ویزای کار استرالیا

شرایط دریافت ویزای کار استرالیا

شرایط دریافت ویزای کار استرالیا عبارتند از:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به استرالیا به لینک > مهاجرت به استرالیا مراجعه نمایید.

باید شغل پیدا کنید

برای دریافت ویزای کار استرالیا شما باید یک شغل مرتبط با تخصص خود پیدا کنید. شغلی که می خواهید در آن کار کنید باید در لیست شغل های مجاز در استرالیا باشد. همچنین این شغل باید با بررسی امتیازات حرفه ای ارزیابی شود.

باید مهارتهای مرتبط با شغل داشته باشید 

برای دریافت ویزای کار استرالیا ، شما باید از مهارت های لازم برای انجام کارها در شغل مورد نظر برخوردار باشید. برای ارزیابی مهارت، شما می توانید امتیازات حرفه ای کسب کنید.

باید در برابر زندگی و کار در استرالیا مسئولیت پذیر باشید

برای دریافت ویزای کار استرالیا، باید تعهد بدهید که به صورت معمول به زندگی و کار در استرالیا ادامه خواهید داد.

باید سلامت جسمی داشته باشید 

برای دریافت ویزای کار استرالیا، باید مدارکی دال بر سلامتی خود ارائه دهید. ارائه مدارک سلامتی شامل آزمایش های پزشکی واکسیناسیون لازم می باشد.

هیچگونه سوء پیشینه ای نداشته باشید

برای دریافت ویزای کار استرالیا، شما باید گواهی از پلیس دریافت کنید که نشان دهنده عدم داشتن سوء پیشینه باشد. کشور استرالیا باید مطمئن شود که شما بدون سوء پیشینه و خطری برای مردم این کشور هستید.

برای آشنایی با شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا به صفحه > بورسیه تحصیلی استرالیا مراجعه نمائید.

نداشتن سوء پیشینه

پس انداز کافی برای پرداخت هزینه ویزای کار استرالیا و زندگی در استرالیا را داشته باشید

برای دریافت ویزای کار استرالیا، شما باید هزینه ویزای مربوطه را پرداخت کنید.

مراحل دریافت ویزای کار استرالیا 

مرحله اول – انتخاب شغل

برای مهاجرت کاری به استرالیا ابتدا باید یک شغل مرتبط با تخصص خود پیدا کنید. این شغل می بایست در لیست شغل های مجاز در استرالیا باشد و امتیازات حرفه ای لازم را برای داشته باشید.

برای آموزش تصویری و گام به گام با روند وقت گرفتن سفارت استرالیا به لینک > گرفتن وقت سفارت استرالیا مراجعه کنید.

مرحله دوم – بررسی و ارزیابی مهارت و سوابق شغلی

در مرحله دوم شما باید امتیازات حرفه ای و لازم را برای شغل مورد نظر خود دریافت کنید. برای این کار باید به سفارت استرالیا در کشور خود مراجعه کرده و فرم های مورد نیاز را پر کنید.

 

ارزیابی سوابق شغلی

مرحله سوم – پیدا کردن کارفرما

بعد از گرفتن امتیازات حرفه ای لازم، شما باید یک کارفرمای استرالیایی پیدا کنید که تمایل داشته باشد شما را به عنوان کارمند استخدام کند.

مرحله چهارم – ارسال درخواست ویزای کار استرالیا

سپس می بایست درخواست ویزای کار استرالیا را به سفارت یا کنسولگری استرالیا تحویل دهید. در این مرحله مدارک مورد نیاز ارائه شده و هزینه ویزا پرداخت می شود.

مرحله پنجم – بررسی ویزا

بعد از ارسال درخواست مهاجرت کاری به استرالیا، سفارت استرالیا مدارک شما را بررسی خواهد کرد. در صورت لزوم با شما تماس خواهد گرفت.

مرحله ششم – دریافت ویزای کار استرالیا

در صورت تایید درخواست ویزا، شما ویزای کار دریافت خواهید کرد و می توانید به استرالیا بروید. با یافتن مسکن و  پیگیری وضعیت زندگی، می توانید مشغول به کار شوید. 

برای آشنایی با مکان های دیدنی و توریستی استرالیا میتوانید به صفحه > مکان های دیدنی استرالیا مراجعه نمائید.

دریافت ویزای کار استرالیا

هزینه های مهاجرت کاری به استرالیا

هزینه های مهاجرت کاری به استرالیا بسته به موارد مختلف، متغیر است. نوع ویزای مورد نظر، نوع کاری که شما می خواهید انجام دهید، مدت زمان اقامت و هزینه های زندگی در استرالیا از این قبیل موارد هستند. در ادامه برخی از هزینه های مهم مربوط به مهاجرت کاری به استرالیا را معرفی خواهیم کرد.

هزینه ویزای کار

هزینه ویزای کار استرالیا بسته به نوع ویزا و مدت زمان اقامت متفاوت است. به عنوان مثال هزینه ویزای کاری برای مهاجرت دائم به استرالیا بین 3670 تا 8850 دلار است.

هزینه مشاوره و کمک در اخذ ویزا

برای اخذ ویزای کار استرالیا ممکن است نیاز به کمک یک مشاور مهاجرتی داشته باشید. هزینه این خدمات متفاوت به مشاور مهاجرتی و نوع ویزای مورد نظر شما بستگی دارد.

هزینه ویزای کار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا بسته به شهری که در آن زندگی می کنید، بستگی دارد. هزینه های اساسی مانند مسکن، غذا و حمل و نقل در هر شهر متفاوت هستند. به طور کلی هزینه زندگی در شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی و ملبورن بیشتر از سایر شهرها است.

برای ارزیابی هزینه‌های زندگی در استرالیا می‌توانید به لینک > هزینه زندگی در استرالیا مراجعه کنید.

هزینه تحصیل زبان انگلیسی

در صورتی که مهارت زبان انگلیسی شما ضعیف باشد، ممکن است نیاز به یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. هزینه یادگیری زبان انگلیسی در استرالیا بسته به نوع و مدت دوره متفاوت است.

هزینه دوره ها جهت حرفه ای شدن

برای اخذ ویزای کار استرالیا، ممکن است گذراندن برخی دوره ها به شما توصیه شود. این دوره ها موجب حرفه ای شدن شما خواهند شد.

هزینه های دوره های شغلی

نحوه کاریابی در استرالیا

در استرالیا شرکت ها و سازمان های مختلف برای جذب نیروی کار به صورت مستقیم با افراد تماس نمی گیرند. بلکه از طریق ارسال رزومه ها به سایت های کاریابی، فرصت شغلی را بارگذاری می کنند. به این ترتیب افراد مناسب خود را پیدا می کنند. در این مطلب نحوه کاریابی در استرالیا را برای شما شرح خواهیم داد.

1- جستجوی فرصت های شغلی

برای دریافت ویزای مهاجرت کاری به استرالیا باید فرصت های شغلی مورد نظر خود را در استرالیا پیدا کنید. بهتر است برای این کار از طریق سایت های کاریابی معتبری مانند Seek، Indeed، CareerOne و LinkedIn اقدام کنید.

2-تهیه رزومه

رزومه حرفه ای و جذاب تهیه کنید. رزومه شما باید شامل تجربیات کاری، مهارت ها و تحصیلات شما باشد. همچنین باید اطلاعات تماس خود را در آن وارد کنید.

3-ارسال رزومه

پس از تهیه رزومه برای ویزای کار استرالیا، آن را به شرکت هایی که شغل مناسب شما ارائه می‌دهند، ارسال کنید. برای ارسال رزومه می‌توانید از سایت های کاریابی معتبر استفاده کنید. همچنین می توانید رزومه خود را به صورت مستقیم به شرکت ها ارسال کنید.

داشتن رزومه حرفه ای

4-مصاحبه

پس از ارسال رزومه، شرکتها برای بررسی و تعیین صلاحیت بیشتر با شما تماس می گیرند. این شرکت ها زمانی را برای مصاحبه گرفتن از شما تعیین می کنند. مصاحبه ها به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری برگزار می شوند.

5-اخذ ویزای کار استرالیا

پس از تایید شغل و توافق با شرکت، برای ورود به استرالیا باید ویزای کاری درخواست کنید. برای اخذ ویزا بهتر است با یک مشاور مهاجرت شغلی صحبت کنید و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

6-منابع کاریابی دیگر

سایت های دولتی مربوط به مهاجرت و استخدام در استرالیا منابع خوبی برای کاریابی هستند. این سایت ها به ترتیب زیر هستند:

• Department of Home Affairs 

Australian Government JobSearch

سایت های اطلاع رسانی مهاجرتی که عبارتند از: 

• SBS Migration News

• Migration Institute of Australia

• راهنمای رسمی دولت استرالیا برای مهاجرت و استخدام را از سایت Department of Home Affairs دریافت کنید.

سوالات متداول ویزای کار استرالیا

1. حداقل امتیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا 

برای مهاجرت به صورت کارمند مجرب، باید حداقل 60 امتیاز کسب کنید. این امتیازات برای هر یک از فاکتورهای زیر محاسبه می شوند:

• سن: حداکثر 30 امتیاز

• تحصیلات: حداکثر 20 امتیاز

• تجربه کاری: حداکثر 20 امتیاز

• زبان انگلیسی: حداکثر 20 امتیاز

• عوامل دیگر شامل سابقه کاری در استرالیا، تحصیل در استرالیا و همسر یا شریک است: حداکثر 15 امتیاز

• برای مهاجرت به صورت سرمایه گذار، حداقل 65 امتیاز باید کسب کنید.

در شهر سیدنی، هزینه متوسط برای اجاره یک آپارتمان دو خوابه در محدوده شهری بین 2,500 تا 3,500 دلار استرالیایی در ماه می باشد. برای یک فرد مجرد بدون فرزند، هزینه زندگی ماهانه در استرالیا حدود 2,500 تا 4,000 دلار استرالیایی است. برای یک خانواده چهار نفره، هزینه های ماهانه بین 4,500 تا 7,000 دلار استرالیایی است.

بله، پس از مهاجرت کاری به استرالیا، می‌توانید عنوان شغلی خود را تغییر دهید. برای اینکه بتوانید در شغل جدید کار کنید، باید مطابق با قوانین و مقررات کشور، دوباره مجوز کار جدیدی برای آن شغل دریافت کنید.

درخواست مشاوره رایگان

8 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *