دریافت ویزای توریستی استرالیا

استرالیا، یکی از زیباترین کشورهای جهان است که همه ساله بازدیدکنندگان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند. دریافت ویزای توریستی استرالیا لازمه سفر به این کشور بوده و کلید ورود به این کشور محسوب می‌شود. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با فرایند دریافت ویزای توریستی استرالیا به عنوان یک بازدید کننده ایرانی آشنا کنیم.

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به استرالیا به لینک > مهاجرت به استرالیا مراجعه نمایید.

انواع ویزای توریستی استرالیا

روش‌های مختلفی برای دریافت ویزای توریستی استرالیا وجود دارد. کشور استرالیا مدل‌های مختلفی از ویزای توریستی را برای بازدیدکنندگان از سراسر جهان در نظر گرفته است. با این حال، اگر بازدیدکنندگان ایرانی را بخواهیم در نظر داشته باشیم، مدل‌های خاصی از ویزا رایج‌تر هستند. به گونه‌ای که اکثر ایرانیان با این مدل از ویزا به استرالیا (Australia) سفر می‌کنند. در ضمن سفارت استرالیا در تهران از تابستان سال 1397 هیچ گونه خدمات حضوری را به ایرانیان ارائه نمی‌دهد. متقاضیان باید از طریق وب سایت دولت استرالیا اقدام کرده و ویزای توریستی خود را دریافت کنند. در ادامه با انواع ویزای توریستی استرالیا آشنا خواهید شد.

برای آشنایی با چگونگی درخواست ویزای تحصیلی استرالیا به لینک > ویزای تحصیلی استرالیا مراجعه کنید.

ویزای توریستی زیر گروه 601

یکی از روش‌های دریافت ویزای توریستی استرالیا، درخواست از طریق زیر گروه 601 است. این روش دریافت ویزا 20 دلار استرالیا هزینه دارد و تنها مختص کشورهایی است که در وب سایت دولت استرالیا ذکر شده‌اند. متاسفانه کشور ایران در لیست اشاره شده در وب سایت دولت استرالیا (Official Australian Government information) قرار ندارد.

برای ارزیابی هزینه‌های زندگی در استرالیا به لینک > هزینه زندگی در استرالیا مراجعه نمایید.

ویزای توریستی زیر گروه 600

یکی دیگر از روش‌های دریافت ویزای توریستی استرالیا، اقدام از طریق زیر گروه 600 است که با اهداف توریستی، بازدید خانواده یا قرار ملاقات کاری صورت می‌پذیرد. البته دریافت کنندگان این نوع از ویزای استرالیا مجاز به بهره‌مندی از خدمات پزشکی این کشور نخواهند بود. در ضمن، در صورت تمایل به گذراندن یک دوره آموزشی در این کشور، طول این دوره باید کمتر از سه ماه باشد. این دریافت ویزای توریستی استرالیا را می‌توان رایج‌ترین روش در بین متقاضیان ایرانی دانست. هزینه این ویزا 145 دلار است ولی اگر از داخل کشور استرالیا با هدف تمدید آن اقدام کنید، این هزینه تا 365 دلار افزایش پیدا می‌کند.

سایر زیر گروه‌های ویزای توریستی استرالیا

روش‌های دیگری برای دریافت ویزای توریستی استرالیا وجود دارند. با این حال، با توجه به اینکه مناسب سفر ایرانیان نیستند، نمی‌توان از آنها برای سفر توریستی به استرالیا استفاده کرد. از جمله این روش‌ها می‌توان به زیر گروه‌هایی همچون 417، 462، 771 و 651 اشاره کرد.

بازدید از استرالیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

برای اخذ ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان، متقاضیان باید به شرایط و مدارک زیر توجه کنند.

1. پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزا: برای شروع فرآیند اخذ ویزا، باید فرم آنلاین درخواست ویزا را پر کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات سفر و اقامت، تاریخ‌های مورد نظر و سایر جزئیات است.

2. عکس: باید دو قطعه عکس رنگی بیومتریک 3٫5 × 5 را ارائه دهید.

3. مدارک مالی: باید توانایی مالی لازم برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت خود در استرالیا را اثبات کنید. این می‌تواند شامل حساب بانکی، گواهی حساب، گواهی استخدام یا سایر اسناد مالی باشد.

4. بیمه مسافرتی: باید بیمه مسافرتی معتبری را تهیه کنید که شامل پوشش درمان و بیماری‌های ناشی از سفر باشد.

5. تاریخچه سفر: باید تاریخچه سفر خود را ارائه دهید.

6. مدارک تحصیلی: ارائه مدارک تحصیلی برای دریافت ویزای توریستی استرالیا الزامی است. در صورت دانشجو بودن نیز باید گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهید.

7. هزینه: باید هزینه رسیدگی به ویزای توریستی استرالیا را پرداخت کنید. این هزینه ممکن است متغیر باشد و بسته به نوع و مدت ویزای مورد نظر شما تعیین می‌شود.

8. ترجمه رسمی مدارک هویتی: ترجمه رسمی مدارک هویتی همچون کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت یا معافیت به همراه مهر وزارت امور خارجه و دادگستری.

9. ارائه برنامه سفر: یکی دیگر از مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا ارائه برنامه سفر است. شما باید برنامه دقیق سفر خود را به همراه مدارکی همچون بلیط هواپیما، رزرو هتل یا شرکت در تور مسافرتی را نشان دهید.

10. اثبات انگیزه برگشت به ایران: یکی دیگر از مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی استرالیا، اثبات انگیزه بازگشت به ایران است. شما باید مدارکی همچون گواهی تحصیلی، گواهی اشتغال به کار، بلیط بازگشت به ایران یا موارد این چنینی را جهت اطمینان دادن از نظر بازگشت به ایران نشان دهید‌.

ویزای توریستی استرالیا

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با فرایند دریافت ویزای توریستی استرالیا آشنا کردیم. در صورتی که تمایل داشته باشید تا تعطیلات بعدی خود در جاذبه‌های دیدنی کشور استرالیا بگذرانید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در فرایند دریافت ویزای توریستی استرالیا بهره ببرید.

سوالات متداول

با توجه به آنلاین بودن کل فرایند دریافت ویزای توریستی استرالیا، محتمل است که ظرف سه هفته تا یک ماه درخواست ویزای شما پردازش و رسیدگی می‌شود.

شما می‌توانید پیش از اتمام یافتن ویزای توریستی استرالیا نسبت به تمدید آن در خاک این کشور اقدام کنید.

درخواست مشاوره رایگان

8 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *