ویزای کار ترکیه

ویزای کار ترکیه به شما اجازه می دهد که در ترکیه کار کنید و درآمد کسب کنید. برای دریافت ویزای شغلی ترکیه، ابتدا باید یک شرکت یا کسب و کار در ترکیه پیدا کنید که قصد دارد شما را استخدام کند. سپس شرکت مورد نظر باید از وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه درخواست مجوز کار برای شما ارسال کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط و روش‌های مهاجرت به ترکیه به لینک > راه‌های مهاجرت به ترکیه مراجعه نمایید.

پس از دریافت مجوز کار، شما باید به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. مدارک مورد نیاز شامل مدارک شناسایی، مجوز کار و دعوتنامه از شرکت کننده در ترکیه است. پس از بررسی مدارک و اطمینان از صحت آنها، ویزای کار برای شما صادر می شود. هزینه و مدت زمان دریافت ویزای کار ترکیه ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند نوع شغل، مدت زمان کار، وضعیت مهاجرتی و سایر موارد بستگی دارد. در این مطلب قصد داریم شرایط و مراحل مهاجرت کاری به ترکیه را برای شما شرح دهیم.

شرایط دریافت ویزای کار ترکیه

برای مهاجرت کاری به ترکیه، شما باید به شرایط زیر پایبند باشید:

• داشتن پذیرش از یک شرکت در ترکیه که تایید شده نیز باشد. 

• حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه ی شغلی مورد نظر در کشور خود داشته باشید.

• داشتن حداقل مدرک لیسانس در رشته شغلی مورد نظر

• میزان سرمایه فعلی شما برای زندگی در ترکیه کافی باشد. 

برای آشنایی با اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه با خرید ملک به لینک > اخذ اقامت ترکیه مراجعه کنید.

برخی از حوزه های کاری نیاز به مجوز کاری دارند. برخی حوزه های مرتبط با صحت و سلامتی و مراقبت از کودکان از این قبیل مشاغل هستند. 

شرایط ویزای کار ترکیه

شرایط دقیق ویزای کار ترکیه ممکن است با توجه به موقعیت شخصی شما و نوع کاری که در نظر دارید انجام دهید، متفاوت باشند. بهتر است قبل از تصمیم گیری در این مورد، با یک وکیل مهاجرت به ترکیه مشورت کنید.

بطور کلی برای ویزای کار ترکیه، شما نیز باید برخی از مدارک را ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر هستند:

• یک فرم درخواست ویزای کار ترکیه

• اصل پاسپورت و نسخه اسکن آن

• عکس های رنگی با پس زمینه سفید

• گواهی اشتغال به کار از کارفرما

• مدارک از تحصیلات و تخصص های خود

• گواهی سلامت جسمانی از یک پزشک

• بیمه مسافرت

• ترجمه تمام مدارک به زبان ترکی

هزینه دریافت ویزای کار ترکیه متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند نوع ویزا، مدت زمان اقامت و محل اقامت شما بستگی دارد. بهتر است با سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیقتری در این زمینه بگیرید.

مطلب پیشنهادی: مزایای تحصیل در ترکیه برای ایرانی ها

مدارک ویزای کار ترکیه

مراحل دریافت ویزای کار ترکیه 

برای دریافت ویزای کار ترکیه، مراحل زیر باید طی شود:

برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ترکیه به لینک > مکان های دیدنی ترکیه مراجعه نمایید.

مرحله اول- درخواست آنلاین

برای درخواست ویزای کار ترکیه ابتدا باید از سامانه ی مربوطه به نام e-ikamet استفاده کنید.

مرحله دوم – تکمیل فرم درخواست ویزای کار ترکیه

بعد از ورود به سامانه e-ikamet، باید فرم مربوط به ویزای کاری را تکمیل کنید. در این فرم می بایست اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی و شغلی خود را وارد کنید.

مرحله سوم – ارسال مدارک

بعد از تکمیل فرم ویزای کار ترکیه، باید مدارک لازم برای درخواست ویزا را بارگذاری کنید. این مدارک می توانند شامل رزومه، پاسپورت، عکس، پذیرش شرکت ترکیه ای و دیگر موارد باشند.

ارسال مدارک

مطلب پیشنهادی: انگشت نگاری ترکیه

مرحله چهارم – پرداخت هزینه

بعد از بارگذاری مدارک برای مهاجرت کاری به ترکیه، باید هزینه درخواست ویزای کاری را پرداخت کنید.

مرحله پنجم – انجام مصاحبه

بعد از پرداخت هزینه ویزای کار ترکیه، باید برای مصاحبه به دفتر مهاجرتی ترکیه در کشور خود مراجعه کنید. در این مصاحبه شما باید اطلاعات بیشتری درباره شغل و مدت زمانی که قصد دارید در ترکیه کار کنید، ارائه دهید.

مرحله ششم – دریافت ویزای کار ترکیه

در صورتی که درخواست ویزای کار ترکیه شما تایید شود، برای گرفتن آن به شما اطلاع داده می شود.

لازم به ذکر است که برای انجام این مراحل، ممکن است بعضی از مدارک و اطلاعات بیشتر نیز از شما درخواست شود. همچنین ممکن است زمان پردازش ویزای کاری تا چند هفته یا حتی چند ماه هم طول بکشد. 

دریافت ویزای کار ترکیه

هزینه های مهاجرت کاری به ترکیه 

هزینه های مهاجرت کاری به ترکیه بستگی به موارد مختلفی از جمله نوع ویزای کاری، مدت اقامت و هزینه های زندگی در ترکیه دارد. هزینه هایی که برای مهاجرت کاری به ترکیه باید محاسبه شود عبارتند از:

هزینه درخواست ویزای کار ترکیه

هزینه درخواست ویزای کار ترکیه برای هر کشور و نوع ویزا متفاوت است. شما می توانید با مراجعه به سایت سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود، اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

هزینه بلیط هواپیما

بلیط هواپیما برای سفر به ترکیه نیز یکی از هزینه های مهاجرت کاری به ترکیه است.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در ترکیه بستگی به شهر و منطقه ای که قصد سکونت در آن را دارید، دارد. هزینه های زندگی مانند اجاره مسکن، هزینه خوراکی و نوشیدنی و هزینه رفت و آمد می بایست در نظر گرفته شوند.

هزینه بیمه

بیمه سفر و بیمه درمانی برای مدت اقامت در ترکیه نیز یکی از هزینه های مهاجرت کاری به ترکیه است.

لازم به ذکر است که هزینه های مهاجرت کاری به ترکیه ممکن است بسیار متفاوت باشند و برای برآورد دقیق هزینه ها، بهتر است با مشاور مهاجرتی معتبری تماس بگیرید.

هزینه های ویزای کار ترکیه

نحوه کاریابی در ترکیه 

برای کاریابی در ترکیه، روش های مختلفی وجود دارد که بهترین راه انتخاب بستگی به مهارت ها، تجربیات و رشته تحصیلی شما دارد. برخی از روش های کاریابی در ترکیه به ترتیب زیر هستند:

مراجعه به شرکت های کاریابی

شما می توانید با مراجعه به شرکت های کاریابی معتبر در ترکیه و ثبت نام در آن ها، فرصت های شغلی مناسب را پیدا کنید.

جستجوی شغلی در سایت های کاریابی

سایت هایی مانند Kariyer.net و Eleman.net، فرصت های شغلی متنوعی در ترکیه ارائه می دهند. شما می توانید با جستجوی شغلی در این سایت ها، فرصت های شغلی مناسب را پیدا کنید.

مراجعه به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در ترکیه به دنبال استخدام پژوهشگران و متخصصان هستند. شما می توانید با مراجعه به این مراکز تحقیقاتی و ارائه رزومه خود، فرصت های شغلی مناسب را پیدا کنید.

کاریابی

استفاده از شبکه اجتماعی

شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn و Indeed، با کارفرمایان و شرکت های مختلف در ترکیه ارتباط برقرار کنید. سپس فرصت های شغلی مناسب را پیدا کنید.

لازم به ذکر است که برای انجام موفقیت آمیز مراحل کاریابی در ترکیه، باید به زبان ترکیه آشنایی داشته باشید. در برخی حوزه ها مانند مهندسی، پزشکی و حسابداری، مدارک و مجوزهای خاصی علاوه بر تسلط بر زبان ترکی مورد نیاز است.

سوالات متداول ویزای کار ترکیه

1. چگونه می‌توان با مهاجرت کاری به ترکیه یک کسب و کار راه اندازی کرد؟

برای راه‌اندازی یک کسب و کار در ترکیه، شما می‌توانید از مهاجرت کاری استفاده کنید. برای این منظور، ابتدا باید یک شرکت در ترکیه تأسیس کنید. سپس با استفاده از این شرکت، باید درخواست ویزای کاری را از سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خودتان ارسال کنید. پس از این مرحله، شما باید منتظر تأیید درخواست و دریافت ویزای کاری خود باشید.

2. با گرفتن ویزای کار ترکیه، همسر و فرزندان من در پوشش این ویزا خواهند بود؟ 

بله، در صورتی که شما ویزای کاری برای ترکیه دریافت کنید، همسر و فرزندان شما می‌توانند با ویزای خانوادگی در پوشش این ویزا به ترکیه بیایند. ویزای خانوادگی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال شما در نظر گرفته می‌شود و آن‌ها می‌توانند با این ویزا به ترکیه سفر کنند و اقامت کنند.

یک شرکت سهامی خاص باید حداقل 10.000 لیر ترکیه سرمایه داشته باشد. برای شرکت‌های دیگر مانند شرکت‌های سهامی عام  و شرکت های مسئولیت محدود، این مبلغ بیشتر است. در بعضی از حوزه‌های کاری، نیاز به حداقل سرمایه بیشتری است. بهتر است با وکیل یا مشاور حقوقی مورد اعتماد خود مشورت کنید تا در مورد نیازهای خاص برای شرکت شما در ترکیه، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بله، با اجاره خانه در ترکیه، می توانید اقامت گرفته و برای یک دوره زمانی مشخص در این کشور اقامت کنید. شما باید ابتدا یک ویزای توریستی یا ویزای طولانی مدت بگیرید. برای دریافت ویزای طولانی مدت، شما باید به مدت 8 سال در این کشور اقامت داشته باشید و شرایط دیگری نیز وجود دارد که باید برآورده شود.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *