کار فروشگاه لوازم خانگی در عمان

در این مقاله از ویزا 724 قصد داریم تا شما را با هزینه‌ها و مراحل راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان آشنا کنیم. همچنین می‌خواهیم شما را با یک تخمین حدودی از میزان سود خالص کسب‌وکار شما به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار فروشگاهی لوازم خانگی در عمان آشنا کنیم.

برای آشنایی با مزایا، شرایط و روش‌های مهاجرت کاری به عمان می توانید به لینک » مهاجرت کاری به عمان مراجعه فرمائید.

مراحل راه اندازی لوازم خانگی در عمان

نحوه راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان (مراحل و مجوزها)

برای راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان باید مراحلی را طی کنید که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

 • ثبت شرکت تجاری در حوزه فروش لوازم خانگی. اولین گام رسمی شما برای راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان مربوط به ثبت شرکت تجاری در این حوزه خواهد بود. برای این کار می‌توانید از انواع روش‌های ثبت شرکت در عمان استفاده کنید و کسب‌وکار خود را به ثبت برسانید. برای ثبت شرکت در کشور عمان باید به وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری این کشور مراجعه کنید.
 • دریافت مجوزهای لازم از ارگان‌های مربوطه. گام دوم برای راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان مربوط به دریافت مجوزهای لازم برای شروع کسب‌وکار در این حوزه است. برای این کار شما باید مجوزهای مربوطه را از ارگان‌هایی همچون شهرداری، پلیس سلطنتی عمان، وزارت نیروی انسانی و… دریافت کنید.
 • افتتاح حساب برای کسب‌وکار لوازم خانگی. در گام بعدی شما باید یک حساب بانکی به نام شرکت ثبت شده خود در عمان افتتاح کنید. این حساب برای خرید و فروش‌های انجام شده در فروشگاه شما در آینده مورد نیاز خواهد بود.

آدرس وب سایت رسمی وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان:

https://www.business.gov.om/ieasy/wp/en/

هزینه اجاره سالن فروشگاه لوازم خانگی در مسقط:

برای راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان قاعدتاً به اجاره یک مکان برای راه‌اندازی فروشگاه نیاز خواهید داشت. هزینه‌ها برای اجاره چنین مغازه‌ای بسته به محل انتخابی می‌توانند بسیار متفاوت باشند. به طور مثال یک مغازه 70 متری در خیابان الرئیسی شهر مسقط با اجاره ماهیانه 1000 ریال عمان در دسترس قرار گرفته است. مغازه دیگری با مساحت 45 مترمربع در خیابان سلطان قابوس شهر مسقط با اجاره ماهانه 650 ریال عمان در دسترس قرار گرفته است. مغازه‌ای دیگر با متراژ 170 مترمربع در منطقه شطی القروم شهر مسقط با اجاره ماهانه 2000 ریال عمان در دسترس قرار گرفته است.

استخدام پرسنل لوازم خانگی در عمان

حقوق پرسنل فروشگاه لوازم خانگی در عمان:

بسته به ابعاد و اندازه فروشگاه لوازم خانگی در عمان، باید نسبت به استخدام چندین متصدی فروش در فروشگاه لوازم خانگی خود اقدام نمایید. بر طبق تحقیقاتی که داشته‌ایم، حقوق سالیانه مدیر فروش در فروشگاه لوازم خانگی می‌تواند تا 17000 ریال عمان باشد. این رقم معادل 44 هزار دلار آمریکا در سال خواهد بود. متوسط حقوق یک کارمند فروش در فروشگاه لوازم خانگی در حدود 3600 ریال عمان یا 9400 دلار آمریکا خواهد بود. حقوق صندوقدار فروشگاه شما می‌تواند معادل 2400 ریال عمان در سال باشد.

برای آشنایی با بهترین کشور عربی برای مهاجرت ایرانیان و وضعیت کشورهای عمان و قطر برای مهاجرت می توانید به لینک » بهترین کشور عربی برای مهاجرت مراجعه نمائید.

هزینه راه اندازی کسب‌وکار لوازم خانگی در عمان چقدر است؟

برای راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان نیاز به اخذ مجوزهای مختلفی خواهید داشت. در اینجا شما را با هزینه اخذ این مجوزها آشنا می‌کنیم.

 • هزینه اخذ مجوز تجاری. 100 ریال عمان.
 • هزینه مجوزهای شهرداری. 10 ریال عمان.
 • اخذ کارت مالیاتی. 10 ریال عمان.
 • هزینه جواز کار. 10 ریال عمان.
 • ثبت شرکت. 50 ریال عمان.

هزینه خرید تجهیزات فروشگاه لوازم خانگی در عمان:

هزینه خرید تجهیزات برای فروشگاه لوازم خانگی در عمل بستگی به حجم کاری شما و برند و محصولات عرضه شده خواهد داشت. از این بابت نمی‌توانیم تخمینی دقیق برای هزینه‌های خرید لوازم خانگی به شما ارائه دهیم. البته در بازار کشور عمان امکان دسترسی به برندهای برتر اروپایی، آسیایی و آمریکایی برای مشتریان عمانی وجود داشته و هیچ‌گونه مشکلی از بابت تأمین لوازم خانگی وجود نخواهد داشت.

هزینه و سود لوازم خانگی در عمان

سود خالص پس از راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان:

میزان سود خالص شما پس از راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان ارتباط مستقیمی با حجم کسب‌وکار شما خواهد داشت. از این بابت که فروش محصولات در روز، تعداد پرسنل فروشگاه، هزینه‌های ماهیانه مربوط به اشتراک‌های آب، برق و گاز می‌توانند به‌عنوان فاکتورهای مهمی باشند که در میزان سود خالص شما تأثیر خواهند داشت. به طور مثال اگر میزان فروش شما حدود 20 هزار ریال عمان در ماه باشد و هزینه‌های خرید لوازم خانگی و هزینه‌های ماهیانه حدود 18 هزار ریال عمان برای آن محصولات باشند، سود خالص شما حدود 2000 ریال عمان پس از کسر تمامی هزینه‌ها خواهد بود.

برای کسب اطلاعات لازم درباره نحوه دریافت و شرایط ویزای توریستی عمان می توانید به لینک » ویزای توریستی عمان مراجعه نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با شرایط و هزینه‌های راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان آشنا کردیم. عمان به‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد مهاجرت کاری ایرانیان شناخته می‌شود. در پایان درصورتی‌که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روال دریافت ویزای کاری عمان دارید، قادر خواهید بود تا سؤالات خود را از کارشناسان ویزا 724 بپرسید.

سؤالات متداول

1. چگونه محصولاتی را برای کسب‌وکار لوازم خانگی خود در عمان تهیه کنیم؟

راه‌های مختلفی برای تهیه محصولات برای کسب‌وکار لوازم خانگی شما در عمان وجود دارند، مانند: 

 • خرید مستقیم از تولیدکنندگان یا توزیع‌کنندگان مجاز مانند ال جی، بوش، سامسونگ و غیره.
 • خرید از پلتفرم‌های آنلاین یا عمده‌فروشان مانند شرف دی جی و غیره.
 • خرید از بازارها یا مغازه‌های محلی، مانند Muttrah Souq، مجتمع Al Araimi و غیره.

2. چگونه تجارت لوازم خانگی خود را در عمان رشد و گسترش دهیم؟  

برای رشد و گسترش کسب‌وکار لوازم خانگی خود در عمان، باید چند گزینه را در نظر بگیرید، مانند: 

 • آنلاین شدن و ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک برای کسب‌وکار.
 • مشارکت با دیگر صاحبان مشاغل و ایجاد هم‌افزایی و فرصت‌هایی برای فروش متقابل.
 • افزودن محصولات و خدمات جدید به کسب‌وکار شما، مانند تعمیر و نگهداری لوازم خانگی و غیره.
 • افتتاح شعبه‌های جدید در مکان‌ها یا مناطق مختلف و دستیابی به بازارها و مشتریان جدید.
 • فرانشیز کردن کسب‌وکار و اجازه‌دادن به دیگران برای استفاده از نام تجاری و مدل کسب‌وکار شما.

بله. لوازم خانگی از جمله محصولات مورد تقاضا در عمان هستند. در این کشور با استاندارد زندگی بالا و جمعیتی روبه‌رشد شاهد افزایش نیاز به عرضه محصولات جدید و مناسب قشر جوان این کشور هستیم. همچنین صنعت لوازم خانگی یک تجارت سودآور و پایدار است که شرایط بسیار ایده‌آلی را در کشور عمان با اقتصادی پایدار و روبه‌رشد تجربه می‌کند. چنین عواملی سبب شده‌اند که راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان احتمال موفقیت بسیار زیادی داشته باشد.

راه اندازی فروشگاه لوازم خانگی در عمان به دلیل عوامل مختلفی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، مانند: 

 • رقابت بالا با فروشندگان لوازم خانگی، پلتفرم‌های آنلاین و فروشندگان غیررسمی.
 • هزینه‌های عملیاتی بالا، مانند اجاره، آب و برق، حقوق، مالیات و غیره.
 • انتظارات و خواسته‌های بالای مشتریان مانند کیفیت، قیمت، تنوع، گارانتی و غیره.
 • تغییر روند بازار و ترجیحات مشتری، مانند مدل‌های جدید، ویژگی‌ها، مارک‌ها و غیره.
 • تغییرات نظارتی و مسائل مربوط به مقررات واردات، رویه‌های گمرکی، قوانین مالیاتی و غیره.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. Alireza

  سلام وقت بخیر
  بنده تعمیرکار تخصصی ماشین لباسشویی و ظرفشویی هستم. آیا میتونم به عنوان تعمیرکار. و نصاب لوازم خانگی( که کار فنی راحت تری به نسبت تعمیرات هست) در عمان مشغول به کار شوم؟ برای مهاجرت به عمان. اشنایی به زبان عربی اولویت دارد یا زبان انگلیسی؟

  پاسخ دهید
 2. Alireza

  سلام وقت بخیر
  من تعمیرکار تخصصی ماشین های ظرفشویی و لباسشویی هستم. به عنوان تعمیرکار(یا نصاب دستگاه های آکبند) میتونم در عمان مشغول به کار بشوم؟
  برای مهاجرت به عمان. آشنایی به زبان عربی اولویت دارد یا زبان انگلیسی؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *