ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به دو نوع تقسیم می شود :

1- ویزای یک بار ورود

این نوع ویزا به طور کلی برای یک دوره حداکثر 6 ماهه صادر می شود.

2-  ویزای چندبار ورود (multiple)

ویزای مولتی حداکثر تا 10 سال یا به تاریخ انقضای گذرنامه یا ویزای ورود مجدد عطا می شود، متقاضی می تواند برای ویزای ویزیتور کانادا به هر دو صورت اقدام کند.

جهت اخذ ویزای توریستی کانادا به صفحه ویزای توریستی مراجعه کنید.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

 • پاسپورت معتبر
 • اثبات سلامتی
 • نداشتن سابقه جنایی یا محکومیت های مرتبط با مهاجرت
 • اثبات داشتن تمکن مالی جهت پشتیبانی شما در طول مدت اقامت
 • مدت زمان برنامه ریزی شده جهت اقامت موقت شما
 • ارائه مدارکی مبنی بر قصد بازگشت به کشور، مانند مدارک شغلی، پیوندهای خانوادگی، دارایی های مالی و املاک و …

در صورت عدم ارائه هر یک از موارد مذکور احتمال رد درخواست ویزای توریستی شما افزایش می یابد. دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی را به طور کلی بررسی می کنیم.

* نکته: خدمات ویزای توریستی کانادا در ویزا724 به سه شکل ارائه می شود؛ برای اطلاع از هزینه ها و شرایط آن می توانید به لینک > هزینه ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

جهت رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا به صفحه رفع ریجکتی مراجعه نمایید. 

ریجکتی ویزای توریستی براساس تاریخچه سفر

رد درخواست ویزای توریستی براساس سابقه سفر مشکل است، اما می تواند با اپلیکشن های جدید قابل حل باشد. احتمال ریجکت شدن متقاضیانی که قبلا سفری به خارج از کشور خود نداشته یا اینکه دفعات بسیار کمی سفر خارجه داشته اند، وجود دارد. حتی گاهی اوقات متقاضیانی که تاریخچه سفر گسترده ای دارند هم رد درخواست می شوند. توصیه می شود قبل از درخواست برای ویزای توریستی کانادا نسبت به قوی کردن تاریخچه سفر خود، از طریق سفر به کشورهای دیگر، خصوصا کشورهای اروپایی، اقدام نمایید.

ریجکتی ویزای توریستی براساس هدف سفر

مشخص نبودن علت سفر یکی از دلایل مهمی است که منجر به رد درخواست ویزای توریستی کانادا می شود. عدم ارائه جزئیات کافی مبنی بر دلیل سفر در فرم درخواست شما آفیسر پرونده را متقاعد نخواهد کرد. بعنوان مثال اگر دیدار با دوستان را بعنوان علت سفر در درخواست خود قید کرده باشید، این دلیل برای آفیسر پرونده کاملاً مبهم و غیرقابل قبول است. اما اگر متقاضی علت سفر را شرکت در مراسم ازدواج دوست خود قید کند و کارت دعوت را ضمیمه پرونده کند دلیل محکم تری برای آفیسر محسوب می شود.

ریجکتی ویزای توریستی براساس وابستگی خانوادگی

رد درخواست ویزای توریستی براساس وابستگی های خانوادگی چه در کشور کانادا و چه در محل اقامت یا هر دو، دلیل بسیار رایجی است. اگر یکی از اعضای خانواده متقاضی در کانادا باشند می تواند دلیل محکمی برای ریجکتی باشد، زیرا این یکی از دلایلی است که شخص ممکن است در پایان اقامت خود مایل به ترک کانادا نباشد. برای مثال، اگر متقاضی برای ملاقات همسرش در کانادا درخواست می دهد و تمام اعضای خانواده وی در کشور خودش باشند، مستلزم توضیح دقیق در مورد ماهیت روابط متقاضی چه در کانادا و چه در کشور خود می باشد.

ریجکتی ویزای توریستی براساس وضعیت مهاجرتی

به منظور ارائه درخواست برای ویزای توریستی کانادا، متقاضی طبق قانون موظف است هنگام ارائه درخواست، در کشور خود وضعیت قانونی داشته باشد. علاوه بر داشتن وضعیت قانونی، متقاضی همچنین باید برای حداقل مدت زمان در آن کشور پذیرفته شده باشد در غیر این صورت درخواست ویزا رد خواهد شد. متقاضی باید هنگام درخواست ویزای توریستی، مدارک کافی مبنی بر وضعیت قانونی خود در کشور محل اقامت ارائه دهد، در غیر این صورت درخواست رد خواهد شد.

رد درخواست ویزای توریستی

ریجکتی ویزای توریستی براساس وضعیت مالی و دارایی های شخصی

هنگام درخواست ویزای توریستی کانادا باید به افسر مهاجرت ثابت کنید که توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه های سفر خود از جمله هزینه بلیط رفت و برگشت و هزینه های گردشگری، غذا، اقامت و … را دارید.

اگر افسر اداره مهاجرت متقاعد نشده باشد که شما بودجه کافی برای پرداخت هزینه سفر خود براساس دارایی های شخصی و وضعیت مالیتان، را ندارید، درخواست شما رد خواهد شد. همچنین، توجه داشته باشید که «دارایی‌های شخصی و وضعیت مالی» به وجوهی اطلاق می‌شود که متقاضی ویزا در اختیار دارد و به آن دسترسی دارد، نه شخص دعوت‌کننده از کانادا. درخواست برای ویزای کانادا نیز باید شامل اطلاعات مالی و مدارک مربوط به شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد که شهروند خارجی را برای بازدید دعوت کرده است، اما متقاضی ویزا نیز باید وجوه خود را نشان دهد.

ریجکتی ویزای توریستی براساس وضعیت شغلی متقاضی

از آنجایی که برای متقاضیان ویزای کانادا اثبات داشتن بودجه کافی برای تامین هزینه سفر خود به کانادا بسیار مهم است، همچنین مهم است که نشان دهند این پول از کجا آمده است. بهترین راه برای نشان دادن منبع سرمایه آنها اثبات شاغل بودن آنهاست. اگر متقاضیان ویزای کانادا در زمان درخواست خود شغلی نداشته باشند، در معرض خطر بالاتری برای شکستن شرایط ورود و اقامت در کانادا هستند. شغل متقاضی در کشور مبدا یکی از قوی ترین پیوندهایی است که می توانند نشان دهنده بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود باشد.

خوداشتغالی یا ثبت نام تمام وقت در دانشگاه نیز یک پیوند قوی با کشور مبدا است. اگر متقاضی محصل و شاغل نباشد، یک چالش مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا است.

اگر نرخ بیکاری در کشور محل اقامت متقاضی ویزا بالا باشد، این امر می تواند تاثیر منفی بر درخواست ویزای کانادا داشته باشد. افسر ممکن است معتقد باشد که متقاضی احتمالاً در نتیجه سفر به کانادا شغل خود را از دست می دهد، یا اگر در حال حاضر شغلی ندارد احتمال پیدا کردن شغل بسیار دشوار است. چشم انداز استخدام در کشور محل اقامت می تواند به عنوان دلیلی برای ریجکتی ویزا باشد.

ریجکتی ویزای توریستی براساس مدت اقامت پیشنهادی

از آنجایی که بازدیدکنندگانی که وارد کانادا می شوند می توانند حداکثر تا 6 ماه در کانادا حضور داشته باشند، مگر اینکه آژانس خدمات مرزی کانادا هنگام ورود به آنها توصیه دیگری به آنها داده باشد، بسیاری از مردم معتقدند که باید “6 ماه” را به عنوان مدت اقامت پیشنهادی خود در ویزای بازدیدکننده ذکر کنند. با این حال، “طول مدت اقامت پیشنهادی” دلیل بسیار رایجی برای رد درخواست ویزای توریستی است. درخواست حداکثر زمان مجاز برای بازدیدکنندگان در کانادا معمولاً توسط افسران، معقول تلقی نمی شود و این احتمال را بیشتر می کند که متقاضی به موقع از آنجا خارج نشود.

نکات مهم :

* در صورتی که IRCC معتقد باشد که اسناد یا اطلاعاتی که ارائه کرده‌اید واقعی نیستند، این به تنهایی دلیلی برای رد درخواست طبق قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان برای ارائه مدارک نادرست است. اگر متقاضی هر نوع ویزا یا مهاجرت به کانادا، توسط IRCC تشخیص داده شود که مدارک ارائه شده جعلی می باشند، در این صورت برای مدت معینی (حدودا 5 سال) از ورود به کانادا منع می شود و هرگونه درخواست مهاجرتی آینده با شک و تردید نگریسته می شود.

*  هنگامی که افسر مهاجرت تصمیم به رد درخواست می گیرد، طبق قانون موظف است دلایل تصمیم را مستند کند. می‌توانید درخواستی را برای دریافت یادداشت‌های افسر، درباره علت رد درخواست ارسال کنید. داشتن یادداشت‌های GCMS برای درخواست ویزای رد شده به شما کمک می‌کند آنچه را که در درخواست جدید خود وارد می‌کنید تغییر دهید تا شانس خود را برای رفع ریجکتی یا درخواست مجدد افزایش دهید.

*  متقاضیانی که درخواست ویزای آنها ریجکت شده باشد، می توانند از دادگاه فدرال کانادا و کمیسیون حقوق بشر کانادا درخواست بازنگری مجدد کنند. 

دلایل ریجکتی ویزای توریستی 

منبع : dfimmigration.ca

درخواست مشاوره رایگان

8 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. نسيم

  سلام
  خدا قوت
  با توجه به دارا بودن دعوت نامه از خواهرم که اقامت کانادا را دارند برای کانادا اما ویزای توریستی مرا ریجکت نمودن و برای بار دوم با دلایل محکم تر مثل مبلغ بیشتر برای تمکن و سند خانه و ماشین و داشتن پدر و مادر که بیمار و سن بالا که نیاز به مراقبت دارن و تعهد قانونی والدین مبنی به برگشت من به ایران و اماشغلم که به صورت پروژه ای و خصوصی کار می کنم اما مجدد بدلیل عدم تای خانوادگی پرونده را ریجکت کردن لطفأ راهنمایی بفرمایید راهی هست پرونده مجدد برای گرفتن ویزا به جریان بگذاریم ؟
  و سوال دوم آیا پرونده را به دادگاه بفرستیم چقدر احتمال درست شدن و اخد ویزا هست ؟
  و سؤال آخر آیا مجدد پرونده را به جریان بیندازیم و دادگاه آیا برای اقدامهای بعدی و کشورهای دیگر به مشکل بر نمی خورم؟
  ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *