوازم جانبی در عمان آشنا کردیم. در پایان درصورتی‌که تمایل دارید تا وارد بازار موبایل و لوازم جانبی کشور عمان شوید، قادر خواهید بود تا در حوزه‌های مختلف این حوزه از فروش گرفته تا تعمیرات و خدمات پس از فروش به فعالیت بپردازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از راهنمایی‌های وکلای مهاجرتی و کارشناسان ویزا 724 بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول

1. آینده صنعت موبایل و کالای دیجیتال در کشور عمان چگونه است؟

کشور عمان بازار بسیار بزرگ و روبه‌رشدی را برای تلفن همراه و لوازم جانبی دارد. بر طبق تحقیقات صورت گرفته در سال‌های گذشته ضریب نفوذ تلفن همراه در این کشور بیش از 150 درصد است. همچنین این کشور به دلیل برخورداری از یک جمعیت جوان که بیش از 60 درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل داده‌اند، بازار بسیار ایده‌آلی را برای فروش موبایل و لوازم جانبی دارد.

2. آیا امکان واردات موبایل به‌صورت مستقیم از شرکت سازنده وجود خواهد داشت؟

بله این امکان وجود دارد که شما به‌عنوان واردکننده رسمی موبایل و لوازم جانبی در کشور عمان به فعالیت بپردازید. با این حال، چنین کاری ممکن است که برای هر برندی میسر نباشد. از این بابت بهتر است تا قبل از ورود به این عرصه درباره آن به طور کامل تحقیق کنید.

درخواست مشاوره رایگان

3 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *