توجه: این آموزش رایگان ثبت درخواست ویزای تحصیلی انگلیس، توسط تیم حرفه ای ویزا724 تهیه و تنظیم شده است اما ویزا724 هیچگونه مسئولیتی در قبال خطاهای احتمالی شما در زمان اپلای و ریجکتی شما ندارد.

توصیه می کنیم که از تجربه تیم ما استفاده کرده و پروسه اپلای و درخواست ویزا را به تیم با تجربه ویزا724 واگذار کنید که پرونده ای با کیفیت به اداره مهاجرت ارائه کنید. اما اگر به هر دلیلی تمایل به پرداخت هزینه ندارید با کمال میل، این آموزش رایگان تقدیم شما…

 

آموزش درخواست ویزای تحصیلی انگلیس

 

آموزش ویزای تحصیلی انگلیس متشکل از چند مرحله مختلف می باشد. زمانی که متقاضیان تاییدیه های مورد نیاز از دانشگاه مقصد را کسب کردند، نوبت به بررسی مدارک، شرایط و ثبت درخواست می رسد. اگر شما مدارک خود را تکمیل کرده اید و در انتظار دریافت ویزای تحصیلی انگلیس هستید، آموزش ویزای تحصیلی انگلیس امروز ما را دنبال کنید تا مراحل مربوط به اپلای را مشاهده نمایید. 

 

برای کسب اطلاع از شرایط زندگی در انگلیس به لینک « هزینه زندگی در انگلستان» مراجعه نمائید.
برای آشنایی با مخارج تحصیل در انگلستان به لینک « زیر و بم هزینه تحصیل در انگلستان» مراجعه نمائید.
جهت آموزش وقت سفارت انگلیس به لینک « تعیین وقت سفارت انگلیس» مراجعه نمائید.

 

اولین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، بررسی شرایط زندگی

اولین مرحله از آموزش ویزای تحصیلی انگلیس مربوط به بررسی شرایط زندگی است. طبق سیستم جدید کشور انگلیس، زمانی که شما درخواست خود را برای شروع کار ثبت می کنید، باید محلی که قصد زندگی در آن دارید را نیز انتخاب نمایید. برای شروع روند تحصیل فقط کافی است که وارد این لینک شوید. در صفحه باز شده، استان های مورد نظر خود برای زندگی را انتخاب کنید. 

 

 آموزش ویزای تحصیلی انگلیس

 

در دومین قسمت از اولین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، نوبت به انتخاب محل فعلی زندگی شما می رسد. به خاطر داشته باشید که متقاضیان دریافت این ویزا، در صورتی که در کشور های اروپایی زندگی می کنند نیازی به دریافت ویزا نداشته و خیلی راحت می توانند تحصیل خود را شروع نمایند. پس در صورتی که شما پاسپورت یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا را در اختیار ندارید، بر روی No کلیک کنید و وارد صفحه بعد شوید.

 

 مراحل آموزش ویزای تحصیلی انگلیس

 

در سومین قسمت از اولین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، نوبت به انتخاب دقیق کشور محل زندگی می رسد. در کادر موجود درون این صفحه، فقط کافی است که Iran را تایپ و انتخاب نمایید.

 

 آموزش ویزای تحصیلی انگلیس سریع

 

در نهایت، شما می توانید اطلاعات خود را تایید کنید و وارد یک صفحه برای شروع روند اپلای شوید. 

 

دومین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، ثبت درخواست

در دومین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، شما باید مشخصات کلی خود را ثبت کنید و نسبت به پرداخت هزینه های مورد نیاز اقدام نمایید. برای ورود به مراحل بعدی، فقط کافی است که بر روی گزینه Apply Now در صفحه باز شده کلیک کنید. به خاطر داشته باشید که این گزینه شما را برای به صفحه اپلای هدایت می کند. 

 

 دریافت ویزا انگلیس

 

در اولین قسمت از مرحله دوم آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، شما باید اطلاعات مورد نیاز خود را وارد کنید. فقط کافی است که در کادر اول یک ایمیل و در کادر دوم و سوم یک رمز عبور برای خود انتخاب نمایید. رمز عبور ایمنی را انتخاب کنید که در آینده برای استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوید. به خاطر داشته باشید که انتخاب رمز عبور صحیح در این مرحله اهمیت زیادی دارد.

 

 ثبت ایمیل

 

در دومین قسمت از دومین مرحله آموزش ویزای انگلیس، نوبت به تایید آدرس ایمیل می رسد. به خاطر داشته باشید که در این مرحله شما باید ایمیل خود را تایید کنید. دولت انگلیس از آدرس ایمیل درج شده در قسمت قبل برای تماس با شما و ارائه اطلاعات مربوط به مهاجرت و ویزا استفاده خواهد کرد. پس، در صورتی که شما ایمیل درستی را ثبت نکرده باشید، هزینه شما برای همیشه سوخت خواهد شد. در نتیجه، بهتر است که آدرس ایمیل خود را به صورت دقیق وارد نمایید.

 

تایید ایمیل

 

در سومین قسمت از دومین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، نوبت به ثبت شماره موبایل می رسد. شما باید شماره موبایل خود را به صورت دقیق وارد کنید و به دولت انگلیس بگویید که در چه بازه های زمانی و چه موقعیت های مکانی قصد استفاده از این شماره موبایل را دارید. به خاطر داشته باشید که انتخاب درست نوع شماره موبایل هم در این مرحله اهمیت زیادی دارد.

 

 ثبت شماره موبایل

 

در چهارمین قسمت از دومین مرحله آموزش میزای تحصیلی انگلیس، نوبت به انتخاب راه های تماسی می رسد. در این مرحله شما باید به دولت انگلیس بگویید که چگونه می تواند با شما تماس بگیرد. آیا برقراری ارتباط تلفنی برای شما ممکن است یا خیر.

 

راه های ارتباطی

 

در قسمت پنجم از آموزش ویزای تحصیلی انگلیس مربوط به ثبت اطلاعات نهایی می رسد. در صفحه بعد شما باید انتخاب کنید که آیا به دنبال دریافت بورسیه هستید یا نه. مرحله بعد آن مربوط به ثبت شماره CAS می باشد. در صورتی که شما از یک دانشگاه انگلیسی تاییدیه دریافت کرده اید، باید گزینه Yes را انتخاب نمایید. در صورتی که شماره تاییدیه ندارید، درخواست شما به احتمال زیاد رد می شود. مراحل بعدی هم مربوط به ثبت نام، نام خانوادگی و سایر اطلاعات هویتی هستند. در ضمن، بهتر است که اطلاعات آدرس خانه را به درستی وارد کنید. چرا که دولت انگلیس شاید مجبور به ارسال نامه های خاص برای شما شود.

 

سومین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، مشخصات پاسپورت

سومین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس به ثبت مشخصات پاسپورت اشاره دارد. شما باید بتوانید به صورت دقیق اطلاعات مورد نیاز را در این مرحله ثبت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 

اطلاعات پاسپورت

 

چهارمین مرحله ثبت درخواست ویزا، بررسی زبان انگلیسی

چهارمین مرحله از آموزش ویزای تحصیلی انگلیس مربوط به ثبت مدارک زبان شما می باشد. همانطور که در صفحه زیر مشاهده می کنید، شما باید اطلاعات مربوط به تحصیل زبان را به درستی وارد کنید. به خاطر داشته باشید که ثبت اطلاعات و مدارک زبان به روند پذیرفته شدن درخواست شما کمک می کند. 

 

 توانایی مکالمه به زبان انگلیسی

 

پنجمین مرحله ثبت درخواست ویزا تحصیلی انگلیس، مشخصات والدین

در پنجمین مرحله از آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، شما باید اطلاعات والدین خود را ثبت نمایید. به خاطر داشته باشید که ثبت اطلاعات درست و صحیح در این زمینه اهمیت زیادی خواهد داشت. چرا که مدارک هویتی شما اعم از پاسپورتتان در این مرحله مورد بررسی قرار می گیرند.

 

 اطلاعات والدین

 

ششمین مرحله آموزش ویزای تحصیلی انگلیس، بررسی وضعیت زندگی

ششمین مرحله از آموزش ویزای تحصیلی انگلیس مربوط به ثبت سایر اطلاعات متقاضیان می باشد. با ادامه دادن فرم های طراحی شده در این زمینه و مطالعه قسمت های مختلف، شما می توانید اطلاعات کافی را دریافت نمایید. به خاطر داشته باشید که دولت انگلیس بر روی امنیت خود حساسیت زیادی نشان داده و در این زمینه سوالات متنوعی را نیز برایتان مطرح کرده است. در لیست زیر شما می توانید این مراحل را به ترتیب مشاهده کنید.

 

 •  ثبت محل زندگی در انگلستان
 • ثبت تاریخ سفر های خارجی خود
 • ثبت مشخصات سفرتان به انگلستان
 • ثبت فعالیت در گروهک های تروریستی
 • ثبت سایر اطلاعات مربوط به کار و سفر

در نهایت، شما می توانید با ثبت اطلاعات اسپانسر یا حامی خود در کشور انگلستان و اطلاعات مربوط به آن در فرم مخصوص، نسبت به آپلود مدارک، پرداخت هزینه های مورد نیاز و دریافت تاییدیه های نهایی اقدام نمایید.

 

اطلاعات اسپانسر

 

سوالات متداول

1. چقدر هزینه برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس نیاز داریم؟ 

هزینه ثبت درخواست حدود 300 یورو می باشد. 

2. درخواست دریافت ویزا به چه مدت زمانی نیاز دارد؟ 

بهتر است که 6 ماه قبل از شروع فعالیت، نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. 

3. آیا دریافت ویزا بدون داشتن تاییدیه تحصیلی امکان پذیر است؟ 

نداشتن تاییدیه های مورد نیاز از نظر تحصیلی مشکلات جدی را برایتان ایجاد خواهد کرد. 

 

مدارکی که برای ویزای تحصیلی انگلیس باید ارائه کنید

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید برخی مدارک را به هنگام حضور در محل سفارت خانه به همراه داشته باشند. از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت معتبر فعلی به همراه سایر مدارک معتبر مسافرتی از جمله بلیط هواپیما و رزرو هتل.
 • تاییدیه پذیرش برای شرکت در دوره تحصیلی مدنظر، صادر شده از طرف دانشگاه.
 • اثبات تامین حمایت مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان، بدین صورت که شما باید پول کافی برای تامین هزینه های یک سال تحصیلی را داشته باشید.
 • در صورت تامین این مبلغ از یک اسپانسر مالی، باید فرم رضایت نامه حمایت مالی این فرد از شما را نیز باید داشته باشید.
 • برای تحصیل در لندن معمولاً به 1300 پوند در ماه آن هم به مدت 9 ماه نیاز خواهید داشت.
 • برای تحصیل در دانشگاه‌های سایر شهرها معمولاً به 1000 پوند در ماه برای یک دوره تحصیلی نه ماهه نیاز خواهید داشت.
 • در صورتی که زیر سن 18 سال قانونی هستید، گواهی مربوط به رضایت والدین یا سایر قیمین قانونی را جهت دریافت ویزای تحصیلی به انگلستان داشته باشید. در کنار این گواهی شما باید فرم اثبات رابطه شما با والدین یا قیمین اعلامی را نیز ارائه دهید.

 

دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

 

مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

به هنگام دریافت ویزای تحصیلی انگلیس جهت تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور، شما باید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. برای انجام این کار می توانید از طریق روش های زیر اقدام نمایید:

 • شرکت در یک آزمون زبان انگلیسی (SELT) در یک موسسه مورد تایید وزارت خارجه انگلستان.
 • بهره مندی از مدرک ملی زبان اسکاتلند در سطح های 4 یا 5، عالی اسکاتلندی یا عالی پیشرفته در زبان انگلیسی.
 • داشتن مدرک GCSE، سطح A که از طریق تحصیل در مدرسه های در بریتانیا به دست آورده اید.

درخواست مشاوره رایگان

9 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *