دانشگاه کارنگی ملون

آشنایی با دانشگاه کارنگی ملون

دانشگاه کارنگی ملون در شهر پیتسبورگ ایالت پنسیلوانیای ایالات متحده واقع شده است که به عنوان یکی از موسسات برتر تحقیقاتی جهانی شناخته می شود. تاسیس دانشگاه به سال 1900 میلادی باز می‌گردد که به عنوان یک دانشکده فنی راه اندازی شد. در سال 1967 موسسه کارنگی با موسسه تحقیقات صنعتی ملون ادغام شد و دانشگاه کارنگی ملون تشکیل شد. این دانشگاه دارای پردیس هایی در سیلیکون ولی کالیفرنیا، استرالیا، آفریقا و قطر است.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد روش‌های مهاجرت به آمریکا به لینک > مهاجرت به آمریکا مراجعه نمایید.

این دانشگاه در حال حاضر بیش از 15 هزار دانشجو از 110 کشور جهان داشته و با بهره مندی از چندین هزار عضو هیئت علمی سطح بسیار مناسبی را از آموزش تخصصی ارائه می دهد. به طور مثال، کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار ارائه شده در پردیس سیلیکون ولی این دانشگاه به عنوان بهترین در جهان شناخته می شود. وضعیت برای رشته های دیگر نیز همین گونه است. چنین شرایط باعث شده تا تقاضای زیادی برای پذیرش در این دانشگاه از متقاضیان مختلف داخلی و بین المللی داشته باشند.

در این مقاله از ویزا 724 می خواهیم شما را با دانشگاه کارنگی ملون، شرایط پذیرش، شهریه و بورسیه تحصیلی آن آشنا کنیم. در این صورت اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های آمریکا هستید، این مقاله از سری مقالات معرفی دانشگاه های آمریکای ویزا724 را از دست ندهید.

دانشکده های مختلف کارنگی ملون

دانشگاه کارنگی ملون در حال حاضر دارای 7 دانشکده مختلف است. این دانشکده ها به آموزش دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های مختلف می پردازند. در ادامه نام این دانشکده ها قرار داده شده است.

• دانشکده مهندسی

• دانشکده هنرهای زیبا

• کالج علوم انسانی و اجتماعی دیتریش

• کالج سیستم های اطلاعاتی و سیاست عمومی هاینز

• کالج علوم ملون

• دانشکده علوم کامپیوتر

• مدرسه تجارت تپر

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های آمریکا به لینک > لیست برترین دانشگاه‌های آمریکا مراجعه نمایید.

کلاس دانشگاه کارنگی ملون

شرایط دریافت پذیرش در کارنگی ملون

دانشجویان از سراسر جهان امکان ارسال درخواست برای پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون را دارند. این دانشگاه به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر جهان در پذیرش دانشجویان بین المللی شناخته می شود. روند درخواست پذیرش در این دانشگاه تفاوت چندانی با شرایط سایر دانشگاه های آمریکا ندارد. تمامی دانشجویان بین المللی برای تقاضای شرکت در هریک از رشته ها باید مدارک زیر را هنگام تکمیل فرم درخواست بارگذاری نمایند. این مدارک به شرح زیر هستند.

• تکمیل فرم درخواست پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون.

• نمرات رسمی دبیرستان و گواهی رسمی اخذ مدرک دیپلم.

• متقاضیان شرکت در دوره‌های کارشناسی بایستی در آزمون SAT یا ACT شرکت کرده و حد نصاب نمره را کسب کرده باشند.

• مواردی همچون انگیزه نامه، توصیه نامه دبیران، رزومه و مقالات از جمله مواردی هستند که باید هنگام درخواست برای پذیرش در دانشگاه کارنگی ملون ارسال شده و در ارزشیابی جهت پذیرش تاثیر گذار هستند.

بنا به اعلام دانشگاه، اگر کارنامه دبیرستان یا هر مدرک پذیرش دیگری به زبانی غیر از انگلیسی نوشته شده باشد، باید با ترجمه رسمی همراه باشد. همچنین باید توسط مشاور یا مسئول مدرسه تأیید و کپی برابر اصل شوند.

مصاحبه های انگلیسی

بنا به اعلام وبسایت دانشگاه، مصاحبه InitialView یا Vericant برای انگلیسی زبانان غیربومی توصیه می شود؛ اما ضروری نیست. اغلب این مصاحبه‌ها می‌توانند آمادگی برای مشارکت در کلاس درس را ارزیابی کنند و همچنین شخصیت دانش‌آموز، علایق و همچنین حوزه رشته مورد نظر را به نمایش بگذارد.

آزمون آیلتس

دانشگاه کارنگی ملون حداقل نمره باند 7.5 در آزمون آکادمیک مبتنی بر کاغذ یا رایانه را در نظر گرفته است و به کسانی که امتیازهای 7.5 و بالاتر دارند، تحت اولویت قرار می گیرند.

TOEFL iBT یا iBT Home Edition

دانشگاه کارنگی ملون حداقل نمره کلی 102 را برای آزمون تافل در نظر گرفته است. کد تافل کارنگی ملون 2074 است.

آزمون انگلیسی Duolingo

حداقل امتیاز کلی 135 برای دانشگاه کارنگی ملون مورد نیاز است. 

کارنگی ملون

بورسیه های تحصیلی ارائه شده در کارنگی ملون

متاسفانه دانشگاه کارنگی ملون هیچ نوع بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه نمی دهد. تمامی هزینه های تحصیلی باید توسط دانشجو و خانواده اش پرداخت شوند.

برای اینکه درباره ویزای تحصیلی آمریکا اطلاعات بیشتری کسب کنید به لینک> شرایط ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه کنید.

هزینه‌های تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه کارنگی ملون

شهریه سالانه تحصیل در مقطع تحصیلی کارشناسی در دانشگاه کارنگی ملون در سال جاری در حدود 66000 دلار آمریکا است. لازم به ذکر است که هزینه های جانبی به این مقدار افزوده خواهند شد.

کتابخانه دانشگاه کارنگی ملون

هزینه کلی تحصیل و زندگی دانشجویی در دانشگاه کارنگی ملون چقدر است؟

دانشجویان نیازمند پرداخت مبالغی به عنوان هزینه های جانبی تحصیل در دانشگاه کارنگی ملون هستند. طبق اعلام وبسایت دانشگاه، این هزینه ها برای سال تحصیلی 2023 به شرح ذیل هستند.

• هزینه خدمات دانشجویی: 550 دلار

• مسکن: 10400 دلار

• بیمه: 2260 دلار

• وعده های غذایی: 7068 دلار

• کتاب و لوازم: 2,400 دلار

• خدمات تکنولوژی: 460 دلار

• هزینه های شخصی: 2,201 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.cmu.edu

مطلب پیشنهادی:

> بورسیه تحصیلی کانادا

> بورسیه تحصیلی آمریکا

سخن پایانی

در این مقاله با دانشگاه کارنگی ملون و شرایط درخواست پذیرش و میزان شهریه مورد نیاز آشنا شدید. در صورتی که تمایل به ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا دارید میتوانید از کمک مشاوران مجرب ویزا 724 بهره ببرید.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *