با توجه به خبری که از سوی وزارت مهاجرت کانادا در سال 2023 اعلام شد، تمامی ایرانیانی که با ویزای موقت، موفق به ورود به کانادا از تاریخ 1 مارچ 2023 تا 28 فوریه 2024 شوند، یا در خاک کانادا با ویزای موقت، حضور داشته باشند ، می تواننددرخواست ویزای کار باز داشته باشند و مسیر را برای دريافت اقامت دائم کانادا هموار کنند. این پالیسی تا 1 فوریه 2025 تمدید شد.

* توجه: خدمات ویزای توریستی کانادا در ویزا724 به سه شکل ارائه می شود؛ برای اطلاع از هزینه ها و شرایط آن می توانید به لینک > هزینه و شرایط ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

می توانید ویزاهای موفق کلاینت های ما را که اخیرا دریافت شده، در انتهای صفحه مشاهده بفرمایید.

نکته: امکان درخواست تبدیل ویزا در خارج از خاک کانادا وجود ندارد، یعنی اول باید موفق به دریافت ویزای توریستی یا تحصیلی شوید که بتوانید در خاک کانادا به ویزای کار تبدیل کنید.

ویدئو 1: توضیحات این خبر از زبان مشاور و وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا

 

 

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار در کانادا:

اگر هم نمی‌خواهید برای تخصص ما هزینه کنید و به دنبال آموزش رایگان هستید که مراحل را خودتان طی کنید، به صفحه ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

ویدئو 2: روند پرونده های تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

 

مراحل تبديل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار:

1. برای پایین آوردن احتمال ریجکتی ویزای توریستی کانادا به تاریخچه سفر قوی نیاز دارید.

اگر در دو سال گذشته تاریخچه سفر قوی ندارید، در ابتدا با یک تور گروهی شما رو به سفر شنگن یا ژاپن می فرستیم. اگر هم در دو سال گذشته تاریخچه سفر قوی به کشورهای شنگن، استرالیا، انگلستان، آمریکا، ژاپن داشته اید، به این سفر نیازی نیست.

2. پس از بازگشت از سفر، برای ویزای توریستی کانادا اقوام می کنیم (ترجیحا توصیه می‌شود برای کل اعضای خانواده درخواست ویزای توریستی کانادا ثبت نشود و فقط فردی که شانس بالاتری برای پیدا کردن کار در کانادا دارد، اقدام کند)

3. پس از ورود به خاک کانادا درخواست ویزای کار باز کانادا ثبت می کنيم.

4. پس از تایید ویزای کار کانادا برای نفر اصلی، برای دیگر اعضای خانواده (در صورتی که در کشور مبدا مانده باشند) درخواست ویزای کانادا ثبت می‌شود.

نکته: امکان درخواست ویزای کار برای همسر،  زمانی ممکن است که حداقل 2 ماه در کانادا مشغول به کار شده باشید، اما می‌توانیم برای همسر هم ویزای توریستی کانادا درخواست کنید و پس از ورود به خاک کانادا درخواست ویزای کار باز.

ویدئو 3: نکات مهم برای افزایش شانس ویزای توریستی کانادا

 

برای بررسی شرایط حتما با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید 

در نشست خبری ای که راجع به این موضوع بود به موارد ذیل عنوان شد.

– تمام پرونده های ایرانی ها طبق اعلام وزیر مهاجرت با اولویت بررسی می شود. بنابراین انتظار می رود صدور ویزای توریستی کانادا تسهیل تر شده و تبدیل ویزای توریستی به کاری برای متقاضیان ایرانی راحت تر انجام شود.

– نکته دیگری که به آن اشاره شد این است که هیچ محدودیتی در ثبت نام ایرانیان اعلام نشده و هر شخصی می تواند درخواست کننده این امتیازات اداره مهاجرت باشد به شرطی که با ویزای موقت معتبر بتواند در کانادا حضور داشته باشد.

– حتی اگر کسانی که ویزای کانادا ندارند، با درخواست ویزای توریستی آنها موافقت شود، می توانند با ورود به کانادا برای ویزای کار باز ثبت نام کنند.

– افرادی که در حال حاضر در داخل کانادا ویزیتور هستند امکان درخواست برای اجازه کار باز دارند، یعنی می توانند ویزای توریستی خود را تبدیل به ویزای کار کنند.

– افرادی که ویزیتور هستند و تمایل دارند که برای ویزای تحصیلی اقدام کنند، دیگر نیازی به گذراندن دوره های پیش نیاز ندارند و می توانند به راحتی از داخل کانادا درخواست ویزای تحصیلی بدهند بدون اینکه پیش نیازی بگذرانند.

ایرانیانی که ویزای تحصیلی کانادا دارند می‌توانند آن را به ویزای کار باز تبدیل کنند.

– افرادی که در کانادا هستند و inadmissible یعنی غیر قابل پذیرش هستند، می توانند برای ویزای temporary resident permit (اقامت موقت) اقدام کنند.

– مورد مهم دیگر افرادی هستند که نزدیک اتمام مجوز کار پس از فارغ التحصیلیشان هستند، این افراد می توانند درخواست Open Work Permit (ویزای کار باز) بدهند و اجازه کارشان را تمدید کنند.

 علاوه بر موارد بالا، دولت کانادا هزینه های پردازش پرونده برای تمدید اقامت موقت ایرانیان داخل کانادا را حذف کرده و همچنین از هزینه های گذرنامه برای شهروندان و Travel Document برای افراد مقیم دائم کانادا که در ایران هستند هم چشم پوشی کرده است.

ویزای کار باز کانادا (open  work permit)

ویزای کار باز کانادا فقط در موارد خاص صادر می شود که با توجه به این خبر این امتیاز فقط به صورت موقت برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته شده که بتوانند ویزای توریستی را به ویزای کار باز کانادا تبدیل کنند.

برای درخواست این نوع ویزا هیچ نیازی به مدرک زبان نیست، تحصیلات شما مهم نیست، سن شما مهم نیست و حتی سوابق شغلی شما مهم نیست (مدارک ارائه می شود اما محدودیتی اعلام نشده است).

برای درخواست این نوع ویزای کار کانادا که مختص ایرانیان است نیازیه به جاب افر و LMIA هم ندارید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار کانادا یک اصطلاح است، پس از ورود به کانادا با ویزای توریستی می توانیم درخواست ویزای کار باز داشته باشیم. یا اگر با ویزای موقت در کانادا هستید می توانیم طبق این خبر از اول مارچ برای ویزای کار باز کانادا اقدام کنیم.

مراحل ثبت نام در این طرح :

1. در ابتدا باید شرایط شما توسط کارشناسان ویزا724 برای شانس دریافت ویزای توریستی کانادا بررسی شود. بنابراین می توانید با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید.

2. پس از تایید شرایط دو قرارداد توریستی و ویزای کار باز برای شما تنظیم شده و ارسال می گردد.

3. طبق قانون اداره مهاجرت پس از دریافت ویزای توریستی کانادا، در خاک کانادا می توانیم ویزای کار باز درخواست کنیم.

حداقل شرایط ثبت نام ویزای توریستی به ویزای کار:

– تمکن مالی نقدی: (موارد زیر  به صورت تجربی از سوی تیم ما توصیه می شود).

تمکن مالی شما هر چقدر بالاتر باشد و برای آن توجيه داشته باشید، می تواند در شانس ویزا تاثیر گذار باشد.

15 هزار دلار کانادا برای یک نفر.

حداقل 20 هزار دلار برای خانواده تا 3 نفر.

حداقل 30 هزار دلار برای خانواده تا 5 نفر.

حداقل 40 هزار دلار برای خانواده تا 7 نفر.

حداقل 50 هزار دلار برای خانوده 7 نفر به بالا.

– مدارک شغلی معتبر

– مدارک هویتی معتبر

 

درخواست مشاوره رایگان

1 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۳۳ دیدگاه

 1. Ahmad

  سلام
  برادر بنده سیتی زن کانادا است. لیکن در حال حاضر ساکن کانادا نبوده و در آمریکا سکونت دارد.
  آیا ایشان میتواند دعوت نامه برای ویزای ویزیتوری برای من بفرستد؟؟

  پاسخ دهید
 2. Britta

  سلام‌خسته نباشین من برادرم ویزای توریستی کانادا دارن همراه همسر و فرزندش قصد سفر به کانادا داره و‌میخوان از این قانون تمدید ویزا استفاده کنن و ویزای توریستی شونو به ویزای کار تبدیل کنن
  میخواستم بدونم چه مدارکی باید همراه داشته باشن یا از ایران با خودشون بیارن؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 3. فرهاد

  آیا تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار برای افرادی که
  الان اقدام به ویزای توریستی میکنن هم امکانپذیر می باشد؟

  پاسخ دهید
 4. سعید محمدی

  با سلام
  برادرم ویزای موقت تحصیلی کانادا دارد و در حال حاضر در حال تحصیل در کاناداست. آیا میتواند برای من دعوت نامه بفرستد؟
  آیا تمکن مالی برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار لازم است؟
  آیا در صورت دریافت ویزای اپن ورک میتوانم در حوزه ی تخصص خودم آمار زیستی کار کنم؟

  پاسخ دهید
 5. مریم کریمی

  آیا اگر با ویزای توریستی وارد کانادا بشویم درخواست ویزای کار باز را باید از افسر مرزی کنیم تا همانجا مهر مجوز را بزند

  پاسخ دهید
 6. مریم صدیقی

  سلام وقت بخیر من همسرم ۷ اردیبهشت ویزای توریستی تموم میشه الان تو خاک کانادا هستش و اقدام به تبدیل ویزای توریستی به کاری کرده ولی الان ده روز گذشته و جوابی نیومده میتونه میتونه ۵ اردیبهشت ایران برگرده و منتظر دریافت جواب باشه ؟

  پاسخ دهید
 7. سعید

  اگر با ویزای توریستی وارد کانادا بشم و با ویزا کار باز موافقت بشه ، چطوری و چه مدت طول میکشه که همسر و فرزندم هم به کانادا بیایند ؟

  پاسخ دهید
 8. معصومه حسین پور

  باسلام
  بنده ویزای توریستی دارم با اعتبار تا اول تیرماه .
  آیا می توان پس از درخواست ویزای کاری در کانادا از آنجا خارج شد ؟ یا باید تا صدور ویزای کاری در خاک کانادا بود؟؟

  پاسخ دهید
 9. سها امامی

  باسلام و احترام
  من مدرک تخصص روانپزشکی دارم آیا بعداز گرفتن ویزا توریستی و تبدیل آن به ویزای کار ،شغلی در زمینه mental health وجود دارد؟

  پاسخ دهید
 10. Hooman

  درود.
  خواستم بپرسم شخصی که تغیر ویزا رو میدهد حتما باید مشغول به کار شود تا بتواند برای بقیه اعضای خانواده که نیامدند درخواست ویزا کند؟ آیا به همسر که به هنوان همراه اضافه میشود هم ورک پرمیت داده میشود؟
  سپاس

  پاسخ دهید
 11. Ali

  سلام و عرض ادب
  من ویزای توریستی دارم سوالم اینه اگر کانادا بیام و برایم برای ویزای کار اقدام کنید چه مدت طول می کشه و با داشتن ویزای کار حداکثر برای چه مدت می تونم بیام ایران و برگردم چون من الان با خونواده ایرانم. سپاس فراوان

  پاسخ دهید
 12. fakharian mohammad

  با سلام من اگر بعد از ورود تقاضای وورک پرمیت بدم و اگر موفق شدم چه مدت بعد میتوانم برای خانواده ام اقدام کنم ؟ فرزندان و همسر را چطور میتونم براشون ویزا بگیرم ؟ چه راهکار هایی هست ؟
  ممنونم

  پاسخ دهید
 13. fakharian mohammad

  با سلام بعد از موفق شدن تبدیل ویزای توریستی به وورک پرمیت آیا میتوانم برای همسر و فرزندانم هم در خواست ویزا کنم ؟ چه مدت بعد از گرفتن وورکپرمیت میتوان برای خانواده اقدام کرد ؟ با داشتن ویزای وورک پزمیت آیا فرزندان میتوانند از مزایای تحصیل در کانادا بهره مند شوند / آیا با داشتن وورک پرمیت میتوان از مزایای بیمه هم استفاده کرد؟ ممنون

  پاسخ دهید
 14. حسن نادعلیان

  با درود و احترام
  بنده و خانومم ویزای توریستی داریم تا پنج سال بعد و برای تبدیل به owp بعد از،ورخواست انلاین حتما باید تا نتیجه در خاک کانادا بمانیم یا نه ؟ در حال حاضر منزل دخترمون که تازه فارغ التحصیل شدند هستیم و حداکثر سه هفته بعد بر میگردیم امکان این هست فقط،درخواست بدیم و برگردیم ایران و دوباره‌ بیاییم؟

  پاسخ دهید
 15. Mahnaz

  من برادرم اقامت کانادا دارد.من ۲۸ سالمه اینجا مشغول کار هستم و بیمه دارم.سابقه ویزای شنگن ندارم.البته بیشتر از ده سال پیش به مدت یکسال انگلیس بودم.اون موقع ۱۴ ساله بودم .میتونم درخواست ویزای توریستی بکنم؟

  پاسخ دهید
 16. Reza

  با درود و سپاس
  با دریافت ویزای توریستی کانادا با شرایط جدید برای ایرانیان آیا پس از ۶ ماه نیاز به خروج از کانادا هست یا می توان ۳ سال بدون خروج اقامت داشت؟ اگر نیاز به خروج است میتوان بلافاصله بازگشت و یا فاصله زمانی نیاز است؟
  و همچنین پس از دریافت اوپن ورک پرمیت با ویزای توریستی و یافتن کار شرایط چگونه است؟ آیا در این شرایط می توان ۳ سال را بدون خروج از کانادا اقامت داشت؟

  پاسخ دهید
 17. مصطفی

  ۱= برای اقدام به اخذ ویزای کار در داخل خاک کانادا چه مدارکی احتیاج است و آیا راسا توسط متقاضی ( بدون وکیل یا موسسه مهاجرتی ) میسر هست ؟
  ۲= چه مدت زمان (حدودا ) طول میکشد تا جواب ورک پرمیت بیاید
  ۳= هزینه اپلای ورک پرمیت در حالت راسا توسط متقاضی و یا توسط موسسه چقدر است ؟
  ۴= اگر متقاضی دارای فرزند محصل باشد در خلال کار وی در کانادا (البته با ورک پرمیت ) فرزند او باید با هزینه خود متقاضی تحصیل کند یا تحصیل رایگان خواهد داشت ؟

  پاسخ دهید
 18. وحید

  با سلام. بنده به صورت توریست در کانادا هستم به مدت یک ماه و قصد برگشت به ایران دارم. اگر درخواست ویزای کار بدهم و فرض که قبول بشود وقتی برگردم و دوباره بخوام بیام برام مشکلی پیش نمیاد. و اگر ویزای کار رو بگیرم ولی کار نکنم (بر فرض که کار پیدا نکردم) دفعه بعد که بخوام ویزای مولتی بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ دهید
 19. Mahdi

  سلام سفر به ترکیه و ارمنستان هم می‌تونه یک سابقه سفر تاثیر گذار محسوب بشه؟
  و اینکه اگه اینکه شغلمون زیاد خوب نباشه و جنرال باشه و تخصصی نباشه تاثیر منفی داره ؟

  پاسخ دهید
 20. امیر هوشنگ یزدانی

  با سلام و احترام
  ۱. با فرض داشتن ویزای توریستی ، هزینه دریافت ویزای کار چه قدر می باشد؟
  ۲.با داشتن ویزای توریستی امکان خرید بیزینس وجود دارد یا اول باید ویزای کار داشته باشیم؟
  ۳. باید بلیط رفت و برگشت گرفت یا رفت کافی است؟
  ۴. در زمان ورود به کانادا ، مصاحبه وجود دارد؟

  با تشکر

  پاسخ دهید
 21. امیر22224324335

  باسلام، بنده میخواستم بدونم اگر من خودم دسامبر ۲۰۲۳ به کانادا برسونم و از اونجا درخواست open work-permit بدم اگه مهلت تموم بشه من دیگه قادر به دریافت ویزا نیستم؟
  یا درخواست من ثبت شده و حتی بعد از اتمام مهلت تعیین شده بنده قادر به گرفتن ویزا هستم، لطفا اطلاع دهید ببخشید که طولانی شد.

  پاسخ دهید
 22. S.gh

  با سلام و وقت بخیر
  من تهران هستم و ویزای توریستی دارم. اما هنوز به کانادا سفر نکرده ام. برای ماهه آینده عازم کانادا هستم وقصد تغییر ویزا به ویرای کار را دارم.
  سئوال بنده این است.
  آیا بعد از اقدام به تغییر ویزای توریستی به ورک پرمیت، تا انجام پروسه، امکان برگشت به ایران را دارم، یا باید در زمان انتطار در خاک کانادا بمانم؟

  پاسخ دهید
 23. hamid

  من چهار روز هست با ویزای تحصیلی به ونکوور وارد شدم . قصد تبدیل ویزا تحصیلی به ویزای کار رو دارم . لطفن راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ دهید
 24. الی

  آیا می توان بعد از اپلای برای ویزای کار از داخل کانادا و قبل از دریافت ویزای کار به ایران سفر کرد؟ یا تمام مدت باید در کانادا منتظر ماند؟ آیا این ویزای کار شانس گرفتن بیمه درمانی را به فرد دارای ویزای کار کی دهد؟

  پاسخ دهید
 25. لیلا

  سلام در صورت ورود به کانادا با ویزای توریستی و تبدیل آ ن به ویزای کار و دریافت ویزای کار میتوان از مزایای تحصیل رایگان فرزند استفاده کرد؟ یا حتما باید کار هم پیدا کنیم و مالیات هم پرداخت کنیم و بعد هزینه مدرسه رایگان خواهد بود؟

  پاسخ دهید
 26. روزبه

  سلام، اگر با ویزای توریستی وارد کانادا بشوم و سپس برای ویزای کاری open work permit اقدام کنم و این ویزا را دریافت کنم آیا ویزای توریستی باطل میگردد یا هر دو ویزا همزمان معتبر و فعال خواهند بود؟

  پاسخ دهید
 27. shakiba

  عرض سلام،فرزند من حدود دو ماه پیش در خاک کانادا فرم تبدیل ویزای توریستی به کاری را پر کردند، چندروز بعد یک ایمیل امد که شما باید انگشت نگاری بشید و تازه متوجه شدیم که به هنگام تایپ نام، یکی از حروف را جا انداخته و نامش رو درست تایپ نکرده. یک ایمیل زدن و توضیح دادند، آنها هم پاسخ دادند و گفتند از اینکه اطلاع دادید متشکریم و در پرونده شما اعمال میشه. متاسفانه بعد از دوماه مجدد با همان نام اشتباهی برش ایمیل زدند که باید بایومتریک بشوید . به سرویس کانادا مراجعه کردند گفتند اینجا مربوط به این موارد نیست . یک شماره تلفن دادند که ساعتها پشت خط میمونند و همش اشغال هست. لطف میکنید بغرمایید که چه کار باید بکنند آیا جایی هست که حضوری مراجعه کنند؟

  پاسخ دهید
 28. محمد حیدری

  با سلام.اگر من با توریستی اقدام و owp بگیرم و بعد فرزندم با روش تحصیلی به کانادا بیاد، آیا هزینه های دانشگاهش با توجه به اینکه من owp دارم کمتر نمیشه یا تخفیف بخوره؟

  پاسخ دهید
 29. پروانه چناری

  با سلام سوال من اینه که من ویزای توریست دارم در ایران هستم وقتی به کانادا رفتم این درخواست را در چه سایت باید ثبت کرد وچه مدارکی لازم هست واینکه بعد از دریافت open work permit هم باید کامل در کانادا باشم وسه سال اونجا باشم و اینکه کار رسمی آنلاین مورد قبول اداره مهاجرت هست؟ کار رسمی منظورم کار آنلاینی که درامد اعلام میشود و مالیات پرداخت میکند. باتشکر

  پاسخ دهید
 30. mohammad

  سلام
  بنده دانشجو هستم ۲۲ساله،آیا من هم میتوانم از این طریق بروم؟
  مدرک زبان لازم دارد؟
  و شغل میتوان هر کاری باشد یا کار های بخصوصی هست؟

  پاسخ دهید
 31. amir

  باسلام. من الان دارای ویزای توریستی و در کانادا هستم. دو تا سوال داشتم.
  ۱- برای تبدیل به ویزای owp باید در حوزه تخصص خودم کار پیدا کنم یا می توانم شغل جنرال رسمی پیدا کنم و بعد از ان درخواست ویزای کار بدهم؟
  ۲- اگر با ویزای owp موافقت شد، بعد از دریافت آن فقط باید در حوزه تخصصی ام کار کنم یا با کار جنرال هم میتوانم با این ویزا در کانادا بمانم؟
  ۳- مدت اعتبار این ویزای opw چه مدت زمان هست؟
  ۴- من بعد از چه مدت میتوانم برای اقامت دایم اقدام کنم؟
  ۵- آیا با داشتن کار جنرال با این نوع ویزای opw می توان اقامت دایم اقدام کرد یا باید در حوزه تخصصی ام کار کنم که با درخواست من موافقت شود؟

  پاسخ دهید
 32. الهام قهرمانی تبریزی

  باسلام بنده دعوتنامه از طرف برادرم دارم ولی هنوز برای گرفتن ویزا هنوز اقدام نکردم،ایا اگر الان برای گرفتن ویزا ونوبت سفارت وبقیه مراحل آن اقدام کنم میتوانم از قانون مربوطه تا زمانی که دولت کانادا برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار اعلام نموده است استفاده کنم؟
  من ۴ماه فرصت دارم ،ایا تا ان زمان امکان گرفتن ویزا هست؟

  پاسخ دهید
 33. سعید

  سلام، اگر با ویزای توریستی وارد کانادا بشوم و سپس برای ویزای کاری open work permit اقدام کنم و این ویزا را دریافت کنم. آیا میتوانم با توجه به نزدیک شدن به تاریخ انقضای ویزای توریستی دوباره برای ویزای توزیستی اقدام کنم؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *