شرایط راه اندازی خدمات خودرو در عمان

در این مقاله از ویزا 724، روی صحبت ما با آن دسته از مکانیک‌های خودرویی است که تمایل به راه اندازی خدمات خودرو در عمان دارند. خدمات خودرو از جمله خدمات پرتقاضا و پردرآمد در کشور عمان است. با ما همراه باشید تا در یک مقاله جامع از ویزا 724، شما را با شرایط و هزینه‌ها برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان آشنا ‌کنیم.

برای آشنایی با بهترین کشور عربی برای مهاجرت ایرانیان و مقایسه وضعیت کشورهای عمان و قطر برای مهاجرت می توانید به لینک » کشور های عربی برای مهاجرت مراجعه فرمائید.

نحوه راه اندازی خدمات خودرو در عمان

نحوه راه اندازی خدمات خودرو در عمان (مراحل و مجوزها)

برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان شما باید یک روال اداری و قانونی را طی کنید. در ابتدا باید یک ساختار تجاری برای مرکز خدمات خودرویی خود انتخاب کنید که می‌تواند یک شرکت با مسئولیت محدود، یک شرکت سهامی یا یک شعبه از یک مرکز خدمات خودرویی معروف خارجی باشد.

برای ثبت چنین شرکتی در کشور عمان نیاز به یک اسپانسر محلی خواهید داشت. سرمایه‌گذار محلی باید حداقل 30 درصد از سهام مرکز خدمات خودرویی شما را در اختیار داشته باشد. همچنین این سرمایه‌گذار به‌عنوان نماینده شما عمل کرده و به شما در فرایندهای دریافت مجوزها کمک خواهد کرد.

پس از تکمیل ساختار شرکت خدمات خودرو در عمان، باید برای دریافت مجوزهای لازم اقدام نمایید. از جمله این مجوزها می‌توان به مجوز کسب‌وکار از وزارت بازرگانی و مجوزهای لازم از پلیس سلطنتی عمان و شهرداری‌ها اشاره کرد. برای دریافت چنین مجوزهایی شما به ارائه مدارکی همچون اساسنامه شرکت، صورت‌حساب سرمایه‌گذاری، قرارداد با اسپانسر، مدارک مالیاتی و حساب بانکی شرکت نیاز خواهید داشت. 

آدرس وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان:

https://www.business.gov.om/ieasy/wp/en/

هزینه اجاره سالن خدمات خودرو در مسقط:

ازآنجایی‌که برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان نیاز به اجاره یک مکان مناسب خواهید داشت، چه‌بهتر که بتوانید این مرکز خدمات خودرویی را در مکان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد شهر مسقط دایر کنید. در اینجا شما را با سه پیشنهاد برای راه اندازی مرکز خدمات خودرو در مسقط آشنا می‌کنیم.

یکی از پیشنهادهای ما برای راه اندازی مرکز خدمات خودرو در مسقط، منطقه عزایبه است. این منطقه که نزدیک به فرودگاه و بزرگراه‌های منتهی به مرکز شهر است منطقه‌ای مناسب برای راه اندازی مرکز خدمات خودرو در عمان خواهد بود. در ضمن، در این منطقه چندین نمایشگاه خودرو نیز وجود دارد که نشان‌دهنده مناسب‌بودن این محله برای خدمات خودرویی خواهد بود. هزینه اجاره یک کارگاه 500 مترمربعی برای مرکز خدمات خودرو در این منطقه، به طور میانگین 1750 ریال عمان در ماه است.

منطقه الموج مسقط یک پیشنهاد دیگر برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان خواهد بود. این منطقه دارای چندین نمایندگی و خدمات خودروهای لوکس مانند مرسدس‌بنز، بی ام و و لامبورگینی است. هزینه اجاره یک کارگاه 500 مترمربعی در این منطقه بین 3500 تا 4000 ریال عمان در ماه خواهد بود.

منطقه مسقط هیلز، یکی دیگر از پیشنهادات ما برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان خواهد بود. مردم این منطقه از ثروتمندان شهر مسقط هستند و با راه اندازی یک مرکز خدمات خودرویی در این منطقه می‌توانید درآمد بالایی کسب کنید. با این حال، هزینه اجاره در این منطقه نسبتاً بالاتر است و یک کارگاه 300 مترمربعی در این منطقه با اجاره‌بهای 3000 ریال عمان در ماه در دسترس خواهد بود.

برای آشنایی با مزایا، شرایط و روش‌ های مهاجرت کاری به عمان می توانید به لینک » مهاجرت کاری به عمان مراجعه نمائید.

حقوق پرسنل خدمات خودرو در عمان

حقوق پرسنل خدمات خودرو در عمان

حقوق پرسنل مرکز خدمات خودرو بسته به صلاحیت، تجربه و مسئولیت هر یک متفاوت خواهد بود. میانگین حقوق مکانیک خودرو در شهر مسقط عمان بین 600 تا 700 ریال عمان در سال جاری بوده است. اگر نیاز به استخدام یک مدیر برای مرکز خدمات خودرویی خود در مسقط داشته باشید، باید حقوق 1000 ریالی را برای این فرد نیز در ماه کنار بگذارید.

برای آشنایی با بهترین کشورهای عربی برای مهاجرت کاری و شرایط هر یک در پذیرش مهاجران می توانید به لینک » کشورهای عربی برای مهاجرت کاری مراجعه فرمائید.

هزینه خرید تجهیزات خدمات خودرو در عمان:

هزینه خرید تجهیزات مرکز خدمات خودرو در مسقط بسته به حجم تعمیرگاه شما متفاوت خواهد بود. در ادامه به هزینه‌های حدودی چند مورد از تجهیزات مرکز خدمات خودرو اشاره کرده‌ایم: 

  • بالابر خودرو: بسته به اینکه از بالابرهای دستی و یا اتوماتیک استفاده خواهید کرد، باید رقمی بین 50 تا 1000 ریال عمان را برای هر یک از بالابرها کنار بگذارید.
  • ابزارهای تشخیصی و تعمیراتی مکانیک خودرو: برای راه اندازی خدمات خودرو در عمان شما نیاز به خرید برخی تجهیزات تشخیصی و تعمیراتی خودرو خواهید داشت. هزینه خرید این تجهیزات می‌تواند از 50 ریال عمان تا چند صد ریال عمان باشد. 
  • تجهیزات تعویض لاستیک و بالانس خودرو: هزینه خرید تجهیزات تعمیرات لاستیک و بالانس خودرو برای شما حدود 200 تا 500 ریال عمان و حتی بیشتر می‌تواند باشد.
  • کمپرسور هوا: کمپرسور هوا یکی از تجهیزات مورد نیاز برای باد کردن لاستیک‌ها و نیرو دادن به ابزارهای بادی خواهد بود. قیمت یک کمپرسور هوا در شهر مسقط بین 100 تا 500 ریال عمان است. 
  • تجهیزات تعویض روغن: اگر در مرکز خدمات خودرویی شما، خدمات تعویض روغن نیز ارائه می‌شود، لازم است تا تجهیزات مورد نیاز این کار را که می‌توان از 50 ریال تا چند صد ریال عمان باشد را خریداری کنید.

خرید تجهیزات خدمات خودرو در عمان

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط راه اندازی خدمات خودرو در عمان آشنا کردیم. کشور عمان محل جولان خودروهایی همچون تویوتا و نیسان است و اگر به‌عنوان یک مکانیک خودرو آشنایی کاملی با تعمیر و نگهداری خودروهای ژاپنی دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا به مهاجرت کاری به کشور عمان برای راه اندازی خدمات خودرو در این کشور فکر کنید. در پایان، درصورتی‌که به کسب راهنمایی‌های بیشتر و مشاوره‌های تخصصی در این حوزه تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 در این باره مشورت کنید. 

سؤالات متداول

1. آیا تعمیرگاه‌های خودروی مستقل از شرکت‌های خودروسازی در کشور عمان وجود دارند؟

بله. تعمیرگاه‌های خودروسازی مستقل از شرکت‌های خودروسازی در کشور عمان وجود دارند. با این حال برخی از این تعمیرگاه‌ها خدمات تخصصی برای برندهای خاصی مانند تویوتا، نیسان، هیوندای، کیا و یا مرسدس‌بنز ارائه می‌دهند.

2. آیا امکان اخذ نمایندگی خدمات تعمیر و نگهداری یک برند خاص خودروسازی در عمان وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد تا نمایندگی خدمات تعمیر و نگهداری برند خاص خودروسازی را در کشور عمان دریافت کنید. برای این کار شما باید با آن شرکت خودروسازی ارتباط گرفته و شرایط و الزامات آنها را بررسی کرده و نسبت به عقد قرارداد رسمی با آنها مذاکره کنید. 

درخواست مشاوره رایگان

4 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *