مکان های دیدنی بلژیک

مقدمه

بلژیک کشور کوچکی در غرب اروپاست اما حوادث تاریخی بسیاری را از سر گذرانده است: شوالیه هایی که به جنگ های صلیبی رفتند، جایی است که ناپلئون با واترلو ملاقات کرد و جنگ های جهانی اول و دوم را از سر گذرانده است. لیستی از بهترین مکان های دیدنی و توریستی بلژیک تهیه کرده ایم و در این مقاله ارائه خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مهاجرت به بلژیک به لینک > شرایط مهاجرت به بلژیک مراجعه کنید

مکان های دیدنی و توریستی بلژیک

به وافل های بلژیکی که فکر کنید، انگیزه تان برای سفر به این کشور بیشتر می شود. این کشور کوچک که زادگاه وافل است، در خط مقدم تاریخ اروپا قرار داشته و بسیاری از مهم ترین رویدادهای این قاره در آن به وقوع پیوسته است. انگیزه تان از سفر خواه بازدید از بناهای تاریخی باشد یا تفریحات مدرن، این کشور می تواند نیازتان را به خوبی برطرف کند. در اینجا لیستی از بهترین مکان های دیدنی و توریستی بلژیک تهیه کرده ایم که می تواند راهنمای خوبی برای گذراندن یک تعطیلات به یادماندنی باشد.

1. بروکسل: شهر هفتاد و دو ملت

بازدید از بروکسل بدون سپری کردن لحظاتی در میدان بزرگ Grand Place یا Grote Markt، غیر قابل تصور است. در اطراف این میدان که چندان بزرگ نیست و قدمت آن به قرن یازدهم بر می گردد، می توانید از تالار شهر، یکی از زیباترین مکان ها در بلژیک بازدید کنید. Maison du Roi موزه شهر بروکسل و مجموعه خانه های پایان قرن هفدهم نیز در اطراف این میدان قرار دارند و نباید بازدید از آنها را از دست بدهید. درست در فاصله چند قدمی این میدان، گالری های رویال، یکی از قدیمی ترین گالری های سرپوشیده اروپا قرار دارند که زیبایی روز و شب خیره کننده ای دارند.

Mont des Arts نقطه اتصال بالای شهر و مرکز بروکسل در تمام فصول سال منظره ای لذت بخش دارد. می توانید کمی در باغ های مجللی که به مجسمه آلبرت اول منتهی می شوند، استراحت کنید. این مکان از یک سو محل KBR، کتابخانه اصلی و موزه نسخه های خطی بلژیک است و از سوی دیگر مرکز کنگره بروکسل است. موزه ماگریت و موزه سلطنتی هنرهای زیبا، موزه آلات موسیقی MIN، بوزار و … نیز در چند قدمی این میدان قرار دارند.

هر ساله در ماه آگوست یک فرش بزرگ گل عظیم در میدان بزرگ بروکسل برپا می شود. میلیون ها بگونیای رنگارنگ گوشه ای از این میدان بزرگ را می پوشانند. منظره بی نظیری خواهد بود، آن را از دست ندهید!

 بروکسل

2. بروژ: افسانه ای ترین شهر اروپا

بروژ در ساحل رودخانه Reie قرار دارد و به دلیل کانال هایش، اغلب آن را “ونیز شمال” می نامند. رودخانه ری در قرون وسطی به شبکه ای از کانال ها تبدیل شده بود تا تاجران بتوانند محصولات شان را از دریای شمال به بازار برسانند. امروزه قایق سواری در ماه های مارس تا نوامبر در این کانال ها، یکی از محبوب ترین تفریحات در بلژیک به حساب می آید.

برای آشنایی با جاذبه‌های کشور سوئیس می‌توانید به صفحه مکان های دیدنی و توریستی سوئیس مراجعه نمایید.

برج ناقوس بروژ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و توریستی بلژیک است. این برج زمانی سالن اصلی بازار شهر بوده است. برای بازدید از این ناقوس باید توان بدنی خوبی داشته باشید، چرا که باید 366 پله شیب دار و باریک را پیاده روی کنید! اما پاداش کسانی که این مسیر را طی کنند، تماشای منظره زیبای شهر است. قدمت این برج قرون وسطایی قرن سیزدهم بر می گردد.

اگر قصد دارید در بلژیک تنها از یک کلیسا دیدن کنید، فقط از کلیسای خون مقدس Basilica of the Holy Blood بازدید کنید. این کلیسا نه تنها ترکیبی از معماری رومی و گوتیک متأخر است، بلکه آثار مقدسی را در خود جای داده است. در طبقه فوقانی این کلیسا، ویالی وجود دارد که گفته می شود قطره ای از خون مسیح درون آن است. این ویال پس از جنگ صلیبی دوم به بلژیک بازگردانده شده است. 

ویال بروژ

3. گنت یا خِنت یا گان: بزرگترین و ثروتمندترین شهر شمال اروپا

یکی دیگر از پربازدیدکننده ترین مکان های دیدنی و توریستی بلژیک یعنی قلعه Gravensteen، در شهر گنت قرار دارد. این قلعه چشمگیر زمانی خانه کنت های فلاندر بده است و از قلعه های صلیبی سوریه الهام گرفته شده است. قلعه Gravensteen یکی از بهترین نمونه های بازمانده اروپایی از قلعه های احاطه شده با خندق است. دیواره های قوی و ضخیم و بلند این قلعه توسط آب رودخانه Lieve احاطه شده است.

برای آموزش گرفتن وقت از سفارت بلژیک در ایران می‌توانید به لینک > تعیین وقت از سفارت بلژیک مراجعه فرمایید.

قلعه Gravensteen

کلیسای جامع سنت باوو (Saint Bavo’s Cathedral) یکی دیگر از مکان های دیدنی و توریستی بلژیک در گنت است. این کلیسا با شکوه با معماری گوتیک بلند گروه کر و سرداب رومی خود یکی از بهترین معماری های مذهبی بلژیک است. گرچه ساختمان سر به فلک کشیده با پنجره های رنگارنگ به خودی خود نقطه قوت این کلیسا است، اما اغلب مردم به آنجا می روند تا آثار هنری معروف درون کلیسا به ویژه شاهکار فلاندری معروف به محراب را ببینند. فراموش نکنید که از دخمه ماموت زیر کلیسا نیز دیدن کنید.

برای مشاهده دیگر جاذبه های بلژیک می توانید به سایت دولتی این کشور مراجعه بفرمایید:

https://www.belgium.be/

درخواست مشاوره رایگان

11 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *