آشنایی با موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود که در سال 1960، به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی غیر انتفاعی تاسیس شده است. این دانشگاه که در حومه شهر برنابی در ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است، به عنوان یکی از دانشگاه های تایید شده توسط وزارت آموزش عالی کانادا شناخته می شود. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف وجود داشته و دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در آن اقدام کنند. در این مقاله از ویزا 724 میخواهیم شما را با موسسه آموزشی بریتیش کلمبیا آشنا کرده و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را با شما در میان بگذاریم. در این صورت اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه را دارید، با ادامه مقاله همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مهاجرتی به کانادا به لینک > مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا به طور کلی دارای 6 دانشکده مختلف است که رشته های مختلفی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا ارائه می دهند. این دانشگاه در حال حاضر میزبان بیش از 50 هزار دانشجو است که در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی در حال تحصیل هستند. اسامی دانشکده ها به شرح ذیل خواهند بود.

• دانشکده انرژی

• دانشکده علوم بهداشت

• دانشکده حمل و نقل

• دانشکده بازرگانی و رسانه

• دانشکده محاسبات و مطالعات آکادمیک

• دانشکده ساختمان و محیط زیست

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

کلاس های درس

شرایط دریافت پذیرش در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا

برای دریافت پذیرش تحصیلی از موسسه فناوری بریتیش کلمبیا باید تعیین کنید که آیا مطالعات و تجربیات علمی و شغلی شما برآورده کننده شرایط ادامه تحصیل در رشته های این دانشگاه را خواهند داشت یا خیر. در صورت توانایی شما در برآورده کردن انتظارات، قادر خواهید بود تا مدارک خود را برای این دانشگاه ارسال کنید. فراموش نکنید که مدارک باید قبل از ددلاین های تعیین شده توسط دانشگاه ارسال شود.

در ضمن هیچگونه نگرانی از بابت مدارک دیپلم ایران برای پذیرش در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا کانادا وجود نخواهد داشت. نمرات دیپلم ایران برای موسسه فناوری بریتیش کلمبیا تعریف شده‌اند و حتی اگر دوره خود را تکمیل نکرده اید، می توانید نمرات نوبت اول را برای دانشگاه ارسال کنید.

برای برخی رشته های خاص، ممکن است که آزمون های ارزیابی اولیه از طرف دانشگاه برگزار شوند. در این صورت باید آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های ارزیابی را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات درباره چگونگی دریافت ویزای تحصیلی کانادا به لینک > ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

ددلاین موسسه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا ددلاین ارسال مدارک را برای ترم زمستان معمولاً برای ماه ژانویه در نظر می‌گیرد. در سال 2022 و 2023 ددلاین دانشگاه 18 ژانویه بود. برای سال 2024 ددلاین دانشگاه 17 ژانویه خواهد بود. ددلاین دانشگاه برای ترم پاییز 19 سپتامبر برای سال 2023 خواهد بود.

خوابگاه دانشگاه

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی استرالیا

مطلب پیشنهادی: بورسیه تحصیلی انگلستان

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا 

میانگین هزینه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا برای سال جاری، 48 هزار و 500 دلار تعیین شده است. لازم به ذکر است که این مبلغ برای دانشجویان بین المللی بوده و جدا از هزینه هایی است که دانشجویان باید برای مسکن، تغذیه، خوراک و پوشاک پرداخت کنند. مسلماً دانشجویان بومی هزینه های کمتری را نسبت به دانشجویان بین المللی پرداخت خواهند کرد.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در بریتیش کلمبیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای سال جاری در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا، حدود 41500 دلار تعیین شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا  چقدر است؟

هزینه های زندگی و اقامت در موسسه فناوری بریتیش کلمبیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی برخلاف شهریه دانشگاه، نسبتاً پایین است. انتظار می‌رود که یک دانشجو برای تمامی هزینه های زندگی خود در این دانشگاه، به ماهانه 1500 تا 2000 دلار کانادا نیاز داشته باشد. این مبالغ به تفکیک برای هزینه های یک سال در ادامه آورده شده اند.

• هزینه خدمات دانشجویی. 1,533 دلار

• مسکن، 4000 – 2500 دلار ترمی

• غذا،  9,709 دلار

• بیمه، 3600 دلار

• کتاب و لوازم، 2,685 دلار

• حمل و نقل، 4,997 دلار

• هزینه های شخصی، 3,128 دلار

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.bcit.ca

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با یکی از برترین دانشگاه های کانادا یعنی موسسه فناوری بریتیش کلمبیا آشنا کردیم. این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه‌های با تکنولوژی بالا در کانادا شناخته می شود، شهریه نسبتا بالایی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. با این حال، مدرک این دانشگاه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و شانس استخدام شما در برترین جایگاه های شغلی در قاره آمریکا بالا خواهد بود. در پایان فراموش نکنید که دریافت مشاوره و راهنمایی از یک کارشناس با تجربه می تواند به شما کمک کند تا ره چند ساله مهاجرت تحصیلی را یک شبه طی کنید. جهت ارتباط با کارشناسان مهاجرتی ویزا 724، می توانید از صفحه مشاورین این شرکت، با کارشناسان مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله دانشجویان بین المللی در این دانشگاه قادر به انجام کار پاره وقت دانشجویی خواهند بود.

مبالغ اعلام شده از طرف دانشگاه به صورت میانگین بوده و ممکن است که برای رشته های مختلف هر دانشکده، متفاوت باشد.

درخواست مشاوره رایگان

14 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *