راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت دائم


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۹/۰۴

 

راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت دائم

 

مهاجرت و ترک دیار، شاید نسخه‌ای نباشد که بتوانیم برای هر کسی بپیچیم. با این حال، افرادی وجود دارند که با وجود تمام سختی‌های مهاجرت، می‌خواهند این مسیر را طی کرده و ادامه مسیر زندگی خود را در جایی با شرایط زندگی بهتر سپری کنند. همانطور که می‌دانید کشورهای مختلف، قوانین و ضوابط خاصی را از بابت پذیرش مهاجران و اعطای اقامت دائم و یا شهروندی دارند. اگر پاسپورت ایرانی داشته باشید که قاعدتاً شرایط بسیار سخت‌تر نیز می‌شود. با این حال، هنوز هم کشورهایی وجود دارند که شرایط آسان‌تری را برای پذیرش مهاجران از سراسر کشور و از جمله ایران دارند. در این مقاله از ویزا 724 گرد هم آمده‌ایم تا شما را با راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت ایرانی‌ها آشنا کنیم.

 

برای آشنایی با وکیل مهاجرت می‌توانید به لینک > ویژگی های وکیل مهاجرت مراجعه نمایید.

 

1. کانادا

کشور کانادا را یکی از راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت دانسته‌اند که مقصد مهاجرتی بسیاری از ایرانیان در طول سال‌های اخیر نیز بوده است. یکی از دلایل آن را می‌توان در سطح امکانات و رفاه اجتماعی شهروندان و مهاجران کانادایی دانست. دلیل دیگر را نیز باید در قوانین مهاجرتی آسان این کشور جستجو کرد که باعث شده است تا بسیاری از ایرانی‌ها برای گرفتن اقامت دائم این کشور درخواست دهند. در ضمن راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد. شما می‌توانید از طریق مهاجرت شغلی، خرید ملک، مهاجرت تحصیلی و حتی از طریق سرمایه‌گذاری، به این کشور مهاجرت کنید.

 

برای آشنایی با اخد اقامت کانادا از طریق کار به لینک > مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی مراجعه کنید.

 

اخذ اقامت دائم کانادا

 

2. آلمان

آلمان را می‌توان یکی دیگر از بهترین و راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت دائم دانست‌. از این بابت که این کشور بستر ایده آلی را برای فعالیت اقتصادی شهروندان خود و مهاجران از اتحادیه و حتی خارج از اتحادیه اروپا فراهم ساخته است. حتی امکان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور به طور رایگان و یا با هزینه بسیار پایین وجود دارد. 

 

برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به آلمان به لینک > مهاجرت به آلمان مراجعه نمایید.

 

روش دیگری که برای دریافت اقامت آلمان وجود دارد، مهاجرت کاری است. برای این کار نیز می‌توانید به دو روش اقدام کنید. در گام اول شما می‌توانید از مسیر پذیرش از طریق دریافت پیشنهاد شغلی اقدام کنید. بر طبق قوانین آلمان اگر برای یک موقعیت شغلی هیچ فرد آلمانی تا سه ماه پیدا نشود، شهروندان اتحادیه اروپا (European Union) می‌توانند برای این موقعیت شغلی درخواست دهند. در صورتی هم که تا سه ماه بعد هیچ کاندید مناسبی برای این موقعیت شغلی دیگری پیدا نشود، نوبت به افراد خارجی خواهد رسید. در روش دیگر نیز شما می‌توانید به آلمان سفر کرده و خود به صورت حضوری در این کشور کار پیدا کنید.

 

3. ترکیه

کشور ترکیه را نیز یکی دیگر از بهترین و راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت دانسته‌اند. با وجود اینکه روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم ترکیه وجود دارد، اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک همواره بین ایرانیان پرطرفدار بوده است. در ضمن ایرانیان می‌توانند از طریق مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری و حتی مهاجرت کاری، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در ضمن، در صورتی که با فرد ترکیه‌ای ازدواج کنید، می‌توانید پس از 3 تا 5 سال از تداوم زندگی مشترکتان، اقامت دائم بگیرید.

 

دریافت اقامت دائم ترکیه

 

4. استرالیا

از دیگر کشورهایی که در زمره راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت قرار می‌گیرد، کشور استرالیا (Australia) است. کشور استرالیا به عنوان یکی از پهناورترین کشورهای جهان شناخته می‌شود که شرایط مهاجرتی و اقامتی مناسبی را فراهم ساخته است. این کشور نیز در بحث روش‌های گرفتن اقامت دائم، گزینه‌های مختلفی را پیش روی مهاجران قرار داده است. متقاضیان می‌توانند از طریق مهاجرت تحصیلی با قابلیت تبدیل به اقامت دائم اقدام کنند. بدین صورت که با 5 سال کار و زندگی در این کشور و پس از فارغ التحصیلی، می‌توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. همچنین گرفتن اقامت دائم استرالیا از طریق مهاجرت کاری نیز وجود دارد. البته همانند کشور کانادا یک سیستم جامع امتیازبندی برای مهاجرت کاری به استرالیا وجود دارد. از دیگر روش‌های موجود برای دریافت اقامت دائم استرالیا می‌توان به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و مهاجرت خانوادگی اشاره کرد.

 

5. امارات متحده عربی

لیست شگفت انگیز ما در معرفی راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت، بدون اشاره به نام کشور امارات کامل نمی‌شود. کشور امارات نیز یکی دیگر از راحت‌ترین کشورها برای گرفتن اقامت دائم و موقت شناخته می‌شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و بخش قابل توجهی از بازار کار این کشور نیز در دست مهاجران است. از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به امارات می‌توان به مهاجرت کاری، تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و حتی مهاجرت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

 

گرفتن اقامت دائم امارات

 

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با راحت ترین کشورها برای گرفتن اقامت آشنا کردیم. مهم است که با بررسی شرایط کشوری که قصد گرفتن اقامت دائم از آن را دارید و همچنین بررسی توانایی خود در برآورده ساختن آن شرایط، نسبت به انتخاب کشور هدف مهاجرت اقدام کنید. مسیر مهاجرت و اخذ اقامت دائم می‌تواند با دریافت راهنمایی‌های تخصصی از کارشناسان مجرب، هموارتر شود. در صورتی که شما هم می‌خواهید تا مسیر مهاجرت و دریافت اقامت دائم را برای خود و عزیزانتان هموار سازید، می‌توانید روی کمک کارشناسان ویزا 724 برای امور مهاجرتی و اقامتی خود حساب ویژه‌ای باز کنید.


سوالات متداول


1. هزینه مهاجرت به کدام یک از این کشورها کمتر است؟

به‌طورکلی می‌توان گفت که هزینه مهاجرت بستگی به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، دارد. بااین‌حال در بین کشورهای لیست بالا کشور ترکیه از نظر هزینه‌های رفت‌وآمد، نسبت به بقیه بهتر است. از نظر امکان مهاجرت با کمترین هزینه نیز، می‌توان کشور کانادا را در جایگاه بهتری نسبت به بقیه کشورها دانست.

2. شرایط مهاجرت از طریق کار در کدام کشورها آسان‌تر است؟

در بین کشورهای بالا می‌توان گفت که کشور کانادا شرایط بهتری را از بابت مهاجرت از طریق کار برای متقاضیان خارجی فراهم کرده است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.