سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا

سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا پرتالی برای کارگران ماهر با سابقه کار خارجی است که می خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند. برای واجد شرایط بودن باید تمام حداقل شرایط را در کار ماهر، توانایی زبان و تحصیلات داشته باشید.

شرایط بعدی

اگر شرایط بالا (کار ماهر، توانایی زبان و تحصیلات) را داشتید ، باید در این موارد هم واجد شرایط باشید: سن، پیشنهاد شغلی معتبر و سازگاری (چقدر احتمال دارد در اینجا مستقر شوید). این عوامل بخشی از یک شبکه 100 امتیازی هستند که برای ارزیابی واجد شرایط بودن برای برنامه کارگران ماهر فدرال استفاده می شود. چقدر خوب بودن شما در هر یک از 6 فاکتور  باعث کسب امتیاز می‌شود. در حال حاضر نیز نمره قبولی 67 امتیاز است. دولت کانادا از امتیازها برای ارزیابی واجد شرایط بودن شما برای برنامه کارگر ماهر فدرال استفاده می کند. هنگامی هم که در گروه اکسپرس اینتری قرار گرفتید، از سیستم دیگری برای رتبه بندی پروفایل شما استفاده می شود. کانادا کاندیداهایی که بالاترین رتبه را دارند را از این گروه انتخاب می کند و از آنها برای اقامت دائم دعوت می کند.

سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا

شما باید از طریق این لینک، درخواست خود را ثبت و برای خود پروفایل بسازید. قبل از عضویت در سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا، باید اطمینان خاطر پیدا کنید که در “طبقه بندی ملی مشاغل کانادا” یا NOC ، شغل شما وجود دارد. این لیست دارای چهار طبقه بندی (از TEER 0 تا TEER 3) است. شما باید نشان دهید که در حین کار در شغل اصلی خود، وظایف تعیین شده در بیانیه اصلی شرح شغلی  NOC را انجام دادید و با آنها آشنا هستید. تجربه کاری شما باید :

  • دقیقا در “طبقه بندی ملی مشاغل کانادا” یا NOC باشد
  • دارای دستمزد یا پورسانت بوده باشد (کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون مزد حساب نیست)

سایت ثبت نام اسکیل ورکر کانادا

 

کار نیمه وقت یا دانشجویی

تجربه کاری شما باید اینجا هم کار با حقوق، شامل دستمزد یا کمیسیون باشد. آنها کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق را در نظر نمی گیرند. برای کار پاره وقت، می توانید بیشتر یا کمتر از 20 ساعت در هفته کار کنید (به طور موقت 40 ساعت شده است) تا زمانی که به 1560 ساعت برسد. آنها ساعتی را که بیش از 30 در هفته کار کنید، محاسبه نمی کنند. همچنین تجربه ی کاری که در حین تحصیل به دست آورده‌اید، ممکن است جزو حداقل امتیاز شما بشود. به  شرطی که:

  • دستمزد یا کمیسیون برایش پرداخت می شده
  • مستمر بوده (بدون فاصله در اشتغال)

مراحل ثبت نام اسکیل ورکر کانادا

برای ثبت نام اسکیل ورکر کانادا، افراد همواره باید سایت ها و مراجع رسمی دولت کانادا را مورد استفاده قرار دهند. دولت کانادا با ایجاد برنامه های مخصوص ورود متقاضیان متخصص، آماده حمایت از افراد در این زمینه می باشد. از جمله فاکتور ها و ملاک های مهمی که در انتخاب دولت کانادا اهمیت زیادی دارد می توان به سن، تحصیلات، سابقه کاری، وضعیت اشتغال و وضعیت زبان اشاره کرد. مسلما همه این موارد اهمیت زیادی داشته و می توانند روند مهاجرت را تحت تاثیر خود قرار دهند.

برای ثبت نام اسکیل ورکر کانادا شما باید از لینک های معرفی شده در این صفحه استفاده کنید. این لینک ها به وب سایت رسمی دولت کانادا متصل بوده و می توانند فرم های مورد نیاز برای ثبت نام این روش مهاجرتی را در اختیارتان قرار دهند. فقط به خاطر داشته باشید که ثبت اطلاعات درست اهمیت زیادی دارد. در صورتی که شما برای ثبت نام اسکیل ورکر کانادا اطلاعات اشتباه وارد کنید، با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

برای طی کردن این پروسه در ابتدا شما باید در سایت ثبت نام کنید. در مرحله بعد شما باید پروفایل اکسپرس انتری خود را ایجاد نمایید. در نهایت شما می توانید وارد لیست رده بندی این دولت شوید.

ثبت نام اسکیل ورکر کانادا

آیا راه دیگری برای دنبال کردن این روند وجود دارد؟

شاید شما هم از خود می پرسید که آیا راه دیگری برای ثبت نام اسکیل ورکر کانادا وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نه! دولت کانادا در طی فرآیند اینترنتی کردن پروسه های مهاجرتی، این پروسه را نیز به صورت آنلاین طراحی کرده است. البته، شما می توانید از خدمات وکلای حرفه ای فعال در این زمینه استفاده کنید تا به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به مهاجرت اقدام نمایید.

به خاطر داشته باشید که ثبت نام اولیه حتما باید از طریق وب سایت رسمی دولت کانادا صورت گیرد.

درخواست مشاوره رایگان

11 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. سیامک حضرتی  ;h,hk

    سلام میخوام از طریق اسکیل وورکر درخواست ویزا و کار کنم

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *