مکان های دیدنی لهستان

مقدمه

لهستان با مناظر خیره کننده و زیبا، فرهنگ پر جنب و جوش، تاریخ غنی و غذاهای خوشمزه، باید یکی از 5 کشور برتر اروپایی برای گردشگری باشد. در این مقاله بهترین مکان های دیدنی و توریستی لهستان را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مهاجرتی به لهستان به لینک > مهاجرت به لهستان مراجعه کنید.

مکان های دیدنی و توریستی لهستان

لهستان نهمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت است، به این معنی که برای بازدید از تمام جاذبه های مهم این کشور به زمان زیادی نیاز دارید. چه عاشق طبیعت باشید و چه عاشق تاریخ، غذاهای متنوع یا بازدید از معماری قرون وسطایی، این کشور هرگز شما را ناامید نخواهد کرد. در اینجا تنها تعدادی از بهترین مکان های دیدنی و توریستی لهستان را معرفی کرده ایم.

1. معدن نمک ویلیچکا

معدن نمک ویلیچکا متعلق به قرن سیزدهم و یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین معادن نمک جهان است. عملیات بهره برداری از این معدن در سال 1996 متوقف شده است و از آن زمان به یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی و توریستی لهستان تبدیل شده است. در حال حاضر، این معدن نمک از چهار کلیسای کوچک، راهروها و مجسمه تشکیل شده است. نکته جالب این است که تمام این آیتم ها از دیوارهای سنگ نمک تراشیده شده اند. 

برای آشنایی با جاذبه های گردشگری سوئیس به لینک > مکان های توریستی سوئیس مراجعه نمایید.

کلیسای سنت کینگز یکی از جاذبه های مهم داخل معدن نمک ویلیچکا است. این کلیسا اتاقی است به ارتفاع 12 متر که همه چیز از لوسترهای تزئینی گرفته تا مبلمان آن، از نمک ساخته شده اند. یکی دیگر از جاذبه های مهم این معدن، اتاق Erazm Baracz است که دریاچه ای با محتوای نمک بالا دارد و گفته می شود که از دریای مرده (Dead Sea) شورتر است. آخرین جاذبه این معدن، موزه نمک Wieliczka است که دیدگاه روشنی از معدن نمک و زندگی در معادن ارائه می دهد.

2. اردوگاه های کار اجباری آشویتس-بیرکناو

اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس I و II در بیرکناو مکانی است که هر یک از دوستداران تاریخ، باید از آن بازدید کنند. این مکان نگاهی اجمالی به دورانی دارد که بیش از 900000 یهودی از کشورهای تحت اشغال آلمان به اینجا آورده شده بودند. اگرچه نازی ها قبل از ترک کشور اتاق های گاز و کوره های مرده سوز را ویران کردند، اما برخی از بقایای آن هنوز در این اردوگاه ها وجود دارند.

اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس

3. بازار قدیمی ورشو

قدمت بازار قدیمی ورشو به قرن سیزدهم بازمی‌گردد. این بازار قدیمی‌ترین بخش پایتخت است و قطعاً یکی از مشهورترین مکان‌ های دیدنی و توریستی لهستان است. تقریبا 85 درصد از این منطقه در طول جنگ جهانی دوم توسط نازی ‌ها ویران شده است، اما مانند سایر نقاط کشور، این منطقه نیز بازسازی شده تا دقیقا مانند زمانی به نظر برسد که در ابتدا ساخته شده بود. 

برای آشنایی با مکان های دیدنی سوئد می توانید به لینک > مکان های توریستی سوئد مراجعه نمایید.

یکی دیگر از چیزهای جالب در مورد محبوب ترین میدان و بازار قدیمی ورشو این است که در اینجا می توانید شاهد ترکیبی زیبایی از معماری قرون وسطایی، ساختمان های گوتیک و رنسانس و خانه های تجاری زیبا باشید.
یکی دیگر از جاذبه های بازار قدیمی ورشو، شعبه اصلی موزه تاریخی ورشو است. این موزه الهام‌ بخش، مجموعه ‌ای از آثار هنری عظیم است که به شما تصوری از تاریخ این شهر و کشور می ‌دهد.

4. قلعه مالبورک

قلعه مالبورک در قرن سیزدهم توسط شوالیه های توتونیک ساخته شده است. در ابتدا، این سازه به عنوان یک برج و بارو کوچک بود، اما با گذشت زمان گسترش یافته و به سازه ای عظیم تبدیل شده است. این قلعه در مقطعی از زمان بزرگترین بنای گوتیک در اروپا بود و هنوز هم از نظر مساحت بزرگترین قلعه جهان است. قلعه مالبورک یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و توریستی لهستان است که نگاهی به پیشینه باشکوه این کشور دارد.

برای آشنایی با مکان های دیدنی اسپانیا می توانید به لینک > مکان های توریستی اسپانیا مراجعه نمایید.

قلعه مالبورک

5. پارک لازینکی

پارک لازینکی با مساحت 76 هکتار یکی از بزرگترین پارک های شهری لهستان است. این پارک که از حوضچه های بزرگی و کانال های قدیمی تشکیل شده است، در ابتدا برای یک اشراف زاده قرن هفدهم ساخته شده بود اما در حال حاضر، بازدید از آن برای عموم آزاد است. امروزه، این مکان به یکی از بهترین مکان های دیدنی و توریستی لهستان تبدیل شده است.

برای مشاهده دیگر جاذبه های لهستان می توانید به سایت دولتی این کشور مراجعه بفرمایید:

https://www.pot.gov.pl/

سوالات متداول

بهترین کارهایی که در لهستان می توانید انجام دهید بازدید از یادبود و موزه آشویتس-بیرکناو، معدن نمک ویلیچکا (کوپال نیا سولی)، شهر قدیمی گدانسک (Gdańsk Stare Miasto)، شهر قدیمی ورشو (ستاره میاستو) و پراگا است.

لهستان مطمئنا بیش از دو جاذبه گردشگری جذاب دارد، اما دو مورد از معروف ترین آنها معدن نمک Wieliczka در نزدیکی کراکوف با کلیسای کوچکش که درون دیوارهای معدن سابق بنا شده است و جنگل کج در گریفین با درختان کج طبیعی است.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *