آشنایی با دانشگاه یورک ویل

معرفی دانشگاه یورک ویل

دانشگاه یورک ویل یکی از دانشگاه‌های خصوصی کانادا است که به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا به شمار می‌آید. این دانشگاه در سال 2003 در منطقه فردریکتون نیوبرانزویک کانادا تاسیس شد. از سال بعد یعنی سال 2004 نیز پذیرش دانشجویان در این دانشگاه آغاز شد و سه پردیس دیگر در ونکوور، بریتیش کلمبیا و ایالت آنتاریو نیز به پردیس اصلی اضافه شدند.

این دانشگاه، هدف اصلی خود را ارائه مدارک حرفه‌ای به دانشجویانی می‌داند که به دنبال تاثیرگذاری در دنیای واقعی هستند. این دانشگاه همه ساله در حال رشد و توسعه است و هر ساله هزاران دانشجو را فارغ التحصیل می‌کند‌‌. این فارغ التحصیلان پایه علمی قوی را در زمینه‌های حرفه‌ای و مهارت‌های مورد نیاز صنعت و بازار کار کسب می‌کنند. در این مقاله از ویزا 724، می‌خواهیم شما را با دانشگاه یورک ویل آشنا کرده و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه را برای شما بازگو کنیم. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌ها و شرایط مهاجرت به کانادا به لینک > بهترین روش مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

دانشکده های مختلف دانشگاه یورک ویل

دانشگاه یورک ویل در پردیس اصلی خود دارای سه دانشکده مختلف است. در این دانشکده‌ها اکثر دوره‌ها به صورت آنلاین و تنها سه دوره کارشناسی به صورت حضوری برگزار می‌شود. مجازی بودن این دوره‌ها باعث می‌شود تا هزینه‌های تحصیلی به میزان زیادی پایین بیاید و نیازی به پرداخت هزینه‌ برای مسکن و غذا در کانادا نداشته باشید. اسامی این دانشکده‌ها در لیست زیر قرار داده شده‌اند.

• دانشکده علوم رفتاری 

• دانشکده بازرگانی 

• دانشکده آموزش و پرورش

ددلاین‌های ثبت نام در دانشگاه یورک ویل 

قابل توجه است که دانشگاه یورک ویل هیچگونه تاریخی را برای پذیرش درخواست ثبت نام در نظر نگرفته است. متقاضیان در هر بازه ای از سال تحصیلی، می‌توانند برای شرکت در دوره‌های این دانشگاه ثبت نام کرده و پس از پذیرش وارد رشته مورد علاقه خود شوند.

برای آشنایی با برترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به لینک > لیست برترین دانشگاههای کانادا مراجعه فرمایید.

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه یورک ویل

برای ثبت نام در دانشگاه یورک ویل، تمامی متقاضیان باید در کنار تکمیل فرم ثبت نام، برخی مدارک را نیز برای دانشگاه ارسال کنند. این مدارک شامل ریز نمرات رسمی دبیرستان یا دوره‌های دانشگاهی گذرانده شده است. این ریز نمرات باید همگی به صورت رسمی ترجمه شده و اصل ریز نمرات نیز به صورت مهر و موم شده، از طرف سازمان آموزشی صادر کننده، به بخش پذیرش دانشگاه ارسال شود.

تمامی متقاضیان برای نشان دادن توانایی پرداخت شهری‌های ترمی، باید صورت حساب‌های مالی ارائه دهند‌. این مدارک باید به صورت رسمی ترجمه و برای دانشگاه ارسال شود‌.

از آنجایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تدریس در دانشگاه یورک ویل شناخته می‌شود، متقاضیان باید نمرات شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی را ارائه دهند. از آزمون‌های زبان انگلیسی مورد قبول برای این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

• آزمون زبان انگلیسی پیرسون: با حداقل نمره 58 و بالاتر.

• آزمون زبان انگلیسی دولینگو با حداقل نمره 105 و بالاتر.

• آزمون معیار زبان کانادایی: با حداقل نمره 8 و بالاتر.

• آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کانادا CAEL: با حداقل نمره 6 و بالاتر.

• آزمون چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها CEFR با حداقل سطح B2 بالاتر.

• آزمون آیلتس: با حداقل نمره 6 و بالاتر.

• آزمون تافل اینترنتی: با حداقل نمره 80 و بالاتر.

متقاضیانی که نمره آزمون آیلتس آنها بین پنج و نیم تا شش و نیم باشد، واجد شرایط پذیرش خواهند بود. در صورتی که نمره آیلتس متقاضیان از 5.5 کمتر باشد، واجد شرایط شرکت در طرح ESL Pathway خواهند بود. این طرح آموزشی در راستای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی در بخش‌های خواندن، نوشتن و درک شفاهی متمرکز می شود. مدت زمان این دوره آموزشی 12 هفته است که متقاضیان در هر هفته نیز باید 25 ساعت آموزش را بگذرانند.

برای آشنایی با شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی کانادا به لینک > ویزای تحصیلی کانادا مراجعه کنید.

کلاس درس دانشگاه

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه یورک ویل چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه یورک ویل در مقطع کارشناسی، به صورت دوره‌های آنلاین و حضوری در دانشگاه میسر می‌باشد. دوره‌های کارشناسی این دانشگاه برای کمک به کاهش هزینه‌ها به صورت فشرده برگزار می‌شود و هر دوره حداکثر در 2.5 سال به پایان می‌رسد. شهریه تحصیلی برای هر یک از این ترم‌ها کمی متفاوت است. با این حال اکثر دوره‌های کارشناسی برای هر ترم تحصیلی، شهریه 4 تا 5 هزار دلار خواهند گرفت. البته این هزینه برای دوره‌های آنلاین بوده و دوره‌های حضوری در هر ترم حدوداً 1000 دلار، شهریه بیشتر دارند. به بیان دیگر شهریه دوره کارشناسی برای دانشجویان حضوری بین 5 تا 6 هزار دلار خواهد بود. جهت اطلاع از دقیق‌ترین مبالغ شهریه‌ها می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه یورک ویل چقدر است؟

دانشگاه یورک ویل چندین دوره تحصیلات تکمیلی را به صورت آنلاین ارائه می‌دهد. این دوره‌ها به صورت چهار ترمی بوده و برای هر ترم، شهریه جداگانه‌ای دریافت می‌شود. در حال حاضر شهریه هر واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یورک ویل، 830 دلار است. اگر شهریه یک ترم 9 واحدی را حساب کنیم، میزان شهریه دانشگاه 7470 دلار می‌شود.

خوابگاه دانشگاه

مطلب پیشنهادی: آشنایی کامل با دانشگاه امیلی کار

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه یورک ویل چقدر است؟

با وجود اینکه هزینه‌های فردی برای هر دانشجویی ممکن است متفاوت باشد، اگر بخواهیم برآورد کلی از هزینه‌های زندگی در دانشگاه یورک ویل داشته باشیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. هزینه‌های اقامت در خوابگاه‌ها از 650 دلار شروع شده و برای اتاق‌هایی با امکانات بهتر و خصوصی‌تر تا 2000 دلار نیز خواهد بود. هزینه‌های حمل و نقل و تغذیه حدود 1500 تا 3000 دلار بوده و هزینه‌های جانبی نیز می‌تواند بین 1000 تا 2000 دلار در ماه باشد.

برای اینکه با این دانشگاه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سایت اصلی آن مراجعه کنید: https://www.yorkvilleu.ca/

دانشگاه یورک ویل

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با دانشگاه یورک ویل آشنا کردیم. این دانشگاه که به زبان انگلیسی تدریس‌های خود را ارائه می‌دهد، محل ایده‌آلی برای شرکت در دوره‌های آنلاین کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. در صورتی که به ادامه تحصیل در کانادا تمایل دارید و می‌خواهید تا برای ثبت نام در دانشگاه‌ها و دریافت ویزای تحصیلی، اطلاعات کاملی داشته باشید، می‌توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 بهره ببرید.  

سوالات متداول

بله. این دانشگاه همانند تمامی دانشگاه‌های کانادایی، دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی را می‌پذیرد.

متاسفانه با توجه به اطلاعاتی که در سایت دانشگاه وجود دارد، هیچگونه بورسیه‌ای برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته نشده است.

 

درخواست مشاوره رایگان

15 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *